Jump to content

Moto Zajednica

CLASSIC BIKES & OLD MOTO

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Svašta nešto ima na forumu, ali bi bilo lepo da se otvori podforum za ljubitelje klasičnih motorcikala. Znam da nema mnogo sopstvenika starih motorcikala (mislim na one do kraja 60 ih godina) ali bi bilo lepo da imaju i oni mesto. Uvek je lepo videti nekog restauriranog Bmw-a ili Triumpha.

Takodje bi bilo lepo otvoriti i galeriju customiziranih motorcikala, streetfigtera i choppera, čisto da bi oni koji imaju želju da nešto tako naprave mogli da se savetuju i pokupe neku idejicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

do sada su skoro svi trazili da imaju svoj podforum a to je nemoguce.

znaci rubriku motori bi trebalo podijeliti na bar deset podforuma a to ne dolazi u obzir jer ako napravimo za jedne moramo i za druge

uostalom vec se pisalo nekoliko puta o tome.

Revolution,ako otvoris neku temu i to bude dosta posjecena i zanimljiva tema,mozda bude ljepljiva,bar za sada

Ni MZ tema nije dobila odmah svoj podforum nego je krenula kao obicna tema i nije bilo offovanja nego su bili odlicni i kvalitetni postovi,a izmedju ostalog i velika zanimacija za tu temu.

Znaci o tebi ovisi da otvoris temu i naravno o stalim clanovima foruma koliko ce to ozbiljno shvatiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Tek sad videh ovu temu ( kako li mi je promakla?) ma  DA!  Podrzavam maksimalno! Procitah negde da imas BSA , okaci je ovde pa da krenemo sa ovom temom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Tek sad videh ovu temu ( kako li mi je promakla?) ma  DA!  Podrzavam maksimalno! Procitah negde da imas BSA , okaci je ovde pa da krenemo sa ovom temom.

Sa tim motorom sam se omlatio pre petnaestak godina, komadi su još kod mne pa planiram reborn, ali kao caffe racer ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Sta reci!I ja sam pitao isto i dobio isti odgovor!Ja imam Monet-a iz '54 ili '53 vec dugo planiram da se pozabavim njime ali vreme neda!Sada se spremam za opasan poduhvat-izradu copera!Sve sam skrckao do sitnih detalja a za koji dan idem da gledam neku masinu!Sory na off!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Dok sam bio mladji, bas sam se bavo restauraciom pa mi je kroz garazu proslo cudo motora. Zadnjih desetak godina sam uradio samo par, ali ove godine nekim momcima radim BMW R50  1963, Zundapp DB201  1949 i neku prastaru HEINKEL Tourist 175. Polako hvatam zalet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemoj mi reći da imaš ovakvo nešto

 

800px-Heinkel_Tourist_175_Bj_1956_1.jpg

baš to ali u tužnom stanju, momak hoće da ga upalim, izvežem instalaciju, a neće da ga farba. Kaže hoće da izgleda matoro i otrcano ??? ??? ???

Ratt scoot, možda je novi trend u Jevropi ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

[...baš to ali u tužnom stanju, momak hoće da ga upalim, izvežem instalaciju, a neće da ga farba. Kaže hoće da izgleda matoro i otrcano ??? ??? ???

Ratt scoot, možda je novi trend u Jevropi ;D ;D

 

Ne znam za tebe al' ja bih se isek'o na rezance da imam ovakav krš/rat-tod  ;)

 

ratrod.jpg

 

p.s. Da nemaš u garaži neki "vintage" krš od 250-400ccm koji bi mogao da se sredi za trke veterana ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Podrzavam otvaranje ovakve teme. Treba joj dati neko prepoznatljivo ime kako bi je videli svi koji zele.

Moj favorit je Norton. Od kada sam ga prvi put video ne izlazi mi iz glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

A moj favorit je...

 

Uh, huh, ne znam... taliko dobrih je bilo... pogotovo one ,,zaboravljene'' fabrike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

Mislim da je ovim motorima posvećeno jako malo prostora na forumu iako zaslužuju mnogo više.Svi mi volimo da imamo dobre pouzdane motore novije generacije koji su tehnički skoro pa savršeni što je isto u redu ali kad na nekom moto susretu ili na ulici vidimo nekog dedu od motora mnogo više pažnje nam zaokupi nego da smo videli neki model ispod čekića.Ovo govorim u svoje ime i verujem u ime velikog broja bajkera kojima motor nije statusni simbol vec nešto što im je postalo deo svakodnevnice i način života.Na ovom mestu mogli da okupimo ljude koji poseduju oldtajmere koji nemoraju biti samo skupoceni rariteti već i svi  motori koji su obeležili naše prostore u poslednjih 50 a i više godina.Verujem da u našim komšilucima još uvek ima starih mašina čiji vlasnici i neznaju da ta gomila rđe može nekom da nešto vredi,pa ko zna za nesto tako neka javi ovde biće zainteresovanih garant.Neka svako predstavi svoju masinu,par sličica, ukoliko je sređivao kako je to išlo.Uostalom sve što bi nekom bilo interesantno za videti i pročitati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

Rekoh:"u poslednjih 50 a i više godina" tako da nisam ograničio godinama.Što stariji to bolji.Lepo i bilo znati šta se vozilo kod nas u poslednjih 100 godina.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Krajem pedesetih i šezdesetih godina kod nas se sretao vrlo sličan (po izgledu) model JAWA 350 sa dvotaktnom mašinom. Za njega je postojala i prikolica, ali ne sa strane nego se vukla pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

Lepa mašina,još kad je nađeš u tako dobrom stanju za sređivanje,retkost.Nego,u moto berzi je na prodaju agregat od DKW a - NZ 350-1 za 150 eur u Kovinu pa ako nekom treba...

post-2948-12879012628139_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepa mašina,još kad je nađeš u tako dobrom stanju za sređivanje,retkost.Nego,u moto berzi je na prodaju agregat od DKW a - NZ 350-1 za 150 eur u Kovinu pa ako nekom treba...

Mislim da cena nije normalna, ja sam takvu mašinu poklonio pre dva meseca, jer nisam imao ostatak motora. Realno kome treba nije puno, ali mislim da nikome ne treba za te pare ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja