Jump to content

Moto Zajednica

Slike iz proslosti - Turska

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Jeste da ova zima nije tako strasna i da smo imali miholjsko leto ali ima jos dosta do pocetka moto sezone pa rekoh da prekratimo ove zimske dane secanjima sa minulih putesestvija.

 

Neke svari uvek aktuelne a to su: motori i putovanja

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

S obzirom da je Turska dosta aktuelna u poslednje vreme, opredelila me je u izboru ove price od mnogih.

Posto se putovanje odigralo 1996 (cini mi se da su te godine digli sankcije a ratovi su prestali, sto se uspostavilo da i nije bas bilo tacno), dosta stvari vadim iz dubina secanja.

Tada nije bilo interneta i koristio se klasican foto aparat sa negativima, tako da sam za ovu priliku morao da prebacim neke stare fotografije u elektronski format kako bi ovaj putopis iz proslosti imao i koliko toliko i vizualnu podrsku.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Pa da krenemo ...

 

Turska, leto 1996, XT 600 E, oko 3500km po samoj Turskoj sto je pokrilo recimo trecinu drzave (deo blizi Evropi).

 

Razvoju dogadjaja koji su usledili su uticali mnogi faktori:

 

1. sama odabir destinacije se igrom slucaja nametnuo, naime neki moji poznanici su pricali o Turskoj i dali mi vodic koji su koristili kada su porodicno sa starim hipi volksvagen karavanom obisli tu zemlju (pre toga sam Tursku gledao kao mesto odakle dolaze gastarbajteri za Nemacku).

2. nisam imao svoj motor od kako sam prodao MZ-a (to je bilo sa pocetkom krize), recimo da je to bilo pre 6 godina (1990). Takvo je bilo vreme ali uspeo sam da sacuvam pare od prodaje motora, koje na zalost nisu bile dovoljne za kupovinu drugog. Cuo sam da moze povoljno da se iznajmi u Turskoj.

3. niko od ljudi koje sam znao, nisu bili zainteresovani ili u mogucnosti da mi se pridruze.

 

Tako da se odlucujem na riskantnu varijantu da odem do Istambula autobusom i tamo uzmem motor. Idem samo sa turistickim prirucnikom i minimum stvari u rancu (bez moto opreme), jer mozda nista ne bude od motora. Tada bih uzeo auto i skratio boravak shodno finansijama.

 

Iz Beograda ide samo jedna firma pa se odlucujem da odem do Skoplja jer odatle ide pet linija dnevno i bolje cene/povratci otvoreni.

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Prva dogodovstina je u autobusu Skoplje-Istambul.

 

Tu se upoznajem sa mladom mamom koja sa detetom ide u Iran kod svoga muza na skolski raspust.

Ne secam se imena mlade dame ali je situacija bila zanimljiva.

 

Autobus dupke pun, pun ljudi i dima (erkondisn ne radi sto je kod nas normalno). U pitanju je nocna voznja.

Na granici sa Bugarskom, svi salju pasose do vozaca i kasnije vracaju. E tu se u nizu zelenih pasosa samo moj crveni razlikuje. Odmah upadam u oci i neki zabradjeni likovi me nesto pitaju. Moja nova saputnica me moli da se predstavim kao njen muz, jer je u islamskom svetu vrlo netipicno da udata zena putuje samo sa detetom (ona je inace nasa udata za Iranca).

 

Ja pristajem i preteci podledi i pitanja prestaju.

Osim zaustavljanja Bugarskih policajaca u nocnom haracu, sve je dalje bilo normalno. Naime,u to vreme Bugarska je bila dosta ne bezbedna za strane vozace. Presretali su ih cesto trazeci mito. Dva boksa cigareta su zavrsavala posao. Ovo je jos jedan razlog bio zasto nisam hteo da vozim kroz Bugarsku.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Najzad Turska.

 

Nemogu da veruje koliko je veliki granicni prelaz. Kao aerodrom. Nisam ovo zamisljao. Odavde se oseca da sam usao u imperiju.

Autobuska stanica ne zamisliva. Peroni na nekoliko spratova. Cudna stvar da imate slobodan prilaz (nije ogradjeno kao kod nas) a karte se uzimaju po firmama, ne destinacijama. Tj. odaberete prevoznika a on vam prodaje kartu za odredjenu destinaciju.

Trazim rent-a motor ali nigde nista. Pitam gde da nadjem neku agenciju na stanici alisveukazuje na to da moram do Izmira u neko turisticko mesto. Tamo ima takvih stvari. Dobro, onda uzimam kartu za Izmir.

 

Karte jeftinije nego kod nas a autobusi veci. Kao da je razmak izmedju sedista veci.Mogu da prekrstim noge. Karte su ravnomerno rasporedjene tako da se ljudi ne guzvaju. Ako nije autobus pun, karte se izdaju tako da svako dobije najvise mesta do sledeceg putnika shodno popunjenosti. Erkondisn tako radi da ako pusete (nije dzabe, puse ko Turci), dim se ne oseca.

Putevi brzi i pauze su na taman razmaku u velikim autobuskim postajama gde postoje ogromni samousluzni restorani tople hrane. Cene nize nego kod nas i dok se autobusi peru spolja, imate dovoljno vremena da se okrepite.

Bas sam prijatno iznenadjen. Sve je ovo novo za mene.

 

Stizem u Izmir ali mi predlazu da idem dalje u Cesme i daju mi tacnu adresu gde se rentiraju motori.

To mi je prioritet, od toga zavisi kao cu dalje da planiram.

 

Ne brinite, stizu slike ...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Cesme.

 

Cesme.thumb.jpg.6ac867c6bebee36999ee0a71f10267dc.jpg

 

Pun pogodak, Dzamaha.

 

A zasto, pa ja sam imao "velike planove". Osamdesetih godina sam pratio Pariz-Dakar i mislim da je moglo amaterski da se ucestvuje. Upravo se plati paket koji je ukljucivao XT 600 Tenere, spremnu za reli sa svim detaljima placenim osim tehnicke podrske (i to je postojalo ali je bilo teoretski nedostizno za nas standard). Placeno je i prisustvovanje reliju do kraja i ako se ispadne u toku trke.

Racunam, za deset godina je prica ostvarljiva, znaci pada 2000-te sa mojih 35 godina, eto me u trci.

Svi znamo kako su nam se planovi raspali ali eto bar da probam makinu ako vec ne mogu nista drugo.

 

Ne secam se koliko je iznajmljivanje kostalo ali sam dobio dobar popust na dane. Celo putovanje je trajalo 3 nedelje tako da sam motor vozio neki dan manje, posto sam koristio autobus za dolazak i povratak iz Turske.

Uspeli smo da skarabudzimo neku kacigu koja je isla uz motor.

Momak koji je vodio firmu je imao kacige forme radi, jer se uglavnom iznajmljivalo za odlazak na plazu a ne grande turizmo.

 

Plan je bio da iz raznih baza pravim dnevne, max. dvodevne ture. Posto sam od opreme imao samo bezveznu kacigu pokazalo se vise nego dovoljno u sred leta na 40+.

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Mislim da sam prvo obisao Efes.

 

1748360505_Efes1.thumb.JPG.2f49d408da11b73c34bcd5cea3db24d9.JPG

 

Fenomenalno.

Tu sam tek poceo da shvatam gde sam dosao.

Istoriske podatke necu iznosit, danas su lako dostupni, ali ne vezano za znamenitosti ostalo mi je u secanju osecaj, mirisi, dozivljaj i iskustvo.

Znate, i dalje ste u grcu, gde da ostavim motor i rancic sa kacigom. Ima da me opeljese samo tako, a vrucincina ne vidjena.

 

Kad ono, novo prijatno iznenadjenje.

Naime, ulazim na makadamski parking u Efesu a lokalni prodavac sa standa suvenira mi mase da se parkiram. Opa, pocinje igranka, kad me sad navuku, ali vrucina me je smeksala i prepustam se sudbini.

 

Covek mi nudi parking u hladu pored njegove tezge. Godinama smo tu negde. Pitam ga koliko da platim, a on odmahuje rukom kao nemoj da me vredjas. Dobro, nego mogu li sve da ostavim kod tebe osim novcanika i pasosa. Ma garantujem ti zivotom, samo ti idi efendi u obilazak.

 

Onako u magnovenju odlazim da istrazujem Efes u podne.

 

1170737933_Efes2.thumb.jpg.eb5904557d6a10aecca8fb0a83c6d3ec.jpg

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Praktikujem da kada obilazim strane zemlje, naucim 10-15 reci koje mogu da se kombinuju u prostim, prosto prosirenim recenicama. Akcenat imitiram.

Nekako imam osecaj postovanja jer sam gost, pa bi u najmanju ruku bio red da se bar potrudim da komuniciram na lokalnom jeziku. U Turskoj i nije strasno jer mnoge reci su Srbske, pa se lokalci uvek obraduju kada vide strance koji "parlaju" njihov jezik.

 

Tako sam sa doticnim prodavcom suvenira nesto i prozborio, Sve stvari na mestu i poceo sam da se osecam super opusteno. Ovakav odnos je trajao tokom celog mog boravka i ostavio je lep utisak.

 

Nakon sto smo se ispricali, ajde da kupim neku sitnicu kod coveka koji se tako lepo poneo prema meni.

 

 

Sledeca destinacija, Kusadasi. Tada je tek poceo da se promovise kao letnja destinacija, tako da ako ste nekog pitali kod nas u vezi Turske, Istambul za sverc, Kusadasi za odmor.

 

Kusadasi.thumb.jpg.57b5b8b36f96d545b16f9d704a739766.jpg

  • Sviđa mi se 19
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Mnoge slike i mesta su razbacane u ovoj prici, dosta vremena je proslo od tada pa ne zamerite.

Orjentaciono sam obilazio razna zanimljiva mesta duz obale od Dardanela do Antalije i u kontinent sve do Kapadokije, nazad na Ankaru i na kraju Istambul, tj. Carigrad.

 

Galipolje.

 

Galipolje.thumb.jpg.f53d744126c5328af89960d7971636be.jpg

 

Ovde je bila zesca bitka gde je skoro pola miliona ljudi izginulo na obe strane. Koliko je meni poznato, sve su to zakuvali englezi (a ko bi drugi), posto su prvo Rusima izobecavali vracanje Carigrada i izlazak u Sredozemno more. Onda su pogazili dogovor i brze bolje probali sami da zauzmu Bosfor.

 

U Cannakale sam spavao na krovu na prostirci. To je bio jedini slobodan smestaj u hotelu koji je svako vece pustao Tursku verziju bitke (na Engleskom) sa propagandom ubijanja u pojam anglosaksonaca pred turisticki obilazak Galipolja sledeceg dana. Inace hotel pun Australijanaca, Novo Zelandjana i Engleza.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

A tek poznati Trojanski konj.

 

Troja.thumb.jpg.85731eaed42bc0f7d50fbeddf86d1820.jpg

 

Sve su to Turci vesto ubacili u turizam, jer se zapravo i dalje traga za pravom Trojom i mnoge indicije su da je na nasem Jadranu ali to se ne bi uklopilo u Becko-Berlinsku skolu izmisljene istorije.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Milet je jos jedno anticko nalaziste i put do istog je isao preko ravnice sa izraslom visokom trskom pored puta. Vetar koji je jak i uvek prisutan u Turskoj, ovde me je bacao u suprotnu traku. Jedno vreme sam bio dobro nagnut na desnu stranu (odakle je vetar duvao) pa ipak je uspevao da me pomeri ulevo. Sva sreca nije bilo mnogo saobracaja ali vrlo neprijatno iskustvo i zbog istog, nisam zapamtio voznu motorom po ovoj zemlji opustajucom i ugodnom.

 

Milet.thumb.jpg.f86c8f563e0c6fe37209351188b55c23.jpg

 

Takodje sam primetio da Turci dozivljavaju pojedinacno nadolazece svetlo kao spor i mali moped, tako da sam imao ceste slucajeve ukljucivanja automobila sa sporednih puteva, koji su povodovali ostra kocenje sa proklizavanjem zadnjeg tocka, besomucnog sviranja, amblendovanja i jos sto sta sto nije za opisivanje. Kada sam se navikao da je to uobicajena stvar ovde, onda sam to odradjivao profesionalno, bez ikakvo iznenadjenja i uzbudjenja. Nisam vise ni svirao samo jako kocenje i kontrolisano proklizavanje.

Blago mastan asfalt rastopljen visokim letnjim temperaturama nije bio od pomoci. 

 

Generalno je bilo vrlo malo motocikala na putu, pogotovo onih koji su terali do max. Zapravo zbog vetra cesto sam zavrtao gas do kraja. Ovaj motor moze najvise 160 ali usled prokletog vetra to je bilo 140 km/sat. Sve je to uslovljavalo da su lokalni vozaci bili zateceni i eto zabave. Na svu srecu putevi siroki sa slabim saobracajem.

Koliko bih tek brzo isao da sam bio natovaren sa tri kofera i tank torbom.

 

Zbog malog tanka, 13l, najvise sam gurao do 200km u cugu. Kako god i gde god vozio, Yamaha je trosila 4l/100km. Uglavnom sam morao da odmaram na oko 120km gde je neudobno sediste uzrokovalo cestim pauzama.

 

Gde god sam stao, obicno na pumpnim stanicama, nije prolazilo bez da me gazda casti sa cajem (kupio ili ne kupio gorivo). Bas lep obicaj.

 

Caj.thumb.jpg.182f718c9b5398f612bbfd40d9d8b618.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Pammakule. Celo brdo se beli iz daljine.

 

1609799458_Pammakule1.thumb.jpg.a4b0270a1a006629793b9871e7cadb0d.jpg

 

853839847_Pammakule3.thumb.jpg.afe1222c93ab4c1a2cceb9593f807064.jpg

 

1973814339_Pammakule2.thumb.jpg.593ab2f16323a19ed92589ab21e06b05.jpg

 

Neverovatni predeli i mnoge istoriske znamenitosti su me prijatno iznenadile. Mnogo vise anticke zaostavstine nego u Grckoj.

 

Tako vozeci po zemlji, primetne su bile patrole naoruzanih policajaca/vojske sa masinkama na nekim raskrsnicama ali vas ne diraju. Sada predpostavljam da je jos gore.

Jednom prilikom stajem nakon naplatne rampe da pripalim cigariljos. Inace sam pusio lulu ali u nameri da sto manje stvari nosim, najblize su mi bili cigariljosi (cigarete mi se nikada nisu svidjale). Danas, Hvala Bogu, nista ne koristim od tih stvari.

Elem, dok sam pusio naslonjen na ogradu autoputa, staje policijski auto i sluzbenik mi se obraca na Turskom. Vec sam dugo u zemlji i mogu da par kratkih recenica kazem kao pravi. U prvi mah misle da sam Turcin ali ne za dugo. Bili su napeti dok nisu shvatili da sam stranac i tada su mi samo skrenuli paznju da zavrsim cigaru i da u buduce ne stajem na takvim mestima. Ocigledno da jos tada nije bilo bezbedno u Turskoj.

Posto sam se kretao uobicajenim turistickim pravcima, nisam stekao takav utisak.

 

U glavnom su na prvu mislili da sam Nemac (a nisam plav). Kada bi shvatili odakle sam, ispadalo je da svaki drugi Turcin ili je ziveo kod nas, ili ima/imao rodjake ili zna nekog u vezi Srbije. Jedan stariji Turcin mi je pricao kako su se doselili u Tursku iz nasih prostora oko 1965. Tada je neki zakon donet kod nas koji ih je poplasio pa su brze bolje otislji na Bliski Istok (doduse ne svi).

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Bodrum, Miramaris i sl. mesta duz obale sve do Antalije su mi ostavile prelepa secanja. Tu je put bio krivudaviji, kroz borove uz more. Ovde nije bilo ni vetra i verovatno je i to dosta uticalo na lepu voznju. Jedino sto je enduro guma znala da blago "bezi" na ostrijim krivinama a vozilo se turisticki.

Vec se dosta druzim sa XT-om i ocigledno je da nije za drumsku voznju. To je ipak terenac.

 

Bodrum je mondensko mesto i bas mi se svideo. Kao da ste u Monaku. Jahte, skupoceni automobili, generalno se oseca drugi tip turizma.

 

Samo par slika sam prebacio, neke pogubio a i nije ih bio neki astronomski broj (rolne od 36 kadrova pa se vise obracala paznja na slikanje nego danas, to mi je ostalo i danas, tj. besomucno slikanje bez pravih kadrova).

 

1283843952_Bodrum1.thumb.jpg.98fe6bc1794d9bc3f99706073e9674fc.jpg

 

1330071415_Bodrum2.thumb.jpg.c8918da0d5d23bddcc2b45e60be06386.jpg

 

Jedino mi je krivo sto nisam obisao Kas, tu je Sv. Nikola rodjen (to sam tek mnogo kasnije saznao), Inace tu ima i neko naselje u drvecu, e da sam tu nocevao, bas bi bio dozivljaj.

 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Sta sam jos obisao ... Didim, Assos, Bergami, i nemogu sada svega da se setim ali poenta je da Turska nudi obilje interesantnih lokacija, tada nije bila skupa (pola od letovanja u Grckoj ili kod nas, dok se moglo).

 

Evo jos slika koje sam nasao i preneo u .jpeg, da moze da se vidi na ovaj elektronski nacin.

 

1427655879_Rozejezero.thumb.jpg.73dbeb2212e29b2f355bf285f8791300.jpg

 

Np. ovo roze jezero koje nemam zabelezeno gde je a i abakus je zakazao.

Zapravo dosta stvari sam poceo i da se prisecam pisuci ovaj putopis ali ne sve, samo ono najvaznije sto ostaje. Opsti osecaj, nova saznanja i iskustvo.

 

Kako Kapadokiju da zaboravim ...

 

2038538720_Kapadokija1.thumb.JPG.fb5138d825775e554ce92f54cda5c561.JPG

 

U pozadini, bele se snezni vrhovi Ararata.

 

Kolega Sveta je to i obisao u svom putovanju "istok istoka 2019".

Hteo sam da dobacim do tamo ali nije se moglo. Jedino sto se videlo kako sam zalazio dalje ka Iran/Sirija, su bili nesvakidasnji kamioni. Po njima sam osecao daleki zov Orjenta. Bili su pretovareni a roba je bila cvrsto utegnuta sa duplo vise gabarita nego sto su se vidjali natovareni kamioni u Evropi. Prosto covek da ne veruje da se tako nesto uopste krece.

 

Ovde cu da dodam jos jedno zapazanje, da dokle ste u Evropskom delu, Carigrad itd., sve vam izgleda poznato. Fizionomije su nase (bukvalno kao da ste kod nas). Drvece, vetar, ptice, ritam ljudi, ama sve. Cim predjete Bosfor, vidi se Azija. LJudi drugacije izgledaju. Crnji su i ne lice vise na evropljane. Mislim da vecina ima brkove. Cak su i kamioni drugaciji. Nose neku Orjentalnu notu: izgled, miris, prasina koja ih pokriva.

 

998271991_Kapadokija2.thumb.jpg.ef36dd3c64fe324f241aa6fb1f8b7d61.jpg

 

U mnogim "kucama" u kamenu su i hriscanske freske. Gde su bile crkve, freske su ostecene sa poznatim grebanjem ociju. Posto sam tu bio u grupi sa vodicem, bas sam ga pitao da vidim sta ce da kaze. Normalno, pravio se blesav i dao neki prozaican odgovor, kao otpao malter od starine. Nije nego, ali nisam nista komentarisao, samo sam nekim Holandjanima u grupi kasnije na pauzi objasnio da je u pitanje skrnavljenje.

Zapravo, bio sam iznenadjen da nisu sve netursko unistili. Ili ga je bilo previse ili im je neko spolja zabranio ili su preracunali da ce im se ipak vise isplatiti (kroz turizam), a mozda od svega pomalo, ko zna.

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Kas para Efendi?

 

1819004558_Kasparaefendi.thumb.JPG.444ce7d0ceb307cc204035a24a38d4cc.JPG

 

Ovaj super lik me je pozvao u svoj cilim ducan nakon sto me je gledao kako ne mogu da upalim motor na jednom parkingu.

Jamaha je znala da nakon duze voznje i "stajanja" na suncem izlozenom parkingu, ima problem sa paljenjem. Nije htela odmah i malo ubedjivanja joj je trebalo.

Vrucina nesnosna i covek se sazalio a i mislio je da cu nesto da pazarim kod njega. Odmah sam mu rekao da od tog posla nema nista, jedino ako ima carobni tepih pa da na njega i motor stavim.

Nema veze samo ti udji u radnju. A tu tepiha, ne zna se. Na stotiine, neki u rolnama, neki na podu,neki vise sa plafona, svuda. Sedosmo na tepih, a gde drugde i popih 2 litre hladne koka-kole. Zivot mi je spasio. Nisam bio ni svestan koliko sam dehidrirao.

Hteo sam da mu se oduzim ali gde da stavim tepih na motor.

 

Makina.thumb.JPG.d65ce0316b68110f32b919116080cecf.JPG

 

Nesto kasnije na nekom putu, rekoh, ajde bar nesto da kupim, da me ne bije baksuz.

 

Med.thumb.jpg.32bc5bd22b5b4116537ade34b2eac43c.jpg

 

Uzeo sam najmanju teglu sumskog meda koja je mogla da mi stane u torbicu.

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Voznja po zagusenim gradovima nije problem kada se naviknete na stil voznje. Na prvi mah izgleda haoticno i opasno ali ubrzo se uhvati sablon i ispadne da je bolje nego kod nas. Naime, nema mnogo zmigavaca ali ima dosta "govora tela". Automobili postepeno ulaze u druge trake i na taj nacin vam signaliziraju gde nameravaju da idu. Niko se ne inati i vozila i ljudi se propustaju u skladnoj harmoniji. Secam se pesaka koji ide svojim ujednacenim tempom i prelazi prometnu ulicu sa po 3-4 trake u svakom pravcu. Nit automobili koce nit se pesak zaustavlja. Ta neverovatna slika mi je ostala kao vrhunsko delo uskladjivanja i procenjivanja saobracaja.

Dovoljno je da ste koncentrisani i da oduzmete gas, taman toliko da sve tece bez trzavica.

Kada sam i to prozreo, brze i opustenije sam vozio (kao da sam se tu rodio). Milina.

Cini mi se da su svuda trotoari bili jako visoki tako da vam treba trail-bike da se popnete, znaci nema parkiranja na trotoaru (ili je to bilo u nekoj drugoj zemlji?).

 

Jos neka slika antike. Pergamon. Ovde je zanimljivo da je gledaliste okrenuto ka provaliji (ne vidi se sve na fotografiji).

 

Pergamon.thumb.jpg.1f36a8dd4066bd54315ae44c50ea0df3.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Svaka cast, procitao u jednom dahu. 

Mala ispravka, grad je IstaNbul nije Istambul i Ararat se ne moze videti iz Kapadokije, udaljen je preko 1000 km.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Jos pravilnije, Carigrad.

 

To sam ostavio za kraj.

 

Tada je grad bio 18 mil. stanovnika, ko zna koliko je danas, 25 godina kasnije.

Uspeo sam samo da obidjem uobicajne turisticke atrakcije (i to ne sve). Zanimljiv detalj je da iako Turci vole da se cenkaju, cene su standardizovane. Recimo kilo voca je svuda isto kostao, gde god sam bio u zemlji. A ako i ima cenkanja, ne preteruje se.

 

905155889_AjaSofija.thumb.JPG.1512b1f394a77fb7d30834102c26439a.JPG

 

Plava dzamija a nasuprot nje, Aja Sofija. Momci su pokretan bar, caj, kafa, sok.

 

Ovde sam kupio jedini suvenir a to su nargile, med ne racunam. Tek da ste videli zabezeknute carinike. Gde su kozne jakne, gde donji ves, srebro, sta je bre ovo!?. Bas sam im bio sumljiv ali sve se lepo zavrsilo uz klimanjem glavom u neverici. Inace sam je jedvah doneo a da se ne slomi.

 

I na kraju, sta izabrati?

 

1142863814_Staizabrati.thumb.jpg.3f9e53a73d634ba1a4bf9357a78800e5.jpg

 

Nadam se da je ova prica popunila zimske dane u iscekivanju moto sezone i prvenstveno prenela neke utiske i iskustva sa ovog davnog putovanja koja ce buducim putnicima biti od koristi.

 

Vidimo se na putu.

 

 

 

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

U Teheranu 80-ih samo "odrucis" levu ruku kroz prozor (molim te pusti me da skrenem) i u svih 6 traka svi uspore ili stanu i puste te da iz krajnje desne trake skrenes u ulicicu levo. Neverovatan osecaj. Sto kazes, svi se preplicu, a sve tece. Svi gledaju da oni nosom ne cuknu nekog, a ne ko je levo, ko desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Некако си и мене вратио мало у прошлост и покренуо још низ других подсећања.

Лепо, нема шта. Одлично за паралелу са Светиним свежим утисцима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hvala svima na lepim komentarima.

 

Mikulanac ... pa koji se to vrhovi bele na slici iz Gorema (znam da je Ararat podaleko ali je i poveliki)

 

Vladane ... da nisi bio u Iranu za vreme Shaha

 

Zivko i Dragane ... podsecanja, podsecanja ... i ja sam se sve vise podsecao kako sam pisao. Gledao sam da se ne ponavljam sa svezijim putopisima nego da se dopunim. Zanimljivo da u to vreme pre interneta i mobilnih, sve je nekako bila vec avantura, veci dozivljaj. Ili sto rece jedan moj moto kompanjon iz tih vremena, bili smo mladji pa nam je sve bilo uzbudljivije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja