Jump to content

Moto Zajednica

GIVI ili SHAD pitanje je sad??? Iskustva potrebna...

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

Nisam rekao cizme, rekao sam dve kacige, dve kornjace, rukavice dva para, i po nesto od gore.

Pakovanje je tipa,, stavi rukavice u kacige, kornjace lepo savi preko, (sa mojom je problem, zenina stane gde hoces bez problema). Stane i nesto dodatnih stvari okolo.

Mada pravo pitanje je zašto svi razmišljate šta stane pored kaciga, ja kofer  za smeštaj kaciga koristim retko (samo po gradu), i za to je 52l više nego dovoljno (dve kacige, dve kornjace, rukavice dva para, i po nesto od gore)

Na putu mi je kaciga na glavi, a u koferu oprema, garderoba, itd. Još se žena lepo nasloni...

U tom slučaju nećete verovati šta sve može da stane....

 

Usput, nigde nisam nasao kolika je max dozvoljena brzina sa koferom.

Pritom mislim na bočne i na top case.

Moja je 52l

http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_accessori.asp?CO_ID=38

downloadfree.asp?lib=Immagini&ID=2292&UT_ID=0

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

dve integralke, dve kornjace i cizme?!

 

nema sanse, mislim da je neka greska u pitanju.

 

 

zajebavao sam se jbte. Pa rekao sam i da mrtvaca mozes da uguras.

 

U svakom slucaju, dve kacige i dve kornjace GARANTUJEM da ce da stavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

 

Usput, nigde nisam nasao kolika je max dozvoljena brzina sa koferom.

Pritom mislim na bočne i na top case.

Moja je 52l

http://www.givi.it/caschi_borse_bauli_accessori.asp?CO_ID=38

downloadfree.asp?lib=Immagini&ID=2292&UT_ID=0

 

 

 

Max brzina za Givi kofere je 120km/h, pise na nalepnici unutra i na uputstvu. Mada sam ih testirao i na 200km/h malko duze i nije bilo problema. Inace oni na GS Adv. su do 180km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Max brzina za Givi kofere je 120km/h, pise na nalepnici unutra i na uputstvu. Mada sam ih testirao i na 200km/h malko duze i nije bilo problema. Inace oni na GS Adv. su do 180km/h.

 

Firme koje proizvode samo kofere će uvek napisati nižu brzinu da bi se ogradile od eventualnih problema, dok BMW mora da stoji iza svoje opreme na svojim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja sam imao bas taj SHAD. Ne bi ga nikad vise ponovo kupio.

 

 

Ajde mi kazi zasto sve, cijena mu je jaaaako primamljiva??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

zato sto je sr*nje ;D ;D ;D

 

Ako mu je cena 20e manja od Givia, onda je i cena Givia jako primamljiva...

 

20e u to slucaju uopste ne treba uzeti u obzir

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Provjerio sam cijene, ovaj KTM Shad kosta 170 eura sa plocom. V46 kosta 240 eura sa plocom, a Maxia 52 kosta 260 eura sa plocom.

 

Sad mi ponovo reci zasto je sranje i da li je za ovoliku razliku toliko sranje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Provjerio sam cijene, ovaj KTM Shad kosta 170 eura sa plocom. V46 kosta 240 eura sa plocom, a Maxia 52 kosta 260 eura sa plocom.

 

Sad mi ponovo reci zasto je sranje i da li je za ovoliku razliku toliko sranje? :)

 

jel ti znas za onu staru narodnu - ako ne znas sta je dobro, znas sta je skupo.

 

Ej, odvratan je taj Shad Lazo jbte! Kupi V46 i uzivaj! Mozes i da menjas one poglopce u zavisnosti od boje motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

 

jel ti znas za onu staru narodnu - ako ne znas sta je dobro, znas sta je skupo.

 

Ej, odvratan je taj Shad Lazo jbte! Kupi V46 i uzivaj! Mozes i da menjas one poglopce u zavisnosti od boje motora.

 

a mozes da stavis i naslon da ti devojcica ne zulja ledja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ma opusteno, ja BMW-jase ni ne shvatam ozbiljno nikada, ljudi su malo zastranili ali su mi drugari pa ih pistam da pricaju ;)

 

Elem, V46 mi ovdje djeluje kao najlosiji izbor. Ima isti kapacitet kao komad jeftiniji shad, Maxia je vec druga prica, ona je OGROMNA!. Ne treba meni kofer da picim s njim 300 na sat, tada ga necu nositi. Kofer mi treba za ponekad po gradu i kada se vozam sa dragom do neke lokacije za piknik. Dakle, najvaznija uloga kofera ce biti da kada parkiram ispred plaze u njega ostavim svu opremu i ponesem samo naocare i peskir ili kada stanem ispred diskoteke da opet ostavim kacigu i jaknu i udjem kao covjek a ne kao svemirac sa tim. Ovaj motor definitivno nije nesto sto treba da nosi kofer, to mu samo smeta, ali za ove stvari jako dobro dodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

ovde je stajala jedna cudnovata poruka.

 

Djura

 

Hvala lepo... oćeš i drugi obraz? De, opali još jedan... Hvala!  ;D ;D ;D

Jel sad lakše?! E baš mi je drago...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma opusteno, ja BMW-jase ni ne shvatam ozbiljno nikada, ljudi su malo zastranili ali su mi drugari pa ih pistam da pricaju ;)

 

Elem, V46 mi ovdje djeluje kao najlosiji izbor. Ima isti kapacitet kao komad jeftiniji shad, Maxia je vec druga prica, ona je OGROMNA!. Ne treba meni kofer da picim s njim 300 na sat, tada ga necu nositi. Kofer mi treba za ponekad po gradu i kada se vozam sa dragom do neke lokacije za piknik. Dakle, najvaznija uloga kofera ce biti da kada parkiram ispred plaze u njega ostavim svu opremu i ponesem samo naocare i peskir ili kada stanem ispred diskoteke da opet ostavim kacigu i jaknu i udjem kao covjek a ne kao svemirac sa tim. Ovaj motor definitivno nije nesto sto treba da nosi kofer, to mu samo smeta, ali za ove stvari jako dobro dodje.

 

na osnovu ovoga, Maxia ti je mnogo bolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

....Dakle, najvaznija uloga kofera ce biti da kada parkiram ispred plaze u njega ostavim svu opremu i ponesem samo naocare i peskir...

 

S obzirom da se od opreme koriste još i Fila papuče koje su na nogama, logično sledi da ti u stvari kofer ni ne treba jer "sve svoje sobom nosiš"  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Koliko sam shvatio, Givi-ju je ona ploca plasticna (dakle vjerovatno i Kappa)? Sta je sa Shad-om, ima li on metalnu?

 

 

P.S. Evo sad vidim da Shad ima i model od 48 litara za 180 eura sa plocom plus 20 eura naslon za suvozaca, sto mu dodje 200 eura komplet paket...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Postoje za Givi i metalne ploce, ja je imam na Kawasakiju, jaka je ploca ali ima jednu manu, malo je veca tolerancija kod kacenja i desava se da Maxia lupka kad nije skroz napunjena. Nije to nista strasno ali ume da izludi coveka dok ne provali o cemu se radi, ja sam hteo da skinem ceo oklop sa motora da vidim gde lupka :)  Kod Shada nisam primetio tako nesto. Moj prijatelj Sale prodaje Shadov komplet od 3 kofera sa nosacima dosta ispod cene ako te interesuje nesto tako mozes da ga kontaktiras PM nik mu je "sasa BEC".

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Postoje za Givi i metalne ploce, ja je imam na Kawasakiju, jaka je ploca ali ima jednu manu, malo je veca tolerancija kod kacenja i desava se da Maxia lupka kad nije skroz napunjena. Nije to nista strasno ali ume da izludi coveka dok ne provali o cemu se radi, ja sam hteo da skinem ceo oklop sa motora da vidim gde lupka :)  Kod Shada nisam primetio tako nesto. Moj prijatelj Sale prodaje Shadov komplet od 3 kofera sa nosacima dosta ispod cene ako te interesuje nesto tako mozes da ga kontaktiras PM nik mu je "sasa BEC".

Pozdrav

Cek, kakav je taj Shad-ov nosac sto imas, metalni ili plasticni? I kako sve to izgleda u odnosu na Givi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ама не постоји кофер који ће својом практичношћу моћи да ти надокнади потпуно урушен естетски моменат КТМ-а. Купи добру водонепропусну торбу и Мастер Лок гуртне и бог да те види!

Уосталом, ако купиш толику коферчину изгулићеш је по кривинама!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ама не постоји кофер који ће својом практичношћу моћи да ти надокнади потпуно урушен естетски моменат КТМ-а. Купи добру водонепропусну торбу и Мастер Лок гуртне и бог да те види!

Уосталом, ако купиш толику коферчину изгулићеш је по кривинама!  ;D

Necu ga uopste nositi kada pozelim da "krivinarim", a i trobu sam vec narucio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ама не постоји кофер који ће својом практичношћу моћи да ти надокнади потпуно урушен естетски моменат КТМ-а. Купи добру водонепропусну торбу и Мастер Лок гуртне и бог да те види!

Уосталом, ако купиш толику коферчину изгулићеш је по кривинама!  ;D

Necu ga uopste nositi kada pozelim da "krivinarim", a i trobu sam vec narucio ;)

 

А кад ти не кривинариш?  8)

За 200 и кусур еврића имаш корисније ствари за новог љубимца. Знаш и сам уосталом, шта се ја петљам...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako ces vec samo povremeno da ga stavljas, zasto da bacas pare na Givi ? Shad je ok kofer cak i za redovnu upotrebu, za povremenu je pun pogodak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja