Jump to content

Moto Zajednica

GIVI ili SHAD pitanje je sad??? Iskustva potrebna...

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Sa ovim dijelom opreme imam bas malo iskustva, tacnije bas nista ne znam o SHAD koferima, o GIVIJU i nekako. Sta kupiti od ovo dvoje za moj motor?

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19860.new#new

 

 

Dakle, ovo

0spbO_v46monokeype8.jpg

 

ili ovo

KKdeC_60012027300wt9.jpg

 

 

?

 

 

E da, cijena je skoro ista tj. mala je razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

ja bi pre uzeo V46. Do skora sam imao Shad a sad imam Givi i nekako mi ipak deluje kvalitetnije. A i model V46 je uzivo jako lep, po mom misljenju najlepsi kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

GIVI je odličan. Ja imam veći, mislim da je 52l, i svima savetujem VEĆE je BOLJE. (uvek zatreba mesta)

Kad smo već kod kofera, ima neko na prodaju GIVI  bočne kofere?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kad smo već kod kofera, ima neko na prodaju GIVI  bočne kofere?

 

Trion, naravno, osim ako ne misliš na polovne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Možda sam se razmazio... navikao sam na original BMW top case...

Sada imam Givi od 46l. Jeste veći i prostraniji ali me tako nervira taj patent za zatvaranje! Ne mogu da verujem da je to tako nespretno rešeno?!

Mislio sam da je to zbog česte upotrebe, ali bio mi je brutus neki dan sa brand new istim koferom i ista stvar!

E sad, ne znam kakav je patent na Shad-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ja imam V46 i nemam zamerki, mogu da stanu dve integralne kacige - ima prostora.

 

Cak i kada sam imao GS 1200 zamenio sam BMW top case sa V46, razlog - u original top case nista nije moglo da stane. Tada sam vozio i na posao, a u V46 stane laptop i gomila stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja imam V46 i nemam zamerki, mogu da stanu dve integralne kacige - ima prostora.

 

Cak i kada sam imao GS 1200 zamenio sam BMW top case sa V46, razlog - u original top case nista nije moglo da stane. Tada sam vozio i na posao, a u V46 stane laptop i gomila stvari.

 

Ma slažem se... samo ta klapna... jel moguće da ne postoji bolje rešenje?! Kakav je zatvarač na Shad-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja imam V46 i nemam zamerki, mogu da stanu dve integralne kacige - ima prostora.

 

Cak i kada sam imao GS 1200 zamenio sam BMW top case sa V46, razlog - u original top case nista nije moglo da stane. Tada sam vozio i na posao, a u V46 stane laptop i gomila stvari.

 

sve se resi. Uzmes manji laptop. Da vidis kako moj lepo stane :)

 

Lazo, ja sam na stromu imao V46 i kofer je odlican i veoma kvalitetan (pojavio se posle maxie i cini mi se da je kvalittniji od nje). Ne mogu da verujem da ti ne znas da li da kupis givi ili shad!? Shad mi izgleda kao neka neuspela kineska kopija...necega. Kazi da nas zajebavas!

 

Kupi V46.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja imam V46 i nemam zamerki, mogu da stanu dve integralne kacige - ima prostora.

 

Cak i kada sam imao GS 1200 zamenio sam BMW top case sa V46, razlog - u original top case nista nije moglo da stane. Tada sam vozio i na posao, a u V46 stane laptop i gomila stvari.

 

sve se resi. Uzmes manji laptop. Da vidis kako moj lepo stane :)

 

Lazo, ja sam na stromu imao V46 i kofer je odlican i veoma kvalitetan (pojavio se posle maxie i cini mi se da je kvalittniji od nje). Ne mogu da verujem da ti ne znas da li da kupis givi ili shad!? Shad mi izgleda kao neka neuspela kineska kopija...necega. Kazi da nas zajebavas!

 

Kupi V46.

 

Mogu li da se uglave dvije kacige i dva pojasa nap rimjer??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Kada kazem dva pojasa, mislim na dvije male kornjace jel :)

 

 

P.S. A sta je sa Maxiom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E, ali Djuro, na Shad-u pise KTM (pogledati sliku u prvom postu) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

E, ali Djuro, na Shad-u pise KTM (pogledati sliku u prvom postu) ;D

 

ma dzaba mu, taman BMW da pise  ;D

 

Dve integralke mogu da stanu u V46, ali uz veliki napor a dve integralke i dve manje kornjace mislim da ne mogu.

Maxia je odlican kofer ali je meni vizuelno bio malo prevelik za moj motor. U maxiu, imam osecaj, da mozes i mrtvaca da uguras.

 

rjqfR_7656350x350d7d67aeam7.jpg

 

Tamo ti stanu 2 integralke i te kornjace i ostane ti mesta za cizme. Neverovatno koliki kofer. Svaba i ja smo dosta proputovali, on kao topcase imao maxiu a ja V46. Na papiru, to je 6lit razlike ali sta je taj sve trpao unutra i danas mi je tesko da poverujem.

 

Dakle, ako ti maxia ne izgleda preveliko na motori, kupi je, a ako ipak da, onda V46.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Mislim da cak i ta klapna nije losa, nju GIVI tretira kao unapredjenje. Meni bar ne smeta.

 

Maxia estetski (mnogo je siroka) moze da utice na izgled motora. U tom smislu V46 je dobro i prakticno resenje. Zato sam je i stavio, (doduse teska srca sam se odrekao originalnog top case), ipak sam BMW sminker i maneken... ;D  Salim se, V46 je odlican izbor, veliki je, dobro leze na plocu (kojui GIVI ima za sve modele), stabilno pri velikim brzinama itd itd. Ne bih se dvoumio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Mislim da cak i ta klapna nije losa, nju GIVI tretira kao unapredjenje. Meni bar ne smeta.

 

Maxia estetski (mnogo je siroka) moze da utice na izgled motora. U tom smislu V46 je dobro i prakticno resenje. Zato sam je i stavio, (doduse teska srca sam se odrekao originalnog top case), ipak sam BMW sminker i maneken... ;D  Salim se, V46 je odlican izbor, veliki je, dobro leze na plocu (kojui GIVI ima za sve modele), stabilno pri velikim brzinama itd itd. Ne bih se dvoumio.

Pa ja se sada dvoumim izmedju Maxie i V46 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Ja da sam tvom mestu kao sto nisam uzeo bih V46. Vodio bih racuna o motoru koji je super. Maxia bi izgledala smesno na njemu. Idi u Trion neka ti stave plocu, mislim da je ista za oba top case-a, probaj oba i odluci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Siguran sam da ce oba izgledati jako ruzno :)

 

Ali me Maxia privlaci zbog tog prostora, a razlika u cijeni je 20 eura. A opet ovaj V46 jeste ljepsi... Uh, na muke me baciste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

U maxiu stanu dve kacige (integralne), kornjaca, i jos gomila stvari.

Probaj oba pa odluci. U radnji maxia izgleda ogromna, medjutim na motoru na ulici nije (bar na VTSTROM-u 1000).

Mesta nikad dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

Tamo ti stanu 2 integralke i te kornjace i ostane ti mesta za cizme. Neverovatno koliki kofer. Svaba i ja smo dosta proputovali, on kao topcase imao maxiu a ja V46. Na papiru, to je 6lit razlike ali sta je taj sve trpao unutra i danas mi je tesko da poverujem.

 

 

dve integralke, dve kornjace i cizme?!

 

nema sanse, mislim da je neka greska u pitanju.

 

kada smo isli na drugu akciju u Sremcicu, posto ja nemam kofer uopste, trpao sam svoje stvari u banetovu [bane45] Maxiju.

 

u nju nema teorijske sanse da stanu cizme pored dve integralke i dve kornjace. mi smo jedva strpali torbu za fotoaparat, jednu kacigu i 2 para rukavica. kad smo stigli tamo, ja sam dakle kacigu morao da nosim u rukama...

 

 

ili postoji neka specijalna metoda pakovanja by shvaba tipa `kako ubaciti cizmu u kacigu a kornjacu u cizmu`?  :)

 

 

 

ni meni se ta nespretna kopca na Giviju ne svidja, mada, ne svidjaju mi se ni ti koferi.

ko da je zakonom uvedeno da svi moraju imati iste. `de god se okrenem, Givi kofer.

 

zato bih radije uzeo nesto malo drugacije, tipa SHAD 42 [crno/sivo :)] dok ne bude para za neki black alu topcase...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja pitah u teletrade-u za shad 42 L, baja kaže nemam taj ali imam bočni od 44 L i on uredno može da se koristi kao topcase.

Ja kažem ok dolazim i tip mi kaže dobro al moraš da kupiš i levi i desni jer ih prodajemo samo u kompletu ???

 

Pa šta da radim pitam ja, nađi još jednog drugara pa podelite kofere lakonski odgovara prodavac :D

 

Kakav je uopšte Moto detail kofer. Videh ga za cca. 40 eur na sniženju u luisu i poručih ga na neviđeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ja imam Maxiu na motoru i potpuno se slazem sa crnommrljom, nema sanse da sve to stane u kofer. Dve kacige da + mesto sto moze da se ugura izmedju ali vise od toga ne.

Iskreno mislim da ne bi pogresio ni sa shad koferima, sasvim su OK, ja nisam primetio da je Givi nesto kvalitetniji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja