Jump to content

Moto Zajednica

GIVI ili SHAD pitanje je sad??? Iskustva potrebna...

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E ovako, bio sam danas da pogledam i Shad-ove i Givi-jeve modele.

 

Stvar je u sledecem, Givi ima za modele koji mene interesuju iskljucivo potpuno plasticne nosace sa svim plasticnim spojevima dok Shad ima sve metalne ploce sa metalnim spojevima. Givi jeste ljepsi ali i skuplji. Maxia je sa plocom 260 eura, a V46 sa plocom 240 eura, a ja sam u Crnoj Gori upravo narucio ovaj KTM-ov 46L sa metalnim nosacem za nevjerovatnih 140 eura! i jos za dvadesetak eura naslon za suvozacicu i Bog da te vidi.

 

Zakljucak:

Dakle, ko zeli da drnda motor bolje uzeti Shad (ili Givi sa Givi-jevim nosacem - jedino tada se moze dobiti metalna ploca ali to nema za svaki motor tj. vecinu motora), a ko hoce da mu kofer lijepo izgleda i da ima finiju zavrsnu obradu, onda Givi (ili ko vozi skuter ;D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Ja imam ovaj sh46. Prvo, meni je lep, ali to je nikakav argument. Drugo u njega staju 2 integralne kacige, kao u givi, a dosta je jeftiniji, to je vec nekakav argument. Trece, on ima metalni nosac, i mnogo lep naslon za suvozaca, koji ja doduse nisam uzeo kad i kofer, pa ga sad cekam jedno godinu dana minimum. Mnogi ga napusise, ja mislim da je skroz ok.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

Savet: Što se tiče plastične ili metalne ploče, bolja je plastična, kao prvo lakša je, nema korozije i verovatno je čvršća od metalne, jer mogu tako da je izliju da ima perforacije koje joj daju veću čvrstinu na uvijanje.

Kao drugo, ne vidim svrhu metalne ploče, jer je kofer plastični, pa ako dođe do pada polomiće se kofer a ne ploča...

 

Milsim da ako tako krenete nikad kraja, kupi šta ti se sviđa i kraj, i onako ga ne vidiš dok voziš.

Kad smo kod kofera i Givi i Shad su plastikaneri do 120km/h, ako hoćeš veće brzine:

 

http://www.touratech.de/new/main.php

 

ili najbolje pošalji stvari dhl-om ... :)

 

Malo se ja zezam, generalno ako ti kofer treba po gradu i ako ne voziš suvozača, kupi mali, u suprotnom kofer za dve kacige.

Ako planiraš neka putovanja, mesta nikad dosta, kupi najveći.

Nije po meni bitna firma, i Givi I Shad su dobri, bitno je da ti ne odleti sa motora i ne ubije nekog.

Meni lično je lepši Givi (plastika deluje kvalitetnije, i imaju nosače za skoro sve tipove motora)...

Kad bi imao para na bacanje i da idem po Africi, Aziji,  kupio bi zna se: Touratech , ovako i Givi je više nego dobar...

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Kao sto vec rekoh gore, kupljen je KTM-ov Shad od 46 litara za 140 eura ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Ima neke novine oko Givi ili Shad?


Ako ima neko iskustvo mislim se izmedju
Shad SH48 + SH36 ili Givi V47 + V37
Givi je lepshi ali su mnogo ruzni nosaci stranicnih kofera. Shad 3P sistem je ludnica. Kakav je kvalitet SHADa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Zašto misliš da su ružni nosači za V37? Ako se ne varam, to su oni zakrivljeni, kao za V35? Meni su samo ti prihvatljivo, sve ostalo mi je bljak... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
1 hour ago, godovic said:

Ima neke novine oko Givi ili Shad?


Ako ima neko iskustvo mislim se izmedju
Shad SH48 + SH36 ili Givi V47 + V37
Givi je lepshi ali su mnogo ruzni nosaci stranicnih kofera. Shad 3P sistem je ludnica. Kakav je kvalitet SHADa?

Na traceru 700 imam V47 i V35.

nosaci za V35 i V37 su isti.

Na traceru se mogu skinuti lako kada ne nosis kofere. Bukvalno za svaki treba tri okreta kljucem koji dodju uz nosace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

SHAD se po kvalitetu ne razlikuje od Givija. Imao Shad, imao Givi, sad imam Kapu, sve isto ili vrlo slicno.Biraj  sta ti se svidja po izgledu i/ili ceni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 10.6.2008. at 15:36, Evil_Zo je napisao:

E ovako, bio sam danas da pogledam i Shad-ove i Givi-jeve modele.

 

Stvar je u sledecem, Givi ima za modele koji mene interesuju iskljucivo potpuno plasticne nosace sa svim plasticnim spojevima dok Shad ima sve metalne ploce sa metalnim spojevima. Givi jeste ljepsi ali i skuplji. Maxia je sa plocom 260 eura, a V46 sa plocom 240 eura, a ja sam u Crnoj Gori upravo narucio ovaj KTM-ov 46L sa metalnim nosacem za nevjerovatnih 140 eura! i jos za dvadesetak eura naslon za suvozacicu i Bog da te vidi.

 

Zakljucak:

Dakle, ko zeli da drnda motor bolje uzeti Shad (ili Givi sa Givi-jevim nosacem - jedino tada se moze dobiti metalna ploca ali to nema za svaki motor tj. vecinu motora), a ko hoce da mu kofer lijepo izgleda i da ima finiju zavrsnu obradu, onda Givi (ili ko vozi skuter ;D).

 

Imao i bio prezadovoljan. :moto3:

 

hb-opengraph.jpg
WWW.HEPCO-BECKER.DE

Hochwertige Gepäcksysteme, Sturzbügel und mehr. Entwickelt und gefertigt in Deutschland für mehr als 1000 Modelle.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
3 hours ago, WoodyRider said:

Zašto misliš da su ružni nosači za V37? Ako se ne varam, to su oni zakrivljeni, kao za V35? Meni su samo ti prihvatljivo, sve ostalo mi je bljak... 

Evo kako izgleda SHAD bez kofere:
41nFWMmFt9L._AC_.jpg

i kako liche Givi nosace bez kofere:
givi_plx1146.jpg

 

Mislim da je velika razlika, a po gradu ne bi vozio stranicne, ves samo top box.

Po ceni su tu negde - 10-20 evra razlike

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Imam Shad komplet Sh58x i Sh36 sa 3P nosacima. Neznam za Givi al Shad je extra i dizajnom a i kvalitetom plastike. Vjerujem da je Givi jednako kvalitetan al me je dizajn bocnih nosaca okrenuo prema SHAD i nisam pozalio

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Za dilemu oko kofera mogu da ponudim svoje iskustvo sa Shad v58x koferom. Ja sam prezadovoljan, jednostavan sto se tice stavljanja i skidanja, takodje nudi mogucnost izmene unutrasnje zapremine, ja ga zovem transformers, posto se putem klizaca jednostavno prosiruje i  smanjuje zavisno od potreba (jedna kaciga i ranac, samo nesto sitno, dve kacige), odlican za putovanje ali malo veci. Doista pored lepog dizajna utice na kretanje prilikom vecih brzina, mislim da predlazu 120 k/h maximalno kretanje, mada sam ja na putovanjima isao i brze. Moja preporuka. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Moja preporuka za SH 36, imam ih odlicni su. Pozadi imam Givi maxia 3 (55 litara), ali bih i to rado menjao za SH 58.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre sat vremena, BURBONSKI je napisao:

2-30.jpg

 

Pre sat vremena, BURBONSKI je napisao:

Za dilemu oko kofera mogu da ponudim svoje iskustvo sa Shad v58x koferom. Ja sam prezadovoljan, jednostavan sto se tice stavljanja i skidanja, takodje nudi mogucnost izmene unutrasnje zapremine, ja ga zovem transformers, posto se putem klizaca jednostavno prosiruje i  smanjuje zavisno od potreba (jedna kaciga i ranac, samo nesto sitno, dve kacige), odlican za putovanje ali malo veci. Doista pored lepog dizajna utice na kretanje prilikom vecih brzina, mislim da predlazu 120 k/h maximalno kretanje, mada sam ja na putovanjima isao i brze. Moja preporuka. :)

Ja sam peglao iz Bosne  za Grcku prosle godine i nazad preko Albanije i CG sa Shad SH58x otvorenim na najvecu zapreminu i SH36 bocnim ne sporije od 150 do 160 km/h. Isao sam do 180 i rijetko 190 i koferi nisu pravili nikakav problem. Poprilicno su bili i natovareni. Cak sam imao i Givijevu Tank Lock torbu na rezervaru ST603. Brizina uopste nije problem za ove kofere sta god pisalo u uputstvu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što se prtljaga tiče:

Givi, SHAD, Krauser, Hepco Becker... Tu nema dileme o kvalitetu. Čak šta više, Hepco Becker je možda i kvalitetniji od Givija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam imao i Kappa i Shad i Givi. I za mene je Givi kralj kofera (kao prase). Hepco nisam do sada imao, verujem da su jako kvalitetni, ali njihov dizajn mi ne dozvoljava da ih kupim. 

 

P.S. Pričam samo o plastičnim koferima. Do aluminijumskih nisam još dobacio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 3/4/2020 at 8:11 PM, godovic said:

Evo kako izgleda SHAD bez kofere:
41nFWMmFt9L._AC_.jpg

i kako liche Givi nosace bez kofere:
givi_plx1146.jpg

 

Mislim da je velika razlika, a po gradu ne bi vozio stranicne, ves samo top box.

Po ceni su tu negde - 10-20 evra razlike

 

Zavisi koji motor izgleda. Na traceru se skinu nosaci za min bukvalno. Slikacu ovih dana pa okaciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
On 3/6/2020 at 1:09 PM, BioSQUAD said:

I  ja sam se dvoumio izmedju Givi i Shad, ali zbog manjih drzaca, odlucio da uzmem Shad

Je si zadovoljan kvalitetom? Koji model si uzeo? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja