Jump to content

Moto Zajednica

Kočione pločice koje ne troše disk?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Već nedelju dana planiram koje kočione pločice da uzmem, pročitao brdo saveta i s obzirom na to da se ne razumem, instinktivno mi ove deluju ok:

 

Oznaka: EBC FA174HH
Tip: Dupli sinter

 

FA174HH-300x300.jpg
MOTOCROSSTEAM.RS

Tip: Dupli sinter Dimenzije: 86.3 X 41.4 X 10.2 mm EBC šifra: FA174HH Zemlja porekla: USA


Opis: Omogućavaju izuzetnu zaustvanu moć, u pitanju je tvrđa komponenta od sinter materijala što omogućava dosta uzastopnih kočenja bez pregrevanja. Ova pločica će vam omogućiti bukvalno momentalno zaustvaljanje pritiskanjem poluge sa dva prsta. Preporučuju se za sve modele R motora.

E sad... jel postoje neke bolje od ovih?

Ja skoro da uopšte i ne koristim kočnice, pa samim tim nikako ne smem da uzimam pločice koje moram da zagrevam pre kočenja :jee:

Planiram da kupim i nove (RACE) diskove za yamahu pa bih izbegao grebanje i trošenje istih, ako već postoji tehnologija koja može da izbegne to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema pločica koje ne troše disk.

Uvek će neko da se javi da kaže organske, ali to može, kao što mogu papuče da se nose cele sezone u svim prilikama.

 

Taj EBC HH lepo koči ali je poznato da je agresivan na disk više od ostalih proizvođača. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
25 minutes ago, Acko017 said:

Već nedelju dana planiram koje kočione pločice da uzmem, pročitao brdo saveta i s obzirom na to da se ne razumem, instinktivno mi ove deluju ok:

 

Oznaka: EBC FA174HH
Tip: Dupli sinter

 

FA174HH-300x300.jpg
MOTOCROSSTEAM.RS

Tip: Dupli sinter Dimenzije: 86.3 X 41.4 X 10.2 mm EBC šifra: FA174HH Zemlja porekla: USA


Opis: Omogućavaju izuzetnu zaustvanu moć, u pitanju je tvrđa komponenta od sinter materijala što omogućava dosta uzastopnih kočenja bez pregrevanja. Ova pločica će vam omogućiti bukvalno momentalno zaustvaljanje pritiskanjem poluge sa dva prsta. Preporučuju se za sve modele R motora.

E sad... jel postoje neke bolje od ovih?

Ja skoro da uopšte i ne koristim kočnice, pa samim tim nikako ne smem da uzimam pločice koje moram da zagrevam pre kočenja :jee:

Planiram da kupim i nove (RACE) diskove za yamahu pa bih izbegao grebanje i trošenje istih, ako već postoji tehnologija koja može da izbegne to...

 

Organske najmanje trose. 

 

Ako hoces nesto izmedju uzmes EBC semi sinter. 

 

Full sinter najbolje koce ali i ubedljivo najvise trose diskove i poprilicno znaju biti bucne. Ako ne ides na stazu, ne vozis cesto nizbrdo, ne vozis cesto po mokrom razmisli o polu sinter ili organskim.

 

Ako vozis R, onda ipak uzmi sinter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
11 minutes ago, Acko017 said:

Jel postoje bar neke koje minimalno troše disk a koče iz prve, makar se potrošile i za 5.000km?

Pa jedino organske ali sa njima ces na stazi ostati bez kocnica nakon par jakih kocenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
1 minute ago, Motorcyclist said:

Pa jedino organske ali sa njima ces na stazi ostati bez kocnica nakon par jakih kocenja.

Nemam nameru da izlazim na stazu u skorije vreme, zaboravio sam da naglasim i to da bih izbegao i škripanje ako može,

pa mi bukvalno trebaju neke koje što manje troše disk, da nisu bučne, i koje koče perfektno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, Acko017 said:

Nemam nameru da izlazim na stazu u skorije vreme, zaboravio sam da naglasim i to da bih izbegao i škripanje ako može,

pa mi bukvalno trebaju neke koje što manje troše disk, da nisu bučne, i koje koče perfektno :)

Eto vidi EBV V seriju to je polu sinter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
2 minutes ago, Motorcyclist said:

Eto vidi EBV V seriju to je polu sinter. 

Jel vredi ovo:
 

FA179V-300x300.jpg
MOTOCROSSTEAM.RS

Tip: Polusinter putne (V) Dimenzije: 102 X 41 X 10 mm EBC šifra: FA179V Zemlja porekla: Engleska


?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne se mlati mnogo, plocice stavi spram svoje voznje/potreba.

 

Ako lagano vozis, nisi agresivan.... turi organic. 

Ako volis da poludis, zavrnes pa kocis, trtis se pa preskaces... turi polu sinter.

Ako pak skroz poludis, mnogo si brz, agresivan, kolenom seces krivinu, oblak.... turi sinter.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
30 minutes ago, Satelis said:

Ne se mlati mnogo, plocice stavi spram svoje voznje/potreba.

 

Ako lagano vozis, nisi agresivan.... turi organic. 

Ako volis da poludis, zavrnes pa kocis, trtis se pa preskaces... turi polu sinter.

Ako pak skroz poludis, mnogo si brz, agresivan, kolenom seces krivinu, oblak.... turi sinter.

Jako prosto i lepo objašnjeno, hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 42 minuta, Satelis je napisao:

Ne se mlati mnogo, plocice stavi spram svoje voznje/potreba.

 

Ako lagano vozis, nisi agresivan.... turi organic. 

Ako volis da poludis, zavrnes pa kocis, trtis se pa preskaces... turi polu sinter.

Ako pak skroz poludis, mnogo si brz, agresivan, kolenom seces krivinu, oblak.... turi sinter.

Kolega, ovako sam i ja rezonovao do pre par meseci, a sada sam malo promenio mišljenje.

Na svim motorima koje sam imao koristio sam organic pločice (uglavnom sam kupovao prilikom zamene Lukas), a na BMW su mi bile prethodno originalne Brembo. I bio sam uglavnom zadovoljan (ne vozim nešto agresivno i ne idem na stazu). Isto sam smtrao da su sinter pločice pogodnije za agresivnu vožnju i da su u hladnom stanju prilično loše.

I na nagovor jednog kolege naručim pre par meseci sa Alija neke kineske sinter pločice (čisto radi probe). Stigle i odmah ih ugradio. Izmerio tada i debljinu diskova.

I već posle par dana vožnje sam bio oduševljen kočenjem u svim uslovima (toplo, hladno, kiša, blato, ...). Kočnice "hvataju" odmah bez kašnjenja i bez prethodnog zagrejavanja i isto tako drže i nakon višestrukog oštrog kočenja, (pri tome i ne škripe). Mogu samo da kažem da do sada nisam imao bolje kočenje ni sa jednim pločicama.

Izmerio sam i debljinu diskova (nakon 800 pređenih kilometara) i nije bilo razlike u odnosu na merenje pre izmene pločica.   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Neko voli organske bas zbog progresivnog osecaja na polugi. Dok sinter grabe. I ja imam Lucas napred, i planirao sam ebc polusinter jer mi sinter stvarno nije potreban. A bolje kocnice su mi potrebne ipak xD

Bojim se samo da se ne razocaram i ne dobijem nista, kao kad sam stavio potpuno novi disk...

 

Sinter je oduvek kocio bolje u svim uslovima, mokro, hladno, toplo od organskih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kad krenete na dužu vožnju po planinskim krajevima gde ima dosta kočenja, pogotovo kad se spuštate konstatno nizbrdo, videćete zašto organske nisu pametno rešenje.

Ja organske stavim samo nazad i to da mi kao sačuva disk, koji koristim jakooo slabo ali razmišljam da na sledećoj zameni ponovo stavim sinter.

Napred samo sinter i to dobar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
1 hour ago, ZEMZEM said:

Kad krenete na dužu vožnju po planinskim krajevima gde ima dosta kočenja, pogotovo kad se spuštate konstatno nizbrdo, videćete zašto organske nisu pametno rešenje.

Ja organske stavim samo nazad i to da mi kao sačuva disk, koji koristim jakooo slabo ali razmišljam da na sledećoj zameni ponovo stavim sinter.

Napred samo sinter i to dobar.

Stavim nove pločice i pravac Prohor Pčinjski, ako po tim krivinama rade posao radiće svuda :moto1::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hmmm kocnice, malo presiroka tema da bi se doneo generalni zakljucak sta je najbolje udenuti u kandzu.

 

Dvotockas moze imati jedan disk napred a moze i dva, izrisovane tanke/posne ili dobre zdrave diskove, obicna creva ili teflonska/pancirna, veci ili manji potisni klip, ABS il bez njega, ispravni ili neispravni prednji amortizeri, potrosene/tvrde gume ili dobre gume..... dosta faktora utice na to kako ce nam motor kociti.

Tako da, plocica je samo jedna u nizu spleta zbivanja prilikom kocenja ali ne i od presudnog znacaja kako cemo dvotockasa zaustaviti.

 

Dzaba ti najbolja plocica na Svetu ako ti ostatak potrebne druzine nije dobra, neces se nesto ovajditi.

Ili pak skroz suprotno, staviti plocice sa Alia i imati skroz dobru kocnicu (takodje sam ugradio jedan par plocica na Integri i iznenadio se kako dobro koci). 

 

na proslom mopedu, imao sam Nissin organic plocice + teflonska creva

prva zamena na 42.500km predjenih, motor sam prodao sa 52.500km

DSC-0055.jpg

 

gde sve nisam prosao za tih 52.5K (HU-HR-SLO-IT-AT-RO-PL-CZ)

opet sam udenuo iste, nikad pregrejao...nikad da je propala kocnica

nije sve do kocnica, ima malo i do vozaca tj vestine/znanja

DSC-0056.jpg

 

ovo je fabricka prednja Nissin sinter plocica sa sadasnjag motora, zamenjene pred put na 46.400km

obicna creva imam (zamenicu ih jedared za teflonska)

IMG-20190909-121634.jpg

 

zadnji set (nisu sinter)

IMG-20190909-110454.jpg

 

Kao sto se moze videti... mogao sam jos cerati ali rekoh ajd da zamenim, tako da je pitanje dal bi dobacio 50K bez zamene (vrlo moguce) a da ne dodje do metala.

 

tada sam stavio TRW organic, sredio komplet sve i do sada presao 7K sa njima

IMG-20190909-105024.jpg

 

U poredjenju sa sinter plocicama, na normalnom kocenju nema razlike, razlika se oseti kad se progresivnije koci. Sinter je "ljut" grize, grebe, bucniji je i bolje usporava moped sa njima u odnosu na TRW koje sada imam. To je mala razlika koju sam primetio, mozda neko ni ne bi primetio al sam svestan da je ipak ima. Shodno tome sve se da korigovati.

 

na identicnom motoru kao sto je moj, drugar je satro plocice za 30.200km

IMG-20191015-171822.jpg

 

Isti bajk, iste plocice kao sto su kod mene, dve ohhoo razlicite km predjene (46.4K vs 30.2K) uz dva razlicita vozaca.... sve jasno ki dan, stil voznje diktira kako ce biti.

 

drugaru sam stavio Newfren organic plocice

IMG-20191016-174403.jpg

 

Vozio, testirao, uporedjivao sa mojim TRW i dosao do zakljucka da motor dosta bolje koci sa Newfren plocicama. Mozda cak i bolje od fabrickih sinter, al necu tvrditi jer nisam imao prilike odmah uporediti.

U jedno sam siguran, za moj stil voznje sinter plocice necu videti. 

Ovo je neko moje vidjanje stvari sto ne znaci da je ispravno, svako nek stavi sta misli da treba i mirna backa.

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kod mene su još uvek fabričke pločice, motor je prešao nešto preko 67 000 km. Proveravao sam ih pre neki dan, nisu isterale skroz onaj marker ali su pri kraju i sledi im zamena ovih dana. 

Na kleštima je utisnuta oznaka GG, video sam to kad sam ih skinuo.

Da li to znači da su fabričke pločice organic, jer GG je oznaka za taj tip pločica? Ili to označava nešto sasvim drugo, proizvodjača klešta ili tako nešto, zna li neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Motor 200kg, ja 110, saputnik 75, tri kofera, šanse nema da se pouzdam u organske. Plus što na njih utiču kiša i prljavština. Ne samo ja, bilo ko. 

 

Nikada neće organske da koče bolje od sintera. Doduše ko je svestan kako vozi i gde vozi on može da napravi kompromis. Tako i posmatrajte kočnice, kao kompromis. 

Sa jedne strane organske koju su nežne ali ograničene u smislu frikcije i temp. dok sa druge strane imate i pločice koje tek počinju da koče onde gde su organske zapaljene.. Nešto između ta dva seta su sinterovane. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Mi smo malčice lakši al zato je motor teži za oko 25 kg od tvog Alekre.

Ja razmišljam i o tome, nismo lagani i još na to 3 kofera pa ti vidi na nizbrdici kako je veselo pločicama.

Vozim oštrije tako da za mene nisu organske. Meni su fabričke izdržale koliko se sećam oko 40K i skinuh ih pre vremena bez potrebe. Mogle su još minimum preko 5K.

Sad ih nosam kao rezervu kad idem na malo duži put, utripovao da možda  zatrebaju  :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Prosle godine Zagubica nov put, kafa pa nazad. Napred sinter, nazad organske. Voznja krivine, silujem zadnju do max:tras2:, na izlasku iz Krepoljina , krivina ja stiskam zadnju nista:staa2:, propade skroz, umalo promasih put. Stajem , gledam crevo , ulje sve ok. kapiram totalno pregrejao plocice i prc. Krenem , laganica, samo prednja, posle 10 km sve radi normalno. Resio sam uskoro i prednje i zadnje sinter, hebes diskove skplja mi je glavudza:stabre:. Zato sam odaberi, ali nikad se ne zna kad ces da poludis:tras2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ajd reci da nas zajebavaš? Mi palamudimo oko pločica, organske i sinter a ti kupiš pločice za stazu koje neće hladne da koče niti će da legnu na diskove kako treba. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja