Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje CE kategorije

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
Lako mi je za pre 2009,kod nas je 50e i priznat svugde u eu,od 2009 do 2019 takodje 50e i priznat samo kod nas,kako za ove sto su posle 2019 zavrsili?
Iskomplikovali su do bola kod nas. Granica je 2019, i za nove i za stare vozace. Dakle, kao nov vozac CE kategorije, platis lekarski cca 3-4000 din, platis polaganje cca 50-60 hiljada dinara, pa platis obuku za tkzv Cpc sertifikat cca 140000 din, pa seminar svake godine za produzenje 12000 din i dolazis do cifre od 2500-3000 eura za sve to, i posle se pitamo zasto nema vozaca. Meni ga nijedan policajac nije trazio dosad otkad je aktuelan.

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
To ako hoćeš da odmoriš malo od vožnje, pošto te posle diplome ionako (opet) čeka volan, ukoliko nisi bio pametan i upisao neke društvene nauke. Pričam ti iz iskustva, ličnog 3:
Ma ja ne radim kao vozač, C i E sam položio iz ljubavi. Za faks sam se šalio,za sad, kad nisam na vreme baš ću u 30oj upisivati :), nisam ja navikao da budem pametan i malo radim za velike pare, ja sam ti klasičan Bosanac, prvi vesnik proleća Bosanac na mešalici :)
Elem, razmišljao sam da ne bi bilo loše raditi taj posao, međutim posle polaganja sam ušao u tematiku i saznao sve vezano za CPC i odustao od toga,za sad. Stvarno je previše za naš standard.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Malo teorija zavere...

Ako je jeftinije i lakše doći do kvalifikacija za rad u inostranstvu nego u Srbiji, šta to govori? EU fali jeftina radna snaga,gore... Kao i za većinu stvari,radi se da se zadovolje interesi onoga ko te postavio :ph34r:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
pre 35 minuta, Pecca je napisao:

Meni ga nijedan policajac nije trazio dosad otkad je aktuelan.

Sad ce. Racunaj vec od jeseni...

Cim su kod nas u firmi poslali sve sa C na seminar.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Danas uzmem novu vozacku, 10 godina racunam miran sam, tako i pise napred do 2032, okrenem iza a C i E do 2027, kaze ovaj na izdavanju od pre 2 god profesionalne kategorije na 5 godina. I sada imam jednu vozacku sa 2 roka vaznosti, da me za 5 godina zaustave u kamionu ja imam vazecu dozvolu do 2032 ali mi ne vazi za kamion pise tamo negde iza...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja to kad sam video morao sam 3x da pogledam dobro da se nisam nešto istripovao.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav....

Mozda moze neko da mi pomogne ovde....

Imam par pitanja sto se tice koda95.

Da li je uslov polaganja Cod95, srednja skola?

Imam samo osnovnu skolu, pa ga ne bi za dzabe polagao ako je uslov SSS...

Imam C i E kategoriju ali ovde kod nas mora da se polaze CPC sertifikat koji je uzasno skup,280 casova i 200,ooodin....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Mislim da nijie uslov ali najbolje pozoves AMSS.Ono sto sigurno znam da posle polozene C kategorije moras da pohadjas seminar 21 radni posle polazes ispit pa tek onda dobijes COD 95 to te dodatno kosta jos oko 200 hiljada dinara ako polozis ispit iz prve.Srecno ti bilo kako god odlucio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi
7 hours ago, Zale90 said:

Pozdrav....

Mozda moze neko da mi pomogne ovde....

Imam par pitanja sto se tice koda95.

Da li je uslov polaganja Cod95, srednja skola?

Imam samo osnovnu skolu, pa ga ne bi za dzabe polagao ako je uslov SSS...

Imam C i E kategoriju ali ovde kod nas mora da se polaze CPC sertifikat koji je uzasno skup,280 casova i 200,ooodin....

 

 

Ne znam za Srbiju, ali u Sloveniji kada polažeš kod 95 stručnu spremu niko ne proverava. Definitivno, samo vozačku dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Mislim da nijie uslov ali najbolje pozoves AMSS.Ono sto sigurno znam da posle polozene C kategorije moras da pohadjas seminar 21 radni posle polazes ispit pa tek onda dobijes COD 95 to te dodatno kosta jos oko 200 hiljada dinara ako polozis ispit iz prve.Srecno ti bilo kako god odlucio
On i pita za KOD95 a ne za naš CPC(KOD95). Nije bitna škola 99%.

Ne bi bio sigurno jedini vozač koji ima samo OŠ. Ali pozoveš, ako ti je cilj SLO, Blysk Ljubljana i raspitaš se. Takođe ima i u NS auto škola koja organizuje polaganje u Slo. Ne znam kako se zove,proguglaj,pozovi,pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ukoliko polazes kod nas cpc a sa osnovnom skolom obuka traje 280 casova,sa sss spremom i vise obuka traje 140 casova,za Slo i Hrt ne treba skola,samo polozene kategorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Da dodam jos nesto sto znam sigurno a mislim da je bitno,ko ne bude imao 5 seminara kad mu bude isticala CPC kartica nece moci da produzi istu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav! Koliko sam shvatio CPC sertifikat važi samo za Srbiju dok u EU zemljama ne važi. Odnosno za EU je potreban COD 95.

Sada polažem za C i toliko sam se razočarao da moram da još izdvajam 200.000 din i da čekam više od 6. meseci da bih dobio taj sertifikat. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 10 sati, Skah je napisao:

Pozdrav! Koliko sam shvatio CPC sertifikat važi samo za Srbiju dok u EU zemljama ne važi. Odnosno za EU je potreban COD 95.

Sada polažem za C i toliko sam se razočarao da moram da još izdvajam 200.000 din i da čekam više od 6. meseci da bih dobio taj sertifikat. 

 

Ako hoces da vozis u eu onda mozes kod da polozis u eu,jeftinije i traje krace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre 11 sati, Skah je napisao:

Pozdrav! Koliko sam shvatio CPC sertifikat važi samo za Srbiju dok u EU zemljama ne važi. Odnosno za EU je potreban COD 95.

Sada polažem za C i toliko sam se razočarao da moram da još izdvajam 200.000 din i da čekam više od 6. meseci da bih dobio taj sertifikat. 

 

Ako hoces da vozis preko, ne treba ti ovaj nas domaci, vec cod 95.

Ako hoces ovde, onda moras na obuku. 

 

Al nece nas jos dugo, samo ce jednog dana iz cista mira da se ugasi taj privatni izmisljeni amsov centar za obuku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Nas novostečeni je priznat u eu ali pod posebnim uslovima,kasno ste se setili,i pet puta skuplje je,ali to je neka druga tema. Prosto,ako vozis za naseg nema problema,ako hoćeš za stranu firmu ima rešenja sa našim cpc,ali najbolje polagati negde u zemljama eu na nasem jeziku i pod povoljnijim uslovima.Cena slusanja modula za produzenje je ista skoro svugde osim sto znam da na zapadu firme to placaju i organizuju,ne ide preko dzepa radnika. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja