Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje CE kategorije

Recommended Posts

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pozdrav društvo,

 

Odlučio sam se za polaganje CE kategorije.

 

Zanimaju me iskustva,ako ih ima,ili preporuka za auto školu relacija Ledine - Novi Beograd - Čukarička Padina.

 

Pogledao sam cenovnik u 3 auto škole. Jedna je kod mene na Čukarici i najskuplja je,druge dve su iste sa cenom.

 

U principu prelomile bi mi neke pozitivne ocene,tj iskustva.

 

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Auu rodjo al si omasio mesto za pitanje, sto u oglase? 

Auto skola Cigra, kod delta city_ja

Vlasnik Jovan, bajker... Svaka preporuka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Tek sad vidim da sam promasio podforum,ne znam kako sam to uradio,slucajno je bilo. Ako mogu da zamolim admine da prebace.
Hvala na preporuci,pogledacu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Hvala puno na preporukama,sad sam video sajt,povoljniji su od svih ovih gde sam gledao.

 

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Na kraju sam upisao u auto školi Michel na Banovom Brdu TC Stankom,tu mi je najbliže i najpovoljniji je za CE.

A paradoks je da kad položim za C mora da menjam dozvolu pa tek onda za CE,samo keš da uzmu,užas.

Uglavnom,pokrenuo sam se,sutra polažem testove,pa videćemo. Za vožnju se ne zentam toliko.

Veći mi je problem onaj CPC sertifikat kad sve završim.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Mali update. Položio sam i testove i vožnju iz prve. Upisao C u dozvolu,sad idemo dalje. Upisao sam E,nadam se da ću u ove dve nedelje makar odvozati časove obzirom da sam na odmoru do 16.11.

U principu nešto sam poludeo da imam sve kategorije u dozvoli pa je posle u planu dopuna sa A2 na A.

Za 2 godine od sad mogu za D tako da ćemo i to verovatno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Lepo je imati sve kategorije ako nekad planiras i da ih unovcis, tj.da radis sa njima. Ali sve to puno kosta, video si. Ja sam imao srecu po starom zakonu da polazem i kada su stigle ove plasticne dozvole dobio sam sve kategorije. Jedino sa D jos nisam radio ( vozio sam bus na kratko), ali nikad ne znas kada ce ti zatrebati. 

Samo guraj ako ti ide, i ako imas sredstava za to planinarenje. 

Burazer mi vozi bus u Nemackoj. Kaze, gore da popunis dozvolu svim kategorijama, treba ti oko 15.000 evra ( kad krenes od pocetka), tako da je kod nas opet jeftinije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja na to gledam kao na jedan zanat koji imas u rezervi iako se ne bavis mozda trenutno tim poslom. Veoma dobro moze da dodje recimo kada si izmedju dva posla, ili nedaj Boze ako se jave velike rupe u budzetu a inace radis neki posao za recimo prosecnu platu u Srbiji. Tako da bi ja svakome savetovao koga iole privlaci voznja kamiona da ima kategoriju u rezervi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

U principu volim da vozim i dobro mi ide. Vozim samostalno od 4 razreda osnovne,bez preterivanja,stvarno sam tad znao potpuno samostalno da vozim.

I ja isto gledam kao zanat u rezervi. Ne znam da li ću raditi nekad taj posao ali to mi je neka neostvarena želja da imam sve kategorije,ne znam zašto ali tako je.

Do skoro sam radio posao vozača ne B kategoriji,sad sam promenio posao biće dosta manje vožnje pa sam se distancirao od toga,nije to lak posao uopšte kako neki misle. Jednom nogom si u zatvoru a drugom u grobu ako si stalno na točkovima.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Kolko si čeko zamenu dozvole!? , Jel gužva, jel može za dan da se završi!?, Treba da zamenim dozvolu, da mi upišu cpc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Proverite lepo oko tog cpc-a kako i sta ide ako vam nije potreban da li da ga uzimate i upisujete jer sam cuo da dosta kosta, ide se na neka predavanja 3-4 puta godisnje itd itd. Ja ga nisam jos uzeo i upisao bas zbog toga a imam i madjarski kod95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Za dozvolu sam predak u utorak posle podne uzeo sam je u cetvrtak posle podne. Nije bilo gužve.
Evo i javno da pohvalim retko fine službenice u Ljermantovoj ! Jako fine gospođe.
Što se tiče cpc-a.
Za nas koji smo sad položili to zadovoljstvo košta oko 140 000 plus izrada cpc kartice plus izrada taho kartice. Sluša se 140 časova plus se plaća polaganje tog što si odslušao nešto oko 5000 ja mislim,zaboravio sam tačno a zvao sam AMSS Surčin gde se to trenutno radi u BG-u. Za Ns radi Bugarinović transport,ista cena.
Dakle kad se sve sabere to izađe već uveliko preko 150 000. Glupost da ne može veća,ali dobro... Nisam zakonodavac pa ne mogu mnogo da komentarišem.
Za vozače koji imaju C ili CE koju su stekli pre kraja 2019 te godine,oni dobijaju taj sertifikat po automatizmu i upisuje im se kod 95 u dozvolu,međutim koliko sam uspeo da razumem što sam našao po internetima da i oni moraju pohađati neku periodičnu obuku,jedan seminar godišnje od ne znam tačno koliko časova.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nisam siguran pa ne bi da širim dezinformacije. Ne ispunjavam taj uslov tako da se za to konkretno nisam raspitivao,znam onoliko koliko sam pokupio usputnih informacija. A i za ovo moje,ne pada mi na pamet dati tolike pare za to.
Za sad će ostati na tome da sam samo ostvario dečački san da imam kategorije u dozvoli :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

AMSS CMV – Centar za stručno usavršavanje i razvoj je prvi ovlašćeni centar za obuku profesionalnih vozača i sticanje CPC-a ( Sertifikata o Stručnoj Kompetentnosti) u Republici Srbiji.

Odlukom Agencije za bezbednost saobraćaja AMSS CMV je ispunio sve uslove za profesionalno osposobljavanje vozača i to kroz:

Početnu obuku profesionalnih vozača za CPC za prevoz tereta i putnika (code 95) i

Periodičnu obuku profesionalnih vozača za CPC za prevoz tereta i putnika



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100
On 3.11.2020. at 23:47, slobasuper9 je napisao:

Za vozače koji imaju C ili CE koju su stekli pre kraja 2019 te godine,oni dobijaju taj sertifikat po automatizmu i upisuje im se kod 95 u dozvolu,međutim koliko sam uspeo da razumem što sam našao po internetima da i oni moraju pohađati neku periodičnu obuku,jedan seminar godišnje od ne znam tačno koliko časova.

Ja imam to stečeno pravo da dobijem sertifikat i da mi se upiše kod 95 u vozačku dozvolu, dakle bez obuke i polaganja.

Kad jednom ostvariš pravo na kod 95 (stečenim pravom ili obukom - polaganjem), moraš ga obnavljati svakih 5 godina. To znači da moraš u tih sledećih 5 godina da prisustvuješ određenom broju predavanja - časova kako god se to zvalo. Ako si to odradio obnavlja ti se kod 95 na sledećih 5 godina bez ponovnog polaganja. Ako nisi bio na tim predavanjima onda moraš da polažeš ponovo.

Pročitah kojekude po forumima da naš kod 95 ne priznaju ako hoćeš da radiš npr u nemačkoj, austriji, sloveniji... možda lažu bem li ga, vidim da naši idu organizovano u sloveniju i hrvatsku da polažu za kod (predavanja su u BGD a na polaganje se ide tamo).

p.s.

zahtev za kod 95 sam predao u AMSS-u 09. oktobra 2020.

još uvek čekam i ko zna do kada ću čekati - zakonski rok za izdavanje je 30 dana

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Zovi ih, ne javljaju uglavnom. Ja sam predao kada je bila frka krajem prošle godine, čekao da jave oko 2 mjeseca i na kraju otišao i uzeo, uz komentar "ih otkada je to gotovo".

Što se tiče polaganja, koliko sam ja shvatio ove u AMSS prilikom predavanja, u obavezi za pohađanje nastava i polaganje su samo oni kojima je to zanimanje, dakle ko trenutno vozi. Svi kojima to nije zanimanje koje trenutno obavljaju, ne moraju da idu na predavanja i polaganja.

Možda su meni krivo objasnili ili sam ja to krivo zapamtio i zaboravio, ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Komplikacija je do bola a pritom i preskupo,makar za moj standard,za druge ne znam,ali verujem da je svima preskupo.

Inače počeo sam da vozim prikolicu. Kaže instruktor da je 21m dužina kamiona sa prikolicom,meni deluje kao 52, ali dooobro,tek sam 2 časa vozio.

Inače ide mi super,u rikverc i parkiranje bez problema. Malo je kroz grad,onako,ne znam kako da kažem,ogromno...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Sa tom duzinom se jednostavno sjedinis,posle nekog vremena.U pocetku je frka a posle ti postane rutina lakse nego da vozis auto.Pricam ti iz iskustva sto slepera a zadnjih  godina zglobnog autobusa jako malo fali da bude 21m.Kad se uhodas posle nekog vremena teras ga u milimetar i napred i u rikverc.Sad sleper i zglobni bus teram u rikverc kako hoces i gde hoces ali prikolicu nikako,ali i nemam nekog iskustva sa prikolicarima u rikverc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kd je dobar spoj rude i pufera, da nema lufta, ruda prava, kad se naucis, lakse je voziti kamion sa prikolicom nego sleper. Jer, gde prodje kamion, prikolica ga prati u mm. Pricam za napred. Kada naucis u rikverc (prvo na pravcu), a kasnije i pod uglom, bices zadovoljan sobom sto si savladao nesto sto mnogi vozaci ne mogu...

Za sleper, a pogotovo labudicu, treba ti dosta prostora za manevrisanje, ali je rikverc dosta laksi...

U vreme jeb*nih ratova na Balkanu, u bivsoj firmi bilo vozaca stranaca, raznih. Jedan od njih, iz Australije je pricao da tamo kaci po 3 do 5 prikolica, po potrebi. Mi mislimo, ovaj je doktor za voznju. Pao sneg, on u Bosni se poprecio, ni napred ni nazad. Kaze, nikad nije vozio ni po snegu, ni u rikverc...

Tako da, samo polako, uz volju, zelju, i pravog instruktora, sve ces savladati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ma nemam ja problem sa vožnjom,čak šta više jako dobro mi ide. Odmah sam poligon iz prve uradio. Pomoglo mi je to što sam vozio prikolicu pa znam princip kako ide,a što se tiče gabarita to znam da je stvar navike,vremenom to postane rutina.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja