Jump to content

Moto Zajednica

Turska 2020

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Po meni lepo uklopljeno i sasvim dovoljno vremena,verovatno cu i ja nesto slicno ali od 5 juna, samo bih ubacio mozda jos jedan dan pa zaokruzio i Kapadokiu.:takoje:

Hvala za predlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
15 hours ago, AdnanTT said:

Pozdrav drugari i ja takodje planiram slicnu turu!

       TURSKA 2020 31.05-09.06.2020

 

          I DAN 31.05.2020 NEDELJA

TT-PRISTINA-SKOPLJE(Dnevni obilazak grada)-SOLUN 472KM.Nocni obilazak grada.

Prenociste Solun 20-25€ po osobi.

 

         II DAN 01.06.2020 PONEDELJAK

SOLUN-ALEKSANDROPOLI-IPSALA

CANAKALE 495KM.

Prenociste Canacale 15-20€ po osobi.

 

           III DAN 02.06.2020 UTORAK

CANAKALE-CAN-SOMA-DENIZLI 497KM.

Prenociste Denizli 20-25€ po osobi.

 

           IV DAN 03.06.2020 SREDA

Dnevni obilazak Pamukale prirodna atrakcija.

DENIZLI-PAMUKALE-ANTALIJA    255KM.

Prenociste Antalija 2 noci.40-60€ po osobi

        

          V DAN 04.06.2020 CETVRTAK

Odmor,plaza,kupanje.

 

           VI DAN 05.06.2020 PETAK

Dnevni obilazak Antalije,Belega,Kemera itd.

 

         VII DAN 06.06.2020 SUBOTA 

ANTALIJA-BURSA-ISTANBUL 695KM

Prenociste Istanbul 20-25€ po osobi.

  

         VIII DAN 07.06.2020 NEDELJA 

Istanbul obilazak grada.

 

         IX DAN 08.06.2020 PONEDELJAK

ISTANBUL-EDIRNE-PLOVDIV  420KM

Prenociste Plovdiv 15/20€ po osobi.

 

          X DAN 09.06.2020 UTORAK

PLOVDIV-SOFIA(dnevni obilazak grada)-NIS-

KOPAONIK-TT 530KM.

 

            TROSKOVI PUTOVANJA

Gorivo 210L    260€ (GRCKA NAJSKUPLJA)

PUTARINE      40-50€

PRENOCISTE  130-160€

Obavezne stvari-dokumenta

ZELENI KARTON,PASOS-AMSS

 

 

Jel ti ovo planiras autoputem?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Jezgrovice
  • Motocikl: Yamaha tdm850
On 4.2.2020. at 13:59, Niko je napisao:

Odlicna tura u najavi, isto razmisljam u slicnom periodu pa ako se zna neki okvirni put kojim bi isao i na koliko dana mogli bi se i sresti a mozda i odvozati zajedno neke deonice, taman za neki dodatni savet oko tog famoznog polumaratona:). Ja sam nekakvu putanju pravio ovih dana,jednu osmicu: Istambul,Kapadokija,Antalija,Konstanca pa preko TF nazad ali zasad sve je podlozno promenama.

Screenshot_20200204-140044_Maps.jpg

Moto club tutin ima sličnu rutu za 31. Maj ali u suprotnom smeru kao sto ste vi označili

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
On 4.2.2020. at 21:38, AdnanTT je napisao:

Prenociste Canacale 15-20€ po osobi.

sad sve ima na netu pa proveri.Svojevremeno na udarnim mestima gde idu Turci kad idu sa zapada za vreme odmora tokom leta, prenoćišta su bila od 75 dolara po osobi bez doručka  za neopevanu rupu sa nameštajem starijim od 100 godina ,zajedničkim wc-om pa na više.Spavali smo i na otvorenim ravnim krovovima i podrumima jer se traži krevet više pa udri po ceni a spavanje ko što sam napisao i još na krovu.E sad se nadam da je lakoća pronalaska smeštaja putem neta omogućila da to bude jeftinije ali se treba paziti tih udarnih mesta na glavnim putevima .

Tad sam išao u svojoj režiji i napravio par takvih grešaka.Inače cela zemlja je veoma velika,lepa,raznolika i nije skupa.Idealno za odmor.Doduše ako idete kroz Grčku to što sam pohvalno reko nemojte spominjati jer ,znate šta sam hteo da kažem.Ima još starih ljudi i u Makedoniji koji su odrasli na takvim pričama. .Ima ljudi koji još uvek žive u prošlim vremenima .U Turskoj sam sreo dosta  ,,naših,, ljudi.Potomci ljudi koj su napustili Srbiju posle 1878 godine i pričaju srpski ,tako oni kažu još se nisu preštelovali na bošnjački,pa onda turci koji su posle 1990 otišli iz Makedonie ,pa i bošnjaci kojih ima najviše.Svako će vam pomoći i osećate će se ko kod kuće.Svakom je drago da čuje jezik koji razume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja letos obidjoh Tursku sa posebnim zadovoljstvom. Veće dnevne kilometraže nisu problem, putevi su široki i dobri, gorivo jeftino (malo preko 1€), spavanje u hotelima je solidno jeftino u odnosu na ranije periode (valjda je lira devalvirala u nekom trenutku), gostoprimstvo na nivou kakav zapadna civilizacija ne može ni da sanja, običaji u ishrani fenomenalni...

Radara ima, ali su na ulascima i izlascima iz naseljenih mesta, van toga ih nije bilo i mi smo vozili kao na autoputu sve vreme...da neko ne misli da se ne bojim radara, 2005. smo postradali od radara solidno.

Uglavnom, svima koji kreću put Turske, želim dobar put! :takoje:

Promenio član doktor
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Samo da dodam u vezi radara. U junu 2019 su nas tri puta pecali u velikom prekoracenju brzine. Svaki put su panduri mrgudno prilazili prema nama i nesto histerisali ali nakon pogleda na tablice i saznanja da smo iz Srbije i Hrvatske sa osmehom nas pustali i pozeleli srecan put. Pretpostavljam da imaju direktivu da  zbog razvoja turizma nam gledaju kroz prste. 

Iskustvo iz 2008 mi govori da tako pre nije bilo jer smo zaradili 3 kazne po 140 eura i nije bilo moguce uci u pricu sa njima. Lepo da se vremena menjaju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Što se kazni tiče, ova dva gospodina koja se vide na slici ispred,F800GS i Xmax, Turci, , nakon kratkog upoznavanja na pumpi nedaleko od Afyonkarahisar-a, prihvatiše da nam se pridruže na putu do Antalije.

Međutim, nedugo zatim nas zaustavlja policija, čuveni prelaz ograničenja sa 110 na 70kmh, a mi ostali na 120kmh.. default_0a-smiley.gif Momci objasnili policiji da smo mi njihovi gosti iz Srbije i da "nismo znali šta činimo" default_0a-smiley.gif ..

 

Oni dobili kaznu, mi jok..

 

Mislim da ovo kao i mnogo već drugo napisano, dovoljno govori o gostoprimljivosti Turaka ..

Baš mi je žao što nisam uzeo broj nekog od njih, jer su rekli da dolaze povremeno u BG..

 

28dac1161e6ecfe6390c43f94aa53be3.jpg&key=f005c698db30be3f978522f210b50e9725d7caa3fe580665e1be8b917820cba5

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Pripremam se za prolećnu vožnju po turskoj pa na netu slučajno natrča na zanimljiv referat prepun tehničkih detalja, uglavnom finansijskih, koji su osnov za dobru organizaciju i planiranje.

 

Ja u njemu nadje sve što me zanimalo pa neka ga i ovde, možda pomogne još nekome.

 

COPY/PASTE

U daljem dijelu teksta dostavljam izvještaj sa našeg putovanja u periodu 06.06.-17.06.2019. godine na relaciji Sarajevo-Višegrad-Pirot-Sofija-Edirne-Istanbul-Antalija-Kemer i nazad. Ukupna dužina puta je 4.000 km.

Na put smo krenuli 06.06.2019. godine iz Sarajeva u 08:00 sati ujutro. Nije bilo gužve do granice sa Srbijom na prijelazu Vardište. Na ganici samo dva vozila ispred nas. Čim se pređe granica, stoji rampa na kojoj se plaća taksa za prolazak kroz Nacionalni park Moga Gora. Cijena takse je 150 dinara, a možete platiti i u markama 2,5 KM, a plaća se u gotovini. Nakon toga slijedi put kroz Užice i Požegu. Put o Požege je katastroffalan, bruka neravnina i rupa po putu, kao po makadamu. Dosta ima radova na putu sa zastojima i semaforima. Put smo nastavili preko Čačka, Kraljeva, Kruševca, Trstenika i uključili smo se u Pojatama konačno na auto put prema Nišu. Ograničenje kroz Srbiju na auto putu je 130 km/h. Cijena putarine od Pojata do Niša je 210 dinara (3,47 KM), možete platiti i karticom. Nakon naplatnih kućica u Nisu nastavlja se auto put dvadesetak kilometara, te se zbog njegove izgradnje dalje petnaestak kilometara vozi magistralnim putem i opet pred Pirotom se uključujete na novoizgrađeni dio auto puta. Mi smo noćili kako sam već ranije naveo u Pirotu, Vila Lola i Nikola, jako srrdačni i susretljivi ljudi u selu Gradašnica, sve je bilo čisto i uedno. Noćenje sa doručkom za nas šest smo platili 50 eura. Gorivo nipošto nemojte sipati u Srbiji, najskuplje je na ovoj ruti. Cijena dizela je preko 2,60 KM/litru.

Odmah ujutro slijedeći dan 07.06.2019. godine smo nakon doručka nastavili put prema Dimitrovgradu i Granici sa Bugarskom. U Dimitrovgradu se plaća opet putarina 190 dinara (3,14 KM). Dolazimo do granice, ukupno zadržavanje na oba granična prijelaza oko 30 minuta.

Kroz Srbiju ovom dionicom nismo nigdje sreli policiju niti vidjeli radar. Po prelasku graničnog prijelaza sa Bugarskom, odmah sa lijeve strane postoji kiosk na kojem se kupuju obavezne elektronske vinjete. Mi smo uzeli vinjetu za mjesec dana i platili je 16 eura. Iako piše da je 15 eura, naplatili su 16 eura u kešu, možda radi konverzije ne znam, nisam ni pitao. Od granice do Sofije ima nekih 50 km, i bilo je jako mnogo policijskih kontrola. Auta su bila parkirana sa strane i imala su na krovu neke kamere, zato preporučujem da se držite ograničenja, cesta nije auto put do Sofije, ali vrlo dobra, široka i u oba smjera po dvije trake. Na ulasku u Sofiju ima veliki kružni tok, gdje skrećemo lijevo i idemo velikom zaobilaznicom oko Sofije. Oko Sofije na autoputu ima dosta fiksnih kamera iznad ceste. Ograničenje na auto putu je 120 km/h, ali ima dosta naglih obaranja ograničenja, ćim naletite na most odmah vam obori na 70, pa na 50 km/h usred auto puta i tu obično stave kameru iznad ceste. Auto putem kroz Bugarsku ima dosta policijskih vozila presretača. Prvo sipanje goriva smo imali kod Plovdiva na Lukoil pumpi, gdje je cijena goriva bila 2,35 KM/litru (2,33 leva/litru). Dalje put nastavljamo prema Svilengradu i granici sa Turskom. Ukupno zadržavanje na oba granična prijelaza je oko sat vremena bilo. Odmah po ulasku u Tursku gledali smo gdje možemo da kupimo HGS sistem naplate putarine kroz Tursku. Stao sam na prvoj pumpi Schell sa desne strane, i nije im radio sistem. Vozim ddo drugog odmorišta par kilometara i nađem poštu, odem do šaltera i pita me djevojka gdje sve idem i prolazim i naplati mi HGS 80 TL (23,52 KM). Dalje nastavljamo put Istanbula. Sam prolazak kroz Istanbul je impresivan, grad ogroman, ima se voziti kroz njega auto putem oko 150 km. Autocesta je kroz grad sa pet traka + zaustavna traka. Turci voze ko luđaci, ja vozio 120 km/h kroz Isstanbul, a turčin va se prilijepi uz auto, ne da suporiti nego samo gai što brže, pretiću sa svih strana, čak i zaustavnom trakom. Čak sam jednom vidio da vozi čovjek kontra smjerom kroz zaustavnu traku. Posebno se čuvajte kada se Turci uključuju na autocestu, ne obaziru se na prvenstvo prolaza i ne čekaju već se odmah ubacuju. Zato ako vidite da se neko uključuje na put, odmah idite u sijedeću lijevu traku dok ga ne prođete jer nisu sigurni nikako. Ja sam više puta prilikom preticanj čovjeka doživio da krene lijevo u mene, svi su mahniti. U životu nisam vidio više kamera, ima ih na hiljade sve su iznad ceste, i svako malo snimaju. Ja sam se kod kamera držao ograničenja i uvijek bi kod njih usporio, mada Turci su me preticali na kamerama, i oni se ne obaziru na te kamere. Dolazimo do mjesta Gebze u Istanbulu i idemo na most Osman Gazi za Yalovu. Međutim, prije mosta ima ogromna novoizgrađena petlja, i tu nas navigacija zeza dva puta i vodi u krivom smjeru, te smo par kilometara kružili dok se nismo uključili na most. Most je ogroman, veći je 3-4 puta nego onaj preko Bosfora. Odaah po prelasku mosta naplatne kućice. Može se platiti i putem HGS-a ako imate dovoljno para. Mi plaćamo karticom 103,05 TL (31,21 KM). Odmah po izlasku s mosta skrećemo u Altinovu i spavmo u hotelu Hersek. Nismo bili oduševljeni smještajem, pa smo samo prenoćili i krenuli dalje na put u 05:30 sati ujutro prema Antaliji i Kemeru.

Tu prolazimo kroz mjesta Orhangazi i Gemlik. Gemlik je fasccinantan, sva polja i brda su pod maslinama. Kažu Turci kad vam kažu za Gemlik, iz tog kraja su najbolje masline. Dalje nastavljamo prema Bursi i idemo zaobilaznicom. Auto put prema Bursi je odličan i nov. Ima po tri trake i zaustavnu, sve izgleda novo. Po izlazu iz Burse prestaje i auto put, i dalje se vozite njihovim kao magistralnim putem koji je odličan. Ima po dvije trake u oba smjera + zaustavnu traku. Izgleda isto kao auto put, samo što je razlika što na svvakih 10ak kilometara imte pješački prelaz pa vam tu smanji brzinu, ili kada idete kroz naseljena mjesta naiđete na semafor ili raskrsnicu. Promet je tim putem bio slab, ja sam uglavnom vozio 140 km/h. Dalje smo se vozili na Inegol, Eskisehir, Kutahya. Moja je preporuka da gorivo sipate u Turskoj, najjeftinije je. Cijene su sve ispod 2 KM (1 eura), negdje idu i oko 1,60 KM. Po izlasku iz mjesta Kutahya sipamo gorivo. Ne može se platiti kartico, pa plaćamo kešom. Cijena gorriva je 5,82 TL/litru (1,73 KM/litru). Dalje put nastavljamo pema Afyonkarahisaru, Isparti, Burduru i stižemo u Antaliju, gdje zaobilaznicom idemo prema Kemeru, te oko 14 sati stižemo u naš hotel Crystal Aura Bech, gdje odsjedamo 8 dana.

15.06.2019. godine nakon što smo ručali oko 13:15 sati krećemo nazad. Bilo je jako vrruće u povratku. Kada se izlazi iz Antalije ima jedan veliki uspon na neku planinu, put je zaista odličan i širok, svi su vozili oko 80 km/h, a ja sam malo preforsirao auto i vozio oko 110 km/h uzbrdo. Rdila klima, nas šesti krovni kofer veliki pun stvari. Odmah po dolasku na vrh uspona pprema Burduru nam je prokuhalo auto i stajemo sa strane. Neki Turčin staje da vidi šta je i govori nije ništa, samo gasi klimu kad ideš uzbrdo. Uglavnom dosta je bilo vozila koja su prokuhala. Dosipamo vodu i nakon 10ak minuta nastavljamo put. Odmah od Burdura, preko Isparte i sve prema Istanbulu jako nevrijeme nas hvata, jaka kiša je padala u više navrata. Sutradan smo vidjeli na TV-u da su u tim krajevima bile poplave. Treće sipanje gorica smo imali u Isparti gdje smo plaćali najjeftinije gorivo, a i među najjeftinijim što smo midjeli tokom puta. Cijena goriva je bila 5,53 TL (1,63 KM/litru), koje smo platili karticom. U povratku nismo išli na Bursu i Gemlik, pa u Yalovi na onaj most Osman Gazi što se skupo plaća, već smo okrenuli na Bilecik i Kocaeli do Istanbula, gdje smo spavali u Kartalu u hotelu Zengin, koji je bio jako dobar sa dobrim doručkom. Cijena za nas 6 bila je 68 eura.

16.06.2019. godine krećemo nazad u 11:00 sati. U ovratku svraćamo malo u Edirne, obilazimo onu veliku džamiju i njihovu čaršiju. Sjedamo u neki kafić. Popili smo 5 čajeva i uzeli dvije kugle sladoleda i  platili sve 6,5 TL (oko 2 KM). Na izlazu iz Edirnea, sipamo četvrti i zadnji put gorivo po cijeni 6,29 TL (1,85 KM/litru). Na izlazu iz Turske i ulasku u Bugarsku prelazimo preko nekih prskalica za dezinfekciju, i na anplatnoj kućici nam to naplaćuju 4 eura (na računu piše 3 eura), nisam se zajebavao i platio sam 4 eura. Na Bugarskoj su nas detaljnije pregledali i odvarali auto i kofer i gledali stvari. Dalje put nastavljamo istim putem kroz Bugarsku kako smo i došli, bilo je jako puno policije sa mobilnim radarima. Po ulasku u Srbiju najdetaljnija kontrola u putu, sve žibo otvaraju, auto, kofer, vade torbe i pregledaju. Po ukljućenju u Dimitrovgradu opet plaćamo  putarinu u kešu 2 eura. Spavanje u Pirotu isto kao i u dolasku.

17.05.2019 godine nakon doručka oko 07:30 krećemo nazad za Sarajevom istim putem kao i u dolasku. Plaćamo putarinu Niš-Pojate karticom 240 dinara, kao i Nacionalni park Mokra Gora u kešu, nisam  imao dinara, pa sam im dao 3 KM. Na granici smo bili sami i bez problema prošli.

Ukupno smo prešli 4.000 km.

Potrošili smo 242,50 litara goriva.

Platili smo ukupno za gorivo 467,70 KM.

Na putarine, vinjete i ostale takse smo potrošili ukupno 112,14 KM.

Na usputna spavanja smo potrošili 374,92 KM.

Na osiguranje smo potrošili 50 KM/6 osoba.

Hotel u Kemeru na bazi all inc 8 dana 730 KM/osobi.

Sveukupno je put po osobi koštao 932,00 KM.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Vrlo informativan tekst pa ko ima u planu putovanje na tu stranu neka ga pročita ...

 

EUROTURS.RS

Turska automobilom, Turska hoteli, iskustvo naših putnika sa letovanja u Turskoj automobilom, najkraći i najbrži put do Turske

...

Ono sto mene zanima je sledeće, koliko para da uplatim na HGS tj ako neko zna koliko iznosi putarina na deonici

JEDRENE - CANAKALE .

 

Za 4 slobodna dana max mogu da dobacim do canakale i vratim se nazad.

Sve isplanirao i samo me jos ovo kopka mada mi je i ovo zadnja rupa na svirali.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Иако је тема отворена 2020. године, ја бих само да јавим да сам сан испунио :) 

 

У јуну 2023. године Турска је освојена!!!

 

image.thumb.png.7a2d1c595662d3947a6ff74378b627ed.png

 

 

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja