Jump to content

Moto Zajednica

Stanje na putu 2020.

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: prodat :(

Kako nisam nasao slicnu aktivnu temu, predlazem ovu za razmenu informacija opsteg stanja na putu kojima najcesce prolazimo, milsim da ce biti opste korisna...

 

Danas sam isao u kracu voznju, od Bubanj potoka do 1000 Ruza put isti kao i uvek, neki radovi su u toku pa ima malo prasine po putu od kamiona, uglavnom sve ok, dalje put do Ralje dobar, popravljeni najgori delovi(mostic pre Ralje kog krajem sezone pola nije bilo i krivina kod restorana), ostalo je manjih neravnina, ali nista strasno, stanje 4/5.

Put do Avalskog tornja je poprilicno prljav, nema rupa jer je nov, ali ima raznog djubreta(sljunka, strugotine, lisca, blata) pogotovo u delu dok se silazi sa Avale pa tuda oprezno.

 

Takodje, ostali ucesnici u saobracaju jos uvek nemaju svest o motoristima pa pazljivo, pogotovo po gradu...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Po Sremu se pazite mokrih kolovoza ujutru i uvece jer je sve prekriveno slojem blata,okrenuo sam se pred kucom u kruznom toku sa 30 na sat sa novim zimskim gumama pre dva dana,bas je blatnjavo i u gradu i van njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

put preko venca na fruškoj gori nema blata uopšte i potpuno je suv.To je zato što nema prilaznih putava koji idu iz šume.To je stanje danas u 14 časova ali je malo hladnjikavo jer je šuma i planina doduše mala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Za ovakve stvari, posebno ako postoji zajednica sa većim brojem članova koja bi aktivno učestvovala u prijavljivanju (kao što je npr. forum) postoji odlična aplikacija, zove se Waze i ima i Android i IOS verziju. Nedavno ih je kupio Google tako da su potpuno integrisani sa njihovim mapama, sama aplikacija je vrlo jednostavna i pregledna a služi isključivo za prijavljivanje i markiranje raznih situacija na putu, kao što su rupe, klizav put, radovi, policijske patrole, radari, isl.

Ne znam kako je u drugim delovima Srbije, ali po NS je uglavnom skroman broj prijavljenih stvari, po neka udarna rupa, ponekad se pojavi neka prijavljena patrola, i to je to. Prosto malo korisnika pa nema više podataka, ali ako bi se povećao broj korisnika ovo može da bude vrlo korisna stvar za sve. Prijava nečega što uočite je baš jednostavna, skoro na jedan klik. Probajte, ne košta ništa, ko zna možda zaživi...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
13 hours ago, kachavenda said:

Za ovakve stvari, posebno ako postoji zajednica sa većim brojem članova koja bi aktivno učestvovala u prijavljivanju (kao što je npr. forum) postoji odlična aplikacija, zove se Waze i ima i Android i IOS verziju. Nedavno ih je kupio Google tako da su potpuno integrisani sa njihovim mapama, sama aplikacija je vrlo jednostavna i pregledna a služi isključivo za prijavljivanje i markiranje raznih situacija na putu, kao što su rupe, klizav put, radovi, policijske patrole, radari, isl.

Ne znam kako je u drugim delovima Srbije, ali po NS je uglavnom skroman broj prijavljenih stvari, po neka udarna rupa, ponekad se pojavi neka prijavljena patrola, i to je to. Prosto malo korisnika pa nema više podataka, ali ako bi se povećao broj korisnika ovo može da bude vrlo korisna stvar za sve. Prijava nečega što uočite je baš jednostavna, skoro na jedan klik. Probajte, ne košta ništa, ko zna možda zaživi...

 

Ne vidim gde je report ikona na androidu i nacin kako da obelezim rupu na putu i prijavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim
Pre 15 sati, kachavenda je napisao:

...ako postoji zajednica sa većim brojem članova...

To i jeste bio problem zbog koga sam na kraju izbrisao Waze. Lepo zamisljena, treba joj masovnost da bi funkcionisala kako treba. Jedva je radila i po Bg zbog manjka instalacija, tj. korisnika. U unutrasnjosti nije nikako funkcionisala sto se tog dela tice, tog koji treba korisnici da dopunjuju podacima o radovima, rupama, nezgodama, patrolama...

Ja sam je na kraju vise koristio kao malo detaljniju navigaciju.

 

Inace, jednom prilikom me je navigacija navodila kroz ulicu u suprotnom smeru. To sam prijavio kao gresku u mapama i nakon par dana su me kontaktirali porukom (kroz aplikaciju) da im pojasnim u kom smeru je greska. Jos par dana i to je bilo ispravljeno.

 

 

Postoji i domaca aplikacija za prijavljivanje policijskih patrola koja radi na tom principu (MyPatrol). Vozis i kada naidjes na njih kliknes na ekran i prijavis. Ako imas srece, vec ce neko pre tebe prijaviti patrolu i tvoje je samo da potvrdis na ekranu da je patrola tu. Na taj nacin se proverava verodostojnost korisnika koji prijavljuju patrole.

U Bg i nekako, ali po unutrasnjosti vrlo cesto ih ja tagujem. Pa nemoguce da sam ja uvek prvi koji naidje na patrolu? Nisam, naravno, samo joj fali masovnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
Pre 11 sati, Motorcyclist je napisao:

 

Ne vidim gde je report ikona na androidu i nacin kako da obelezim rupu na putu i prijavim?

Narandžasti krug u donjem desnom uglu. Moraš da budeš centriran na lokaciju na kojoj se nalaziš, ako pomeraš mapu opcija za prijavu se izgubi, tj. dozvoljava prijavu samo na mestu na kom se nalaziš a ne na nekoj udaljenoj lokaciji.

Screenshot_20200202-000415~2.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ne znam za ostale gradove ali u Zrenjaninu je situacija blago katastrofalna, asfalt kao od krecnjaka da je pravljen a stanje kao da smo u Bejrutu. Okruzeni smo oranicama tako da je fina prasina prisutna konstantno, kad na to dodamo da se ulice nisu prale godinama unazad dobijemo spidvej stazu

Obaska djubre i rizla, sljunak i kukuruz

 

Ima zenske ima sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Waze sam mislio da je samo još jedna GPS aplikacija, očigledno nije.

 

Inače, za BG i za prilaze BG-u postoji Viber grupa sa trenutno 11,890 članova u kojoj se prijavljuju patrole, radari, i sl. Jedino je fora što mora da vas neko doda u grupu po broju telefona. Tako da ako čujete da neko ovo pominje, slobodno ih iscimajte da vas ubace. Ili šaljite brojeve u PP da vas ubacim :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja