Jump to content

Moto Zajednica

Prodajem-poklanjam muzjaka rotwajlera

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ovako, posto je danas ispao dzumbus, kad je klinac 9 godina stigao iz skole, supruga izasla po njega, ker zeljan igre ih je iskaljao i skakao po njima za sve pare. Inace to radi samo kad ja nisam tu. Kad sam ja tu sedi i nesme da mrdne. Plus na sve to se supruga potajno plasi pasa(iako nerado priznaje). 

Tako da su mi podigli pritisak maksimalno da ga se resavam jer imamo i malu cerkicu koja je sad godinu i 3 meseca isto kao i rot :) i onda su i ostali napali da ga moram udomiti, kako ce da je puste po dvoristu da se igra bla bla... 

 

Tako da nerado pisem ovo, ali tako je kako je. 

Muzjak star godinu i 3 meseca. Iz neke odgajivacnice iz NS, ja sam ga doneo od prijatelja kad je imao 6 meseci. 

Čistokrvan, odlicne genetske predispozicije, jako krupan, glavat i poslusan. Nema papire-pedigre nije izvadjeno. Poprimao sve vakcine i čipovan, ima pasos. Ime GLOK. 

 

Nije agresivan, sve vreme je gajen u dvoristu, nikad na lancu, nikad u box-u. Odlican je cuvar jer je aktivan po celu noc po dvoristu ni muva nesme da preleti da se on ne oglasi. 

 

Odradjena je neka osnovna dresura sa njim, sedi, stani, kreni, daj sapu, donesi. Nista specijalno, ali opet zna te neke stvari. 

 

Nisam bas odusevljen svim ovim, ali tako mora. 

 

Ako je neko zainteresovan, neka me kontaktira, za sve ce mo se lako dogovoriti samo ako je covek korektan i normalan. Moze da ga plati koliko zeli, da ga dobije na poklon, da predlozi nesto trece, sasvim mi je svejedno, novac je najnebitniji za celu pricu. 

Jer najmanje bih voleo da ga prodam nekom a taj da ga drzi na lancu i huška da se kolje sa drugim kerovima.

 

Slike od veceras(poslednja je od 21.10), isli smo da ispraznimo mozak malo.... 

IMG_20200129_203302.jpg

IMG_20200129_203447.jpg

IMG_20200129_203333.jpg

IMG_20191021_205233.jpg

  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Opste je poznato da psi obozavaju decu i da ih stite. Krivo mi je sto zena ne razume. Bar da ga udomi neko ko ce ga voleti isto kao i ti..

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Upravo sada, Jupiter je napisao:

Eto, pro*enjaš se jednom i odmah letiš iz kuće... 

Ha ha. Rado bih te iskljucio jos zbog onog tableta, al jbg nemam mogucnost.

Tako da sto se mene tice mozes da zaobidjes slobodno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ma sve ok, neka si ti ziv, zdrav i srecan. Ne smetas mi a isto tako mi i ne trebas, ni tvoja duhovitost. 

Uzivaj druze u zivotu,pusti druge da zive. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ustvari sam hteo da ti kažem da ne daješ psu svašta da jede, kao što ti je kolega u drugoj temi rekao - zbog soli, i da granule koristiš samo super premijum. Granule između ostalog i zbog zuba. 

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

A sto ga ne kastriras umesto sto ga izbacujes iz kuce? Tesko ce se sad taj pas prilagoditi u nekoj drugoj sredini sa drugim ljudima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

žena je kriva, nesme da dopusti psu da skače ako ona to neće,a pas MORA da bude tolko razuman da posluša.Mislim da to nije neki veliki nauk uraditi.A i pas već za jedno pola godine će biti potpuno zreo i nebi trebo više da skače.Sigurno mu treba društvo ,moraš dobro proučiti gde je problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A jel postoji mogućnost da pregradiš dvorište, pa da ti kuća bude u prvom delu, a pas i ekonomske prostorije u drugom delu dvorišta. Preko noći otvoriš kapiju, pa pas patrolira i u prvom. To možeš da uradiš i sa pletenom žicom. U međuvremenu malo i poradiš na vaspitanju psa ( sa nekim dreserom ) i to bi bilo to . 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Bio sam u istoj situaciji kao i ti, takodje je rot u pitanju. Uspeo sam da ga oducim od skakanja, sad samo jos s**nje da resim da bude na jedno mesto. Moj ima box, ali je zatvoren samo kad nam neko ko se plasi njega dolazi. U boxu spava, jede. 

Plasio sam se i kako ce da reaguje na sina ali sam se iznenadio, pozitivno. Zena drzi sina (tada 2 meseca) a ja prilazim njima i kao vicem i krenem rukom da ih udarim a rot stane izmedju nas i ne dozvoljava mi da im pridjem. Sad klinac ima godinu ipo, trci po dvoristu zajedno sa rotom i nema problema. 

 

Izvini na duzem postu, mozda samo treba vreme da prodje da se svi naviknu jedni na druge. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@drumskalisica lijo druze, nemam mogucnost za to, dvoriste je i ovako malo sa jako malo neiskoriscenog prostora. 

Valjda ce se svi malo primiriti i dozvati pameti. 

Ili ce se neko vec javiti u medjuvremenu i odneti ga. 

 

Bice, kako bude moralo da bude. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 10 sati, ser je napisao:

A sto ga ne kastriras umesto sto ga izbacujes iz kuce? Tesko ce se sad taj pas prilagoditi u nekoj drugoj sredini sa drugim ljudima...

Razgovarao sam sa covekom koji ih je gajio godinama, inace jedan od tih glavnih za Cacib u Srbiji, odlican poznavalac. 

On mi kaze da nista postici necu kastriranjem, da su jednostavno takvi, temperamentni i nervozni. Treba samo mnooogo vremena da im se posveti, pogotovo u ovom uzrastu, koje niko od nas nema realno, osim kome je to struka i posao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Šteta što si rešio da ga udomiš.  Teško i za tebe ,  za psa a i za novog gazdu. 

Nadam se da ćeš naći način za najbolje rešenje. 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@miksamgm

Prelijep pas, moja tiha patnja Rotvajler. Posto imama slicnu situaciju u kuci, zena se boji psa ,a zivim u stanu  nisam u mogucnosti drzati takvog ljepotana. Nadam se da ce se naci neko ko ce ga paziti i maziti. Srecno sa udomljenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Pre bih devojku udomio nego psa da mi kaže da ga prodam/udomim. :tras2:

Ako je već u dvorištu uložiš stotinak evra i napraviš lep boks, 2×2, i svi mirni.

Nije više ljubimac, sad ravnopravni član porodice.

20191123_145540.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam odrastao uz pse ( pokojni otac bio veterinar ) i jako ih volim. Znam kako se voli pas, a znam i kako pas voli svog čoveka i koliko bi mu bilo loše da u ovom dobu promeni vlasnika - porodicu . Možda da mu napraviš boks ( rekao bih po slikama iz dvorišta da za toliko ima mesta ), Pa da se on malo pritrpi u boksu, ti malo poradiš na njegovom ponašanju ( a malo poradiš i na ženi i deci da se oslobode straha ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Pa za box je jako nezgodno, iako izgleda, nema mesta za box. 

Leti se montira trambolina 4m precnik, bazen 5x2m,tako da nema mesto. 

E sad klinka nema pojma i ona bez problema mu gurne ruku u usta, prste u oko, nos, a on samo mase repom. I tako je najbolje jer se bojati nece i kad porastu oboje. E sad, supruga se plasi, pa je strah prenela i na sina.

Keva ga hrani svako jutro i nju kad vidi zna da je klopa, a ovako kad vikne na njega bezi glavom bez obzira. 

Matori ga voli mlati se sa njim po dvoristu, glupiraju se, dosadno jednom, dosadno drugom i eto razonode za obojicu. 

Ja sam Sima Strahota i mene gleda kao u nekog cija je poslednja. 

 

E sad svi su u fazonu, opasan je, veliki, nesmeju ostaviti decu na dvoristu sa njim bla bla... Nisam pametan. 

 

Za sada stvarno nije agresivan, niti sam mu dozvoljavao kontakte sa drugim kerovima. Ljudi koji ulaze u dvoriste, ulaze u prisustvu nekog od ukucana, tako da i to je za sada ok. 

Nemam pojma ni sam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Sad sam malo palio suzanu da odradi, upali jako lepo, na dodir, od oktobra. 

Cekam delove za servis danas stizu od @sasa ns 1.

 

Nego, kad je Glok preziveo ovo sa slike, prezivece i ovu krizu. Ovo je bilo u decembru, dosadjivao se pored suzane. Kad ga nisam ubio. 

IMG_20200130_123138.jpg

IMG_20200130_123100.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Pas trazi ljubav i paznju,ovaj moj iz Avatara je napunio 3 godine i jos se ludira.Nema tih para da bi ga odvojio od sebe.

Ko sto rece kolega on je clan porodice i svi ga vole ali samo se meni pokorava sa ostalima kako om zeli :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja