Jump to content

Moto Zajednica

Delovi za Hondu Dominator 650

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Došlo vreme da se motor malo pretrese i utegne za predstojeću sezonu. Motor smo pretresli, a za utezanje su mi potrebni sledeći delovi

1. Fazni lanac ( lanac bregaste )

2. Španer za taj isti lanac

3. Klizač za taj lanac

4.Dihtung glave

5. Dihtung cilindra

  Možda neko ima da je kupio za motor, pa motor prodao i sad mu stoji. Pa da ga rešim toga. Oglas važi desetak dana, a posle toga , zna se - kupovina u radnji.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Колко се сечам код њега је дихтунг главе метални, и ако није поцепан ништа му није. Средиш главу(гумице, шлајфање вентила и равњање), поравњаш и цилиндар одозго, мајстор би требао да зна колико. Дигтунг главе брусним папиром и водом остругаш од остатка боје до метала. Пре монтаже удариш му један слој аутолака из спреј бочице. Мало засуши и монтираш, стежеш колко треба момент кључем итд итд. Ја гарантујем за изход.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Дихтунг главе? Под шпанер подразумеваш затезач ланца брегасте?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 Da, ali ne onaj deo sa oprugom, već onaj drugi koji naleže na lanac. Ovaj pod brojem 4 . A dihtung je ovakav. mislim da nije metzalni . 

 

honda-nx650-dominator-1991-m-germany-cam-chaintensioner_bigecn9j41e__0400_9ed7.gif

gsktcyln-head-nas_big12251MN9742-01_834a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Sve je počelo tako što mi je pukla usisna grana ( ona gumena ). Zamenim je, al motor nije hteo da upali, nije hteo da vergla uoppšte - kao da je blokirao. Kad mu skinem svećicu - onda vergla ko blesav. Tako da sam u početku sumnjao na automatski dekompresor . Kad je skinuta ventil dekla, utvrđeno je da je lanac prezubio i onda smo krenuli dalje. Na svu sreću, nije sastavio ventile sa klipom . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Да није погрешно постављен од пре? Има "знанственика" који месте фазни ланац на F| уместо на |T.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da budem iskren, nisam obraćao pažnju, meni je bilo dosta kad sam video da se razvod ne poklapa . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Ипак мислим да није у стању да се развуче толко да би прескочио. Може бити да је погрешно намештен што ми је прва сумња или да је стављен дужи ланац за један чланак(то је један мушки и један женски+). Код њега се фазни ланац мести на фору као и код свих па људи мисле да је кратак па додају. Срео сам много пута такву ситуацију, најчешче кад ауто механичар "излази у сусрет" свом пријатељу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Те машине имају проблем са дотоком уља у глави, ја сам код мене уместо металну цевчицу био поставио тефлонско црево са два колендера горе и доле. Тако да у сваком тренутку можеш да знаш дали уље иде у главу јер се види. Падају ми на памет још пуно савета ал да те не гњавим.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam je kupio kod Stojanova u N. Sadu pre pasr godina, izašla me oko 50 - 55  evra nova .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja