Jump to content

Moto Zajednica

Krpljenje guma 100-ti put

Recommended Posts

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Januar,februar,malo zatisje kod vulkanizera pa da malo palamudimo o krpljenju guma.Pokazacu vam 4 nacina krpljenja kod mene.Napominjem da gume ovako krpim ja musterijama u mojoj radnji.

20200129_102633.jpg

20200129_102653.jpg

20200129_102358.jpg

20200129_102625.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Slike su mi se izmesale pa cu objasnjavati drugim redosledom
Na trecoj slici odozgo je nesto svima dobro poznato.Zvaka,cepic,crvic(kako ko zove)je najbrzi,najlaksi i najjeftiniji nacin krpljenja gume.Ovako krpimo gumu na motoru  iskljucivo na zahtev musterije uz upozorenje da nije bezbedno i da nema apsolutno nikakvu garanciju za rad.Automobilske gume okrpljene na ovaj nacin su nesto drugo iz razloga sto je auto guma dosta "deblja"od moto gume.Plasticno objasnjeno je kao da zabodete ekser u list papira.Naravno svako sebi moze okrpiti gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A ko nije imao priliku da vidi,to izgleda ovako
Razlika izmedju crnih i zutih je u debljini a koju upotrebiti je procena vulkanizera i zavisi od velicine rupe.Postoje i jos neke ali ih skoro i nema na nasem trzistu pa se i retko koriste

 

20200129_104550.jpg

20200129_104321.jpg

20200129_104537.jpg

20200129_103125.jpg

20200129_104309.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Drugi nacin je cep ili pecurka(poslednja slika).Jako efikasano i kvalitetno krpljenje ali zahteva demontazu gume,kao i hladna i topla fleka.Pecurka je od gume i kad se provuce pecurkasti deo pokriva povrsinu vecu od rupe a "stablo"prolazi kroz samu rupu i dihtuje je.U procesu se koristi i cement-lepak koji dodatno zaptiva pecurku

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

I pecurki ima u razlicim velicinama i debljinama,a koju koristiti zavisi opet od velicine rupe i procene vulkanizera.Ne treba ih koristiti za krpljenje bokova guma kako moto tako i automobilskih jer postoji mogucnost da  zbog savijanja  i tankog zida gume popusti lepak i pecurka se uvuce u unutrasnjost gume i otvori rupu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Što se mene tiče, svaka čast onome ko je izmislio ove zmijice. Idealno rešenje koje možeš da primeniš na licu mesta, bez potrebe šlepovanja ili ostavljanja motora na ulici. Uz nju može i neka manja nožna pumpa da se nosi u koferu i rešen problem. A kasnije može guma da se skine ili zameni, u zavisnosti koliko je izbušena. Na autu imam ovakvu zakrpu, na prednjoj gumi i drži već nekoliko godina. A uskoro menjam gume jer im je već došlo vreme, ali zakrpa je izdržala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ovaj nacin krpljenja najmanje praktikujem,sto zbog cene same fleke stoz bog postupka rada.Kad sam vec uradio pripremu za hladnu,onda cu uraditi toplu fleku koja je mnooogo efikasnije.Inace hladne fleke se koriste za veca  i ostecenja nepravilnog oblika(rasekotine) i njih ima raznih velicina i retko se koriste na moto-gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

I na kraju nesto sto zovemo topla fleka,u dosadasnjoj praksi najefikasniji nacin krpljenja.Nista skuplji od pecurke ili hladne fleke a moze se koristiti na svim vrstama guma i na bokovima

20200129_104934.jpg

20200129_110336.jpg

20200129_111104.jpg

20200129_110244.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ova fleka je jedna vrsta sirove gume koja dolazi u rolnama i sece se na komade potrebne velicine.Priprema je ista kao i za pecurku i hladnu fleku,demontaza gume,brusenje ostecenog mesta,lepak(koji u stvari nije nikakav lepak,smesa iste te sirove gume i benzina,koji vise sluzi kao neko aktivator)i na staru dobru peglu.Kako se fleka rastapa od topole jedan deo ulazi i popunjava samu rupu a jedan ostaje na povrsini unutrasnjeg dela gume.Posto je elasticna i dobro sjedinjena sa gumom odlicna je za krpljenje na bokovima svih vrsta guma.
Ne preporucujem da sami radite bilo sta od ovoga osim ako bas morate.Ako imate zvake(cepic,crvic)vodite racuna da ga uvucete u gumu pod istim uglom kao sto je bio predmet koji ste izvadili iz rupe,i to je samo privremeno resenje.Ja licno gumu na motoru okrpljenu zvakom ne bih vozio,samo lagano do vulkanizera a onda neka on odluci kako da je sredi.
Pozdrav

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Naravno, ja zmijice navodim kao idealno resenje kada vas nevolja zadesi na putu. A priprema, brusenje, lepljenje flekice je pravi nacin popravke. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Лепо описано :takoje: мада доста зависи и од обуке мајстора који крпи , сада када си споменуо угао под којим је гума пробушена и да се под истим углом и убацује црвић још невидех . Више пута сам видео да само забоду шило и то без много размишљања , тако да свака част на умећу и знању које си поделио са нама :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Sveta 5. je napisao:

Nama je ta glista letos koju smo sami postavili ispala posle 400km

Na mene mi nije posle 400km al dva puta jes izletelo crv. Jedared na pravcu....nikom nista, drugi put pred krivinu.... produzio pravo bez posledica.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Na mene mi nije posle 400km al dva puta jes izletelo crv. Jedared na pravcu....nikom nista, drugi put pred krivinu.... produzio pravo bez posledica.

 

Nisam  siguran da  razumem to sto si napisao

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Kao početnik imam baš stahove što se tiče pucanja gume, ne zbog toga da li ću pasti, jer vozim kao baba, nego kako dalje da nastavim voznju, to me muči.

Pa me zanima da li oni sprejevi što ima da se kupe na pumpama rade posao ili ne? 

Ako je motor sa unutrašnjom gumom kako je najbolje sanirati na licu mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Na mene mi nije posle 400km al dva puta jes izletelo crv. Jedared na pravcu....nikom nista, drugi put pred krivinu.... produzio pravo bez posledica.

 

Ja na autu okrpio prije 5 dana i sve ok do danas kad na autoputu popusti i poce auto plesati. Jel cep ispao ili upao sutra cu saznati, u glavnom ga nema.

 

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2830 postova

ja na motoru već 15 godina ili ti oko 90000 km vozim motor sa bar jednim čepom.Samo jednom je popustio i malo puštala guma.7 dana pola bara.Gurno unutra stari čep stavio drugi i nevredi isto pušta.Ubrizgo 5 sekundi penu i sve u redu.Pena može bar 5 puta da se koristi za krpljenje rupe ako imate izvor vazduha.Na kolima probao bar 10 puta i uvek radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Skoro celu proslu sezonu vozio sa onim cepom crvicem na zadnjem tocku. Nista nije pustalo, mada majstor jeste rekao da ne racunam na to kao dugotrajno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sprej za krpljenje moze da zavrsi posao ali ja bih ga koristio samo u krajnjoj nuzdi.Jednom smo testirali K2 sprej kupljen na benzinskoj pumpi za nesto preko 500 dinara.Cela boca spreja je zadnju gumu totalno ispumpanu na apriliji atlantik 14 coli naduvao na 1,5 bara,pa ispada da vam pored spreja treba kao sto rece @sasa ns 1 jos neki izvor vazduha za dodatno dopumpavanje.Problem je da ako pozelite da kasnije gumu okrpljenu sprejem popravite i uradite kako treba da budete sigurni i bezbedni,tesko je pronaci rupu ili ostecenje ako je malo.Preporuka za put,osim zvaka je par srafcica raclicite debljine,zavrnuti u rupu i lagano do vulkanizera
Sto se tice unutrasnjih guma tu dolazi staro klasicno krpljenje.To je isto kao i gore opisano krpljenje toplom flekom.Bilo je u nekim temama opisano da su uspesno krpljene unutrasnje gume sa sprejom.Moja pretpostavka je da je takvo krpljenje bilo uspesno iz razloga sto su te gume dugo bile namontirane i unutrasnja se prilicno "slepila"sa spoljasnjom,pa je sprej uspeo da odradi.Ja licno ne bih to pokusavao da uradim zato sto ako sprej popusti,svi znamo da unutrasnja za razliku od tubeles mnogo brzo ispusti vazduh i eto ga problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja u motoru uvek nosim set za krpljenje sa tim crvićima + ampule, kupljen u Luisu.

Kad idem na duže ubacim i sprej za svaki slučaj.

Ampule sam još dokupio tako da imam za 2-3 intervencije ako je u blizini pumpa da se dopumpa guma i uštede ampule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jednom prilikom sam tako nabušio zadnju gumu da je momentalno ispustila. Usrao sam se, jedva sam stao. Sprej nije mogao da je okrpi. Samo set sa ampulama, bez toga nigde na put. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja