Jump to content

Moto Zajednica

Krpljenje guma 100-ti put

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja po preporuci mog vulkanizera nosim kesicu punu šrafčića raznih debljina za drvo, i u slučaju nužde uzmem odgovarajući i ušrafim ga u rupu i lagano gas do vulkanizera.

Vidim da i kolega Ivica744 preporučuje isto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Evo jedan primer zasto ne treba dugo voziti sa ekserom u gumi i zasto ipak posetiti vulkanizera,naravno ako je ekser malo duzi.Slike su napravljene radi demonstracije,inace nije preterano cest slucaj ali se ipak desava

20200201_150929.jpg

20200201_150946.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Kako kaze kolega Ivica744,topla fleka je najbolje resenje za krpljenje gume.Pecurka je isto dobra stvar.E sad sto se tice crva ili cepic,ko kako ga zove.pre ce se uvuci u gumu,nego da izadje napolje.Kad gurnes crva unutra,on se sklupca kao mali puz.Inace na kutiji sa crvicima pise da max do 80km brzina je moguca.Moto guma nema debeli zid,i resenje sa crvicem je samo do kuce,pa pravac vulkanizer.Ako je mala rupa bolje uvrtiti lim ili gips saraf nego cepovati.Naravno ne saraf od 5cm,nego mali kratak.Ja dok sam vozio motore sa unutrasnjim gumama,uvek sam nosio nove unutrasnje sa sobom.Ali kako se kaze treba imat praksu kako zameniti gumu na motoru.Mnogi motori nemaju centralni stender,nego samo copavu nogicu(mislim na copere,enduro,itd).Kod takvih tesko da ces zameniti unutrasnju gumu na putu,ako nisi nikad menjao...

Naravno trebaju ti dva mala pajsera,malo tecnog sapuna da namazes gumu(lakse klizi kod montiranja),i naravno pumpa ili mali kompresor na 12 volti :) 

Ja i kolega sad lako pricamo kad radimo ko vulkanizeri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
On 30.1.2020. at 9:30, Motorcyclist je napisao:

Meni je cep uvek drzao godinama.... Doduse znalo je pustati po malo pa svakih par dana sam kontrolisao pritisak. Ali nikada nista nije izletelo i sl.

Zato druze sto si (kako neki kazu crva,glistu)pravilno cepovao, znaci kad se ocisti rupa uvuce se crv i dva puta okrenes po 360 stepeni pa se iztrgne uvodnik, i nema sanse da ikad ispadne ili da guma pusta. Isto tako bitno je da crvi budu kvalitetni ( ne oni posle pet godina sto stoje u koferu). Ja krajeve sto vire nikad ne secem, jer posle desetak km ih asvalt poravna do gume. :besan::cirka2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Na mene mi nije posle 400km al dva puta jes izletelo crv. Jedared na pravcu....nikom nista, drugi put pred krivinu.... produzio pravo bez posledica.
 


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2806 postova

moram sam sebe da dopunim što se tiče pene .Tu penu koju sam višekratno koristio -ubrizgraš 10 sekundi ostalo doduvaš kompresorom ili pumpom sam potrošio pre 2-3 godine i bacio.Nažalost neznam koja firma.Kupio drugu isto uradio jednomkad eto drugi put neće.Ima pene ali neće da ide.Izgleda se nekako zapušila dizna.Probo sam pumpom da razbijem čep tako što ću uduvati vazduh unutra ali neće :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pod sedistem nosim srafice za zaptivanje rupe kod tubeles guma, namenski su za to pravljeni, presvuceni silikonom pa teflonom (valjda), i tri co2 ketridza...

 

Nije bilo potrebe za probom, nadam se da i nece :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Jbg,dosta zavisi i od vulkanizera.Pre par godina isekao sam gumu na autu cca 2cm,odneo kod vulkanizera da vidim da li moze da se krpi ili da uzmem novu,posto sam za tipa 2 nedelje isao za Austriju..On rekao da moze,uradice toplo vulkaniziranje i bice to super...Drzala ona tih 2 nedelje,isao za Austriju,vratio se i posle par dana ispustila..Kupio posle novu gumu i vidim na ovoj staroj sto je krpljena da ono sto je on vulkanizirao sam odlepio rukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Skoro novu zadnju gumu isečem na neki komadić lima, posekotina oko 2cm , ja hteo da se 'besim od muke, i odnesem vulkanizeru i pitam da li ima spasa kaže nije problem, i odradi on to sa armiranom flekom i cementnim lepkom, koliko sam skonto to ide za kamione,

i posle tog krpljenja sam je vozao 15.000km za dve godine, prve išli u Crnu Goru, druge u Grčku, sve sa suvozačicom i prtljagom, i posle prodao motor i novi vlasnik ga vozao tako još par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

Na zadnjoj je cep, i jos sam sipao onu penu sto ide na ventil i drzi lepo. Vozio sam na cepovanim gumama i ranije niti jedan jedini problem nisam imao.  Kad se potrosi sara, ide nova guma i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kad sam testirao SF+ gumu, pokupim posle 1.000 km u zadnjoj gumi ekser. Guma čepovana, vozio je do kraja testa, vozio stazu, vozio i poprilično brzo i sve bio okej. Pre toga sam bio malo skeptičan što se čepovanja tiče, sad se više ne brinem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Na put oko Crnog mora drug nabode gumu u Moldaviji,stavili najobičniji kineski cep,napumpali i ceo put,jos nekih 8000km ni malo nije ispustila

Bitno je kako se postavi

E sad jedno drugo pitanje,da li neko zna gde mogu da nabavim set da odradim zicane felne da mogu da izbacim unutrašnje gume

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Može li se "zakrpiti" guma koja je probijena kuhinjskim nožem sa strane (dakle nije na gazećem sloju)?

Rez je tanak jer je nož oštar, dužina reza je oko 1,5 cm.

U pitanju je 50ccm skuter.

Da je nešto jače i brže ne bih ni pitao, ali za malu brzinu i opterećenje kontam da možda i može?

Gume su skoro nove pa mi ih je šteta baciti (Dunlop, oko 25 evra po komadu).

Promenio član Midjo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
24 minutes ago, Midjo said:

Može li se "zakrpiti" guma koja je probijena kuhinjskim nožem sa strane (dakle nije na gazećem sloju)?

Rez je tanak jer je nož oštar, dužina reza je oko 1,5 cm.

U pitanju je 50ccm skuter.

Da je nešto jače i brže ne bih bi pitao, ali za malu brzinu i opterećenje kontam da možda i može?

Gume su skoro nove pa mi ih je šteta baciti (Dunlop, oko 25 evra po komadu).

Zar se isplati rizikovati glavu zbog 25 eura?Dal je skuter ili veliki motor,sa oba mozes past i povredit se gadno.Tamo sa strane je preseceno platno,i to nikad nece biti vise guma.A ako je jos i niski profil,tesko da moze da stane u peglu.Sve u svemu,takve stvari se nerade,i ja ni na auto gumi nelepim takve stvari,a kamoli na motoru.Kupis drugu gumu druze,i vozis mirno.Nevredi rizikovat.

Promenio član wiking

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
36 minutes ago, wiking said:

Zar se isplati rizikovati glavu zbog 25 eura?

Nemam pojma, zato i pitam - da li se to može uraditi i koliko je efikasno.

Ako je tako, onda ću uzeti nove.

Da, obadvije su bušne.

Profil tj. dimenzije su 3.5-10 - standard za najmanje skutere.

Ovako izgleda ta dimenzija gume. Ok, hvala na savjetu!

 

0600-4008.jpg

Promenio član Midjo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, wiking je napisao:

Zar se isplati rizikovati glavu zbog 25 eura?Dal je skuter ili veliki motor,sa oba mozes past i povredit se gadno.Tamo sa strane je preseceno platno,i to nikad nece biti vise guma.A ako je jos i niski profil,tesko da moze da stane u peglu.Sve u svemu,takve stvari se nerade,i ja ni na auto gumi nelepim takve stvari,a kamoli na motoru.Kupis drugu gumu druze,i vozis mirno.Nevredi rizikovat.

Potvrdjujem sve sto si napisao.Bocne strane samo proboj (oko 5mm),sve ostalo se ne isplati,kako zbog cene guma tako i zbog bezbednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Pre par godina sam vozio metzeler m3 sportec zadnju gumu. Bila je lepak za eksere i bukvalno sam je, za 15-ak hiljada kilometara koliko je prešla, 5 puta krpio crvima, doduše vulkanizeri su to odradili svih 5 puta. Rajko iz Kragujevca, kada ju je skinuo sa felne se prekrstio, čovek nije mogao da veruje šta vozim, a dan pre toga sam je tako bušnu i krpljenu, a i poprilično ćelavu, vozio oko 200 km/h. Niti je puštala vazduh, niti su čepovi izletali, ali možda sam samo imao dosta sreće.

 

Dunlop sportmax qualifier prešla isto oko 15 000 km, 0 bušenja, mitas touring force za sada isto bez problema, pu pu, prešla oko 8 000 km. Kažem, metzeler je bio lepak za eksere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja