Jump to content

Moto Zajednica

Italija predlozi i saveti

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: PA
  • Motocikl: Bmw K75s Yamaha xt660z tenere

Pa ni kampovi nisu jeftini  ja sam bio prosle godine sredinom septembra platio sam 17,5e po osobi  to je kao van sezone  ,u sezoni mislim da je cena bila oko 22e  Lago di garda  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja nisam nešto ljubitelj kampovanja, volim komfor.

Imaš u kampovima i tzv bungalove, tj kamp kućice koje nisu ni malo jeftine ali opet jeftinije od hotela ali ne mnogo.

Kad sam na putu gde često menjam lokaciju spavanja više mi odgovara da uđem odmah u smeštaj i kupatilo nego da se zamajavam sa postavljanjem šatora, pogotovo ako noću stignem.

Da ne spominjem kad grune neka jaka kiša.

Ja sam pre za varijantu bolje i manje dana ali smeštaj konkretan, možda i godine imaju ulogu u ovome.

Jednom sam kampovao na moru - davno bilo, imao tada 17 godina. Lepo je bilo ali sam tada uvideo da me to nešto ne privlači baš preterano.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: PA
  • Motocikl: Bmw K75s Yamaha xt660z tenere
pre 40 minuta, Petre je napisao:

Ipak jeftinije nego hotel. Jel moze samo da se "bane" ili mora najava?  

Obično ima mesta za manji sator i dvoje ,Esad ako je ekipa veca ne bih bez najave ,

Ja idem sam pa nije bilo nikad problema,   mada cesto i spavam na divlje sa pogledom na zvezde  he he   i nikad nisam imao nikakvu neprijatnost 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja imam rezervaciju na gardi za jul mesec 34 e sa doručkom. Mislim da je kamp samo malo povoljniji ili ni malo kaada se uzme u obzir da imam kupatilo čistu posteljinu doručak...

ima i povoljnije

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Isplanirano 8 noćenja na 7 lokacija u 9 dana jula za nas 6 na 3 motora:).Ukuna cena 492 e.

Kada je više ljudi lako se dođe do toga da u zadnjem momentu nema mesta:grr:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Lago di Garda je prelepo jezero, umočiš nos u vodu - a ono miriše na more. Deo prema Sirmioneu je izuzetno lep i uređen, tako da cena od 30-40 eura je rekao bih korektna, koliko god da je smeštaj "udaljen" od konkretne lokacije. To je sve tu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Sta kazete na nesto ovako? Krenuo bih iz Kortine ka Bolcanu. Giau, Falzarego, Corvara, Gardena, Sela, Pordoi, Canazei. Dali bih propustio nesto sto se ne sme propustiti?   

Opera Snapshot_2020-02-03_191753_www.google.com.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
10 minutes ago, Petre said:

Sta kazete na nesto ovako? Krenuo bih iz Kortine ka Bolcanu. Giau, Falzarego, Corvara, Gardena, Sela, Pordoi, Canazei. Dali bih propustio nesto sto se ne sme propustiti?   

Ili da preskocim Falzarego (ako i nije nesto za oko) i idem na Arabu pa za Corvaru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

@Velimlje2 Nemam komentara povodom ruta koje si odabrao, obzirom da sam tim delom Italije vozio ili auto putem ili uz obalu. Čisto da bacim neku ideju za svratiti/obići:

 

Vidim da prolaziš pored Bolonje, a 30-40 km severozapadno od nje imaš Maranelo (Ferari muzej) i Modenu (Enco Ferari muzej). Obišao sam letos oba i iz sveg srca bi preporučio obilazak Ferarijevog muzeja u Maranelu, meni je bilo veoma zanimljivo.

 

Takođe prolaziš pored Napulja, a odmah južno od grada, zapadno od Vezuva je fenomenalan grad-muzej iz rimskog doba Herkulaneum. U poređenju sa mnogo poznatijom Pompejom je neuporedivo manji, a mnogo bolje očuvan. Može se lepo obići za par sati i bilo je nezaboravno iskustvo. Toliko da želim da se jednom vratim do Napulja i obiđem ga ponovo, kao i celu Pompeju.

 

Na kraju, ako ostane malo vremena, lepo bi bilo svratiti do Lećea, koji je jako lep grad. I sam centar Barija je lepši i zanimljiviji nego što sam očekivao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Sta kazete na nesto ovako? Krenuo bih iz Kortine ka Bolcanu. Giau, Falzarego, Corvara, Gardena, Sela, Pordoi, Canazei. Dali bih propustio nesto sto se ne sme propustiti?   

1318187339_OperaSnapshot_2020-02-03_191753_www.google_com.thumb.png.12db145c7240d59021a932e5c67fb2a7.png

Mislim da ovom "donjom" putanjom hvataš više pasova, a manje magistrale...

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 275 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 1 sat, Petre je napisao:

Sta kazete na nesto ovako? Krenuo bih iz Kortine ka Bolcanu. Giau, Falzarego, Corvara, Gardena, Sela, Pordoi, Canazei. Dali bih propustio nesto sto se ne sme propustiti?   

Opera Snapshot_2020-02-03_191753_www.google.com.png

Nista ja tu ne bih menjao. Prosao vise puta tom deonicom. Nema greske. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Mislim da izmedju Cortine i Canazeia ima 9 passova, jedan je desno od col di lana na slici. On nije usput ako napravis "Z" cortina-canazai-cortina-canazei.

Koliko gledah ima 3 puta 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
staticmap?center=46.53601819%2C10.240816
WWW.GOOGLE.COM

Ovo je valjda ruta, od Kortine do pre Stelvia, 240km, kao 5 sati i 30 min. 

Izbacio sam Falzarego Pass i onda bi to bilo nesto kao:

Cortina

Passo Giau

Arabba

Corvara

Gardena Pass

Sella Pass

Pordoi Pass

Canazei

Bolzano

Merano i valjda neki kamp pre Stelvia.

Ove passove mi izbacio Google kao neke od lepsih, a izbacio sam Falzarego Pass posto Arabba mi se vise dopala (bar po slikama) i valjda malo skracuje kilometrazu za taj dan... ili mislite da je mozda previse km?

Znace mi puno vasi komentari, hvala vam.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja kad planiram računam 200-250km dnevno za obilazak ovog tipa. I ja sam mislio da može više, može naravno ali to je sve na jurnjavu. Sad sam skratio kilometražu u korist opuštencije.

Volim da napravim pauze uz kafu, iskuliram gde je lepo za odmoriti i volim da napravim lepe slike i snimke.

Kad žuriš desi se da propustiš dosta lepih stvari za videti.

Naravno to sam ja i ne znači da je to tako i najbolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
11 minutes ago, mickeyZ said:

5 sati, nema šansi sve i na zilet vozis. 

Ma kakav zilet, nisam ti ja za to. Koliko km bi bilo realno, sa pauzama naravno. Cigareta, kafa, slika... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 3 sati, AMomcil je napisao:

@Velimlje2 Nemam komentara povodom ruta koje si odabrao, obzirom da sam tim delom Italije vozio ili auto putem ili uz obalu. Čisto da bacim neku ideju za svratiti/obići:

 

Vidim da prolaziš pored Bolonje, a 30-40 km severozapadno od nje imaš Maranelo (Ferari muzej) i Modenu (Enco Ferari muzej). Obišao sam letos oba i iz sveg srca bi preporučio obilazak Ferarijevog muzeja u Maranelu, meni je bilo veoma zanimljivo.

 

Takođe prolaziš pored Napulja, a odmah južno od grada, zapadno od Vezuva je fenomenalan grad-muzej iz rimskog doba Herkulaneum. U poređenju sa mnogo poznatijom Pompejom je neuporedivo manji, a mnogo bolje očuvan. Može se lepo obići za par sati i bilo je nezaboravno iskustvo. Toliko da želim da se jednom vratim do Napulja i obiđem ga ponovo, kao i celu Pompeju.

 

Na kraju, ako ostane malo vremena, lepo bi bilo svratiti do Lećea, koji je jako lep grad. I sam centar Barija je lepši i zanimljiviji nego što sam očekivao.

:takoje: hvala !!!

 

ferari muzej - bio ...

u napulj mi se ne ulazi ,herakleum - dobra ideja , ukljucujem

hvala i za lece .... probat cu i to da ukljucim 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Merano i valjda neki kamp pre Stelvia.

Ove passove mi izbacio Google kao neke od lepsih, a izbacio sam Falzarego Pass posto Arabba mi se vise dopala (bar po slikama) i valjda malo skracuje kilometrazu za taj dan... ili mislite da je mozda previse km?

Znace mi puno vasi komentari, hvala vam.

 

 

Ako je računao prosečnu brzinu ispod 50kmh na celoj ruti, to je približno to ali na donjoj granici (može biti samo više vremena potrebno+ stajanja). Vidi po segmentima kako računa jer može biti velikih razlika pa da imaš i tu orijentacija ako je nešto negde zatvoreno ili zastoj. Merano- Bolzano mislim da ovde računa regionalni put pa je moguće da je tačno.

 

Konkretno za Cortinu ne sećam pošto je smeštaj, meni je prošle godine bilo skupo pa sam spavao u manjim mestima usput. Možda je jeftinije ako sada rezervišeš za leto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
staticmap?center=46.53601819,10.24081618%26zoom=6%26size=256x256%26markers=46.5404711,12.1356524%257C46.6218409,10.5914004%26sensor=false%26client=google-maps-frontend%26signature=ywu4bxZFevF_kru7pHXn5tblkSg&key=80eb1f7c0465fe39ae26e833a44fead23e4b4a84380a1f0fe5c95a8d2e222e57 WWW.GOOGLE.COM Ovo je valjda ruta, od Kortine do pre Stelvia, 240km, kao 5 sati i 30 min. 
Izbacio sam Falzarego Pass i onda bi to bilo nesto kao:
Cortina
Passo Giau
Arabba
Corvara
Gardena Pass
Sella Pass
Pordoi Pass
Canazei
Bolzano
Merano i valjda neki kamp pre Stelvia.
Ove passove mi izbacio Google kao neke od lepsih, a izbacio sam Falzarego Pass posto Arabba mi se vise dopala (bar po slikama) i valjda malo skracuje kilometrazu za taj dan... ili mislite da je mozda previse km?
Znace mi puno vasi komentari, hvala vam.
 
 
 
 
 
 
Da razmisliš da ideš iz Bolzana na passo Tonale pa na passo Gavia i onda na Stelvio. Meni je Gavia jedan od ljepših passeva.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: PA
  • Motocikl: Bmw K75s Yamaha xt660z tenere
pre 10 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 

 

 

Ako je računao prosečnu brzinu ispod 50kmh na celoj ruti, to je približno to ali na donjoj granici (može biti samo više vremena potrebno+ stajanja). Vidi po segmentima kako računa jer može biti velikih razlika pa da imaš i tu orijentacija ako je nešto negde zatvoreno ili zastoj. Merano- Bolzano mislim da ovde računa regionalni put pa je moguće da je tačno.

 

Konkretno za Cortinu ne sećam pošto je smeštaj, meni je prošle godine bilo skupo pa sam spavao u manjim mestima usput. Možda je jeftinije ako sada rezervišeš za leto.

Bolje spavati pre Cortine negde    ,Cortina je jako skupa sredinom septembra  nisam nasao ispod 80e po osobi  doduse bez najave i rezervacije 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da ali onda mu je daleko Stelvio. Ja sam spavao u San Martino In Badia. To je malo niži deo pa nije hladno.

U Cortini je sada u zimskoj sezoni sve debelo preko 100e.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 275 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 8 sati, Petre je napisao:

Ma kakav zilet, nisam ti ja za to. Koliko km bi bilo realno, sa pauzama naravno. Cigareta, kafa, slika... 

Ne radi se o kilometrima vec o vremenu koje ti je potrebno da predjes odredjenu kilometrazu. Manja je prosečna brzina kad se zabijes medju serpentine, pa kafica, fotkanje. 

Vodi racuna o gorivu, po pasovima znaju pumpe biti udaljene. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da, dobro kažeš, ovo za gorivo me je malo iznenadilo, mada je logično. Ipak, u Ita sam navikao da nabiju benzinsku pumpu gde stignu ali van gradova u Alpima ih nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja