Jump to content

Moto Zajednica

Italija predlozi i saveti

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 19 sati, X8 Vračar je napisao:

Imaš u putopisima koleginu priču za sličan put.

Hvala ti na javljanju , procitao sam taj putopis i mnoge pre njega , interesuju me predlozi vezani za ovu trasu , ako neko ima neka iskustva ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja planiram Italiju, čitam putopise i od svakog sačuvam ono meni zanimljivo u folderu za putovanja.

Međutim ima jedno ALI, Italija ima toliko toga da se vidi i obiđe da jednostavno su slatke muke napraviti plan vožnje. Prosto obrni-okreni malo dana, nikad dovoljno.

Što više gledam i pratim sve mi se pomešalo, pogotovo planine, toliko pasova da ne znaš kuda da voziš a moraš nešto da preskočiš  :stabre::stabre::grr:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 15 minuta, ZEMZEM je napisao:

I ja planiram Italiju, čitam putopise i od svakog sačuvam ono meni zanimljivo u folderu za putovanja.

Međutim ima jedno ALI, Italija ima toliko toga da se vidi i obiđe da jednostavno su slatke muke napraviti plan vožnje. Prosto obrni-okreni malo dana, nikad dovoljno.

Što više gledam i pratim sve mi se pomešalo, pogotovo planine, toliko pasova da ne znaš kuda da voziš a moraš nešto da preskočiš  :stabre::stabre::grr:

A onda parcijalno, deo po deo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Upravo to, pogotovo što idem sa ženom i ne želim da je isforsiram samo vožnjom a da budem iskren volim i ja da se malo izležavam i šetkam posle 3-4 dana ozbiljne vožnje, pogotovo kad ima višak dana.

Kad bih vozio sam e to bi bilo malo drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Tako i ja nešto zamišljam, sa 2-3 noćenja u Sloveniji da se odvoza ona i na jezeru Garda 3-4 noćenja ako se uspe uklopiti u kombinaciju.

Odlazak AP a povratak kroz Bosnu ili CG.

Posle  Slovenije bih obišao, preko Filaha, branu Maltatal, Gross i tu negde prenoćio a ujutro napad na Dolomite.

Opet sve zavisi od vremena na raspolaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@JevtaNS

 

Zbog čega si deo od ulaska u Italiju do Garda jezera spusti južno i tako izbegao najbolji deo kroz Dolomite.

Moj predlog je da od Predil jezera ideš direktno kroz Dolomite do Garde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

 

Za Sloveniju imam već napravljen plan od pre 2-3 godine kad mi je kiša i loše vreme pokvarilo planove pa sam te deonice odvozao kolima sledeće godine.

Sad znam šta ću obići motorom a šta preskočiti po pitanju Slovenije. Obišli pa skoro sve što vredi tako da bi sad bila samo vožnja uz manje pauze.

Austriju i Italiju pokušavam da uklopim ali teško mi ide.

Ženče je, ako se nema vremena, da odvozamo Sloveniju, Austriju i da zakačimo malo Italiju pa sledeća tura samo Italija i mali odmor na jezeru Garda.

Ili prvo Italija, jer tu nismo bili a sledeća tura Slovenija, Austrija i još po nešto.

Kad dođe finale ima da vas povatam, ko dobro poznaje Italiju-alpe, uživo na piće i da razjasnim nedoumice - ako ih bude bilo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
@JevtaNS  

Mislio sam na deo oko Cortine...Sellagroup, Giau, Pordoi...

 

Taj dio oko Cortine je prekrasan i svakako ga treba obići barem jednom u životu. Problem sa tom lokacijom što mogu biti gužve, ali se isplati. Italija ima jako puno cesta i passova koji nisu razvikani i nisu manje atraktivni. Mislim da se mogu dobro iskombinirati sa ovim "atraktivnim". Za one koje zanimaju lokacije tih cesta postoji talijanski sajt sa njihovim lokacijama. Sajt je na talijanskom jeziku, ali to rješava google translate. Sajt se plaća nekih 10€/god. Ovo je link

 

stelvio.jpg&key=711d20c662aafc2fbc681e4e1cce488cc45148a761c3e893e62011c5fba9df2a

WWW.LESTRADEITALIANEPIUBELLE.IT
I passi italiani, i Valichi e i colli piu belli da percorrere in moto. Una delle Mappe piu complete sui punti di interesse tanto amati per i tour moto

 

 

Ovako to izgleda

 

 

 

 

cc3f35e5944d1f6f9090e6228b4eabfb.jpg&key=16e4aaeff4fb9062c64ad5cae84dde966865ce9b2e682058654f516af257dff1

da0924a2e1d82828b231a241abf1e847.jpg&key=cbf74c75f879a792e2da60b4ee163d23dbd239fec084c352792513c3b272901d

3339f193c006ad62e253ecc81b6a6a01.jpg&key=2440e13af7c46795b77d185fd53b20ad3724922f495f215c277ca2af73c98024

23f0eb01fe53bf3d6bef033f3280e4da.jpg&key=51c35b9f47985ea68600402f41630a34264713dd850cb2b418de375375a30ccc

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
6 minutes ago, e-mayl said:

Taj dio oko Cortine je prekrasan i svakako ga treba obići barem jednom u životu. Problem sa tom lokacijom što mogu biti gužve, ali se isplati. Italija ima jako puno cesta i passova koji nisu razvikani i nisu manje atraktivni. Mislim da se mogu dobro iskombinirati sa ovim "atraktivnim". Za one koje zanimaju lokacije tih cesta postoji talijanski sajt sa njihovim lokacijama. Sajt je na talijanskom jeziku, ali to rješava google translate. Sajt se plaća nekih 10€/god. Ovo je link

 

 

 

 

Jedno vreme sam se navukao da gde god da krenem, barem u jednom pravcu prodjem kroz Dolomite...Naravno, u pocetku imas zelju da obidjes sve one izvikane pass-ove, a posle kreces da otkrivas one manje poznate...kojima bi sada samo i isao.

Za one koji nisu bili, svakako da treba obici ako se nadjes u blizini, mozda cak i na ustrb neceg drugog.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2462 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nisam ja ni planirao kroz Mađarsku.

Austrija, kad sam već u Sloveniji, samo zbog Grossglockner-a.

Tu mi je zanimljiva  ona brana koju sam spomenuo, Maltatal i ima jedna zanimljiva ruta koju zovu ruta 69, dugačka oko 70km.

Verovatno ima tu još lepih delova za vožnju ali nema se vremena za sve.

Ako bih išao samo u Italiju razmišljao sam o dve kombinacije.

AP kroz HR ili preko Bosne sa spavanjem recimo u BL pa onda na Istru i dalje kud put vodi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Kao i ja nesto planiram za Dolomite, ali na kraju sam se "pogubio" :). Dva dana, ulazak Trst, izlazak ka CH. Kako bese ono... od analize do paralize :).    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
3 hours ago, e-mayl said:

Taj dio oko Cortine je prekrasan i svakako ga treba obići barem jednom u životu. Problem sa tom lokacijom što mogu biti gužve, ali se isplati. Italija ima jako puno cesta i passova koji nisu razvikani i nisu manje atraktivni. Mislim da se mogu dobro iskombinirati sa ovim "atraktivnim".

Slazem se sa kolegom. Prosle godine kada sam bio na Passo dello Stelvio gore pravi vasar. Cak su i Jehovini svedoci postavili svoju tezgu. Ima mnogo manjih prevoja koji su prelepi i netaknuti, pa kombinujte kako volite.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 6 sati, ZEMZEM je napisao:

 

Za Sloveniju imam već napravljen plan od pre 2-3 godine kad mi je kiša i loše vreme pokvarilo planove pa sam te deonice odvozao kolima sledeće godine.

Sad znam šta ću obići motorom a šta preskočiti po pitanju Slovenije. Obišli pa skoro sve što vredi tako da bi sad bila samo vožnja uz manje pauze.

Austriju i Italiju pokušavam da uklopim ali teško mi ide.

Ženče je, ako se nema vremena, da odvozamo Sloveniju, Austriju i da zakačimo malo Italiju pa sledeća tura samo Italija i mali odmor na jezeru Garda.

Ili prvo Italija, jer tu nismo bili a sledeća tura Slovenija, Austrija i još po nešto.

Kad dođe finale ima da vas povatam, ko dobro poznaje Italiju-alpe, uživo na piće i da razjasnim nedoumice - ako ih bude bilo.

 

Komsija na usluzi za to pice mislim, zadnjih 6 godina odmaram na tom potezu:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja