Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem putni motor

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nekad ćeš kupiti motor koji je skuplji za 300€ samo zato sto ti se dopao na oko. Nekako lepši a sve isto npr ali tebi bolje legao iz nekog nepoznatog razloga.

Ko ga jebe, neka ide život


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dobar izbor ćeš napraviti sa "devetkom". To je najuniverzalniji motocikl koji postoji. Pri tom, komponente su mu i dan danas iznad proseka. Ako ti treba neki savet ili bilo šta, zovi me.

 

Nešto razmišljam, da uzmeš moju 900ku a ja da vidim kako stoje stvari za nov Strom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

TDM 900 odlican izbor dokazan i proveren motor neces pogresiti sigurno, ali ako budu za iste pare ili 200-300 evra gore Bandit 1250, ne bih razmisljao ni sekund u korist Bandita(probao oba).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
TDM 900 odlican izbor dokazan i proveren motor neces pogresiti sigurno, ali ako budu za iste pare ili 200-300 evra gore Bandit 1250, ne bih razmisljao ni sekund u korist Bandita(probao oba).
Fićo, negde si mislim pisao, ne mogu da se setim šta, ali nakon Versys-a, kako ti je legao Bandit po pitanju položaja vožnje? Prvenstveno, da li si primetno nagnutiji ka napred.. ?

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Veruj mi sve ok, ja cak imam problema sa kicmom i izdrzavam sve normalno. Ima doduse isto rajzera na Banditu kao sto su bili i na Versysu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

TDM 900 je gabaritno isti kao fzs 1000 ili fz1 rega ista održavanje isto ili na strani fazera.Cene se ne razlikuju bar koliko sam ja video.O tome kako koji ide nema polemike:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
7 minutes ago, shoyyka said:

TDM 900-Fazer 1000-CBF 1000

 

IMG-20191101-154915.jpg

A ovog lepotana iza? 

Njega ko sisa?

Taj XX je bolji od sva 3 u prvom redu.

Motorcina!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 3 minuta, Astral je napisao:

A ovog lepotana iza? 

Njega ko sisa?

Taj XX je bolji od sva 3 u prvom redu.

Motorcina!

Motorčina... nego šta... al' se meni nešto baš...sad da li je bolji ili ne? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Kod tdm900 najvise mi odgovarala potrosnja, kad sam hteo da ustedim spustao sam i do 3.7/100 a mogo sam i na autoput 180 sa sva tri kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

TDM motor iz proslog veka, a ruzan lici na svraku. Moj bi izbor uvek bio F 1250, XX  ili Fazer. Naravno sve to kada ne bi postojao BMW :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
7 minutes ago, punisa 16 said:

TDM motor iz proslog veka, a ruzan lici na svraku. Moj bi izbor uvek bio F 1250, XX  ili Fazer. Naravno sve to kada ne bi postojao BMW :)

Ajd lepotu na stranu, meni je licno TDM pristojnog izgleda i simpatican. 

 

Al koliko si visok? Jel imas probleme na duzim turama sa fz8? 

 

Ja sam 185 i 93 kg (trenutno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ajd i ja koju da kazem.

 

Vozio sam u 2018oj Bandit600 2003, Fazer600 2006, Kawu z750s 2006 i TDM900 2003.

 

Neuporedivo najudobniji motor TDM900, cak i sa fabrickim sedistem, vozio sam u danu 600km, bez ikakvih problema, visok sam 191, 96 kg.

 

Potrosnja najbolja na TDM900, isli smo @vava i ja do Herceg Novog u avgustu 2019, prosecna potrosnja mi je bila 3.8, a terali smo lepo.

 

Odrzavanje lako, sve lako dostupno, delova ima za sve sto treba, ako ne kod nas, ima kod Madjara :D

 

Ono sto TDM900 sa 2 cilindra daje, bar meni, je neverovatno isporucenje snage, od 0 do 120, cupa ruke kako ubrzava, i to bez akanja motora, bez da predjem 5k obrtaja, ko me zna, zna da vozim kao penzioner :D

 

Moj savet ti je da probas sve motore koji su ti na listi zelja, pa da kupis onaj koji ti najbolje legne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ako probam bas sve to ce da traje do sledece godine... A i nisam test vozac kako bi neki rekli. Mnoge sam i probao...

 

Svaki motor koji ste nabrojali je odlican. Svaki ima svoje mane i prednosti. Jurim TDM prevashodno noviji, i suzavam krug na njega al nista jos ne iskljucujem ako ga ne pronadjem. 

 

Medjutim normalno da kao kupac ukoliko dobijem dobru ponudu odnosno dogovor dal iz uvoza dal od kolege  forumasa, da bi zbog odnosa ulozenog-dobijenog izabrao najbolju ponudu bez obzira na model ako je podoban za put.

 

To je moje neko vidjenje kao kupca i tako ostaje za sada. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Evo savet dobronameran:

Ovo je velika zaraza, nikada ni na jednom.motoru neces biti 100% zadovoljan, uvek ce ti nedostajati nesto drugo koji ima neki drugi motorcik, neki od nas su skupo to placali da se pronadju na nekim od motorcikala pa menjali, doplacivali, kalirali itd.

Kupi sta ti srce trazi i kolike su ti finansiske mogucnosti, probaces, vozices ako neodgovara zamenices i sve tako u krug, gledaj samo da uzmes nesto sto ces sutra lakse prodati ili zameniti, radio sam u Technodromu 4-5 godina, kupi slobodno tamo motorcikl ako ima nesto da ti se svidja, a ako ne bude odgovarao vrati ga i zameni za nesto drugo oni to rade pogotovo kada kupis kod njih motorcikl.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
23 minutes ago, sale z900 said:

 

"Ovo je velika zaraza, nikada ni na jednom.motoru neces biti 100% zadovoljan, uvek ce ti nedostajati nesto drugo koji ima neki drugi motorcik, neki od nas su skupo to placali da se pronadju na nekim od motorcikala pa menjali, doplacivali, kalirali itd."

 

Za ovo si potpuno u pravu,potpisujem.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
17 minutes ago, sale z900 said:

Evo savet dobronameran:

Ovo je velika zaraza, nikada ni na jednom.motoru neces biti 100% zadovoljan, uvek ce ti nedostajati nesto drugo koji ima neki drugi motorcik, neki od nas su skupo to placali da se pronadju na nekim od motorcikala pa menjali, doplacivali, kalirali itd.

Kupi sta ti srce trazi i kolike su ti finansiske mogucnosti, probaces, vozices ako neodgovara zamenices i sve tako u krug, gledaj samo da uzmes nesto sto ces sutra lakse prodati ili zameniti, radio sam u Technodromu 4-5 godina, kupi slobodno tamo motorcikl ako ima nesto da ti se svidja, a ako ne bude odgovarao vrati ga i zameni za nesto drugo oni to rade pogotovo kada kupis kod njih motorcikl.

Znam, rekli su mi ako ti se ne svidja a vratis ga u neograbanom stanju a da nisi ubio neku vecu kilometrazu, slobodno se javi zamena/doplata sta hoces. Daju momci da se i svi motori probaju (al uz odgovornost za ostecenje naravno) i kazu slobodno ga odvedi sam kod tvog majstora il dovedi majstora. Probaj sta hoces u tom cenovnom rangu. Sa te strane su momci korektni a i cene nisu fiksne pogotovo zimi vole dosta dobro da izadju u susret. Realno kao i svi prodavci ako placas u kesu a ne dizes kredit, tek onda ima povlastica. E sad, mozda neko ima neke zamerke druge vrste al u to ne bih ulazio ovde niti cu.

 

100 posto si u pravu. Sve video i sve to prosao i tek prolazim. Nisi prvi ni jedini koji gubi novac na motociklima. Svi gubimo.  Retko ko zaradjuje a da se ne bavi tim poslom sa namerom. Skoro niko. 

 

Jedino zasto bih ja gledao sa foruma je to sto sam i pŕethodni motor kupio od kolege sa foruma i prodao na forumu vec 2 i znam da se dosta njih trude da te motore odrzavaju maksimalno koliko je to naravno moguce. 

 

Al mora se biti realan sa cenom. Ko nije realan taj prodaje motor dugo vremena i na kraju dodje na isto il jos gore prodje, sobzirom da je danas vreme-novac. 

 

Nisam se pokajao sto sam svih mojih par motora dao ispod cene (ili sto bih ja rekao po realnoj a ne naduvanoj ceni). Bitno je da se nesto okrece i da ne stojim zakopan u mestu ako zelim da probam jos nesto drugo.

 

Kad se odlucim za jedan taj necu ni prodavati niti ga stavljati u oglas. Sve dok ne bude tako, uvek cu gledati da se napravi kompromis ili da izadjem sa zanimljivom cenom. 

 

Ja ni ne znam kako je to cekati pola godine il godinu da se motor prodaje. Do sad su oba otisla za 12h-24h kad sam cvrsto resio da ih prodam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sve je do naseg karaktera.Meni je tdm najdosadniji motor ikada,a posedovao sam i 850,i 900(Oba prodao forumasima).Licno meni,fazer najbolje na sta sam seo,ali nije bas idealan za dvoje na duzim turama.Ovaj tracer sam uzeo vise da sin vozi upravljivu makinu,ali licno-katastrofa za nekog ko voli da potegne...ali udoban,i siguran...:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja