Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem putni motor

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova

Kupujem touring/sport al mozda pre enduro/touring zbog polozaja sedenja

 Neka budu oba u opticaju.  Motor potreban iskljucivo za put, po gradu ne vozim niti cu vise. Stanje 9/10 ni malo losiji od toga, sa poznatom istorijom i svom pratecom dokumentacijom (prvi vlasnik u Srbiji od uvoza ili da je bar kupljena nova u Srbiji i da posedujete od pocetka tu dokumentaciju).

 

Trazim motocikl u fabrickom stanju, apsolutno. Svaki detalj mi je vazan, da nije bilo vecih padova i da je odrzavan maksimalno.  Da dajem vise novca zbog maglenki, meraca temperature, sata, muzike, slajdera, ksenona, USB uticnice i slicnog ne planiram niti me to privlaci. Tj nepotrebno mi je jer me interesuje fabrika ISKLJUCIVO. Jedino sto uzimam u obzir su sva tri kofera sa nosacima. 

 

U prvom slucaju interesantna mi je Yamaha FJR 1300 ABS (2005-2007) i Honda CBR 1100 XX Blackbird (2006-2007). Takodje i Suzuki GSXF 650 (od 2010 il mladji)

 

Sve u svemu, ne mladje od 2013 ako je putni, jer mi to budzet ne dozvoljava, mada sve zavisi i od vase cene i dogovora. Takodje samo za Japanske motocikle sam zainteresovan.

 

U drugom slucaju interesantna mi je Yamaha TDM 900 ( 2008) V- Strom 650 ( 2010 il mladji mozda) i Versys 650 (2011 il mladji al ipak je on jos pod znakom pitanja). 

 

 

Necu jos da idem na plac polovnih motora i trazim potpuno lagano bez zurbe. Nigde se ne zurim jos je zima jer uvek najbolja ponuda izadje kad se najmanje nadas:)

 

Ako motor ima bilo kakva ulaganja, samo gubite i moje i vase vreme. 

 

Prednost: Beograd i okolina. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Motori stari po 15+ godina u "fabričkom stanju, apsolutno" se ne traže na oglasima već u muzejima proizvođača.

P.s. - Srećno u potrazi za pravim.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 3
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 minute ago, ProMaster said:

Motori stari po 15+ godina u "fabričkom stanju, apsolutno" se ne traže na oglasima već u muzejima proizvođača.

P.s. - Srećno u potrazi za pravim.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Kad kazem fabricko stanje ne mislim na salonsko, samo na fabricko u smislu nije havarisan razlupavan, ima sve originalno na njemu (auspuh,heblove,vizir, plastike itd itd). 

 

I ne znam dal sam igde spomenuo da trazim 15+ godina motor, al ajde. Mozda ova Yamaha jedino 2005-2007 al sam ih licno ja u Srbiji video u odlicnim stanjima, i to dosta njih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne znam kakav ti je budžet, ali ja se ne bih dvoumio...

Sigurno i cena može niže. TDM je neverovatno univerzalan motor, puno snage sa 3 kofera i dva putnika, putni, pomalo i enduro...

A čak je vlasnik i napisao u opisu fabričko stanje. :)

 

dc70ed07761b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha tdm, 2012. godište, Touring, vozilo prešlo 37500 km, Sombor. Cena 5.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Hvala kolega gledao sam. Al bih pre isao na varijantu nekoga sa foruma, oglas sto se mene tice ne mora uopste ni da bude u PA. 

 

Zaista pratim zadnjih pola godine ovu sekciju i vidjao sam da - ovde po pristojnim cenama itekako kolege prodaju odlicni ocuvane i odrzavane modele. 

 

Tako da mozda sam se malo lose izrazio "fabrickom" pa ljudi misle da trazim nov - NE. Vec samo da je motor ocuvan pre svega. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Samo strpljivo, ima takvih motora. Lično ih i sam samo takve kupujem, a i prodajem kada je potrebno. Pogotovo, pošto ne volim nove motore po izgledu, uvek jurim starije - modele 90 tih, ali to je stvar ličnog ukusa, i uspevao sam da pronađem, bukvalno u fabričkom stanju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
6 minutes ago, drtommy said:

Samo strpljivo, ima takvih motora. Lično ih i sam samo takve kupujem, a i prodajem kada je potrebno. Pogotovo, pošto ne volim nove motore po izgledu, uvek jurim starije - modele 90 tih, ali to je stvar ličnog ukusa, i uspevao sam da pronađem, bukvalno u fabričkom stanju.

Kolega apsolutno je istina ono sto si rekao. Licno sam tvoj bivsi Kawasaki ZZR 500 video uzivo i nisam mogao da verujem kako dobro izgleda i kako radi. I to za pristupacan novac je otisao, bas ovde na forumu.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Da se prvo ogradim, ovo je moje mišljenje stečeno iskustvom: završićeš na BMW-u.
A sad i da se objasnim. Pravi putni/enduro motor stariji od 2013. godišta postoji samo u nekoliko modela. Ako je prioritet pozicija sedenja, a ne i enduro mogućnosti, zbog visine vozača onda se izbor još više sužava. Prirodom vlasnika se ne bih bavio ali je činjenica da prvi vlasnici skupljih motora češće koriste usluge ovlašćenih servisa pa tako i bolje održavaju motore. Kad se sve sabere i oduzme svede se izbor na dva-tri modela koji uključuje ili BMW GS-a ili eventualno BMW RT. Juče sam video oglas za jednog RT u neverovatno dobrom stanju za iste pare koliko neko traži za TDM 900 i mislim da tu nema razmišljanja. Ispratiću zbog svoje radoznalosti šta ćeš na kraju pazariti. Pozdrav

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 32 minuta, Urban Cruiser je napisao:

koriste usluge ovlašćenih servisa pa tako i bolje održavaju motore.

uf ,uf možda a ako ima problema možeš lakše da mu pretiš inspekcijom ,sve ostalo zavisi od umešnosti majstora.Ja znam 2 ovlaštena  i da motor koji je prešo njihov prag ne bi kupovo jer su kombinacija 2 najgore stvari.Neznalica i prevarant,ljubaznost poslovnu etika i ostalo nemogu ni da dodju na red od ona prva 2 ali su u istom košu. Čujem i da prete obračunom i fizičkom silom,pretnjama i uvredama onima koji iznose svoja iskustva .To iznose ljudi  ne da bi nekog opanjkavali nego kukali nad svojom sudbinom.

Uostalom ni neznam šta motor ima da se održava prvih 10-15 godina i bar 70-80 hiljada osim redovnog servisa i štelovanja ventila .Osim ventila i lanca bregaste svako možwe da održava svoj motor

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
59 minutes ago, gixxer said:

Nisi napisao okvirno koja suma moze da dodje u obzir

Najzadovoljniji bi bio kad bih pronasao dobar putni polovan motocikl do oko 4500 evra. Isao bih i do 5500 ako bi bio odusevljen odnosom ulozenog i dobijenog al to je vec za moj budzet ozbiljan udarac. 

 

Ne kazem da ne gledam one i ispod navedenog, naprotiv, i ti su mi interesantni cak i vise  :)

 

i ne kazem da mora biti to godiste koje sam gore nabrojao, al  bih voleo. Moze i stariji al sto stariji to gledam da je u sto boljem stanju.

 

Sve u svemu mislim da za taj novac mogu vremenom nesto da pronadjem ovde na forumu sto je sacuvano i odrzavano kako treba. 

 

I da napomenem - ne spremam put za mongoliju nego kad imam to malo vremena sto budem imao da mogu da se svrljam tu po balkanskom poluostrvu i Srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Predlozio bih ti moj motor,ali prebacuje cena novcani limit Kawasaki Z1000SX 2011 god,pravi cistokrvni Sport-Touring motor 146 ks,pozicija sedenja ne umara,dobra zastita od vetra,agregat agilan kao da je Supersport

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Preporuka za Punišin FZ8, idi bar pogledaj, sedi, provozaj. 

Inače Puniša nije baš normalan, što bi tebi kao kupcu moglo ići u prilog. Sredio motor za put i sad prodaje jer želi da kupi benveja (ne trudi se da shvatiš). Kompleksi su čudo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Verujem al bar za fiksnu cenu prebacuje sigurnih 500 evra od mog trenutnog krajnjeg limita. Verujem da je za mene udoban al pitanje sta sa suvozacem, dal odgovora il ne. 

 

Znam i tvoj motor sa oglasa. Iz Ade, ako se ne varam. Svaki oglas mi je pod budnim okom...

 

Inace svaki motor koji prodajes vidim da je kao bombona, nema tu sta verujem da je perverzija za taj novac...

 

Ako ne kupim za 2 i po meseca nista i budzet naraste do blizu 6000, razmislicu...

 

 

@Nemanja_zem I ta bela zver mi je zapala za oko. Fabrika cista koliko sam primetio. Nema tu greske, takodje. Interesantan...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
cca2037b3548-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki GSX 650 F, 2015. godište, Touring, vozilo prešlo 13000 km...

 

Meni licno interesantna ponuda trenutno na PA mozda i najbolja sobzirom da cena nije fiksna. 

 

Samo kazem, nista ne preferiram...

 

 

Dajte vase misljenje. Trolujte hejtujte predlazite, savetujte, nemam problem sa tim. Ovo je forum, za to i sluzi...Meni licno nista ne smeta.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Naveo si dosta slabih motorcikala za put, moja topla preporuka ST 1300 ili GSX 1250 F.
Najslabiji motori su mu Strom 650 I Versys650, za ovo što planira da vozi i više nego dovoljno.
Da je stalno na putu pa i da uzima ST1300, ovako...

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja