Jump to content

Moto Zajednica

Raseći nov pogonski lanac radi montaže spojnicom ili ne ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Pročitao sam uputsvo po savetu Alekre-a, i tamo stoji objašnjenje za montažu sa šnala spojnicom.

Znači da je odobreno kao rešenje od strane proizvođača.

Ipak sam rešio da ne sečem nov lanac.

Montiraću ga celog kako je proizveden u fabrici, bez obzira na veći posao oko zamene kompletnog seta.

Hvala svima na savetu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Moraću i amortizer i viljušku da skidam.Možda čak i zadnju kočnicu demontirati.

Mislio sam da ima odstojnik sa leve strane koji je širok kao lanac, pa neću morati skroz osovinu da vadim ali nije tako.Nema veze.

Rešio sam na teži način odraditi posao.Ujedno ću proveriti zazore, a mogu i ležajeve točka zameniti pošto i njih imam sve sa semerinzima.

Kočioni sistem sam preradio po savetu sa ovog foruma, i prezadovoljan sam postignutim rezultatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја нисам баш сигуран да је тај ланац фабрички спојен, тако нешто до сада нисам срео. Провери да није спојка само тако натакнута да не би се мандрала по кутији у посебну кесицу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ni ja nisam naisao do sada na "zatvoren" lanac. Zato sam pitao da li seces stari... 

Obrni ga da vidis da li ima ta jedna spojka koja nije "nakucana". 

Takodje, do sad nikad nisam sreo lanac da je 525 ili 530 dosao sa spojkom na snalu.

Doduse, 99% lanaca koje ugradim su DiD, ali opet, ugradim ih gomile godisnje. Par komada bude RK, ali ni kni nisu stizali sa snalom. 

Jednom sam dobio set sa snalom, ali za neki mali motor, tipa gn 250 ili slicno... Bese davno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Upravo to, ja sam snalu video zadnji put na mom motoru kada sam imao ETZ250.

Takodje ali opet relativno davno sam imao i nov fabricki zatvoren lanac, kako i zasto sam to kupio ne secam se, bilo neko drugo vreme nisi mogao da biras jer ovde nije bilo nista da se kupi.

Lanac bio DID ili RK.

Ako bi menjao samo lanac plus lancanike isekao bi ga i stavio trajnu spojnicu za taj lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Proverio sam lanac.

Nema nikakve sumnje da je zatvoren fabrički. DID X-Ring 530 VX 110 članaka zatvoren tip.

Spojka je naručena uporedo sa lancem na istom mestu baš radi lakše montaže.

(Pri narudžbini odmah iskače prozorče sa upozorenjem da se lanac zatvorenog tipa nemože motirati bez rastavjanja zadnje vile)

Zato sam i kupio odmah spojku.

Uzeo sam i lančanike. Sunstar sprocket 530-16 i  Sunstar sprocket 530-41.Sve je made in Japan.

Naruručio sam po modelu motora.

Ako ima nešto da neštima, rado ću saslušati savete svih sa iskustvom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Reginin set u kom fabrički idu sanstar lančanici daje spojku na šnalu kao rezervnu.Verovatno ako negde nedajbože pukne lanac.

Luis prodaje svoje setove a ne did regina set ko što piše ... to je samo lanac upakovan u luisov set i on dolazi zatvoren.I lančanici su neki drugi u odnosu na fabrički set.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

meni prošli vikend spao silikon kojim sam lepio osigurač.Kad sam prao lanac odmašćivačem  i mekanom četkom za farbanje izgledalo je da silikon drži normalno i lagano sam prelazio i delovalo je dobro.Ale eto spao ubrzo posle prvog pranja.Bila je savršeno odmašćena spojka.Sad sam ponovo odmašćivo sa nitrom i chain clinerom i stavio dvokomponentni kineski lepak od 100 dinara -crveni i plavi čep u kineskimradnjama.

On mi se pokazo da najbolje lepi ali je tvrd ko kamen.Videćemo šta će biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
meni prošli vikend spao silikon kojim sam lepio osigurač.Kad sam prao lanac odmašćivačem  i mekanom četkom za farbanje izgledalo je da silikon drži normalno i lagano sam prelazio i delovalo je dobro.Ale eto spao ubrzo posle prvog pranja.Bila je savršeno odmašćena spojka.Sad sam ponovo odmašćivo sa nitrom i chain clinerom i stavio dvokomponentni kineski lepak od 100 dinara -crveni i plavi čep u kineskimradnjama.
On mi se pokazo da najbolje lepi ali je tvrd ko kamen.Videćemo šta će biti.
А да купиш нову спојку?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

a) non brand spojnice ne moraju biti kvalitetne, nisu skupe, 

    pa ako je otišla originalna, ovu jeftinu mijenjati na par tisuća, do novog lanca. 

b) lanac sa spojnicom je jednako jak kao i onaj bez. 

c)  spojnica neće odspojiti u normalnim uvjetima. 

d) skinute nove karike čuvajte, njima se može spojiti lanac, bolji su od no name spojnica. 

e) zakovana spojnica je sigurnija u nekim, i samo nekim situacijama 

 

i sad priča, kako sam rastavio lanac u vožnji:

Završio sam školu u kojoj se "uče lanci," radio u "strojarstvu" 40 godina, itd itd.

Kao znam sve...

u Primorju... krenem KLEom uzbrdo po nekoj vapnenačkoj sipini, koja postane sve sipkija,

kotač se ukopa do osovine, i kao u filmu Točno u podne, gorim, umirem, lanac pao, samo straga, 

i napravim potez očajnika, par puta probam u prvoj hoće li se zgodom natrag popeti, tko što, lanac. 

Pritom lanac kojeg sipina u svojem V koritu gura prema središtu, kreše preko uglova zubi

zadnjeg lančanika, isti vrhovi saviju osigurač, onako u uzdužni žlijeb, srećom nađem navrh kamenja

izbačenu lamelicu i osigurač. Poravnam osigurač, prepigam na čvršće, sve sve radi i dan danas,

ogrebotina na nozi zarasla jer sam se prekrenuuo, itd. 

 

Znači, nije ni blato opasno koliko sipina, kamenje, gravel. 

I nije opasno na cesti, nego u kamenju... meni je ovo bila vožnja iznimka, 

ali enduraši to vjerojatno bolje znaju. 

Nakon nekoliko teških ispada, smanjio sam doživljaj i vožnje prilagodio svojoj dobi i snazi...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

pa znam više ljudi kojima su spale kopče sa osiguračem iako so 100% bile dobro stavljene i vožene po par hiljada kilometara.Čak je i meni spala veoma davno.

Padalo mi je na pamet i da sa aratom za varenje napravim najminimalniju tačkicu na samom vrhu osovinice.Njom bi proširio osovinicu taman tolko da ako spadne osigurač nemože da spadne pločica-Pa onda naknadno popravljati.Jedino se bojim da ne izgorim gumicu koja je na oko 3mm .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

ma znam ja one koji su izgubili lanac, ali to i nije više bio lanac. 

ali ako se baš bojiš, postavi lanac da dobiješ par karika vodoravno, i raskuj šmolom, malo. 

Podloži nakovnjić ili željezo velike mase. 

Šmol je onaj spljošten dio čekića. 

Njime gađaš u rub zatika/štifta, i dovoljno je raskovati

kao krov na dvije vode, malo samo. 

Ne moraš raditi šator krov. :) 

Špijunima izmjeriš ukupnu zračnost, zbrojene obje strane,

i podmećeš pod lamele instrument lim, ili od konzervi, nečega,

trakice, da kad ih izvučeš dobiješ ispravnu zračnost i pokretljivost

i da prstenčići ne štekaju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

opružni čelik spojnice, zatim kaljeni čelik osovinice nisu

za zavarivanje, ali enduraši i to naprave.  

Kod njih sam vidio svašta. :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

je neću da varim osigurač za osovinicu spojnice iako bi to verovatno bilo najbolje nego da samo na vrh osovinice pecnem i proširim ga.Pa nek spadne osigurač neće pločica zbog proširenja.Doduše probo sam da zaletujem  sa kalajem 60% i dosta sam vičan u tome.Ali nisam uspeo jer nije htelo da uvati bez obzira na sonu kiselinu.Ako spadne onaj kineski lepak napraviću rastvor sone kiseline i zinka i gvoždja pa ću probati kao kad se letuje prohrom .Mislim da je to najbolje ako uvati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da li sam ja lud? 

Ugradim 250 lanaca na sejalice godisnje. Obrtanje je par desetina obrtajanu minuti. 

Ugradim bar 20 na motocikle. 

Na sejalice uvek ide snala(duoetom se okrece u smeru kretanja) ali da stavim snalilu na motocikl, pa da lepim, zavarujem, zapljunem... Nema trika. 

Ako ima snala sa uskocnim osiguranjem, neki inzenjer je rekao da moze i to Postujem. Da zavarujem, lepim silikonima, mazem jajima... Zajebi. 

Vi koji to radite... Samo javite kad krenete negde, da ne idem za vama. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Boze mili kako se izmislja Topla Voda, zasto jednostavno ako se moze komplikovano.

Koliko kosta spojnica lanca (?).... od 5eur pa na vise, koliko jos moze kostati da ti neko namesti spojku predvidjenima alatom?

Kaki silikoni, kineski lepkovi, kalaji, sone kiseline, varenje...... ljudi, zaista mi nije jasno :stabre:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 7 sati, sasa ns 1 je napisao:

pa znam više ljudi kojima su spale kopče sa osiguračem iako so 100% bile dobro stavljene i vožene po par hiljada kilometara.Čak je i meni spala veoma davno.

Padalo mi je na pamet i da sa aratom za varenje napravim najminimalniju tačkicu na samom vrhu osovinice.Njom bi proširio osovinicu taman tolko da ako spadne osigurač nemože da spadne pločica-Pa onda naknadno popravljati.Jedino se bojim da ne izgorim gumicu koja je na oko 3mm .

Nikako peckanje aparatom za varenje. Ja sam na teži način naučio lekciju. Okali se lanac i pukne spojnica kao staklo. 

Meni je jednom pukla spojnica iz predhodno navedenog razloga, a jednom je ispala šnala- osigurač. Oba puta sam dobro prošao, prvi put lanac ispao na zemlju, drugi put se upetljao oko prednjeg lančanika, ali ništa nije oštetio, sem što sam ga jedva raspetljao. 

Od tada samo i isključivo spojnica na zakivanje i od tada nikad problem. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja