Jump to content

Moto Zajednica

Raseći nov pogonski lanac radi montaže spojnicom ili ne ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Zamenio bih u kompletu pogonski lanac i lančanike, pa me interesuje može li sa spojnicom raditi bezbedno, jer bih tako brže i jednostavnije mogao uraditi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Спојница је спојница, или је на штафкање или са осигурачем. Ако је спојница купљена посебно и ако је ланац RK а спојница "без оца и мајке" онда нормално да је она "најслабија карика". Ако је ланац са гумицама а спојница за ланац без гумица исто. Зависи и који мотор и стил вожње итд.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Значи ако је ланац RK или неки други познати квалитет а спојница нахнадно купљена "no name" онда нормално да она постаје најсумњивији део ланца.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ako sam dobro razumeo, teoretski je lanac slabiji sa spojnicom ali može i tako da se reši.Mislim ostaje lanac legalan za upotrebu.Neće me vraćati sa tehničkog pregleda , tražiti reatest itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@icecool

Ako sam dobro razumeo ti kit za zamenu još nemaš pa ako namerevaš da kupiš kupiš otvoren lanac (obavezno nove lančanike) i za traj lanac od te robne marke ajde da je nazovem "smrt" spojnica kako reče naš mehaničar na štafkanje.

Vidi da ne kupiš kratak lanac, ako je duži lako se i bezbolno skine par članaka.

DID, RK, EK, ENUMA...za tvoj motor da ne ulazimo sada u detalje kojih sve lanaca i kategorija ima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 2 minuta, Krokodilo je napisao:

Спојка је спојка и сигурна је у оба случаја ако је квалитетна као и ланац.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Misliš na ovu na štafkanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

možeš ali bolje ne.Dešava se ali extremno retkoda spojka na šnalu spadne.Kako zašto je popustio osigurač nema logičng objašnjenja osim vibracija i lošeg kvaliteta čelika koji gubi elastična svojstva .Ali da je tako onda bi se svima desilo ali to se maltene nikom ne desi a zašto se nekom zalomi neznam.

Probavano je sa epoksidom da se zalije osigurač.Drži 500 km i popuca.Silikon drži i kolko lanac i mislim da je najbolje rešenje .Drži dovoljno jako i elastičan je mislim da neće dati osiguraču da spadne.Dobro rešenje je i letovanje.Ja sam probavo ali kalaj nije hteo da vata za lanac bez obzira na sonu kiselinu.I to je moguče rešiti ali nisam tog momenta imao specijalni rastvor pa nisam se dalje zezo.Postoji verovatno neki veoma jak lepak koji je i elastičan sa kojim bi to bilo najbolje uraditi.

Što se tiče varijante različitog proizvodjača lanca i spojke kod nekih proizvodjača je to nemoguće jer se u neku desetu neslažu dimenzije i nemoguće je montirati ili klamće a da to nije moguće primetiti.Jedono je moguć budž da se na lanac bez gumica istog proizvodjača stavi spojka sa gumicama.Tu uvek paše samo da šira spojka negde ne kači.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Do sada kad god sam kupovao lanac koji je katalogom predviđen za motor za koji tražim, uvek sam dobijao u paketu i spojnicu (fabrika naznači da li može da ide spojnica na šnalu ili ide spojnica na razvrtanje)...

Nikada do sada nisam imao potrebu da posebno kupujem spojnice. Ako se lanac istegli pa se čini da ga treba skraćivati, to znači da je on za zamenu, a ne da se krati i da se stavlja kojekava spojnica opet...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Imam sve u kompletu novo.D.I.D 530 X ring lanac fabričke mere za ZX9R, sve sa spojnicom na šnalu i gumicama i mast.Imam i nove lančanike.Moje pitanje je dali da se zapatim i rasturam po redu što se mora ili mogu bez neke velike muke jednostavnije promeniti sve sa upotrebom ove spojnice.

Ne moram seći, ali me interesuju iskustva.

Verujem da su mnogi prošli kroz ovo pa da vidim koliko je primenjivano i koji su rezultati ove nazovimo brže tehnike, pre nego što rešim da sečem.

 

Da prefolmulišem pitanje. Seći i montirati sa spojnicom ili montirati lanac u fabričkom stanju bez obzira što je tako teže izvesti zamenu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Misliš na ovu na štafkanje?
Обе спојке раде свој посао, нема безбедну и мање безбедну спојку. Обично је пожељно и по PSу да убациш оригиналну спојку која иде у комплет са ланцем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Šnalu nisam koristio jako dugo a nisam znao da je za motore 100 ili 150+ konja dobra i pouzdana kao "smrt" spojka na štafkanje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 4 sati, icecool je napisao:

Imam sve u kompletu novo.D.I.D 530 X ring lanac fabričke mere za ZX9R, sve sa spojnicom na šnalu i gumicama i mast.Imam i nove lančanike.Moje pitanje je dali da se zapatim i rasturam po redu što se mora ili mogu bez neke velike muke jednostavnije promeniti sve sa upotrebom ove spojnice.

Ne moram seći, ali me interesuju iskustva.

Verujem da su mnogi prošli kroz ovo pa da vidim koliko je primenjivano i koji su rezultati ove nazovimo brže tehnike, pre nego što rešim da sečem.

 

Da prefolmulišem pitanje. Seći i montirati sa spojnicom ili montirati lanac u fabričkom stanju bez obzira što je tako teže izvesti zamenu.  

kolko sam skontao ti imaš fabrički sastavljen lanac pa ti je lakše i jeftinije da ga isečeš i staviš na spojku sa šnalom.

Ja bi stavio ali bi nekako lepio osigurač za svaki slučaj iako fabrika treba da garantuje da to može jer ne bi pravila takvu spojku.Ako možeš vrati u radnju i traži otvoren lanac  pa stavi spojku na nakucavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 6 sati, icecool je napisao:

Imam sve u kompletu novo.D.I.D 530 X ring lanac fabričke mere za ZX9R, sve sa spojnicom na šnalu i gumicama i mast.Imam i nove lančanike.Moje pitanje je dali da se zapatim i rasturam po redu što se mora ili mogu bez neke velike muke jednostavnije promeniti sve sa upotrebom ove spojnice.

Ne moram seći, ali me interesuju iskustva.

Verujem da su mnogi prošli kroz ovo pa da vidim koliko je primenjivano i koji su rezultati ove nazovimo brže tehnike, pre nego što rešim da sečem.

 

Da prefolmulišem pitanje. Seći i montirati sa spojnicom ili montirati lanac u fabričkom stanju bez obzira što je tako teže izvesti zamenu.  

Jel ti pitas da li stari lanac da seces da bi ga skinuo ili novi? Ako imas spojku za novi lanac, koja god da je, sa starim mozes kako hoces. 

A mozes i da doletis do mene u ns i da za sat resimo sve, bez varnica i povisene temperature. ;)

P. S. Snala na spojnici mora da se okrene kako treba, inace moze da spadne. Uvek se okrece zatvorenim delom ka smeru okretanja, da ako zapne o nesto, ne bude svucena.

 

Edit: to sto su "mere" za tvoj motor ne znaci da je lanac odgovarajuci. Najbitniji faktor kod lanca je zatezna cvrstoca, a vecina ga ne gleda, niti razmislja previse. A tu nisu kupci krivi nego prodavci, jer prodaju sto jeftinije. Pa bude ono : "Jeste 525 i jeste 113 linkova, taj je za tvoj motor a jeftiniji set 40 eura"

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
7 hours ago, sasa ns 1 said:

Silikon drži i kolko lanac i mislim da je najbolje rešenje .Drži dovoljno jako i elastičan je mislim da neće dati osiguraču da spadne.

 

Moje iskustvo je ok sa silikonom. Samo mora biti cisto (bez masti, benzinom) kad nanesete ono malo silikona.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja