Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav!

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

:) Cao, ja sam Suzana. 

 

Motor nisam nikad vozila, ni probala da vozim, ali sam skoro dobila motivaciju u vidu poznatog starog "nije to za tebe"... "trebalo je ranije"... "uzmi neki skutercic kad vec imas AM"... I slicni komentari kada sam rekla da me je uvek privlacilo i da bih se usudila. 

Pa, imam onih godina sto pocinju sa 3, ali valjda to nije prepreka... nisam nesposobna... a za skuter nisam zainteresovana. Podrske nemam, ali ni to me ne sprecava. Ima li to smisla? Samo odakle poceti kada nemas pojma... 

Bila bih zahvalna za neki pozitivan i pametan komentar. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ćao, dobro ti nama došla.

Ima smisla početi, gde nema...?
Samo zbog imena, možda prvi Suzana da ti bude (Suzuki)... Inače ne znam šta bi ti drugo rekao al savetujen što manju kubikažu, reci neku fantaziju, da bude rozi na bele tufnice ili šta znam, suzi malo kriterijume pa da nađemo nešto...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ne.... nikako ne kupj motor.....to je opasno :tras2:

Pusti lenje budale i dokonase,uvek ce neko da pokusa da pametuje i ako nema trunku znanja u nekoj oblasti.

Odabir motora je stvar ukusa,nadam se bice neka slika ovde kad kupis masinu.

Jedino pravilo je bi trebalo dobru opremu da imas (kaciga,rukavice,garderoba sa protektorima)

ostalo dodje samo po sebi.

Dobro dosla.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, GodinE je napisao:

:) Cao, ja sam Suzana. 

 

Motor nisam nikad vozila, ni probala da vozim, ali sam skoro dobila motivaciju u vidu poznatog starog "nije to za tebe"... "trebalo je ranije"... "uzmi neki skutercic kad vec imas AM"... I slicni komentari kada sam rekla da me je uvek privlacilo i da bih se usudila. 

Pa, imam onih godina sto pocinju sa 3, ali valjda to nije prepreka... nisam nesposobna... a za skuter nisam zainteresovana. Podrske nemam, ali ni to me ne sprecava. Ima li to smisla? Samo odakle poceti kada nemas pojma... 

Bila bih zahvalna za neki pozitivan i pametan komentar. 

Zdravo i dobrodošla.

Što se godina tiče, to nije baš nikakav ograničavajući faktor za vožnju motora (a ni za početak te aktivnosti).

A za odabir motora (pre će biti prvo odabir kategorije motora) je bitno za šta bi ti služio taj motor (za švrćkanje po gradu ili za neka putovanja, sam ili udvoje, da li bi kampovala na putu, ...), zatim da li bi vozila samo dobrim asfaltom ili bi malo mrdnula i van puta, ....?

Isto tako zavisi i od "gabarita" (visinskih i težinskih), kao i od fizičke spremnosti-sposobnosti vozača. A ma kraju je i cena bitan faktor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala za podrsku :)

Za pocetak da naucim da vozim, pa prvo pravac neka skola.

A onda cu videti za motor. Naravno, potrudicu se da budem pametna. Nisam od onih za koje je boja mnogo vazna sve dok nije previse sareno, pa ne mora roze na bele tufne, ali mora i da mi se svidi. :D Bitnije je da je nesto prikladno za mene koja cu biti pocetnik, a vec sam mala ne tako snazna zena. Nesto cime cu moci da vladam. Istrazicu vise, pa se javljam za savete, koji su dobrodosli uvek. 

Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Hvala za podrsku 
Za pocetak da naucim da vozim, pa prvo pravac neka skola.
A onda cu videti za motor. Naravno, potrudicu se da budem pametna. Nisam od onih za koje je boja mnogo vazna sve dok nije previse sareno, pa ne mora roze na bele tufne, ali mora i da mi se svidi.  Bitnije je da je nesto prikladno za mene koja cu biti pocetnik, a vec sam mala ne tako snazna zena. Nesto cime cu moci da vladam. Istrazicu vise, pa se javljam za savete, koji su dobrodosli uvek. 
Hvala! 
Šalio sam se za boju naravno, ali nisam 100% jer i to je u neku ruku bitno. Slažem se sa kolegama ali bi suviše brzo bilo da sad konstatuješ koji je savršen motor i oprema za tebe, s toga ti lupi glupost slobodno ali se ne zaleći sa kupovinom nego pitaš ovde pa ti ljudi pojasne, malo po malo otvore vidike pa to sve ide lagano. Ali i ćorava koka ubode zrno pa ko zna, možda i iz prve nađeš najbolju kombinaciju. Sve u svemu, korisne smernice su ti već dali. Dalje je na tebi da malo fantaziraš, lupetaš, raspitaš se ovde, vidiš koja fantazija ti je ostvariva a koja ne i onda razmisliš o svemu i avantura počinje. Glupost lupi slobodno jer je nije čest slučaj da je od "glupe" ideje nastalo nešto fantastično, a plus, još nisi ni na početku pa ko da ti zameri i ocenjuje.

Nije da me se tiče, ali kažeš ne podržavaju te, nemaš motor, a tek onda dolazi škola... A prvo da naučiš da voziš? Od koga, čiji motor, kako, gde? Nekako mi je logičan sled okolnosti vozačka dozvola pa sve ostalo ako drugačije nisi u mogućnosti, koliko sam mogao da protumačim...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Mozda nisi razumeo pocetak price. 

Napisala sam da nikada nisam vozila, ni probala, ali da bih i da sam na tu izrazenu zelju dobila komentare tipa nije to za tebe i slicno... Pitala kakvo je misljenje po pitanju toga. Nisam spominjala kupovinu motora, ali je prica otisla u tom smeru jer je bilo predloga idealnog motora na osnovu mog imena :D Zato sam rekla da ce to doci kasnije, a za sada skola... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Pre nego sto probam moze samo ovako nesto. Sa samoupravljanjem 
IMG_20191212_132503.thumb.jpg.92644384246afa8115a8b69833b211e2.jpg
E od tigra možda još negde mogu da se nađu TIGAR gume, mada već dugo za njih nisam čuo... A pod fantaziranjem, nisam mislio baš toliko jer ovo ako evoluira ne bih se sa tobom trkao mada me niko ne bi ni pitao.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ne znam samo kako bi se ponasalo na ulicama Beograda 
Aaaa pa tamo bi se super uklopilo... Tamo sve tigar do tigra, tako da, svoj na svome Ovde u SU je situacija pitoma, ako neka budala iskače iz mase, velike su šanse da sam ja u pitanju...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Dobro došla. Dobro mesto za prikupljanje informacija iz tudjeg iskustva.

Imalo je tu i ženskih putopisa, pretraži malo, biće zanimljivo.

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Dobro dosla i nikad nije kasno.

Evo jedan vide klip koji ce ti vjerovatno pomoci da  jos vise istrajes u svojoj namjeri. Ovo je inace cerka moga druga i odrasla je u bajkerskoj porodici, ali to ne mora biti preduslov za zelju i ljubav da pocnes voziti motor.

Klip sadrzi reklamni materijal pa malo strpljenja kod pocne ono glavno.Nadam se da ce ti pomoci da svoju odluku sprovdes do kraja na tvoje zadovoljstvo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja