Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 250 ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Hvala na pomoci. Zovem sutra. A i jedan od kolega mi je poslao broj u privatnoj poruci.

Nekako mi nevjerovatno da je za toliko cest motor skoro pa nemoguce (u Bih) naci tu plastiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav,


Kupio sam prije 2 dana Nexus 250ie 2008 godina, i pošto je bio prašnjav krenem na samousluznu praonicu da ga operem, nakon pranja neće da upali, uopšte ne vergla, kao da je nogara spuštena, nakon par pokušaja motor krene verglat i upali al ga nakon par sekundi ugasi, opet nakon par puta motor upali provozam se krug vratim podignem na zadnje nogare ostavim da radi, radio cca 1 minutu i ugasi se, nakon toga isti problem nece ni da vergla... Pregledao oko mašine instalaciju i primjetim čudan zvuk iz ECU kod klapne gasa, svakih 5 sekundi bruji, a pored toga nema ni onog čepa plasticnog/gumenog na njemu, pretpostavljam da je voda ušla u njega. Interesuje me koliko otprilike košta ECU sa obzirom da sam zvao jedan skuter centar i rekli mi cca 750EUR????? Da li je to moguće napraviti, da li je moguće isušiti itd itd. Molim za pomoć.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Polovan uzimas sa sve drugim kljucem zbog koda, cena zavisi od prodavca ali kontam do 100tinak eura. Samo da ne bude problem u necem drugom .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Na tvom mestu, ja bih ga za pocetak ostavio ceo dan da se susi na suncu i ne bih nista dirao.

Ako vec znas ili sumnjas gde je voda mogla da udje, probaj da ga nagnes da iscuri.

Moj skuter je, recimo, osetljiv ako mu voda udje u instrument tablu..

 

Pa ako i posle dan-dva zeza, e onda u proceduru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

UPDATE: Skuter je upalio, dam gas pocne trokirati i proguli malo, provozam se dostigne radnu temperaturu, ostavim ga malo da odradi u mjestu sve super djeluje, ugasim, opet da upalim neće, nakon par pritiskanja start tipke krene verglat upali, provozam se opet stisnem ga do nekih 100kmh i opet se ugasi, opet identično potrebno 5-6x pritisnuti start tipku da bi krenuo, opet se provozam, u pola vožnje se samo ugasi bez trzanja, štekanja itd.... i tako par puta, opet sam ga ostavio u garaži, nisam htio više maltretirati skuter.... 

Promenio član Nexus08

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Drug, kvar se voznjom nece popraviti, cak sta vise lako moze biti jos gore.

Za tvoju problematiku moraces otici nekom majsoru jer ko zna da ti kaze preko tastature gde sve boli tvog Nexusa a moze ga boleti na dosta mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Razumijem, ali forum je tu da razmjenjujemo iskustva, možda je neko imao identičan/sličan problem. Šta provjeriti prvo, ispitati, uraditi itd... Svjestan sam da može biti 1000 problema, 1000 rješenja... ali ipak tu smo da komentarišemo i dajemo savjete, evo recimo ja sam ga samo ostavio na suncu danas pa je 50% bolje nego jučer kad se to desilo.... Iskreno nadam se samo da je vlaga ušla u neki konektor ili slično i da će samo od sebe nadoći, kako je kolega rekao ima problem ako udje voda u instrument tablu, ostavi ga dan dva, a ja jesam malo više prao pod pritiskom vizir i samim tim dijelove oko instrument table.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slazem se, zato za pocetak poskidaj plastike i proveri svu instalaciju. Kreni od akumulatora, klema, osiguraca, dzekova, zica na sumnjivom mestu (krivina ili uz ostru ivicu rama), kontakt brave i td.

Unimer u ruke, proveri punjenje obavezno, kako na leru tako i na gasu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Pozdrav,ja sam verovatno dosadan ali i dalje imam problem sa nekim zvukom pri laganom kretanju,neko zuljanje se cuje kad ga penjem na bankinu ili na blagu uzbrdicu,kao da nesto proklizava,zamenjen je kais,stavljen naravno nov,stavljeno drugo kvacilo malosi i druga korpa(zvono) ali i sa starim kvacilom uvek isto,da li je neko imao slican problem jer zadnja dva meseca je bio kod majstora svaki drugi dan,kad ga preuzmem dan dva radi ok i onda opet pocne da se cuje,ali ako naglo krenem tog zvuka nema,POMOC...!!! zapalicu ga !!!   Da li postoji jos neki deo koji bi mogao da pravi takav zvuk kao da proklizava nesto? 

 

Promenio član DjileNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Zamenio sam i klizace ali nije do toga problem,zvao sam i predstavnistvo u Beogradu i kazu da je to problem do materijala od koga su napravljene te ferode i zvono i kaze da jednostavno ne moze da se resi,moze privremeno i posle par stotina kilometara ce se zvuk opet vratiti i kaze da nove vespe od 300cc imaju isti problem,tako da cu izgleda morati da se pomirim sa tim da pri malim obrtajima se javlja to zvizdanje,a mogu da se pohvalim da sam juce stavio auspuh koji je napravio Dragon Ada i zvuk je brutalan,sve pohvale za auspuh sto se tice izgleda i zvuka,nisam ocekivao da ce biti toliko dobar zvuk,covek maksimalno korektan i strucan,sve pohvale...a da,sad manje cujem zvizdanje pri malim obrtajima :)

Promenio član DjileNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A zar ne reče da si stavljao i Malossi kvačilo i zvono, a to nije original? Malo je čudno ovo obrazloženje. A možeš zameniti\reparirati lamelice kvačila, ako je tu problem. Mnogi to rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Da,sad trenutno je malosi kvacilo u motoru i drugo zvono,ali i sa tim kompletom isto se desava to žuljanje kao i sa starim originalnim kvacilom i zvonom,stavljen novi kais i zamenjeni klizaci i to žuljanje je uvek prisutno,j g ne znam vise sta da mu radim,meni to nije normalno da se cuje a vise ne znam sta da menjam da probam da se resim toga. Bio sam spreman i sve novo da kupim originalno iz PGS-a u Beogradu i onda mi njihov covek kaze da ne bacam pare jer i kad stavim novo originalno najvise 1000km i opet ce se taj zvuk vratiti,odlepio sam,tri meseca pokusavam da resim i ne vredi. Kad skine kvacilo i malo osmirgla ferode i zvono 3 dana bude sve super i onda opet pocne da žulja,u mozak direktno zulja koliko nervira,ako imas jos neku ideju slobodno daj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Slikacu sutra moje staro kvacilo da vidis plocice da li su ok,ja se ne razumem toliko,zato ga stalno vozim kod majstora,vise je kod njega nego kod mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E nisam ja majstor, čisto me zaintrigiralo obrazloženje koje si preneo. A ne znam ni šta ti to znači "žuljanje".

Ako je neki složeniji slučaj, idi kod drugog majstora koji ume da reši problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Jbg ne znam kako da objasnim to žuljanje,nije kao kais kad proklizava zvuk a nije ni metalni zvuk,nesto izmedju,mora se cuti uzivo,jebem li ga,za majstora znam da je dobar,nista necu dobiti da ga promenim,zato sam i u problemu,valjda cu jednom resiti ili se pomiriti sa tim zvukom u tim momentima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jest da je na neviđeno.... zameni gornji deo kvacila (lamele), zameni zvono i ubaci belu malossi centralnu oprugu, ležaj 6202 također zameni i zuljanje će nestati.

Dal ce se posle vratiti..... to isključivo zavisi od tebe.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Samo jedno pitanje,kako mislis od mene zavisi da li ce se vratiti zuljanje? Jel mogu nesto ja da radim da to izazovem,odnosno da li nekom posebnom voznjom to ja sjebem? I zaboravio sam da kazem da sam ja tezak skoro kao dva prosecna vozaca,mozda je to problem i uzrok svega? Mada kako kad se dvoje voze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio beverly 350

Ljudi dobar dan ,da se ovde predstavim i pitam sta nisam mogao naci na forumu!

Naime vozim nexusa vec 2sezone

Kupljen u italiji u stanju pokazacu slike ,sredjivan od pocetka.

 

Iako mu je krajnja 145kmh ubrzanje do 70,80 je nesto usporeno 

 

Izmenjan je ceo cvt sa oem delovima od remena ,rolnica(13,8 braon),roler ublazivaci,lezaj dekel i tocka ,filteri.

 

Muči me da li staviti 11,2 zelene rolne i belu malossi centralnu jer je dotrajala fabricka nikad menjana motor ima 40,000 kupljen sa 31000

I sta sa kvacilom ferode su bile tanke ali sad su za menjanje,da li staviti oprugice one malosi takodje

 

Zeleo bih da ga nateram da zavrti i krene preko 6.ooo obrtaja jer on krene sa starta do 5.5 penje se na 6 pada na 5.2 pravi tu rupu razvlaci se sa od tih 40ak na sat ka 80 kao lenj

Ima li ko da pripomogne bio bih zahvalan na bilo kom savetu.

sediste radili na altini ljudi 20210222_144443.thumb.jpg.0eb0a0f57b2c01629030f5e882cf17b3.jpg

20200710_184829.jpg

20210411_112236.jpg

20210222_144426.jpg

20210215_112044.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio beverly 350
Upravo sada, Rovčanin je napisao:

Ljudi dobar dan ,da se ovde predstavim i pitam sta nisam mogao naci na forumu!

Naime vozim nexusa vec 2sezone

Kupljen u italiji u stanju pokazacu slike ,sredjivan od pocetka.

 

Iako mu je krajnja 145kmh ubrzanje do 70,80 je nesto usporeno 

 

Izmenjan je ceo cvt sa oem delovima od remena ,rolnica(13,8 braon),roler ublazivaci,lezaj dekel i tocka ,filteri.

 

Muči me da li staviti 11,2 zelene rolne i belu malossi centralnu jer je dotrajala fabricka nikad menjana motor ima 40,000 kupljen sa 31000

I sta sa kvacilom ferode su bile tanke ali sad su za menjanje,da li staviti oprugice one malosi takodje

 

Zeleo bih da ga nateram da zavrti i krene preko 6.ooo obrtaja jer on krene sa starta do 5.5 penje se na 6 pada na 5.2 pravi tu rupu razvlaci se sa od tih 40ak na sat ka 80 kao lenj

Ima li ko da pripomogne bio bih zahvalan na bilo kom savetu.

sediste radili na altini ljudi 20210222_144443.thumb.jpg.0eb0a0f57b2c01629030f5e882cf17b3.jpg

20200710_184829.jpg

20210411_112236.jpg

20210222_144426.jpg

20210215_112044.jpg

Ofarbao sam komplet motor po kodu,sve sto je moglo da se vrati u zive bio je ocajan falile nogostop- odmarač kadica donja

Kriva felna bila stavljena nova prava sa novom gumom ,pločice.

Stigao je očajan iz Italije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ajd po ko zna koji put: Nema potrebe otvarati nove teme o modelima za koje vec postoje teme. Time se razvodnjava tematika i problematika...

 

Tema o Nexus 250 modelu vec postoji pa se ova spaja sa starom temom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja