Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 250 ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Jel zna neko kako se resetuje onaj kljucic na bord tabli, sto signalizira da je vreme za redovan servis?

 

(naravno servis je odradjen i pre vremena, ali to me nervira jer se pri svakom paljenju pojavljuje... imao sam slican slucaj i naa VW Polu, kada predje odredjenu km, pojavi se kljucic koji te kao potseca da je vreme za servis... bila je neka tehnika kako se to gasi...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

Momci,

 

da li moze neko da mi pomogne oko dva pitanja:

 

- gde mogu da skinem zvanican logo za MAxi skuter forum, kako bi ubacio svoj nick i montirao na skuter

 

- gde mogu da uzmem selnu za skuter, ali oni pravu ne rdjajucu kako bi stavio na pocetak izduva od auspuha

 

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Пробај овде ако не нађеш у овлашћеном сервису.ПГС је овлашћени сервис.

 

Спојнице

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Gilera Nexus 250i.e. 2008

Momci,

 

riknuo mi akomulator...nisam bas dugo palio skut...pa jutros kada sam dao kontakt mrtav skroz(ne upali se ni display).

 

Da li ima sanse da se akomulator dopuni ili samo kupovina novog resava stvar, to jest koji je po Vama najbolji za kupovinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Mozes da ga dopunis u nekom od servisa tj radnji gde se prodaju akum., odes i pitas dal imaju te punjace tamo... nije skupo, cirka 150 din (bar je u NS) tako.

 

Mada iz mog iskustva, posle takvog punjenja i ne vadjenja preko zime... on nece jos dugo! Ja sam kupio Unibat, Talijanski pre 2 seuone i vadim ga zimi iz motora, ali na svako 15ak/20 dana ga stvim-upalim i provozam malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: -

preusmerili me da vamo postavim pitanje..

prvi put u zivotu sam uzeo motor (Nexus 250). razumem se u motore ravno nuli. pa eto ako mozete bilo kakav koristan savet da mi kazete. kazu mi da prvo sto treba da uradim sa motorom je da promenim ulje (800 din) i filter (460 din) posto tu informaciju i informaciju kada su rađeni servisi nemam od prethodnog vlasnika.

 

i još jedna stvar me kopka - rezervni kljuc izgleda nije kodiran. gledao sam na netu neke fore kako naizmenicnim ubacivanjem glavnog i rezervnog kljuca moze da se programira rezervni, ali mi ne uspeva. šta da radim povodom toga?

danas sam skontao i da se skuter moze upaliti i bez drzanja kocnice, otkud to?

 

e da, i jel ima neko pravilo gde se sme nalepiti nalepnica od registracije? gde predlazete da je zalepim?

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kljuc bi trebalo da je kodiran, nemoj se tako zezati jer mozes izbrisati kljucve pa posle neces moci nikako upaliti (to se desilo Milosevom Bugiju u ovl. servisu).

 

Sto se tice paljenja bez pritiskanja rucice kocnice, prvo pogledaj tj trebalo bi da ti odmah pri davanju kontakta pali stop svetlo. Ako ti pali stopaljku, najver ti je zaglavio neki stop prekidac. Ako ti ne pali stop svetlo, ili je crkla sijalica ili je prevezana instalacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Zar nisu nalepnice za motore "spoljašnje"?

 

zavisi kako trazis kod gospodje za salterom... :)

Uglavnom jesu. Ali možeš da uzmeš i "unutrašnju".

Tako je Boki,kod nas uglavnom pitanju kakvu hocu pa mi napravi. Za ove male skutercice do 50 kubika koji su bez vizira,prave da se lepi spolja, a za nas za vizirima iznutra.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: -

evo proverio sam i uopste ne radi stop svetlo - ni kad stiskam rucicu kocnice ni kad je ne stiskam. sutra ga nosim na menjanje ulja i filtera pa cu reci coveku da vidi i sta je sa stop svetlom

 

i kako se onda skidaju te nalepnice ako su na viziru? na autu skidam žiletom jer je staklo i žilet neće oštetiti staklo, a vizir nije staklen na motoru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Imas temu na forumu posvecenu samo nalepnicama i njihovom skidanju... moj savet ti je da uzmes onu providnu foliju sto se lepi recimo na stakla od kupatila na prozore ili gde li vec... nalepis tu nalepnicu na tu foliju i onda to zalepis na vizir. Ja sam tako radio na svakom svom motoru i kad dodje vreme za zamenu? Najnormalnije je odlepim.. ne ostaju nikakvi tragovi lepka nit se nalepnica kida..

A u toku pranja, ti se nece odlepiti sigurno! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Onda je verovatno sijalica od stop svetla. Verovatno vlakno je prekinuto,zameni sijalicu sam...nemoj da te majstor zavlaci. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: -

Aleksandar NS, dobra fora to s folijom izmedju nalepnice i motora  :takoje: 

 

DaliborBP, ja mislim, ako je samo sijalica onda motor ne bi trebao da se upali bez da stisnem kocnicu, a meni se pali i sa kocnicom i bez nje.. al' nemam pojma, ne razumem se jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prekidac levog ili desnog stop svetla ti je u problemu.....skini plastiku oko kormana pa raskaci zice sa jednog i probaj, ako je i dalje isto, raskaci drugi prekidac (dve zice imas na prekidacu) i tako ces videti koji ti je zaglavio.

 

Kad vec menjas sijalicu stop svetla, mozes staviti Led (bolje svetli od obicne).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: -

Napomena, dugacak tekst tj. upit.. :)

 

 

e, ovako..

hronoloski sta mi se desavalo na Nexusu..

 

1) vozio se ja jedan dan i samo cujem na sekundu zakrci nesto na sekundu.. bas neki ruzan zvuk neprijatan za uho. da li je to u menjacu ili ne znam ni ja sta. kada se prvi put to desilo posle toga s vremena na vreme se isto desava kada predjem preko lezeceg policajca, kada skrecem.. mozda se bas desi prilikom promene brzine (nisam siguran). Generalno, od tada motor kao da ima neki malo "krdžaviji" zvuk dok radi. nije onako glatak i "smooth" prijatan zvuk..

 

2) onda mi se pocela paliti zuta lampica ona kao "engine" ikonica.

 

3) pa kad ga tek upalim poceo se gasiti ako ne drzim gas iznad 2 hilj obrtaja

 

4) pa su se pojavila i pucketanja iz auspuha ponekad

 

5) pa se upalila i ikonica za kajis (transmission belt). prvo je samostalno gorela pa posle nekog vremena i ikonica francuskog kljuca ispod nje.

 

6) pa se poceo gasiti uvek kada nailazim na raskrsnicu i stanem. bez problema upali, ali kad god usporavam da stanem motor se ugasi ako ne drzim gas. morao sam da drzim gas i kocim da se ne bi ugasio. tek nakon pola sata voznje onda se prestane gasiti i mogu redovno da stajem i usporavam bez da se ugasi.

 

7) jednom mi se desilo da stojim (upaljen motor) u mestu 15-20 min i samo odjednom na displayu temperatura dostigla maksimum i blica indikator. posle toga vise nisam to vidjao, a i nisam stojao u mestu tako 15-20 min.

 

i tako..

 

trenutno stanje: ponekad svetli engine ikonica. svetli/blica mi i kajis ikonica. u prvih pola sata voznje se gasi kad usporim i ne drzim gas. ponekad se zacuje na sekundu 2-3 pucketanja iz auspuha. desi se i da zakrci nesto prilikom skretanja ili prelaska preko lezeceg. zvuk motora nije onako "smooth" ilit glatak i fin..

kupio sam ga pred zimu u Mađarskoj (a Mađar ga je dovezao iz Italije). jeftino sam ga platio stoga i ne ocekujem da je savrsen. znam da cu trebati ulagati u njega i spreman sam, nije mi problem. nemam pojma ni dal' je kilometraza prava ni kakvi su servisi odrađeni ni nikakvu informaciju nemam.

odakle početi?

majstora kad zovem da mu ga dovezem on trazi od mene da mu kazem tacno sta je problem s motorom. otkud znam?! ocu da ti ga dovezem, da ti platim koliko treba i da ti vidis sve sta mu fali i popravis sve sto treba. dogovorio sam s majstorom za nedelju dana da mu ga odvezem, ali sta kad dođem kod njega? cini mi se da majstori nece da uzmu motor i da ga voze 5 dana da poslusaju kako radi i kakve probleme ima. kontam da nemaju vremena da se vozaju s tvojim motorom nego im moras reci sta kako i onda oni od oka krenu da popravljaju? ne razumem se..

 

da li da mu kazem da odradi samo VELIKI SERVIS? jel to dovoljno?

dakle, svestan sam da sam jeftino platio motor i da ne moze biti najispravniji na svetu i spreman sam platim sve potrebne popravke..

 

dajte savet :)


PS ako mislite "eo ga jos jedan koji ima para, a glup je za motore".. - taj sam. mada nisu to neke pare koje sam ja dao za ovaj motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Druže,obrati se Darku-Satelisu na PP,i dogovori servis i vidi šta ti je činiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Upravo procitah.......za to krcanje ti ne mogu pomoci ovako preko tastature, drugi problem koji imas oko lampice - gasenja.....to ima veze sa naponom akumulatora tj najverovatnije da ti ne puni regler (proveri kod nekog elektricara punjenje, mora biti ispravan aku dok se meri) i vrlo moguce da ti je aku za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja