Jump to content

Moto Zajednica

Put Srbija-Crna Gora

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Pozdrav, koji put je najbolji do Crne Gore iz pravca Beograda? Uvek sam sa porodicom isao preko Cacka, sad me zanima put uz reku Ibar, preko Novog Pazara? Kakav je? Kakva su brda? Krajna destinacija je Bar. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zna da bude opterecen kamionima, jurcaju po njemu, priroda je tek tamo pre ulaska u CG i u CG do iza Rozaja po meni zanimljiva. Ako stignes da obratis paznju sa strane puta videces i dosta smeca.

Izabrao bih sebi neke manje poznate pravce preko planina, jest da se put oduzi,ali je opusteno i lepo.

Ima i snega pa ako ides u ovo doba raspitaj se lokalno dal mozes svojim vozilom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Svrati u Pazar na cevape cisto da nisi isao dzabe tim putem. Interesanan je put al krivudav.

Mislim da ti je bolje preko Zlatibora u ovo doba godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

3x je bolji taj put za koji se interesujes. Mnogo je manje opterećen, priroda je lepa čisto je i odličan je asfalt. Posle KV do Pazara veoma je malo naseljenih mesta ,voziš kroz prirodu širokim putem ,dobrim asfaltom a ima i krivina. Ja poslednjih par puta idem tuda. U sezoni sam kolima stizao od pg do bg tim putem za 8h 30min što je preko čačka nezamislivo u sezoni. Granični prelaz takodje ima manje gužve. Ja sam išao autoputem BG do KG pa posle na KV itd. Ako imaš vremena malo zalutaj oko Knićkog jezera. Priroda je lepa i čista sve do Pazara koji je baš natrpan pa i prljav grad. U CG je ta deonica oko Rožaja pa prema Mojkovcu lepa. Nećeš pogrešiti i sigurno nećeš duže putovati. E sada ovaj autoput valjda skraćuje ali opet upadas u gužvu u cacku pa na dalje. Baš idem za CG sledeći četvrtak pa ću ići tim autoputem da vidim ima li smisla van sezone a u sezoni dok se ne završi do požege uvek ću ići preko Pazara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Punisa, jedino da predje preko Bjelasice do Mojkovca:)

Pomesao si Mojkovac sa Beranama. Doduse ima put od Andrijevice preko Tresnjevika za Matesevo i dalje za Bioce i PG, ali mislim da ga ne ciste na prevoju u duzini par km, tako da ta opcija otpada, a i los je.

U NP da se naoruza strpljenjem, jer je guzva kroz grad..

Ja bih preporucio alternativne tkz malogranicne prelaze, koje sam sve vise puta prosao, al losi su putevi i klizavo je. Priroda oduzima dah.

Formula glasi, lepota prirode duz puta je obrnuto proporcionalna kvalitetu istog.

Mozes recimo ici autoputem do Lajkovca, pa okrenuti preko DIvcibara i Kosjerica ka Uzicu i dalje.

A mozes i preko Cacka, Pozege, Ivanjice, Sjenice,Pazara, ili Ivanjice Studenice Raske i Pazara.

Ali prevoji su visoki.

Recimo Sjenica Bare ,Kumanica, Cg prelaz i B. POlje. Ima malo makadama i verovatno snega po putu u visim predelima. Gubis vreme u putu, ali ako volis prirodu a ne zuris i to je opcija. Jer prelazis prevoj od cca 1400mnv.

Nisi rekao ni kad ni kojim vozilom putujes..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Hvala puno, godinama unazad smo isli preko Zlatibora, a sto se tice brda, kakav je put? Jel su dugacka brda sa velikim nagibom ili je bolje nego ovaj put preko Zlatibora? Uglavnom mi to predstavlja problem zbog pregrevanja auta a i veoma je spor uz brda.

put je planiran pred leto tako da nije problem vreme trenutno

a vozilo je u pitanju jeep wrangler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
On 25.1.2020. at 10:20, Vojin125 je napisao:

zbog pregrevanja auta a i veoma je spor uz brda.

Wrangler na baterije? :P 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Znam druze,malo se salim,bez ljutnje,neverovatno mi je da Wrangler ima problem sa usponom i pregrevanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Yamaha xt125x
8 hours ago, Vaske4s said:

Znam druze,malo se salim,bez ljutnje,neverovatno mi je da Wrangler ima problem sa usponom i pregrevanjem...

Eh da je onaj iz 2008+ ne bi imao, u pitanju je Yj iz 91. Menjan mu je motor sa benzinca na dizel, nije lepo sihronizovan menjac za tim motorom i onda gubi brzinu, a pregrevanje sam donekle resio sa dodatnim hladnjakom i ventilatorom ali opet je to mucenje uz brda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja