Jump to content

Moto Zajednica

Honda Magna VF750 stariji model ili noviji?

Recommended Posts

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

lako je meni da ti dam broj nego da ga ipak sacekam da odluci da hoce da se rastane a nije ti on za veliki divan,ima svoj servis za televizore druzi se sa lemilicama i integralnim kolima pa se cesto ne javlja na telefon,on ti je zaludjenik sa elektronikom javljam ti prvom cim dobijem dozvolu za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
1 hour ago, WoodyRider said:

Očigledno je nastala pomama za Magnama. Imaju ti stari motori dušu.

 

4 minutes ago, Motorcyclist said:

Uvek su imali :) kao i stari automobili, narocito oni americki. 

Što se duše tiče, apsolutno sam saglastan! Kad vidim tu "gomilu gvožđurije" meni srce zaigra :) Ovi noviji modeli su mi samo motori, u smislu prevoznog sredstva. Ok, svako ima svoje, neko voli brzinu, neko voli kilometre... Meni je Magna motor sa dušom sa više nego dovoljnom rezervom snage. 

 

Magnu tražim već neko vreme, nikako da se uskladimo, ili nema Magne ili nema para :) Valjda će se jednom potrefiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
pre 40 minuta, Motorcyclist je napisao:

Samo opet drugo je lepo na oko drugo je voznja, ogibljenje, kocnice itd.

Voznja, ogibljenje, upravljivost je subjektivna stvar, zavisi od samog vozaca, tezina, visina, still voznje. A za kocnice (na magni) se slazem u potpunosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Da ne bude zabune, lepo se dozira kocenje ali ja smatram da za motor od 230kg (bez tecnosti, vizira, crash/roll barova, naslona zadnjeg sedista...) koji pritom jako ubrzava, sa krajnjom brzinom malo preko 200 km/h, jedan kocioni disk je malo. Za one koji voze  umereno, drzeci normalno odstojanje mislim da su sasvim solidne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja znam da se Hels žalio na rezervoar koji hvata samo 12 litara da mu je mali.  Takođe je imao problem kad je imao pad, pa oštetio desnu deklu na motoru pa hteo da zameni. Mi mislili da će odgovarati od neke druge Honde sa V motorom, ali prc - ne odgovara. Morao je da naručuje iz Amerike . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Po fabrickim specifikacijama rezervoar ima zapreminu od 13,5L I iskreno nikada nisam testiramo pravu zapreminu. U svakom slucaju je mala ali se covek navike :)

Sto se tice delova, www.cmsnl.com u Holandiji ima skoro sve delove za skoro sve Japaneze. Vemoto iz Engleske, ima I u Louisu, itd. Ipak je to model iz 1992(skoro potpuno identican kao I zadnja serija iz 2003-e) I ne treba da iznenadjuje slabija dostupnost nekih specificnih rezervnih delova za motor star 28 godina. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Ponosni sam vlasnik Magne750c 2000god. Ako ces da kupujes preporucujem zadnji model od 94te msm,pa dalje. Nisam experat ali znam da su raniji modeli imali problem sa hladjenjem i podmazivanjem zadnjih cilindara i da je to na poslednjem modelu reseno vecim uglom i jos kojecime. Sretno s potragom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
On 21.1.2020. at 22:07, sale z900 je napisao:

Mozda cu imati ovaj primerak!

IMG-20200113-WA0018.jpg

IMG-20200113-WA0021.jpg

IMG-20200113-WA0020.jpg

 

 

Ja ovo ne bih kupovao, pa ona nema ni snagu upisanu u saobraćajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Saobracajna je duplikat, izvadi se potvrda iz Honde na osnovu sasije odnosno plocice i ne moze da se pogresi dobijes potvrdu proizvodjaca zaista onako kako je izasao iz fabrike. Bolje da nista ne pise nego da pisu pogresni kw ta odredjeno trziste.

Upravo sam krenuo po nju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
Pre 5 sati, zorebre je napisao:

Evo slike da te ubedim da je lepa;)

IMG_20190609_173107.jpg

Zaista ne zelim da uvredim nikog ali ovaj kinez me toliko podseca na taj model pa iz tog razloga bih se samo nervirao.

post-9677-0-51543000-1299619318.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 6 sati, sale z900 je napisao:

Saobracajna je duplikat, izvadi se potvrda iz Honde na osnovu sasije odnosno plocice i ne moze da se pogresi dobijes potvrdu proizvodjaca zaista onako kako je izasao iz fabrike. Bolje da nista ne pise nego da pisu pogresni kw ta odredjeno trziste.

Upravo sam krenuo po nju :)

 

OK ako ti tako kažeš. 

Nek je sa srećom i stavi ovde obaveštenje kad završiš papirologiju i dobiješ potvrdu ABS-a, možda ima zainteresovanih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
8 hours ago, sale z900 said:

Zaista ne zelim da uvredim nikog ali ovaj kinez me toliko podseca na taj model pa iz tog razloga bih se samo nervirao.

Mislim da bi trebao uživo da pogledaš i provozaš pa da vidiš ima li razlike :) :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
8 hours ago, sale z900 said:

Upravo sam krenuo po nju :)

Srećan put i javi se kad je dovezeš, voleo bih da vidim ovu zver uživo. Tek sam sad shvatio da je to 1100!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
pre 9 minuta, DedaSale je napisao:

Mislim da bi trebao uživo da pogledaš i provozaš pa da vidiš ima li razlike :) :lol2:

Salim se, ima crvenu sa bisagama trapadzija Vranjanac kod plavog mosta zaista divan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
Pre 13 sati, sale z900 je napisao:

Zaista ne zelim da uvredim nikog ali ovaj kinez me toliko podseca na taj model pa iz tog razloga bih se samo nervirao.

Pa znaju braca Kinezi sta je lepo,pa to i  kopiraju;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
On 24.1.2020. at 9:58, DedaSale je napisao:

Srećan put i javi se kad je dovezeš, voleo bih da vidim ovu zver uživo. Tek sam sad shvatio da je to 1100!

Vracamo se :), bice na carini u Subotici, posle toga ide na higijenisanje kod Dragana Lukaca u Batajnici.

20200126_075240.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum



Vracamo se , bice na carini u Subotici, posle toga ide na higijenisanje kod Dragana Lukaca u Batajnici.


Bravooo... Nadam se lepom vremenu, kad se završi higijenisanje, da dođem da je vidim!

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Evo da se prikljucim diskusiji, posto sam ljubitelj starih customa i kojekakvih egzotika.Od kada je dozvoljen uvoz imao sam 3kom . Magnu 500 1984 (radili smo kompl restauraciju i vozi se i dan danas negde u Bgd) zatim Magnu 750 86, prodata prosle god ,Magnu750 96god prepravljenu (prodao mom prijatelju iz Nocnih vukova iz Banovaca-bio sa njom 2 puta Rusija i 2 puta Hilandar bez problema i sad ce mi doci 1100,od mog uvoznika Saleta.Slazem se da su imale probleme sa spanerima, no to se lako resava, veci problemi su bili sa dovodom ulja u glave motora, i to se resava jeftino  .Naravno motori od preko su neuporedivo bolji, od  starih Magni u Srbistanu (izvinjavam se ako sam nekog nenamerno uvredio). Evo slika nekih od njih

Picture 013.jpg

ALIM3579.JPG

zlatibor_086.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja
8 hours ago, DedaSale said:


 

 


Bravooo... Nadam se lepom vremenu, kad se završi higijenisanje, da dođem da je vidim!

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 

Ako te bilo sta o Magnama zanima slobodno me okreni.Ja sam  pod stare dane imao gomilu egzotike ala ZL1000 Eliminator, Maxim 750, razne stare Shadowke, LTD750 iz 1980 itd sve zelje iz mladosti. Lukac 063 339530 0118484211,pozz

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja