Jump to content

Moto Zajednica

Honda Magna VF750 stariji model ili noviji?

Recommended Posts

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Tiho patim za Magnom i mislim da sam iščitao skoro sve na forumu gde se spominje.

 

Nisam nigde našao poređenje starije serije koja ima karan i 6. brzinu i novije sa lancem. Lično mi se više sviđa novija ali mi varijanta kardana i 6. brzine deluje mnogo pametnije. Da, bitna mi je estetika, ali mi je primarnija upotrebljivost, pouzdanost, održavanje...

 

Ima li neko da je posedovao - vozio obe varijante pa da čujem utiske? Dosta se pisalo o novijoj verziji koja ima lanac, šta je sa starijom? I naravno, ona SuperMagna, ima li to neko kod nas?

 

Pomagajte ljudi da naučim više o Magni - unapred hvala svakom ko se uključi u temu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Da probam ukratko da pomognem iako nisam vozio Gen 1 & 2 ali sam puno citao na stranim forumima. 

Razliciti modeli magne su se proizvodili u periodu od 1982-2003 sa povremenim pauzama. Generalno, agregati iz sportskih motora su ugradjivali u custom modele. 

 

VF500 

VF750

VF 1100(to je taj model sa 6 brzina I kardanom) 

VT250 i

VF 700 super magna kojoj je smanjena kubikaza ispod 700cc kako bi Honda smanjila cenu I postala konkurentna na Americkom trzistu(koje im je bilo primarno) zbog visokih taksi I poreza koje su uveli Ameri na sve motocikle iz uvoza( tadasnji protekcionizam).

Ako si već citao puno kao sto si napisao onda verovatno znas o osnovnim karakteristikama tih modela. Za trecu generaciju koju I sam vozim mogu nasiroko da pisem a o ostalim modelima mogu da prenesem samo ono sto sam procitao na stranim forumima, uglavnom Americkim. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

VF motori starijeg izdanja imaju problem sa španerom lanca bregaste i sa klackalicama.Ako možeš, zaobiđi starije modele.Obožavao sam voziti VF500, toliko da sam imao dva komada.Po mom iskustvu neisplati se rizik sa tim verzijama.Samo novije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vidim da si iz N. Sada. Steva ( Hels ) je imao magnu 750, vozao je desetak godina- Potraži njega pa se ispričajte . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

prvo saobraćajnu šalji na proveru, može li homologacija,inače uvoziš nameštaj za dnevnu sobu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Isao sam da gledam sa drugarom jednu Virago 250, a covek uz motor koji smo gledali ima i magnu 750.

Ne znam kako se zove, sa Limana je, stariji covek. Voli i nautiku, ima jedrilicu. 

Varijanta sa kardanom. 

Mozda je to lik kojeg @drumskalisica pominje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
4 hours ago, Dovakhiin said:

VF750

VF 1100(to je taj model sa 6 brzina I kardanom) 

Hvala na info, većinu znam, ali se uvek nauči još nepto novo.

 

Starije Magne VF750 su pravljene sa kardanom.

 

To bi otprilike bilo ovo: 

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
4 hours ago, icecool said:

VF motori starijeg izdanja imaju problem sa španerom lanca bregaste i sa klackalicama.Ako možeš, zaobiđi starije modele.Obožavao sam voziti VF500, toliko da sam imao dva komada.Po mom iskustvu neisplati se rizik sa tim verzijama.Samo novije. 

Eh, videćemo da li mogu da zaobiđem, što zbog finansija, što zbog kardana i Overdrive brzine.

 

Nisam ljubitelj navale adrenalina, što je u skladu sa mojih 19 punih godina i 40 iskustva :) ali sam oduvek voleo da imam rezervu snage, zlu ne trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
3 hours ago, drumskalisica said:

Vidim da si iz N. Sada. Steva ( Hels ) je imao magnu 750, vozao je desetak godina- Potraži njega pa se ispričajte . 

 

6 minutes ago, triton said:

Steva živi u Sremskim Karlovcima

Ima li neki kontakt podatak od Steve? Rado ću se izdivaniti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
11 minutes ago, abarth_maniac said:

Isao sam da gledam sa drugarom jednu Virago 250, a covek uz motor koji smo gledali ima i magnu 750.

Ne znam kako se zove, sa Limana je, stariji covek. Voli i nautiku, ima jedrilicu. 

Varijanta sa kardanom. 

Mozda je to lik kojeg @drumskalisica pominje? 

Kako si došao do njega, imaš li neki kontakt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
24 minutes ago, sale z900 said:

Mozda cu imati ovaj primerak!

IMG-20200113-WA0018.jpg

Ovo liči na ono što tražim.

 

Pre malo više od godinu dana mi je izmakla jedna iz Beočina. Bila je na NS table, inače model za američko tržište. Za USA su radili verziju 700, ne verujem da je velika razlika u karakteristikama. Jedino nisam siguran da bi danas mogao da je registrujem zbog propisa.

 

Provozao sam je samo po dvorištu, ekstra upravljiva, meni legla kao budali šamar! Nažalost, nisam imao sreće da je kupim, otišla rođaku od prodavca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nemam ja, ali momak sa kim sam isao da pogledamo motor ima njegov broj. Cak. Mislim da moze da se nadje na polovnim automobilima taj Virago 250 (ima ih svega par kom, a valjda samo ovaj iz NS) gde je covek ostavio svoj br. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
4 hours ago, Dovakhiin said:

Za trecu generaciju koju I sam vozim mogu nasiroko da pisem

Pročitao sam dosta tvojih postova, i ako se zalepim za noviju generaciju biću slobodan da te malo "ugnjavim" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
4 minutes ago, abarth_maniac said:

Nemam ja, ali momak sa kim sam isao da pogledamo motor ima njegov broj. Cak. Mislim da moze da se nadje na polovnim automobilima taj Virago 250 (ima ih svega par kom, a valjda samo ovaj iz NS) gde je covek ostavio svoj br. 

Nažalost nema ga više, samo Kikinda i Sombor :(

 

Ako se setiš nekom prilikom da pitaš drugara... Svakako dugujem kafu i pivo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ima moj poznanik iz SM takvu magnu iz 84 god 750 sa kardanom,pitao sam ga hoce li da je proda rece da ce mi javiti ovih dana i eventualno poslati slike i detalje oko cene 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
10 hours ago, duledjo said:

ima moj poznanik iz SM takvu magnu iz 84 god 750 sa kardanom,pitao sam ga hoce li da je proda rece da ce mi javiti ovih dana i eventualno poslati slike i detalje oko cene 

Hvala ti na trudu!

 

Još da se poklopi da imam novaca :) Ovih dana treba da odem da vidim jednog Bandita 656 da napravimo zamenu. Nije da je to ono što bih voleo ali treba mi nešto sa više snage od moje Shadow 600. Usput, računam da će se Bandit, u nekoj budućnosti, lakše prodati ili menjati a do tada bi trebalo da ispuni moje potrebe. Magna bi uz potrebe ispunila i srce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500
5 hours ago, DedaSale said:

Hvala ti na trudu!

 

Još da se poklopi da imam novaca :) Ovih dana treba da odem da vidim jednog Bandita 656 da napravimo zamenu. Nije da je to ono što bih voleo ali treba mi nešto sa više snage od moje Shadow 600. Usput, računam da će se Bandit, u nekoj budućnosti, lakše prodati ili menjati a do tada bi trebalo da ispuni moje potrebe. Magna bi uz potrebe ispunila i srce :)

Bokilic mu je sredjivao karburatore od stajanja cini mi se prosle godine a uvezen je pre nekoliko godina mislim iz Nemacke jednu godinu je bio registrovan,mislim da u Srb nema vise od 2 ili 3 hilj km predjenih.Stoji u garazi skuplja prasinu i cekamo da resi da hoce da ga otudji inace voli da ga gleda samo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
1 minute ago, duledjo said:

Bokilic mu je sredjivao karburatore od stajanja cini mi se prosle godine a uvezen je pre nekoliko godina mislim iz Nemacke jednu godinu je bio registrovan,mislim da u Srb nema vise od 2 ili 3 hilj km predjenih.Stoji u garazi skuplja prasinu i cekamo da resi da hoce da ga otudji inace voli da ga gleda samo

Deluje kao dobra prilika! Možda da ga pitaš pa da mi pošalješ broj, možemo da se izdivanimo oko zajedničke ljubavi :)

 

A kako mi se sviđa Magna parkirao bih je u dnevnoj sobi da je stalno gledan, samo mi je problem da li će stati u lift, a o ženi neću ni da pričam :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja