Jump to content

Moto Zajednica

Podešavanje sajle za gas - Yamaha R6

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, Acko017 je napisao:

I meni je to palo na pamet, ali, koliko mi se čini, recimo kod GSXR-a ne postoji skoro pa nikakav luft?

Onda nesto nije u redu. Luft-prazan hod mora da postoji. To je stvar bezbednosti. Ima ga na svim motociklima koji imaju sajlu kao komandu otvoranja "gasa". 

"Brzi gas" (mrzim taj izraz, jer niti je brz niti je gas, radi se o fizickoj relaciji) znaci da za manje stepeni rotacije rucice, leptiri budu otvoreni maksimalno. R6 je pobednik u tome, ako pricamo o serijskim motociklima. 

Ali prazan hod mora da postoji, da ne bi doslo, kao sto kolega @Krokodilo rece, zatenja sajle usled zakretanja kormana. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Brzi gas koliko god glupavo zvucalo je najkraci opis i deo prevoda od Engleskog "quick action throttle "

 

@Acko017 kada kupujes kit nekog renomiranog proizvodjaca uglavnom napominju da u kitu idu sajle ili da je potrebno poruciti druge sajle. Ovo sto si uradio je DIY varijanta koja je sasvim pristojna zamena. Ostatak ti je objasnio @abarth_maniac

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Nije R6 ali pitacu ovde
Primetio sam malo veci luft u rucici gasa na ZX6R '03, smanjio sam ga dotezanjem/odvijanjem sajle ali kad sam smanjio luft rucica sporije vraca, jel to normalno?

Promenio član JankelA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja