Jump to content

Moto Zajednica

Motorne sanke

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Pretražujući forum primetio sam da ova teme nije zastupljena na forumu, a ima toliko sličnosti, mada i toliko razlika sa osnovnom  tematikom.

 

 Planiram kupovinu polovnih motornih sanki, a nemam baš nekog iskustva, osim par vožni po 30-ak minuta, ne sećam se tačno modela.

 

Zanimaju me kakva su vaša iskustva.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pripremao sam za sezonu, posle duuugog mirovanja jedan Ski-doo. Ja se u to ne razumem baš u detalje, ali me pozvaše jer su stvari kojima se inače bavim jako slične.

Ovde je ugrađen Rotax trocilindrični DVOTAKTNI agregat....namerno podebljano, od 700ccm.

To je sprava sa kraja prošlog veka, međutim nije mnogo radila, pa je na njoj puno toga originalnog.

Znači....napucani Wartburg za sneg :).

Izuzetna zabava....ali dosta i košta. Potrošnja je sumanuta.

Dvotaktni agregati se upravo iz tog razloga i ugrađuju. Obilje snage, jednostavan mehanićki sklop i uz elementarno održavanje potraje dugo.

E sad, kakva je ova nova tehnika ne znam. Iz ovog kratkog susreta sam shvatio da to recimo nije za mene...prvenstveno iz finansijskih razloga. Dok je elementarno održavanje aktuelno, to još i nije strašno. Kada se pojave problematike, to ume da bude skupo i komplikovano za rešavanje. 

Vidim da toga pomalo ima kod nas, ali verujem da je nabavka delova za nešto starije i nestandardno ozbiljna zajebancija. Ovi su jurili kaiš prenosa (kao na skuteru, ali veće) mesecima u više zemalja...moźe biti i zbog toga što je star model.

Kao filozofija izrade, jako je slično motociklu. Trebalo bi, po mom mišljenju, da se jako vodi računa o periodu mirovanja. Ovo je za razliku od motocikla, baš, baš sezonska stvar i u tom smislu trebalo bi imati i prostor u koji će sprava biti smeštena i da obavezno, obavezno bude pripremljena za mirovanje. Ogromna i teška suluntija, koju nije baš lako pomerati.

Od toga kako je spremljen za san zavisi i koliko će biti problema pri ponovnom pokretanju....a i dalje u radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Definitivno se slažem sa tobom, zato još uvek i nisam kupio sebi jedne, a planiram već 5 godina cim padne sneg.  Definitivno ih u Srbiji ima malo, tako da ne možemo da pričamo o nekim konkretnim modelima, već ovako uopšteno. Na oglasima sam nalazio veoma veliki raspon cena od 500 evra pa do desetak hiljada, pa čak i više. Ove jeftinije su uglavnom iznajmljvane po ski centrima, tako da i nisu u nekom stanju, mada je bilo i slučajeva gde su ljudi donosili iz inostranstva, verovatno u želji da malo uživaju kada dođu na odmor. 

 

Lično gledam starije(čitaj jeftinije modele) sa kraja 80-ih, početka 90-ih, tipa Elan ili Alpina, zbog toga što su motorne sanke tada još uvek korišćene kao radne mašine po snegom zavejanim područijima, pa im je snaga manja, a samim tim i potrošnja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Šta će ti bre to?

Morao sam da ih vidim na netu, jer ne poznajem šta je to....ali ovo je bre antika.

Jeste jeftinije i sve to, ali je prilično verovatno da ćeš kad nešto crkne, moći u njih samo da gledaš....a to ti zaista nije potrebno.

Ispada da je ovo što sam ja pravio iz iste familije, ali kasniji model..ovo što si napisao je isto neki Ski-doo pravljen od 1971 1996.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

LINK.MARKTPLAATS.NL

Is een goede bergslee, perfect voor het winterplezier. Zeer comfortabel en gemakkelijk te rijden. Wordt geleverd met originele kenmerken. Dit model is uitgerust met een elektrische start. Het is in



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px
Pre 7 sati, pronto je napisao:

Šta će ti bre to?

Morao sam da ih vidim na netu, jer ne poznajem šta je to....ali ovo je bre antika.

Jeste jeftinije i sve to, ali je prilično verovatno da ćeš kad nešto crkne, moći u njih samo da gledaš....a to ti zaista nije potrebno.

Ispada da je ovo što sam ja pravio iz iste familije, ali kasniji model..ovo što si napisao je isto neki Ski-doo pravljen od 1971 1996.

Pa za stvar koju bi mogao da vozm samo par puta godišnje i to možda, cena igra jako bitnu ulogu, tako da je sve preko 1000 evra bacanje para, a ovi modeli ne izgledaju atraktivno i nisu mnogo jaki, samim tim pretpostavljam da nisu rentirani, odnosno očuvani su, mada je reč o mašinama od 30+ godina, očuvanost je diskutabilna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Ja bi ih za 1000 evra rntirao 20 puta.

Pasionirani sam skijas i na planini sam 30 godina i u sankama nisam bas nista pronasao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za 1000€ može i više. U spici sezone je jednokratna vožnja 50€. Van tih termina i za veće količine sigurno ima i dobar popust.
Verujem da bi mogao i 30x :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja