Jump to content

Moto Zajednica

Bisage+suvozač - POMOĆ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
pre 46 minuta, MaxiS je napisao:

@the_doctor

 

Pa ti na ovo samo postavis one bravice i mozes lagano kofere da stavis.

 

 

Btw, ima li da se kupe samo te bravice? Znate na sta mislim? Dve kukice i ono na ste kaci kofer

@MaxiS imam taj set.

https://m.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/koferi-torbe-bisage-i-nosaci/givi-z2309r-kit-za-reparaciju-bocnih-nosaca-kofera/oglas/147180654#mhs0-1688654949066

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 15 sati, cikamike je napisao:

Ja sam ipak otisao kod Sebe. Hteo sam najjednostavnije resenje kako bi montirao bisage i tako smo uradili... 

 

Montirano na 3 srafa na mestu koji je predvidjen za dodatak koji sluzi kao podrska fabrickim koferima. Bitno mi je da brzo mogu da ih demontiram kad ne koristim bisage i montiram za 3 min po potrebi... 

 

IMG_20230706_084243.thumb.jpg.3a65ea18b89aa77efd962488c4a43d86.jpg

 

Za moj ukus, sipkice su trebale malo nize da idu, ali ni ovako nije lose ispalo. 

 

IMG_20230706_084318.thumb.jpg.74536a1aa482335369e0dddc43ffaa97.jpg

 

Naravno, ovde se ne radi o nosacima bisaga, samo o odbojniku, bisage se svom tezinom kace na kaiseve koji idu ispod sedista. Dodatno vezivanje nisam radio. Posluzilo lepo na putu od 600 km sa suvozacem... 

 

Sviđa mi se ova ideja jer sam i ja razmišljao da napravim neku ovakvu jednostavniju varijantu u vidu distancera. Koliko su te kolega izašli ti distanceri i jel se nisi pokajao što nisi išao na nosače?

Početkom septembra putujem sa devojkom na more, pa sam planirao da na put idem sa ćaletovom FZ6S. Već sam našao one Louis bočne torbe-bisage koje ću na deset dana da pozajmim od drugara ali sada mi ostaje samo da vidim da li da pravim neke distancere ili nosače. On bisage bukvalno samo nabaci na motor bez ikakvih nosača sa strane ali meni je nekako cimka da stavim samo tako jer ipak na 1300km postoji verovatnoća da mi torbe u vožnji oderu ili izgrebu plastike na repu što bi mi bilo žao iz razloga što je motor u fenomenalnom stanju. Sve u svemu sada sam u potrazi za što jeftinijim i jednostavnijim rešenjem kojim ću da samo zaštitim da mi bisage od težine ne legnu na rep motor. Ne isplati mi se da pucam neku veću kintu za ozbiljne nosače jer to montiram sada pa ko zna da li nekada opet i kada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Kolega, ovi distanceri kod Sebe su oko 50e... To je njegov rad, materijal, plastificiranje itd... 

Mozda mozes jeftinije da prodjes kod lokalnih majstora, ali to je neka cena za takvu uslugu, ko god da ti to rad, pa i ti sam imaces slicne troskove...

 

Ja se nisam dvoumio oko nosaca kofera i bisagi, jer vec na motoru imam integrisane nosace kofera. U ovom trenutku nisam zeleo da dajem velike novce za fabricke kofere, pa mi je ova konfiguracija sa bisagama zavrsila posao... 

 

Vidi, napravi nesto slicno, same bisage na takvom tipu motora nece bas same da legnu... 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja