Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prvog motora - provera mehanicara

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki EX250F

Poslednja 2 meseca haram oglasima u potrazi za motorom. Uspeo sam da suzim izbor na Suzuki GS 500 - idealan za neke moje buduce avanture(gradska voznja, eventualno obilazak Srbije).

Vec par puta sam isao sa ujkom, jedina osobu koju poznajem da vozi motore, kao nekim mentorom da mi kaze da li ti motori vrede ista jer sam pod utiskom da ce me neko zajebati ako napomenem da sam nov vozac. Tako sam par puta video krseve i razocarao se poprilicno, ali sam sada naisao na motor(5 minuta hoda od mene) koji deluje da je u dobrom stanju. U pitanju je GS 500 98. godiste.

 

88907512_5e133375b27786-0991968320190807
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

AUTA ME NE INTERESUJU KAO I VATRENA VODA-SLJIVA, KAJSIJA. . ...

 

Problem sa ovim jeste sto nema originalni far, ima ogrebotine na plastici brzinomera i nema desni retrovizor. Pritom je poslednji put registrovan 2015te. Motor je farban takodje, ali nije sve toliko lose. Agregat deluje kao da nema problema, i naizgled sve radi normalno. Mene samo zanima gde bi ja mogao naci mehanicara(Ako ima neki blizu okretnice tramvaja kod Ustanicke) i koja je cena da pogleda da li je agregat ostecen, ili je samo kozmeticki problem. Ujak ga je i vozio i rekao mi je da kvacilo malo tesko(Ja ne znam sta to znaci posto sam na polaganjima samo vozio skutere i nemam blage veze koliko osetljivo kvacilo mora biti), ali osim toga da nema problema. Motor ima nov akumulator, novu zadnju gumu, uradjen je mali servis i garaziran je.

 

Spreman sam da kupim ovaj motor ako su problemi samo kozmeticki, posto kontam da ce mi ispasti ili cu ga ogrebati negde usled mog amaterstva.

 

TL:DR Treba mi broj od mehanicara(Beograd, Zvezdara)koji moze da pogleda motor na licu mesta, da bih se uverio da li da ga kupim ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
20 minutes ago, xvortim said:

Poslednja 2 meseca haram oglasima u potrazi za motorom. Uspeo sam da suzim izbor na Suzuki GS 500 - idealan za neke moje buduce avanture(gradska voznja, eventualno obilazak Srbije).

Vec par puta sam isao sa ujkom, jedina osobu koju poznajem da vozi motore, kao nekim mentorom da mi kaze da li ti motori vrede ista jer sam pod utiskom da ce me neko zajebati ako napomenem da sam nov vozac. Tako sam par puta video krseve i razocarao se poprilicno, ali sam sada naisao na motor(5 minuta hoda od mene) koji deluje da je u dobrom stanju. U pitanju je GS 500 98. godiste.

 

88907512_5e133375b27786-0991968320190807
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

AUTA ME NE INTERESUJU KAO I VATRENA VODA-SLJIVA, KAJSIJA. . ...

 

Problem sa ovim jeste sto nema originalni far, ima ogrebotine na plastici brzinomera i nema desni retrovizor. Pritom je poslednji put registrovan 2015te. Motor je farban takodje, ali nije sve toliko lose. Agregat deluje kao da nema problema, i naizgled sve radi normalno. Mene samo zanima gde bi ja mogao naci mehanicara(Ako ima neki blizu okretnice tramvaja kod Ustanicke) i koja je cena da pogleda da li je agregat ostecen, ili je samo kozmeticki problem. Ujak ga je i vozio i rekao mi je da kvacilo malo tesko(Ja ne znam sta to znaci posto sam na polaganjima samo vozio skutere i nemam blage veze koliko osetljivo kvacilo mora biti), ali osim toga da nema problema. Motor ima nov akumulator, novu zadnju gumu, uradjen je mali servis i garaziran je.

 

Spreman sam da kupim ovaj motor ako su problemi samo kozmeticki, posto kontam da ce mi ispasti ili cu ga ogrebati negde usled mog amaterstva.

 

TL:DR Treba mi broj od mehanicara(Beograd, Zvezdara)koji moze da pogleda motor na licu mesta, da bih se uverio da li da ga kupim ili ne.

Sad ce tebi da kaze cika Toni.

 

Ovaj motor je precenjen do bola. Konkretno ovaj iz oglasa.  Za 1400e mozes da kupis gsxf 600 laganica koji je 2 klase iznad ovog motora, mozda cak i gsxf750.
Ovaj primerak ne vredi ni 1000evra.

 

Ne znam koju kategoriju imas, da li A ili A2?

 

Za ove pare od 500 kubika, ako bas njih hoces, imas bolji izbor a to su: CB500, ER5 i GPZ500S. Svi su poprilicno jaci motori i bolje zavrsne obrade, ogibljenja itd. 

Motor je farban pa je moguce da je lupan itd, ja bih ga zaobisao u sirokom luku. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki EX250F

Imam A2, to je otezavajuca okolnost. I ne bih vozio gsxr, pre bih neki naked. Gledao sam i za ER 5, ali nema nista konkretno oko 1000 eura.

Ovaj motor je pisao za 900eura(Zvao sam coveka i rekao je da moze 850, nemam blage veze sto je sad 1200). Samo je malo problematicno to sto je 93. godiste. Ujak mi kaze dinosaurus, ali nada poslednja umire hahaha

89379881_5e1f9ae8c50709-63226519IMG_1787
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Motor u odlicnom stanju, odradjeni mali i veliki servis, motor ...

 

Inace za onaj prosli motor je cena 1000 eura, nego je covek stavio 1400 da mu se ne bi javljali ljudi koji nude rakiju u zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Prijatelju, ja sam motor tražio 10 meseci, aktivno. Uzeo pre par dana cb 500. Mnogo su mi pomogli i saveti ljudi sa foruma. Neki od njih su da obratim pažnju i na svoje dimenzije. Imaš na forumu o ergonomiji motocikla i sajt na kom možeš videti kako bi izgledao/sedeo na nekom motoru. Veoma korisno, no ipak ti preporučujem da na svakom posedis 5-10 minuta sa rukama na kormanu. Ja sam 178cm visok i malo je falilo da uzmem er5 al mi je ipak nizak(bar meni nije odgovaralo). Samo polako. Što se tiče godišta, svi će ti reći ovde isto, ako je održavan redovno svaki je japanac dobar. Srećno sa potragom i samo strpljivo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 17.1.2020. at 22:48, xvortim je napisao:

Poslednja 2 meseca haram oglasima u potrazi za motorom. Uspeo sam da suzim izbor na Suzuki GS 500 - idealan za neke moje buduce avanture(gradska voznja, eventualno obilazak Srbije).

Vec par puta sam isao sa ujkom, jedina osobu koju poznajem da vozi motore, kao nekim mentorom da mi kaze da li ti motori vrede ista jer sam pod utiskom da ce me neko zajebati ako napomenem da sam nov vozac. Tako sam par puta video krseve i razocarao se poprilicno, ali sam sada naisao na motor(5 minuta hoda od mene) koji deluje da je u dobrom stanju. U pitanju je GS 500 98. godiste.

 

88907512_5e133375b27786-0991968320190807
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

AUTA ME NE INTERESUJU KAO I VATRENA VODA-SLJIVA, KAJSIJA. . ...

 

Problem sa ovim jeste sto nema originalni far, ima ogrebotine na plastici brzinomera i nema desni retrovizor. Pritom je poslednji put registrovan 2015te. Motor je farban takodje, ali nije sve toliko lose. Agregat deluje kao da nema problema, i naizgled sve radi normalno. Mene samo zanima gde bi ja mogao naci mehanicara(Ako ima neki blizu okretnice tramvaja kod Ustanicke) i koja je cena da pogleda da li je agregat ostecen, ili je samo kozmeticki problem. Ujak ga je i vozio i rekao mi je da kvacilo malo tesko(Ja ne znam sta to znaci posto sam na polaganjima samo vozio skutere i nemam blage veze koliko osetljivo kvacilo mora biti), ali osim toga da nema problema. Motor ima nov akumulator, novu zadnju gumu, uradjen je mali servis i garaziran je.

 

Spreman sam da kupim ovaj motor ako su problemi samo kozmeticki, posto kontam da ce mi ispasti ili cu ga ogrebati negde usled mog amaterstva.

 

TL:DR Treba mi broj od mehanicara(Beograd, Zvezdara)koji moze da pogleda motor na licu mesta, da bih se uverio da li da ga kupim ili ne.

Kao što kaže kolega iznad, ovaj motor ne vredi ove pare. Obzirom da je menjan far, a kažeš i da su satovi ogrebani, i ceo motor je farban, znači da je vrlo verovatno imao neko lupanje, što bi značilo da treba da se pregledaju štapovi da li su krivi, da li motor vuče u stranu, da li je pokrivio negde nešto na ramu, itd... 

 

Ti si nestrpljiv (što je i normalno), ali u današnje vreme polovne motore moraš kupovati ili po preporuci (najbolje kad je motor od nekog dobrog prijatelja kojem možepš verovati šta je i kada rađeno na motoru i kako je održavan i vožen) ili da ti se posreći da naletiš na dobar primerak (verovatnoća za ovo je dosta mala)... Obavezno povedi nekog ko se razume u motore, jer bez takve osobe će te (pre)prodavci vrlo brzo obrlatiti i proći ćeš sa mnogo, mnogo više troškova nego što bi planirao...

 

Srećno u potrazi :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki EX250F

Ima i jedan motor u Babusnici, planirao sam da putujem do tamo sa ujkom pa da ga pogledam, ali je stvarno daleko i ne bih da dajem pare na to gorivo, pa da je izlupan. Covek je ponudio da ga doveze i prikolicom do Beograda, ali ne bih da ga salje dok god ga ne vidim, ili barem ne cujem od nekog: "E, ovo nije sranje". Video sam da ima ovde na forumima kao da se javim nekome ko je iz okoline da mi pogleda, ali nemam broj postova za to tako da moram pitati ovde. Ako ima ikog blizu Babusnice nek mi se javi i stvarno bi mi znacilo bilo kakav info u vezi ovog motora:

6fb4c22b638d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Gs500e, 1999. godište, Naked, vozilo prešlo 21000 km, Babušnica. Cena 1.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki EX250F

Evo da se oglasim ponovo. Uzeo sam motor! Nije Suzuki, vec Qingqi qm200gy. Motor je bombonica s kojom sam za nedelju dana vec presao 500 km :D. Ima dosta stvari koje bih hteo da sredim, ali za sada prilazem slike:

WhatsApp Image 2020-02-25 at 12.59.53.jpeg

WhatsApp Image 2020-02-25 at 13.00.01.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Lepo izgleda i korektan je motor za te novce...

 

Taman mozes da vezbas pa da kasnije predjes na nesto jace...

 

Jedino mi nije jasno sta znace sva ta silna slova kod Kineskih motora....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja