Jump to content

Moto Zajednica

Putovanjce u avgustu-septembru 2020

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pocinjem da pravim neku ruticu...Bg-madjarska,austrija,slovenija,italija celom duzinom do Barija pa trajektom nazad,sa sve brc brc usput...ja i moje zence,pa ne bismo bas sami.Ako bi se neko pridruzio,pa da napravimo jednu 10to dnevnu turu.Iskustvima mi sugerisite da li je to dovoljno dana za ovakav putic...Boze daj zdravlja...Voznja neusiljena,ne idem na trke,nego da uzivam.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nisam precizno merio ali znam da sam za obilazak Slovenije i malo do Austrije, 2 dana, sa bazom u Mojstrani planirao tada oko 6 noćenja ali kiša me omela i odložio.

Do Slovenije sam mislio AP, Mađarska me nije nešto privukla.

Sad planiram, da li ove ili sledeće godine, Slovenija, Austrija, Dolomiti pa do Garde na 3-5 noćenja a onda ako bude vremena i para do Toskane i povratak trajektom ili možda kopnom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne znam još termin da li ove godine ili sledeće. Ima dosta faktora koji su u igri i koji će uticati na datume.

Sešćemo kad otopli pa da se vidimo i popričamo malo, ako ništa da ti dam neki savet pride.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Pratim. Imam sad neke prece stvari da resavam, ali to bi trebalo do maja da se zavrsi pa cu onda videti ima li u budzetu viska od 1k eur za ovako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pratim. Imam sad neke prece stvari da resavam, ali to bi trebalo do maja da se zavrsi pa cu onda videti ima li u budzetu viska od 1k eur za ovako nesto.
Malo je to za ovu turu, osim ako nije kampovanje.. Samo kažem..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

U pravu si. Vrtim u glavi neku cifru od 100e po danu kada se ide na zapad. Ali sam zenu u razmisljanjima ostavio kod kuce. :lol3:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
U pravu si. Vrtim u glavi neku cifru od 100e po danu kada se ide na zapad. Ali sam zenu u razmisljanjima ostavio kod kuce. 3:
Za Italiju je malo 100e, plus, trajekti, plus ako se neki passovi placaju.. Mene je Turska 14 dana koštala 2000e, možda i malo više, a cene su smešne..
Uvek tu valja imati jedno 500e za "ne daj Bože"

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja taj deo Evrope računam 150E/dan za nas dvoje. To je samo klopa, gorivo i smeštaj.

Sve ostalo je dodatni trošak, plus što uračunam bar 300-400E viška za ne daj Bože.

To ne diram već stoji kao da ga nema.

Nosim i kartice ako zatreba da mogu ovi kući da mi uplate ako zafali.

Sad vidim da skoro isto napisah kao i kolega iznad ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 48 minuta, ProMaster je napisao:

Za Italiju je malo 100e, plus, trajekti, plus ako se neki passovi placaju.. Mene je Turska 14 dana koštala 2000e, možda i malo više, a cene su smešne..
Uvek tu valja imati jedno 500e za "ne daj Bože"

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Jel si to u mestu bio pa neki hotel skup ili sta za 2000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

350km goriva uz laganu potrošnju je oko 50€ goriva (6-7l/100km), bez putarina. Samo na sokiće i kafe, brioš na 2-3 stajanja koštaće još 30€ za dvoje. Spavanje oko 35€.
Moja, ali solo, računica je 1200€ - 7 dana SRB-HR-SLO-IT-MNE-SRB s tim što bi možda trajektom prvo u Drač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Imas li odredjeni razlog zasto Italiju smatras skupljom od Slo i A? U Rimu sam smestaj nalazio po skroz OK cenama, ali tada nisam trazio i smestaj za motor. Mozda je u tom slucaju skuplje, kada moras i bezbedan parking da imas. U Riminiju sam placao nesto skuplje, ali je to bilo za vreme velikog sajma kada je bilo tesko naci mesto za prenociste.

 

Znam da su im autoputevi skupi, ali verujem da se moze i magistralnim putevima stici gde si naumio. Trajekt Bari - Bar je bio oko 160e, za motor i 2 osobe. Cene pasova ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Planiram nesto slicno sledece godine, Italija, Toskana i malo mora ako se uhvati. Spavanje Airbrnb i sl. Mislim da je 10 dana malo, moj plan je 15 dana. Po danu koliko sam citao oko 150 eur za dvije trosak. 

Nisam jos razradio plan, ali sam  za početak kupio motor :)

Voleo bih malo ranije ici ali realno avgust - septembar je idealno vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Jel si to u mestu bio pa neki hotel skup ili sta za 2000e

Pa da, to je ujedno bilo letovanje i vožnja, tako da je na hotel dok smo se brčkali 9 dana, otisla najveća svota..

 

Ali svakako je zapadna Evropa mnogo skuplja, osim ako sve u konac ne isplaniras ili ti se baš posreci pa uspes da nađeš smeštaj za manje od 50e, kao sto neko rece još 50e za gorivo, plus klopa, plus još neki merak i eto ih 150e lagano, čak i više....

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Mozda je bolja opcija septembar umesto avgusta. Bar sto se Italije tice. 
Italijani masovno ceo avgust idu na godisnji zbog faragosa. Tad je ogroma guzvara na svim odmaralistima itd.

Bar takve informacije ja imam od par Italijana.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Mozda je bolja opcija septembar umesto avgusta. Bar sto se Italije tice. 
Italijani masovno ceo avgust idu na godisnji zbog faragosa. Tad je ogroma guzvara na svim odmaralistima itd.
Bar takve informacije ja imam od par Italijana.

Feragosto je od 15. avgusta do 1. septembra. Kolektivni godišnji. Tad su gužve po putevima katastrofalne.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa i mi smo zakljucili septembar.Zato i pitah iskusnije koliko dana.Mozda skratiti na hrvatska,slovenija,italija.Nas fond je recimo 3000 evra,pa sta ostane...ostane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Po meni je najveći problem vožnja od Bolonje prema sjeveru Italije (Verona). Tu bi svakako išao autoputem jer je to nekih 150 km i može se dosta brzo proći. Vožnja po lokalnim cestama na toj dionici je katastrofa. Ravnica, puno gradova, sela, ograničenja itd, a nema se šta vidjeti. Do Bolonje i od Verone možeš birati.

Ista stvar je dionica Slo - BG.

Što se Austrije tiče, oni za razliku od talijana, naplaćuju neke planinske ceste. O tome je dosta pisano na forumu.

Dnevna kilometraža je pitanje kuda se vozi i izdržljivosti vozača i suputnika. Stvar je osobna. Planinske ceste su možda malo zahtjevnije, a ima i čestih zaustavljanja radi slikanja, odmora itd. Zbog toga nešto što je no stress varijanta je oko 350 km/dan. Za "transfere" do interesantih lokacija, udri koliko možeš. Tu mislim na vožnju po autoputu. Na tome se ne isplati gubiti dane.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 3 sati, sashac je napisao:

Nas fond je recimo 3000 evra,pa sta ostane...ostane...

Nadam se da nije tvoj 300, a ženin 2700....:oda2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 5 sati, Urban Cruiser je napisao:


Feragosto je od 15. avgusta do 1. septembra. Kolektivni godišnji. Tad su gužve po putevima katastrofalne.

Ferragosto praznuje se samo 15.8. Ali Italijani ferragosto zovu odmor, koji zvanicno pocinje prvi dan u augustu. I najvece gužve su baš prvih par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 7 sati, grafigo je napisao:

Imas li odredjeni razlog zasto Italiju smatras skupljom od Slo i A? U Rimu sam smestaj nalazio po skroz OK cenama, ali tada nisam trazio i smestaj za motor. Mozda je u tom slucaju skuplje, kada moras i bezbedan parking da imas. U Riminiju sam placao nesto skuplje, ali je to bilo za vreme velikog sajma kada je bilo tesko naci mesto za prenociste.

 

Znam da su im autoputevi skupi, ali verujem da se moze i magistralnim putevima stici gde si naumio. Trajekt Bari - Bar je bio oko 160e, za motor i 2 osobe. Cene pasova ne znam.

U Italiji pasovi se ne naplacuju...još. Ali se zbog velikih gužvi o tom intenzivno razmišlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja