Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Multistrada 1260S GT 2020

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre sat vremena, MilanS je napisao:

Da, da, bas tu. :)

Ne volim to da radim, bas da ne bih traumirao vlasnike, ali ovo je stvarno pojava zbog koje se mora malo skrenuti s puta i zastati pored.

 

Toliko sam se odusevio da mislim da cu malo obustaviti potragu za Tracer-om i otici da pogledam neku malu Multistradu. :lol2:

Hahahaha...veruj mi i ja isto radim kad mi se svidi neki motor.

Ajde da pojacamo MS sektu:lol2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 3/3/2020 at 10:14 AM, Nikola2607 said:

Zaboravih da kažem da me posebno zanima kako se ponaša na kiši i mokrom asfaltu...kako stvari stoje sa vremenom ubrzo ću saznati.

Ako ne budeš pazio, biće ovako: :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
pre 1 minut, popovich je napisao:

Ako ne budeš pazio, biće ovako: :P

 

 

Pu pu pomeri se s' mesta...ne baksuziraj.

Testirao sam ga svakako agresivnije moram znati sta moze i dokle moze. Za sad sam stvarno odusevljen svim sistemima ali bez obziran na to, onaj u glavi je najbitniji.

Polako skupljam utiske, pa pisem detaljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 minute ago, Nikola2607 said:

Pu pu pomeri se s' mesta...ne baksuziraj.

Testirao sam ga svakako agresivnije moram znati sta moze i dokle moze. Za sad sam stvarno odusevljen svim sistemima ali bez obziran na to, onaj u glavi je najbitniji.

Polako skupljam utiske, pa pisem detaljnije.

Evo vrtim se na direktorskoj stolici da odagnam baksuz! :D

Testiraj ali ne pretjeruj na mokrom. Ne samo zato što je motor nov, nego si i ti nov na njemu. Siguran sam da nisi početnik pa vjerujem da znaš na šta mislim, ali za svaki slučaj da te podsjetim da te ne ponese uzbuđenje. :P

 

Svaki elektronski sistem ima svoje granice pa tako i taj za proklizavanje. Fizika uvijek preuzme stvar eventualno. Moj ti je savjet onaj koji sam ja dobio - dok se ne osjetiš potpuno opušteno na tom motoru, ne probavaj ništa ekstremno. Ne gasaj, po mokrom vozi polako, ne vozi putnike, nemoj da se trudiš da izgledaš cool jer to se obično završava tako da ti se drugi smiju kad pljusneš (i sa računom za popravku).

 

Ne moraš da saznaš odmah šta sve taj motor može, da ne bi protiv svoje volje saznao ono što ne može. Ne govorim ti ovo bezveze, ne bi ni u novim patikama skakao po 3 stepenice dok ti ne budu skroz udobne. Zato samo pametno i ne žuri nigdje. Biće kiše i biće klizavo, isprobaćeš ti to i kad ne budeš htio bar jednom ili dvaput vjeruj mi. I nek je sa srećom! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Kako ga cupaju iz onog blata kao da je neki balvan. To me najvise od svega iznerviralo. Mogli su ga ispravit fino nekako na tockove pa polako izvuc a ne ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye

Dobar izbor!

Ako si znao kako da dodjes do tog motora, ubedjen sam da znas i kako da se cuvas. 

Citam neke komentare i ne verujem. Puno bezbednih kilometara od srca ti zelim. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre 4 sati, kalas je napisao:

Dobar izbor!

Ako si znao kako da dodjes do tog motora, ubedjen sam da znas i kako da se cuvas. 

Citam neke komentare i ne verujem. Puno bezbednih kilometara od srca ti zelim. 

Hvala kolega...lepo si ti to napisao;)

Takođe, i ja tebi zelim puno bezbednih kilometara.

Procitao sam tvoje predstavljanje i iskoristicu priliku da ti jos jednom kazem SVAKA CAST. Tvoja volja i hrabrost je za primer svima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 9.3.2020. at 15:33, bokibd je napisao:

Kako ga cupaju iz onog blata kao da je neki balvan. To me najvise od svega iznerviralo. Mogli su ga ispravit fino nekako na tockove pa polako izvuc a ne ovako.

I ja sam to prvo pomislio dok sam gledao, ali mislim da samo mi u SRB smatramo svoje metalne ljubimce kao počasne članove porodice, samo što ih ne pokrivamo uveće pred spavanje.

Moram da dodam da je u većini  zemalja Motor, Auto, šta već  je prevozno sredstvo, ne svojataju ga kao da im je ispao iz oka, osiguranja su extra, dosta njih kupuje na kredu, veoma lako i brzo vraćaju dilerima kupljene i uzimaju druge, ne interesuje ih šta dalje sa prethodnim Motorima rade.

 

Mnogo njih se bave vlogovima, mnogi od njih su zastupnici i prodavci za pneumatike, delove, dodatnu i potrošnu robu pa moraju svoje proizvode da testiraju u svakojakim situacijama

 

Da kažem da nepotcenjujem ničije i neomalovažavam, kako je ko šta stekao. Ne treba samo osuđivati na osnovu potvršnih detalja ili prvih uvida u razno. Postoje razni faktori iznenađenja i stanja zašto se i zbog čega desi šta se desi.

 

U svakom slučaju mene je srce zabolelo kada sam gledao, najbitnije je da je čovek u redu (što bi moji dobri stariji drugari rekli, nek si ti ustao i neka je tvoja mašina - (telo) dobro, sve ostalo se da popraviti) ili

naravoučenije: ako se može popraviti - nemoj se nervirati, ako se ne može popraviti - džaba se nerviraš

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 6 sati, Nikola2607 je napisao:

Hvala kolega...lepo si ti to napisao;)

Takođe, i ja tebi zelim puno bezbednih kilometara.

Procitao sam tvoje predstavljanje i iskoristicu priliku da ti jos jednom kazem SVAKA CAST. Tvoja volja i hrabrost je za primer svima.

Jedno pitanje za tebe kao Vlasnika prelepog Motora, da li si uradio KASKO za Motor? Ako da, da li ti nije problem da mi otkriješ, cenu uslove, šta pokriva paket i tome slično

Razmatram neke činjenice oko kupovine novog Motora pa sagledavam sve detalje šta i kako.

 

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre 2 sati, DarkoČa je napisao:

Jedno pitanje za tebe kao Vlasnika prelepog Motora, da li si uradio KASKO za Motor? Ako da, da li ti nije problem da mi otkriješ, cenu uslove, šta pokriva paket i tome slično

Razmatram neke činjenice oko kupovine novog Motora pa sagledavam sve detalje šta i kako.

 

Unapred hvala!

Pozdrav kolega,

Jos uvek nisam uradio kasko, prosto ne stizem od obaveza. Ali planiram sledece nedelje to da zavrsim. Radicu preko posrednika jer direktno sa oaiguravajucim kucama ne ide. Traze iznos u vrednosti od oko 20% od vrednosti motora, ukoliko pokriva i krađu..sto je suludo. Imam sastanak sledece nedelje pa cu javiti koji su uslovi i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 9 minuta, Nikola2607 je napisao:

Pozdrav kolega,

Jos uvek nisam uradio kasko, prosto ne stizem od obaveza. Ali planiram sledece nedelje to da zavrsim. Radicu preko posrednika jer direktno sa oaiguravajucim kucama ne ide. Traze iznos u vrednosti od oko 20% od vrednosti motora, ukoliko pokriva i krađu..sto je suludo. Imam sastanak sledece nedelje pa cu javiti koji su uslovi i sl.

Veliko hvala, objavi ishod sastanka i za koji paket si se odlučio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
On 3/3/2020 at 10:14 AM, Nikola2607 said:

Zaboravih da kažem da me posebno zanima kako se ponaša na kiši i mokrom asfaltu...kako stvari stoje sa vremenom ubrzo ću saznati.

Ukoliko ga jos nisi testirao u kisnim vremenskim uslovima evo mene da pomognem :D, na stock gumama pirelli scorpion trail 2 se ponasa fenomenalno, ja prosto nisam mogao da verujem koliko je to dobra guma i kako dobro saradjuje sa stradinom elektronikom (na kraju krajeva sve je podesavano prema toj gumi) ekstra je pouzdana i pruza dosta poverenja. Ja sam na svoju montirao sada vec drugi set angel GT1 i takodje je dobra guma ali ne kao Scorpion, razlika je u veku trajanja Gt je nesto dugovecnija ali i po mom misljenju losija guma u kisnim uslovima, scorpion ima veci luk te je kao takav zanimljiviji i lepsi za obaranje i voznju po krivinama a da ne pricam da lepi kao dusa tako da nemas brige sa tim setom na stradi samo teraj i srecan ti put :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 19.3.2020. at 22:24, baracoka je napisao:

Ukoliko ga jos nisi testirao u kisnim vremenskim uslovima evo mene da pomognem :D, na stock gumama pirelli scorpion trail 2 se ponasa fenomenalno, ja prosto nisam mogao da verujem koliko je to dobra guma i kako dobro saradjuje sa stradinom elektronikom (na kraju krajeva sve je podesavano prema toj gumi) ekstra je pouzdana i pruza dosta poverenja. Ja sam na svoju montirao sada vec drugi set angel GT1 i takodje je dobra guma ali ne kao Scorpion, razlika je u veku trajanja Gt je nesto dugovecnija ali i po mom misljenju losija guma u kisnim uslovima, scorpion ima veci luk te je kao takav zanimljiviji i lepsi za obaranje i voznju po krivinama a da ne pricam da lepi kao dusa tako da nemas brige sa tim setom na stradi samo teraj i srecan ti put :jee1:

Gde nađe GT1 nove? sam ih imao još 2017te, za Tracer 900 odlična guma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
19 hours ago, DarkoČa said:

Gde nađe GT1 nove? sam ih imao još 2017te, za Tracer 900 odlična guma

moj set sam uzeo u Burnout-u, mada ih ima i po online prodavnicama pneumatika, bar u mojoj velicini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
19 hours ago, Luckygsxr said:

Kolega se kune u Pilot Road 5 na Tracer-u.

svi kazu da je odlicna, razmisljao sam da nakon ovog seta probam njih, navodno su izuzetne za ove sto vole da nabijaju gas po krivinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 19 sati, Luckygsxr je napisao:

Kolega se kune u Pilot Road 5 na Tracer-u.

Da, da, gume su brutalne, kupili dvojica drugara što voze Tracer 900. Čak je jedan drugar stavio na s1000rr 2016 i pegla ih samo tako. 

Ja sam na TDM-u 2009.god. Prošlo lepo imao Pilot Road 4. Vozio ko R, jest da je 160 zadnja, sve pohvale, sjajne gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre 18 sati, GixxerK6 je napisao:

Videh danas ovaj video pa se setih teme MS, Nikola da nisi ovo ti?

MS

 

Nisam ali je top fora:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Ćao Nikola, eto je prošlo dosta vremena pa se nadam da sada možeš da nam napišeš recenziju iz ugla čovjeka koji ima ovaj motor već duže vrijeme.
Koliko je kvalitetan motor, kakva mu je elektronika, jeli udoban za duža putovanja, kakva mu je potrošnja, zaštita od vjetra, kakav ti je pri agresivnijoj vožnji...
Hvala ti

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja