Jump to content

Moto Zajednica

Airoh Valor vs HJC CS 15 i sl.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4268 postova

Potrebna mi je nova kaciga za sledecu sezonu. Posto sam otpisao MT i LS2 jer mi nisu pasale za oblik glave u mojoj velicini, nasao sam ove dve. Idealno bi bilo ako je neko probao obe ali verujem da takvih nema :)  ali verujem da ima onih koji su nosili bar jednu od ove dve. @ThePainkiller mislim da ima HJC CS15? Moze malo detalja oko buke kacige itd?

Svakako morao bih probati obe jer vise ne kupujem bez probe. Kod kolege bih mogao probati HJC na brzinu da vidim da li pase posto mislim da ima M velicinu? :) Za Airoh bih vec morao da se snalazim.

Neka druga preporuka? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ako ti se ne zuri, i ako ti novi sad nije daleko, u M velicini imam Scorpion Exo390 i HJC IS-17, obe nove i nekoriscene. problem je sto sam u ns-u jos dva dana, a sledecih desetak necu biti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova
3 minutes ago, raps said:

ako ti se ne zuri, i ako ti novi sad nije daleko, u M velicini imam Scorpion Exo390 i HJC IS-17, obe nove i nekoriscene. problem je sto sam u ns-u jos dva dana, a sledecih desetak necu biti...

Ma ne zuri mi se ja motor sigurno necu voziti pre tamo negde marta ili aprila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Obe u cenovnom rangu oko 100 evra,pa ne mozes puno ocekivati od istih.Biraj koji ti se dizajn vise svidja.Ova scorpion ista prica.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova
7 minutes ago, sashac said:

Obe u cenovnom rangu oko 100 evra,pa ne mozes puno ocekivati od istih.Biraj koji ti se dizajn vise svidja.Ova scorpion ista prica.:takoje:

 

Znam to jbg, bitno mi je da lezi dobro. Znam da MDS mi pase sto je AGV podbrend znaci da bi mi vrv  i AGV modeli pasali ali AGV je mozda najredji sto sam uspeo naci igde. Poznata marka a na vecini sajtova uopste ne postoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moja HJC CS-15 je ok kaciga. Nije bučna, lepo leži na glavi. Ono što je definitivno minus je to što kad malo opadnu spoljne temperature (ili pada jača kiša) vizir počinje da magli. Ima pripremu za pin lock, ali za nju nisam uspeo da ga nađem. Verujem da bi sa pin lock-om stvar bila potpuno drugačija po tom pitanju. Ima brzu kopču (meni to dosta znači jer me je smaralo vezivanje kaiša na prethodnoj kacigi).

 

Što se tiče probe, kolega @Motorcyclist kad god budeš hteo ti se javi pa da probaš...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Motorcyclist cini mi se da je kolega par postova gore pomenuo da ima IS17 na prodaju, novu koliko kapiram. Bolje dati 15ak hiljada din, posto cenim da je takva cena, mozda i manje, nego 80-100 evrica za novu CS15. U Motolandu sam pre 2,5 godine platio IS17 24.000din. A razlika je ocigledna ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Motorcyclist mala pomoc - IS17 mi je L, a CS15 XL i maaaalo bolje prijanjanje sundjera na lice, tj. malo vise stegnu lice. Ista glava je probala obe kacige - moja glava. Obe su obima 61cm, koliko se secam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova
8 minutes ago, saxomofon said:

@Motorcyclist mala pomoc - IS17 mi je L, a CS15 XL i maaaalo bolje prijanjanje sundjera na lice, tj. malo vise stegnu lice. Ista glava je probala obe kacige - moja glava. Obe su obima 61cm, koliko se secam.

 

Znam ja svoju velicinu, 57-58 i to je M. Nemam ja problem sa velicinom vec oblikom. Tako mi se desilo sa MT Thunder 3, hotspot iznad cela i dzabe, pritiska i morao prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Valor i CS-15 iako su slicne cenovne kategorije pripadaju po nameni za dva razlicita tipa motora.

Ako Valor planiras uz tip motora koji nije sport/sport touring slobodno je zaobidji jer zna da bude bucna do 00. Takodje ako omasis velicinu kacige ili ima malo lufta u predelu obraza i/ili ispod usiju zna da bude vrlo bucna. Glavni krivac su otvori u predelu obraza koji nemaju opciju zatvaranja.

Dva primera. I - pre nego sto sam uzeo sebi probao drugovu koja je za broj veca, huci samo zvoni. Ova moja (odgovarajuca velicina) u istim uslovima druga prica. Da, i dalje je bucnija u odnosu na bolje (skuplje) kacige koje sam probao/koristio, ali meni zavrsava posao (retko vozim preko 150...). II - Probao kolegin Varadero kad ga je prvi put doterao na posao, polozaj sedenja kao u fotelji i vec na firminom parkingu sam cuo razliku u buci.

Kacigu sam uzeo aprila i sad je sastavila tri nedelje pauze inace se koristi svakodnevno. Na oko se vidi da je jeftinija kaciga u pitanju, ali za ovih 8-9000km koliko je nosena nema traga upotrebe. Viziri, sistem kacenja i pripadajuci pinlock deli sa ST701 tako da su lako dostupni i vrlo jeftini. Zamena vizira je jednostavna i kad udjes u fazon treba ti bukvalno minut da ga zamenis. 

Baci oko i na ST501 koji je trenutno na finom popustu ili na novi model Spark koji ga nasledjuje. Obe kacige su po nameni vise za svakodnevnu upotrebu uz nesto udobnije za voznju, a pritom dolaze sa suncanim vizirom i pinlock-om.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2378 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Posedujem is17 uzetu od kolege takodje novu. Em sto je na sharpu 5 zvezdica, em ne vrh kaciga, moja je stigla sa pinlockom. Sve preporuke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova
2 hours ago, Biker-Boy said:

Gde nabavljaš MDS? 

Znam da je Mass nekad valjao Mds kacige ali nema više ni tamo. 

 

Polovnu, noviju. Ja sam uzeo u Markosu u NS davno. 

 

Sada ih vidjam samo po Indiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4268 postova

Stigao MDS Sprinter, polikarbonat, 4 zvezdice sharp etc...

 

Ne lezi kao moj MDS pro vent, ipak malo udara iznad cela ali mnogo manje nego na MT i LS2, tako da cu probati sa zamenim sundjera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit
On 15.1.2020. at 6:27, ThePainkiller je napisao:

Moja HJC CS-15 je ok kaciga. Nije bučna, lepo leži na glavi. Ono što je definitivno minus je to što kad malo opadnu spoljne temperature (ili pada jača kiša) vizir počinje da magli. Ima pripremu za pin lock, ali za nju nisam uspeo da ga nađem. Verujem da bi sa pin lock-om stvar bila potpuno drugačija po tom pitanju. Ima brzu kopču (meni to dosta znači jer me je smaralo vezivanje kaiša na prethodnoj kacigi).

 

Što se tiče probe, kolega @Motorcyclist kad god budeš hteo ti se javi pa da probaš...

Pozdrav, mozes li mi reci da li dobro diftuje kaciga, idem ove sedmice da uzmem HJC CS 15 novi model, pa me zanima da li provlaci vjetar kroz vizir.

 

Imam problema sa sinusima pa mi to prilicno smeta kada su dani hladni.

 

Sto se tice buke, cepici i polako xD!

Lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kaciga odlično dihtuje, nije bučna. Jedini minus joj je extremno magljenje vizira čak i pri ne tako niskim temperaturama... Ali i to se rešava pin-lock-om...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Uzeo HJC CS 15 Dosta model 2020 cijena sa uracunatim pdv-om iznosi 110,20 €.

 

Kaciga je lijepo pregledna, fino izradjena, vizir je kristalno cist i ima antirefleksivnu odliku sto je super, i naravno ono sto meni godi jeste da su predvidjeli da se mogu naocale provuci jer ima nas i coravih xD.

 

U biti, poprilicno dobro dihtuje, ne ulazi vjetar ponekad malo pirne ali nista strasno, odvojiv nastavak za bradu za vrijeme hladnijih dana i isto tako odvojiva i periva povrsina.

 

Sharp ocjena je 4 zvjezdice, super! Tezina je 1.600 grama, nesto malko teza ali nista strasno.

 

Sve u svemu jako dobra kaciga po povoljnoj cijeni.

 

Od polikarbonata je ljuska, a ne termoplastika (kazu da je bolje) i sama ljuska se izradjuje u dvije velicine sto je bonus za sigurnost.

 

Ima pripremu za pin lock i on sam kosta 40 eura. Ja ga nisam sad uzeo, kontam kasnije dok je bas isprobam.

 

Isto tako moze se kupiti i staviti zatamnjeni vizir.

 

Izbor se sveo na ovaj model i Lazer Red Race, ali eto uporedjujuci karakteristike i strukturu materijala, uz neke naputke sa neta,odlucio sam se za HJC model.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja