Jump to content

Moto Zajednica

Kurbla 2t

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ja sam baksuz najveci lerma na svetu i ovaj motor.

Honda PMBX gde je p-prokleta a ovo ostalo ne znam sta znaci.Malo Budjavo sa jednom nepoznatom verovatno.

Sve savrseno radi prodajem motor dogovorim s covekom dolazi ujutru da preuzme,reko aj idem malo da provozam.Sve strava ide odlicno,osmeh na lice.

Vratio sam se gurajuci motor.

Stao u prodavnicu i kad sam krenuo da upalim zlotvora upali al kurbla ostade dole da visi ne vraca se.

Ugasi se motor.Ja cacnem kurblu ona poskoci nazad.Upalim opet dajem gas al motor ne ide.Nema pogon.Ugasi se brzo kurbla visi ko dedina ona stvar i nema vise nista od nje.

Sta da radim cemu da se nadam?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne pokušavaj više da ga pokreneš...ni na kurblu, ni na guranje!

Mislim da mehanizmu kurble može da se pridje samo skidanjem desnog dekla gde je i kvačilo...bez da se vadi mašina iz rama. 

U svakom slučaju bi trebalo da se otvori ta desna strana, jer postoji mogućnost da se odlomilo parče opruge ili kakva druga šteta...za sada ne mnogo velika. Ako budeš insistirao na paljenju i vožnji taj će komad (eventualni) još veću štetu da napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Dobro necu,nego kako to ide u rikverc:)

Sta je to ljudi moji,kako to:lol:

Sta da je dosao kupac da proba motor i odleti u rikverc polupa se covek hahhahahah.

O Boze me sacuvaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ево како функционира курбла, а у рикверц иде јер си превише у раније паљење. Е дали је све оригинал или је нешто буџано???bb8c3fe1366326112eaf73d1a5849fd6.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ma sve oridjidji.Zasto paljenje odjednom kasni?Kako se to popravlja?

Mislim da je vise neisplativo bilo sta popravljati ovde,mozda da ide na otpad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ма не зезај, какав отпад. Могуче да је магнет био релативно лабав, кад је пукла опруга(та умотана око осовине) и курбла пала доле и кад си је додирнуо, узубио си зубченик који пали машину и прузроковао њену блокажу. Машина је моментално стала неприродним путем а магнет који преставља и замајац(мало лабав) по инерции кида кајлу. Е сад, ако кида кајлу према напред прелази у касније паљење АЛИ, ако због усукавања матерјала и тенденције да се врати, цепа кајлу према назад и тад прелази у раније више него што је прописано. У тај случај варница удара толко рано што радилица почиње да окрече обратно од прописаног. У овакав случај агрегат окрече обратно али нема снаге јер у том "новом" правцу кретања паљење му је веома касно и ух комликовано је овако форумски.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

To se uredno dešavalo na Jawi kad se razšteluje paljenje. Počne da vrti radilicu u kontra stranu. Tako sam razbio štopaljku na kontejner. Pun gas... unazad :D:D :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Мислим да не, осим пружине која се цепа на пола, мноооого реџе на мање делове који би испали

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
On 15.1.2020. at 0:34, misa-pei je napisao:

To se uredno dešavalo na Jawi kad se razšteluje paljenje. Počne da vrti radilicu u kontra stranu. Tako sam razbio štopaljku na kontejner. Pun gas... unazad :D:D :D 

Jeste i na ETZ 250. Bila ekipa i kao i sada samo poneko je mogao da popravlja svoj motor pa smo se zezali kada nastelujem paljenje namerno ga razdesim i ovaj kad upali i krene sokira se kako to. Bilo smeha...

Platinska dugmad koliko hoces, poneki kondenzator u rezervi, probna lampa a u navoju svecice adapter sa 6.2mm rupom i M6 srafom sa  mm navojem kojeg gura klip za proveru predpaljenja odnosno momenat odvajanja bradavica platina i paljenja probne lampe.

Ko je imao spijune imao je a ko ne ako se dobro secam karton od kutijice sibice daje pravilan zazor platina.

Mislim da tako to bese, 85-te sa ETZ

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ako je neko od vas starijih vozio izh planeza 5 350ccm,on zna sta je rikverc. 

Motor je imao dekompresor, koji je morao da se koristi pred svako paljenje da se kurbla spusti na pola, i onda ide paljenje kako treba. 

Ko sedne i nezna, kad zakurbla od gore, ako mu cevanica prezivi a da je ne slomi kurbla i ako upali motor, svaki put dobije kontra paljenje i u prvoj gine negde u rikverc cim pusti kvacilo. 

 

To su bila vremena, kum kao kopilot i ja kao pilot, nikad jači nismo bili nego u vreme dok sam vozio tog iža. Svaka voznja, guranje kuci, nekad 500m,nekad po nekoliko kilometara do grada kod likova koji prodaju gorivo iz flase. Kolko god da naspem goriva, uvek je nestajalo:haha1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Иж Планета је имао 535 или 550кубика, претпостављам да је случајно улетела нула на крају. Иначе је је релативно софистициран моторцикл за то време, него ко је возио Мото Гуци Фалконе 500. Е ту је било скакања на курблу и катапултирања ако је у раније паљење.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ne,ne ispravno sam napisao

Ja sam posedovao Iž Planeta 5 sa 350ccm jednocilindraš

 

Bilo je vise tih ruskih izuma planeta 4,5,jupiter 4,5 svakakvih nebeskih tela i identifikovanih i neidentifikovanih :tras2::sampion:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ovo moje nije nebesko telo al ide u rikverc.Pogledao sam i kad videh sta sve treba da odsrafim ostavicu ga za prolece.Opet ulje pa odzracivanje,pa antifriz.Ne mogu vise,treba mi predah,tek sto sklopih Yamahu, smucila mi se i ona.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Које уље стављаш у мењач? И уље и расхладну течност можеш да скупиш у чисте посуде и употребиш поново.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja