Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za skuter do 50 kubika

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd

Uzeo bih polovan skuter pa mi treba savet koji uzeti a da ispuni sledece kriterijume a to je

sto manja potrosnja

dizajn me ne zanima

sto jeftiniji

godiste od recimo 1995 pa mladji

 

ako mozete uz informaciju o skuteru napisati i potrosnju i neku sliku

hvala!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mislim da kosta oko 450e nov, ne verujem da trosi vise od 2l u fabrickom stanju, mislim da je minimum koji moze da se izvede oko 1.5l.

Sto se tice dizajna...pa, evo slika... ::)

2dbm986.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja bih se klonio Kineza iz vise razloga, jedan od njih je i preskup servis (mislim na SPRINT skutere).Ja sam za svog Kymco Vitalityja 2T od 50cm servis placao od 15-20 evra (redovan na svakih 2000km-ruke+delovi:ulje menjaca,svecica,filter za vazduh,stelovanje kocnica).Prelepo je vukao, al se potrosnje ne secam, mislim da je bila oko 3 litra :-\ U isto vreme drugar je uzeo Keeway Hurricane t 50cm, potrosnja je bila oko 2.5-3 litra (plus ulje koje 2T trose) al dzabe kad je njega jednog od 70-80kg tesko izvlacila uzbrdicom, a ja sa devojkom sam  isao bez problema (zajedno 120kg) ;D Mozes da uzmes 4t (nema dolivanja skupog ulja,potrosnja je manja, ali i krajnja brzina, jednostavno je malo tromiji ali stedljiviji).

Cuo sam od par drugara koji su vozili ove postarske (citaj maximalno izraubovane) Piaggo free 50cm da su im se lose pokazali jer su iscedjeni i izakani do maximuma pa pazi da ne natrcis na takav neki :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Preporucujem Kymco.

Nudi najbolji odnos ulozeno - dobijeno,ne trosi puno,traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ja ga imam skoro godinu dana....motor bez mane...na njemu sam bez problema naucio da vozim motor.....stvarno extra...samo sto ima jaakoo ruzne retrovizore :D  tako da sam ja moje morao odma da zamenim sa nekim carbon 250 s...sta to znaci..pojma nemam :D

u svakom slucaju,kymco agility,sa carbon 250 s retrovizorima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ja bih se klonio Kineza iz vise razloga, jedan od njih je i preskup servis (mislim na SPRINT skutere)....

Stelovanje karburatora, skidanje blokade, ngk svecica, ulje, stelovanje i dotezanje sitnica(ler gas, kocnice...), ciscenje filtera za vazduh i prosirenje lulice kucista filtera, zamena filtera za gorivo, ne secam se dal je bilo jos nesto === 1000din.

Da je jeftinije, mislim da bi bili na gubitku, tako da te je neko zestoko slagao, ili ga je neki "majstor" zestoko odrao.

 

Skuter sa slike nije sprint, ne secam se koji je. Manji je od sprintovog na koji podseca i koji vise nije u prodaji.

Izmedju ostalog masine su iste kao na agility, na 99% kineza s'tim da je kymco kvalitetniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

za skutere od 50 kubika najbolja ti je aprilia sr50,najbolji skuter za te pare,kvalitetan,ne kvari se,ja vozio 4 godine,sad vozi moj brat 40000 km na satu,ide kao blesav,trosi oko 3 litre,ide po satu nekih 100 km/h,mada je to realnih 85-90 km/h.Nikad problema nisam imao,jednostavno taj minareli agragat je neunistiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Kymco Grand Dink ,ako te zanima mozes da pogledas i probas moj.Dobre strane:

izdrziljiv,ide lepo i sa dvoje kabastih,ogroman gepek(uvek zatreba),izgleda ozbiljno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

GrandDink 50 nikako,mnogo je velik i tezak za tu kubikazu :/

 

Agility,Super9 ili neka starija Aprilia/honda/Yamaha,ali to je tesko kod nas naci u dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

GrandDink 50 nikako,mnogo je velik i tezak za tu kubikazu :/

 

Agility,Super9 ili neka starija Aprilia/honda/Yamaha,ali to je tesko kod nas naci u dobrom stanju.

 

gresis silno druze ( za Grand Dink),i ja sam isto mislio,ali sam ga na kraju kupio,i nisam se pokajao(imam ga tri godine,i sad ga prodajem,zato sto sam uzeo veci motor,a nemam uslova da drzim dva).Moj drug je kupio Agility koji je mnogo laksi,ali nema snage da povuce.Na kraju mu je budzio auspuh,i jos kojesta,pa ipak nije zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

GrandDink 50 nikako,mnogo je velik i tezak za tu kubikazu :/

 

Agility,Super9 ili neka starija Aprilia/honda/Yamaha,ali to je tesko kod nas naci u dobrom stanju.

 

gresis silno druze ( za Grand Dink),i ja sam isto mislio,ali sam ga na kraju kupio,i nisam se pokajao(imam ga tri godine,i sad ga prodajem,zato sto sam uzeo veci motor,a nemam uslova da drzim dva).Moj drug je kupio Agility koji je mnogo laksi,ali nema snage da povuce.Na kraju mu je budzio auspuh,i jos kojesta,pa ipak nije zadovoljan

nijedan skuter od 50 kubika ne vuce dobro,a taj tvoj drug neka stavi lakse rolnice pa ce da vuce kao taj tvoj,mozda i bolje jer je laksi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd

Narode meni treba mali motor da imam prevoz do posla i nedeljom do pijace sve u svemu 5-6 km ujutru i uvece isto toliko,vidjao sam te male,ruzne skutere bez oklopa po Solunu,to verovatno malo trosi i ne odrzava se (poznavajuci Grke)e to meni treba.

Sto se tice snage i vucenja ja vozim ovo sa  slike pa ne bi da ga akam svakodnevno

hvala na predlozima pazljivo citam i studiram modele 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

Narode meni treba mali motor da imam prevoz do posla i nedeljom do pijace sve u svemu 5-6 km ujutru i uvece isto toliko,vidjao sam te male,ruzne skutere bez oklopa po Solunu,to verovatno malo trosi i ne odrzava se (poznavajuci Grke)e to meni treba.

Sto se tice snage i vucenja ja vozim ovo sa  slike pa ne bi da ga akam svakodnevno

hvala na predlozima pazljivo citam i studiram modele 

 

brate,imas 25 i 26 ti idu do Kalenica !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Postovani clanovi foruma, da ne bih otvarao novu temu, posto i mene interesuje skuter za sina, pitanje za poznavaoce skutera:

Koji uzeti od ova 3 modela: Aprilia SR 50, Piaggo NRG ili Gilera Runner. Napisite Vase predloge, prednosti i mane ovih skutera.

Hvala Vam unapred,

pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Postovani clanovi foruma, da ne bih otvarao novu temu, posto i mene interesuje skuter za sina, pitanje za poznavaoce skutera:

Koji uzeti od ova 3 modela: Aprilia SR 50, Piaggo NRG ili Gilera Runner. Napisite Vase predloge, prednosti i mane ovih skutera.

Hvala Vam unapred,

pozdrav.

 

 

Da li se radi o novom ili o polovnom skuteru?

Sva 3 skutera su otprilike ista,po performansama,trajnosti,potrosnji,samo je pitanje koji ti se najvise svidja po izgledu.Ta 3 proizvodjaca su u samom vrhu proizvodnje(skutera),a konkretno ti modeli se prave vec godinama.Novi Runner 2007> je po meni najbolji izbor,jer ima vece tockove od konkurencije.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Yamaha Aerox! Veoma lep, pouzdan skuter, a trosi u proseku do 3litra, brzina u fabrickom stanju nesto preko 80kmh. Proizvodi se vec skoro 10godina i dan danas je odlican ;), mozda i naj popularniji skuter od 49ccm na svetu...

 

post-2044-12878998952163_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja