Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje za mesavinu koristite?

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

"Stihl zweintact motorenol"...ova flasica staje 100 dinzi a ide na 5 l benzina. Za sada sam prezadovoljan!!

 

post-2435-12878999703991_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ulje je sigurno dobro samo mislim da je skupo. Neznam kolika je flašica ali je Bergoline sintetika od litar 350 dinara u maloprodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

Ja sam do skoro sipao neki dvotaktol za sportake,neznam ciji je zaboravio sam,ali mi se svidja kako ide,cak ide i brze nego sa ovim drugim uljima,kazu da povecava oktane,a mz-u nece smetati.Sad mi je nestalo pa sipam neko crveno viskolovo dok ne nadjem neko bolje.

Znam ljude koji su u mz-a sipali i sae30 pa se ne zale,ali ja to ne bih sipao ni lud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Od nedavno promenio, sada koristim "ADAMOL 2 tact motoren oil"-sintetika; 1l=401 din...Potrosio pola flase (25l benzina) ne dimi mnogo, solidno pali...Tako da sam trenutno na tome!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

"Stihl zweintact motorenol"...ova flasica staje 100 dinzi a ide na 5 l benzina. Za sada sam prezadovoljan!!

ma stihl je zakon pa ako motorka radi dobro s njim pa mora i emzo ja sam stuko skoro 10lit tog ulja ove sezone a stavljam ga 2% za razliku od obicnog dvotaktola nista ne dimi cak i malo za dvotakt motor

 

moj kolega ima yamahu tzr 250 isto sipa stihl i ide mu isti kurac ko i sa tts

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Pod uslovom da je original Still...Ja sam ulje promenio upravo iz razloga jer sam sumnjao da je ovo bio original Still!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

a po cemu bi mogo razlikovat orginal od kopije ovo sto ja sipam je tak gusto da kad ga sipam direkt u rezervar na crpki moram razrijedit u nekoj bocici sa gorivo inace mi sjedne dole i tesko ga je dobro izmjeset sa gorivom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

U ovoj temi samo pisete tek da napravite post!! Sto vrsta, sto ljudi, sto saveta i tako unedogled???

Ajde sad na kraju KOJE JE NAJBOLJE, ili TRI NAJBOLJA!! Cak se ni tu nebiste slozili, sipaj brate sta ima i to je to!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

tako je mz  ;) i ja sam napiso 5 postova na isti stos :D

 

a i ko me je mz zaribo il mu nest bilo oko meh kvarova zato sto je trosio lose dvot ulje ??? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

a po cemu bi mogo razlikovat orginal od kopije ovo sto ja sipam je tak gusto da kad ga sipam direkt u rezervar na crpki moram razrijedit u nekoj bocici sa gorivo inace mi sjedne dole i tesko ga je dobro izmjeset sa gorivom

 

Ukoliko proizvodjac tvrdi da je sintetika u pitanju, sipas u staklenu posudu malo ulja i malo benzina. Ukoliko i nakon par sati ili sutradan ulje padne na dno staklene posude odnosno odvoji se od benzina tu nema ni S od sintetike!I jos jedan razlog ukoliko vidis iz kojih i kakvih kanti presipaju ulje u tzv.originalna pakovanja onda ti je sve jasno!

 

U ovoj temi samo pisete tek da napravite post!! Sto vrsta, sto ljudi, sto saveta i tako unedogled???

Ajde sad na kraju KOJE JE NAJBOLJE, ili TRI NAJBOLJA!! Cak se ni tu nebiste slozili, sipaj brate sta ima i to je to!!!!!

 

Laki je opeti nervozan, a?? ;D ;D ;D

Ako ti smeta sto citas i sto postavljas post?

 

tako je mz  ;) i ja sam napiso 5 postova na isti stos :D

 

a i ko me je mz zaribo il mu nest bilo oko meh kvarova zato sto je trosio lose dvot ulje ??? ;)

 

U pravu si...!!! Nece MZ da zariba samo da ima ulja, pa moze i SAE 30...Razlika je samo u onome sto izlazi kroz auspuh i to, koliko ce masina da ti traje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam ipak pristalica dobrog sintetičkog ili polusintetičkog ulja, nije to ni stvar para nego treba otvarati mašinu i popravljati što je zajebavanje, bolje je da sipaš, voziš i ne misliš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa znam sigurno da stihl nije sintetika

al ono dosta dobro djeluje na motor a posto mz nije nesto fina mehanika koji ce mu k... cista sintetika ko i tomosima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Picasoo edit:U pravu si...!!! Nece MZ da zariba samo da ima ulja, pa moze i SAE 30...Razlika je samo u onome sto izlazi kroz auspuh i to, koliko ce masina da ti traje

 

Cisto sumnjam da su ES i TS koristoli sintetiku 60-ih i 70-ih godina .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Uuuuu evo ga MZ najzad se upustio u "analizu"... ;D ;D

 

Pa ja i ne kazem da je ES i TS koristio sintetiku, takodje nije ni koristio bezolovni vec tzv.obican benzin od 86 ili 88 okt.

Sintetika je dobra jer se dobro rastvara u benzinu, dok se mineralno ulje talozi na dnu...Mada, u manualu koji imam za TS pise da je: "dobro nakon obaranja motorcikla sa nozica naglo pritisnuti prednju kocnicu, kako bi se zatalasao benzin u rezervoaru..." !!!!!!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dok sam bio u fazonu da jurim idealno ulje za male pare tehnolozi su mi govorili da sintetičko ulje ima manje molekule, da se bolje uvlači u pore i neravnine preko kojih ide mazivo i da mineral nikako nemože tako dobro da podmazuje jer su mu molekuli veći, krupniji.

 

Rastvorljivost ulja u benzinu zavisi od aditiva. Aditivi su skupi za razliku od ulja, sintetičkog ili mineralnog svejedno i njihovo prisustvo formira cenu gotovog proizvoda. Pošto je mineral jednostavniji u njega manje trpaju aditiva pa je zbog toga jeftiniji. Sintetika kao tehnološki savršenija, pogodnija je za dodatak aditiva pa je ulje zato i skuplje jer su u njega natrpali aditive za smanjeno habanje motora, film u cilindrima, već pomenutu bolju rastvorljivost, pojačanu zaštitu od korozije...

 

Svoja razmišljanja o ulju formirao sam kao i MZ, ovi motori stvarno jesu kvalitetni i traju, naučili su da u njih ljudi trpaju sve i svašta pa mašine opet rade... Međutim ovo što mi vozimo sve je manje Švaba i to me i danas plaši, kako može motor da bude kvalitetan ako delovi ne valjaju?

 

Od svih postojećih aditiva najviše se koriste ove dva: za bolju rastvorljivost i smanjenje korozije dok se povremeno ubacuju i oni za otklanjanje gareži (ditaktol ultra, domaća polusintetika).

 

Ulje koje sam uzeo u velikoj količini je Bergoline TST Racing:

http://www.bergoil.it/products/elenco2_uk.asp?cat=OIL FOR MOTORCYCLES TO TWO AND FOUR STROKE&id=211

 

Puna sintetika jeste, jako lepo se rastvara ali mislim da od obilja nekih drugih aditiva nema ništa pa je zbog toga ovo ulje jeftino.

 

I sad, što više razmišljam dolazim do zaključka kao da nisam ni razmišljao ;D, treba proći što više kilometara i videti da li ima efekta i kakav je. Satovi mi i dalje ne rade ali procenjujem da mi je mašina i dalje kao nova, ništa ne zvoni i ne lupa, kada radi taktovi je jasno vide po dimu iz auspuha, kompresija je super i vuče jako dobro mada Svakak kaže da je počeo da duvka na dihtungu glave i ispod cilindra što nije neki problem da se zameni.

 

Ova sezona se polako bliži kraju pa bih tokom zime mogao da otvorim cilindar i vidim šta se unutra dešava mada ne bih ni morao, sve radi savršeno.

 

Opet, šta vredi dobro ulje ako benzin ništa ne valja, redovno mi se zapušavaju dizne od kamenca i ko zna šta je sve progutao jadni Crnac do sada.  >:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Pozdrav ljudi

Ja sam nekad vozio MZ 251 i kad mi je zalepio klip na 130kmh i skoro zbacio sa motora, počeo sam da koristim Husqvarna ulje za motorne testere, trimere. Do tada sam probao svasta.  Računao sam, ako se testera vrti od 11000 do 14000rpm mora i mz da radi ko zmaj. Bio sam u pravu. Mnogo mirnije radi, nema dima, negreje se, sve u svemu mnogo bolje. sipao sam 2% ima da se kupi 1dl (dovoljno za 5 litara goriva, vrlo praktično pakovanje), 1l i 10l. Bilo je oko 800-900 din litar, sad nemam pojma. Verujem da je ista stvar i sa Stihl-om. Tako da vam je moja topla preporuka jedno od ta dva ulja. Mada se ljudi žale da su naišli na Stihl divču!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Meni bas ovo " Stihl " ulje sto si postavio sliku na prethodnoj strani lici na " divcu " , malo mi je cudno da na etiketi koja je na flasici zajedno odstampano i na nemackom i na srpskom. Originalno pakovanje je obicno stampano na jeziku proizvodjaca, a na posebnoj nalepnici se stampa deklaracija na nasem jeziku. Tako je bar na litarskom pakovanju - onom sto sa strane ima onu nategu za odmeravanje ulja, a i u tom pakovanju je Stihl -ovo ulje zelene boje, a ne crvene ( cisto sumnjam da su ga farbali u drugu boju zato sto ide u malo pakovanje ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma divljak je 100000000000000000000000%...U pravu si za boju ili je zelenkasto ili plavkasto!Mada kada sam video iz kojih kanti ga toce u male flasice, pa jos kada sam dobio potvrdu od momka koji tamo radi da je divljak zesci odustao sam da ga kupujem (mada mi motor sa njim nije lose radio-jedina zamerka mi je bila da se veoma brzo talozi na dnu rezervoara!!)

Sada koristim Adamol 2t sintetiku, lepo se rastvara, ne talozi se a MZ purnja samo kada je u "full trottle"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma ja sam vjeran stilu ev sad mislim za koji dan otici kupit 10lit jednu sam takvu stuko ove sezone meni je to najbolje ulje koje sam probo stavit emzu  ;)

da taj zeleni stil je sigurno divljek ja takav nisam nigdje vidio da i na mom kanisteru sve je na njemackom samo ima naljepita deklaracija na hr a i di to kupujem oni su ovlasteni trgovac i serviser sthil strojeva  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

ma ja sam vjeran stilu ev sad mislim za koji dan otici kupit 10lit jednu sam takvu stuko ove sezone meni je to najbolje ulje koje sam probo stavit emzu  ;)

da taj zeleni stil je sigurno divljek ja takav nisam nigdje vidio da i na mom kanisteru sve je na njemackom samo ima naljepita deklaracija na hr a i di to kupujem oni su ovlasteni trgovac i serviser sthil strojeva  ;)

 

Ovaj "divljak" je bio crvene boje!

 

Sta milsite o dvotaktolu koji pravi INA-crvene je boje a mineralno je...Ima u Svilajncu zastupnik INE, tako da su sve flase original. Razmisljam nije valjda lud da falsifikuje INU...?

Preporucio mi ga je jedan stari koji redovno u MZ TS 150 sipa iskljucivo njega i kaze da ne dimi mnogo i da motor lepo radi!

Jel' probao neko to ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam prošle godine slučajno naleteo na to negde po Vojvodini.

 

Nemam neko posebno mišljenje, meni je delovalo dobro, lepo se razbija u benzinu. Nisam ga koristio mnogo, samo do kuće. Ne smrdi, ne dimi ali neznam ni kako podmazuje, nisam vozio duže sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Ja sam prošle godine slučajno naleteo na to negde po Vojvodini.

 

Nemam neko posebno mišljenje, meni je delovalo dobro, lepo se razbija u benzinu. Nisam ga koristio mnogo, samo do kuće. Ne smrdi, ne dimi ali neznam ni kako podmazuje, nisam vozio duže sa tim.

jeb pa ak je vama dobar inin dvotaktol hehe pa kakva su kod vas domaca ulja na dvotaktol dimi joj ja sam to prije koristio a ima i plavi inin dv... malo je bolji kao pise da je za skutere ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

INA ima mineralno i polusintetičko ulje istog kvaliteta kao i Galax, takve su rafinerije na ovim prostorima pa je takav i kvalitet. To što piše da je za skutere znači da je ređe i da može bezbedno u mešač.

 

Doduše isto piše i na Galax ditaktol ultra koji je polusintetika samo da ja imam mešač nikada ne bih ovo sipao u njega, gusto je previše.

 

jeb pa ak je vama dobar inin dvotaktol hehe pa kakva su kod vas domaca ulja

 

Odlična ali od prevaranata nemože da se živi. Galax je imao ekipu koja lovi prodavce lažnjaka i u nekoliko navrata su našli ambalažu koju ova rafinerija nikada nije imala. Čudo jedno šta se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

I sta je poenta cele ove price?? Koj ulje je NAJ???? Ja sa onim uljem , kako se zvase ?? STIHLL?? Prodjoh mnogoooo i do Bijeljine stigoh i brda i dolove prodjoh TO JE NAJJJJ!! Bez problema,  malo dima (2%), smireno radi u 3-4000 obrtaja, pretice  sve kamione, autobuse, jugice, fice,, hehehehehe. ::) :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja