Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje za mesavinu koristite?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Za vlasnike IZ Planete 4/5

Tabela 1 je za P4, prva kolona je dok se motor ne razradi mesavina 5% kasnije 4%

druga tabela je za P5 isto 4% (25:1) a ulja... skoro sva se preporucuju :)

drugi deo tabele 2 je ulje za menjac.

 

post-9768-0-23303300-1401185396_thumb.png

 

Mozda nekom pomogne, valjda ne skodi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova

Энциклопедия *Познавательно* - самых интересных фактов обо всем на свете. Мы собираем, отбираем и публикуем только самое лучшее со всего мира.

Новые интересные факты появляются каждый день, оставайтесь с нами — все самое интересное впереди!

post-34989-4325_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova

Энциклопедия *Познавательно* - самых интересных фактов обо всем на свете. Мы собираем, отбираем и публикуем только самое лучшее со всего мира.

Новые интересные факты появляются каждый день, оставайтесь с нами — все самое интересное впереди!

post-34989-4588_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova

Энциклопедия *Познавательно* - самых интересных фактов обо всем на свете. Мы собираем, отбираем и публикуем только самое лучшее со всего мира.

Новые интересные факты появляются каждый день, оставайтесь с нами — все самое интересное впереди!

post-34989-4884_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova

Энциклопедия *Познавательно* - самых интересных фактов обо всем на свете. Мы собираем, отбираем и публикуем только самое лучшее со всего мира.

Новые интересные факты появляются каждый день, оставайтесь с нами — все самое интересное впереди!

post-34989-5054_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda nsr 75

Pozz ljudi.e ovako ja imam nsr i koristim motul 510.cena je oko 1100 do 1200 din po litru.kako gde.sinteticko ulje za jake performanse.to preporucujem svima koji voze zujalice,jos bi bilo bolje ako nadju 710.a sto se skutera tice ima i motul za skutere isto sintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: kladovo
  • Motocikl: suzuki ts 125 r

LJUDI POMAGAJTE!KUPIO SAM SUZUKI TS 125 R 1992 GODISTE.PA ME INTERESUJE KOJE BIULJE VALJALO DA KORISTIM ZA MESAVINU?SINTETIK ILI MINERALNO?A ISTO BI PITANJE VAZILO I ZA ULJE ZA MENJAC I KOCNICE.ZNA LI NEKO ODGOVOR ZA OVU MOJU MUKU?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tema je u okviru Mz Sveta, teritorije ljubitelja, poštovalaca i vlasnika MZ motocikala što znači da o Suzukiju kod nas nema nikakvih sadržaja.

 

Što se ulja tiče od početka ove teme pa dovde, dosta je toga rečeno i nismo došli do najboljeg izbora, iduvidualna je stvar.

 

Za nas je u menjaču dovoljno obično menjačko ulje a ako ga nema može i motorno. Ovde nam je važnija redovna zamena od vrhunskog kvaliteta ulja jer su naši motori pravljeni za daleko lošija ulja pa ako im priuštimo novija i dobra onda je to super.

 

Što se kočnica tiče kod nas je bitno da je u kočionom sistemu ulje za kočnice. Toliko.

 

Tvoj je motor lep i dobar, priušti mu sintetičko ulje i hidraulično DOT 4 - lična sugestija. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Velika Jasikova
  • Motocikl: Honda Transalp 650

Ljudi naleteo sam na 2t ulje za vanbrodske motore Evinrude XD100 (made in USA),u pitanju je puna sintetika. Da li neko moze da mi kaze koliko je to ulje pogodno za 125-ice cvaje, jer inace vozim yamahu tdr 125 95'..,i da li neko zna gde da nadjem specifikaciju tog ulja ?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

xd 100 je ulje za vanbrodske motore evinrude e tec,ulje je najbolje,ali je to za motore sa direktnim ubrizgavanjem i služi za podmazivanje ležajeva(ne za sagorevanje).Glupo je da sipaš to ulje jer ovde košta 10hiljada 1galon(oko 4 litre)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Velika Jasikova
  • Motocikl: Honda Transalp 650

Ma ja sam ovo ulje dobio dakle nisam ga platio :)...a sagorevanje je koliko ja znam sekundarna stvar primarno i jeste podmazivanje lezajeva na radilici i klipnjaci, a ja koristim pumpu za odvojeno podmazivanje na yamahi, a posto je ovo ulje pogodno za takve sisteme ne vidim razlog sto ga nebih koristio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Razlika patika za dzogiranje i fudbal postoji , jedne imaju krampone i nezgodno je sa njima raditi ono drugo za sta nisu predvidjene , ALI , moze . 

 E sad , ulje za vanbrodski motor , koji se hladi vodom , koju povlaci iz reke/mora po kojoj se koristi a motocikli opet vazduhom iz kretanja tj. vodom (ako je takvo hladjenje ) ali opet vazduhom , razlikuje temperaturu pod kojom se rad desava . 

Sto bi rekli : "moze i sporet od drveta , ali samo za jedno-kratnu upotrebu " ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Velika Jasikova
  • Motocikl: Honda Transalp 650

Ovo ulje je namenjeno prvenstveno motorima iznad 200 ccm odnosno motorima velike snage i obrtaja..shodno tome ovo ulje je i vise nego zadovoljavajuce za motor koji ja imam a koji ima 125ccm i 30-ak konja, a sto se tice temperature pri kojoj se odvija rad ona je sigurno niza u mom motoru nego u bilo kom drugom vanbrodskom koji ima 200 i vise ccm i 2 i vise cilindra. Ono sto me nejvise muci jeste to kako se ovo ulje odrazava na katalizator koji ja imam na yamahi, tj. kakvi su izduvni gasovi i da li bi oni mogli da naskode katalizatoru ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

prvo vanbrodski motori rade na manjoj temperaturi od motorcikla jer se hlade direktno iz vode,drugo ti motori rade izmedju 5-6 hiljada obrtaja maximum a taj tvoj ako ima kao što kažeš 30ks on vrti sigurno 12hiljada što nije mala razlika.e sad xd 100 je sintetičko i najbolje ulje za 2t ali za pente,kako će se pokazati u motorciklu to je već pitanje mada nemam neku sumnju...ako si ga već dobio sipaj 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 7 sati, rboban je napisao:

Postoji katalizator za 2T motor?

ahaha, i mene zanimalo ovo pitanje!! :D koliko znam cvaje nemaju katalizator!! :D

 

to sto pise je mozda onaj lonac za prigusenje na kraju auspuha! :D katalizator stoji na pocetku auspuha(odmah skoro do masine) i pomaze sagorevanju zaostale smese u auspuhu kod 4t motora!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Šumi, opet bežiš sa časova....nadam se da ovu temu čita veoma mali broj ljudi sa foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Bt 50 n

Vozim BT 50 godinu dana, koristio sam 5 vrsta ulja za mesavinu. Jednom mi je dosao tatin prijatelj majistor u velikom preduzecu i rekao da korsitim sae 30 za mesavinu slobodno. Nisam bas bio siguran u vezi toga ali on je garantovao to cak i kupovinom cele masine ako se nesto pokvari. Posle 4 meseca voznje sa sae 30 mesavinom otvorio sam masinu, pogledao klip i sve se sija. Nemojte bacati pare na neka sra*a  u malim bocicama lepo obojena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ta ulja nisu predvidjena za sagorevanje,ne sagorevaju potpuno, prave razne taloge ali normalno,ti imaš mogučnost izbora. Tradicionalno uz koriščenje SAE 30 kao mazivne komponente kod vozila koja troše mešavinu ide i poliranje usisnog kanala.To je meni pričao jedan majstor,tamo početkom  `70-ih godina ali do duše iz malog preduzeća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

Šta mislite i jeftinom mol dinamic 2t sprint.Nigde ne piše da je polusinttikaa ali se vidi iz karakteritika.Ima dobre standarde  čak bolje od večine polusintitika a kao preslikani motul 510 i skuter polusintetički- potpuno iste sve tehnicke karakteristike

Cena 550 din litar

Promenio član sasa ns 1
j

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja