Jump to content

Moto Zajednica

Honda vfr750 rc36

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Pozdrav narode.potreban mi je savet. Pre 8g kupio sam vfr rc36 sa 47hiljada sada ima oko 96 hiljada,presao toliko bez vecih problema,redovna zamena ulja dva puta menjao lanac i akumulator jednom plocice i mnogo guma. Sve to bilo super do pre neki dan,nije paljena oko dva meseca i malo verglanja i kad upali ugasi se dok nije napunila karburatore,e onda radila oko 5min i samo promeni zvuk kao da otkazao klip,i ugasi se.posle toga vergla kao da nema jednu ili dve svecice i nece da upali. Vas savet sta mi je ciniti? Motor nisam silio uvek se greje pa se krece voziti,ulje menjam na 5-6hiljada 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Гориво, проблем са дотоком горива.

ПС. Ако је веч проблем ту онда нечеш прочи без комлетног чишчења карбуратора.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Позајми компресор, ако имаш још боље. Извади свечице и намештај један по један клипове у GMT или где је ознака Т. Онај клип који је на паљење у тај цилиндар убацујеш ваздух и ако шушти кроз усис или издув онда вентили не затварају. Други начин: Скини филтер кутију и верглај, затварај руком карбураторе један по један. Требао би да осечаш вакум, код тог где нема вакума вентил/вентили не држе. Рекао си да је мотор стајао неколико месеци, у фази стајања нормално је да је неки вентил отворен а неки затворен тако да због влаге у ваздуху могуче да је кородирао неки сиц или неки вентил па не належе добро.........и јбг.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Aha.kapiram .u zimskom periodu obicno ga palim jednom mesecno i radi dok ne dostigne radnu,i tako svih osam godina.e sad nije paljen od 20novembra do 2 januara oko mesec ipo dana.i onda se desilo to sto se desilo. I sada kada ga verglam brzo vergla kao da skinuta jedna svecica ili kao da nema kompresiju.tako da ovih dana da grane malo sunca pa cu ga u toplu garazu i sa drugarom da skinem i da poslusam vase savete,da jedno po jedno probam. Ja sam se uplasio da nije pukla neka klipnjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако је пукла клипњача то је тотална хаварија и обично 90% од агрегата иде код "старо купујем". Код тебе може да буде нешто банално а и рецимо запечене карике што код Јапанца је реткост. Прво провери свечице извади очисти и угреј на плин за кафу. Такве вруче зашрафи и пробај да упалиш, ако упали и ради купи нове. Ако се и даље дешава исто идеш у други левел.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Pa to,znam da je onda totalna havarija,i onda druga masina ili drugi motor.ali prvo cu da krenem od svecica pa ce da vidimo sta je i kako je i tad kompresiju da izmerim ☺ tako da hvala na savetima ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Na RC36 sam već 5 godina. Može biti sledeće:
 

1. Riknula pumpa goriva (retko se dešava)

2. Začepljena ler dizna na prvom karbu (vrlo verovatno da ti se ovo desilo, sleglo se prljavo gorivo)

3. Kill Switch hoće da se zaprlja i da daje slične simptome

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07
pre 3 minuta, Krokodilo je napisao:

Како верглаш без "црвеног дугмета" ???

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

 

Na svakoj Hondi je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

У мајку му Ј, падам на испит знаш да нисам приметио. Возам Африку баш касније идем да пробам дали вергла

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Ja sam preso skoro 50hiljada za osam godina i nikad nikakav problem najduze mi bilo trstenik tivat 530km. Da vergla iako je na off. Tacno sljam u karburatoru  jer pocela je ovo leto malo nemirnije da radi.a i ja kako sam ga uzeo nisam dirao ni svecice ni filter vazduha niti radjeni vakumetri karburatora,tako da cu to sada sve da odradim. Jer pomaze wd40 za kill switch? Oko 15hiljada sam presao po kisi i jedno vreme me drndao kill switch 2018te bila kisa ceo maj jun i jul a svuda sam isao i stalno kiso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

druze ni na yugu ne zapekne klip od stajanja a kamo li na hondi....tako da ne verujem u to 1000%

da je pukla klipnjaca mislim da bi primetio u voznji.....

nego proveri ti da nisi zeznuo slavinu pa je ostavio na off.....

ja sam  pre mesec dana imao tu muku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Od kako sam ga kupio pre osam god. bila slavina na rezervu i nikad je nisam pomerao jer znam da se zalili da hoce da procuri. Promenio sam 17 automobila za 7g i sam ih popravljam od taunusa iz 78g, korada,3x sciroco gti,4x ecorta svi xr3i ,siere, venta gti, 124,ali motor nikad nisam imao potrebu da bilo sta popravljam jer sve odlicno radilo. I samo mi bilo cudno kad je upalila i ugasila se posle 5min da bukvalno vergla kao auto kad odvijes jednu ili dve svecice onako brzo i bez napinjanja kompresije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Palio sam je 6-7x i spricnem gas i pun sauh jer isparilo gorivo nije paljena dva meseca,i ona se tako dva tri puta javi radi dve tri sekunde i ugasi se,i onda upalila i radili svi cilindri,vratim sauh na oko 1700obrtaja i tako radila jedno pet minuta i samo promeni zvuk otkaza jedan cilindar i tako radila par sekundi i ugasila se i ja da zaverglam ona vergla ono brzo ali nece ni da se javi.ja ostavio tri sata pustio akumulator da se dopuni i probam da verglam ona vergla brzo ko da skinute svecice i nece da upali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Извуци кабл на било коју свечицу, извади лулу и провери кил свич. На OFF не баца варницу а на ON баца.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
22 minutes ago, Igor rc36 said:

Ja sam preso skoro 50hiljada za osam godina i nikad nikakav problem najduze mi bilo trstenik tivat 530km. Da vergla iako je na off. Tacno sljam u karburatoru  jer pocela je ovo leto malo nemirnije da radi.a i ja kako sam ga uzeo nisam dirao ni svecice ni filter vazduha niti radjeni vakumetri karburatora,tako da cu to sada sve da odradim. Jer pomaze wd40 za kill switch? Oko 15hiljada sam presao po kisi i jedno vreme me drndao kill switch 2018te bila kisa ceo maj jun i jul a svuda sam isao i stalno kiso

50 hiljada isti filter vazduha? 

 

Ma i da si ga ubio, sta te briga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Ujutru cu da uzmem imam jednu novu svecicu i izvucicu kabal da vidim da li baca varnicu. Pa kako sam je uzeo nista osim potrosnih delova nije menjano,i imao sam problem odlabljavao mi se lanac cim ga potegnem on se olabi odem ts kg 70km i dva puta dotezem,mono volumen viljuska ima jedan sraf za stezanje e to me celo leto zezalo 2018te 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja