Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

e ovako,interesuje me sve o ovom motoru. najvise bih volio iskustva iz prve ruke. djenerale ako si tu,reci koju :) znam da je v2 agregat i zbog toga mi se svidja, jedini naked sa takvim motorom je jos cagiva raptor,koliko mi se cini.

 

post-1807-12878998390864_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Ej, zemljace, zaboravio si "samo" Apriliu Shiver i Ducati Monster... ;)

 

Mozda je covek mislio sa identicnim motorom, raptor nosi sv-ovu masinu.  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Djeneral je na moru do 5og . Inače je veoma zadovoljan sa svojim primerkom a za sva pitanja će ti biti dostupan kad se vrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

samo japanac na duze staze,bez egzotike :)  ovaj agregat se pokazao jako izdrzljivim, inace to je motor iz stroma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

ovaj agregat se pokazao jako izdrzljivim, inace to je motor iz stroma.

 

Greska,

 

"The smaller V-Strom hits this slice of the market with a package that mixes the sweet 645cc, 90-degree, fuel-injected V-twin from the street-going SV650 with a more upright, dirtbike-like riding position..."

 

SV je pusten u prodaju, sada vec, davne 1999, dok se DL 650 V-strom pojavio 2004. godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Odlicna masinica, ima manje problema od iste verzije od 1000cc...zovu je "japanski dukati" ....znaci ko nema za Monstera, i nece u egzotiku zbog delova i svega ostalog, kupi SV-a...

 

Sto se tice samog SV-a, dobra masina, i dobar i cvrst ram (dokaz je da ga koriste za trke twin-ova, bez modifikacija na ramu i zadnoj viljusci, stavljajuci samo prednju viljusku od gsxr-a)...To mu ujedno i pominju kao najvecu manu, mekana viljuska bez mogucnosti regulacije...i da, kocnice bi trebalo pojacati pancirnim crevima...ne znam da li su to promenili na novijim modelima...

 

Inace, jako vozan i pouzdan motorcic, kad se stavi otvoren izduv ima jako lep zvuk (potrazi na Youtube), jako je lagan (165kg) i lak za voznju. potrosnja na otvorenom jedva nesto malo iznad 4l...znaci i ekonomican...ide preko 200 (zavisno od prenosa, "S" verzija je produzena za dva zuba pozadi, cini mi se, ili jedan napred, nemoj me drzati za rec, i ide 10-tak kilometara brze), i moze da krstari fino oko 160 (ako ti ne smeta vetara na "N" verziji...mada ima super vizira koji se mogu kupiti za njih, koji omogucavaju uspravnu voznju sa super zastitom od vetra.

Sto se tice izbora, ja bih izabrao "N" verziju ako ces voziti po gradu i ici na putovanja pre od "S" verzije, jer polozaj na njoj umara zglobove, i vise je za sportsku voznju.

Jos jedna razlika izmedju "S" i "N" verzije je u duzini zadnje viljuske...

 

Taj motorcic od semafora do semafora, i po krivudavim putevima, pa i na stazi sa malim modifikacijama (viljuska, kocnice) moze da parira sportskim 600-tkama zbog male tezine i nacina isporuke snage (potrazi i to na youtube, videces).

 

Cagiva raptor je verzija sa boljim kocnicama i ogibljenjem...i naravno drukcije izgleda :D...

 

Imas puno sajtova posvecenih ovom motoru, i sve je detaljno opisano, problemi (kojih ima malo), mane (kojih ima malo) i prednosti...pa pogledaj po netu, dovoljno da na googlu otkucas SV650, i sve ce ti se samo kasti :)...sve u svemu, jako lep motorcic za prihvatljivu cenu.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Posto je Shesti sve lepo objasnio(svaka cast),nemam sta da dodam..osim onog dela sa potrosnjom,ipak je dosta veca.Prednji kraj jeste meksi,ali nema nikakvog lelujanja i motor je veoma stabilan pri ostrijoj voznji(naravno sa nekim dobrim gumama),tako da to ne treba da te brine.Nisi rekao koju bi verziju uzeo,posto se razlikuju do 2003 i posle.Od bitnijih razlika,osim estetske,tu su el. ubrizgavanje,hladnjak ulja i promene na izduvu i jos ponesto,ali neke drasticnije razlike nema.Iskreno,meni je stariji lepsi,ali sam verovatno subjektivan po tom pitanju.Ja mog malog koristim i po gradu i na malo duzim turicama,a bio sam i na batajnici sa njim gde je pokazao da mu ni takva voznja nije problem(kao sto Shesti rece,postoji cak i SV kup valjda u americi).Da ga ja vise nebih hvalio(mogu ovako do sutra),ti pitaj sta te zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

hvala na odgovorima! kad ga budem uzimao a ocu,bice iz salona,tako da sam vec sve stranice o njemu procitao, i skroz sam zadovoljan. bas ono sto mi treba. definitivno N verzija,jer je S bas sportska,za zglobove a to mi vise ne treba :)

sto se tice raptora izgelda da im suzuki vise ne da agregat... tako bar prodavac cagive rece,da li je tako ili je fora da sto prije kupim jedan koji je njemu ostao ne znam :)

sve u svemu bas sam zadovoljan kritikama sto sam nasao za SV650 1000 ne bih,tolike pare za registraciju mi se ne davaju,pogotovu sto ce sad u cg da skoci 50% ... lopovsku... im....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Imao sam SV 650, 2003, novi model. Skroz ok motor, mada i ja sam imao tu zamerku na prenju viljusku sto je mekana i nema mogucnost stelovanja (da bude tvrdja), ja sam taj motor uzeo za svoje potreba, to jest najvecim delom za stunt ili tako god, malo mi je bio nervozan na zadnjem tocku, a prednjak je bio solidan (mozda da su malo jace prednje kocnice, ali za NE extrmnu voznju su i vise neko ok), ima mnogo snage za tu konjazu, i bas dosta se oseti ta njegova kilaza u voznji (mnogo lak motor). Kad ste vec spomneuli da cagiva raptor ima agregat od SV-a, navodo i hyosung comet gt 650 (ciji sam takodje bio vlasnik) ima agregan od sv-a starog modela, to jest kopiju tog agregata, necu vam sad praviti poredjenje ta dva motora, ali cu vam reci da hyosung dostaa manje trosi od sv-a, cak i ako ima skoro 10ks vise od sv-a, a onaj podatak od 4l sto shesti reci je skroz netacan, iz prve ruke vam kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Stefane, Dusane, pa kolika vam je potrosnja (bila)? Ne bi smela da predje 5, 5.5l/100km otvorenog cak ni kad vozis dvoje i natovaren si...to mi rekao poznanik koji je imao 1999-to godiste, i prilicno ga dugo vozio  ???

 

BTW, i meni se vise svidja onaj do 2003-ce...taj zaobljeni ram :)...i brate, vise volim karb...nekako mi to ubrizgavanje na motoru jos kilavo radi, nisam vozio motor sa njim a da mi se svidja isporuka snage :)

 

Dusane, jel' te mrzi da uporedis Hyosung i SV? Bas me interesuje razlika (sorry ako je off).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Vozio sam prosle sezone S verziju, 2003g, novi model. Bio sam zadovoljan i potrosnjom ( oko 6-6,5) i voznim osobinama motora. Lagan, upravljiv i super izgleda. Masina proverena i izuzetno pouzdana, presao sam oko 15.000 prosle godine.  Kupuj i ne razmisljaj.

Ovo je moja bivsa makina.

 

post-411-1287899843438_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Stefane, Dusane, pa kolika vam je potrosnja (bila)? Ne bi smela da predje 5, 5.5l/100km otvorenog cak ni kad vozis dvoje i natovaren si...to mi rekao poznanik koji je imao 1999-to godiste, i prilicno ga dugo vozio  ???

bas sam mu skoro preracunavao potrosnju naotvorenom,do djerdapa i nazad i bila je oko 6.5 litara(ako se dobro secam).Doduse jeste bila ostrija voznja,ali glupo mi je da mu merim koliko trosi pri penzionerskoj voznji posto ga tako i ne vozim..uglavnom,neka srednja potrosnja mi je jaca od 7 l.Pritom da napomenem da su mu karburatori i ventili nastelovani(kod joce),a filter vazduha cist.Trebalo bi da ova nova verzija manje trosi,ipak je el ubrizgavanje preciznije..sve u svemu,sa SV-om nemoze da se racuna na neku bas ekonomicnu voznju,ali ako hoces da ti motor dobro ide nemozes da zalis za benzinom(nemozes i jarac i parac)  :D.Da se vratim na prednju viljusku,jer je ona verovatno najslabija tacka,tesko da bi se ista dobilo njenim stvrdnjavanjem(razmisljao sam o tome) jer onda osteje zadnji amortizer kome se podesava samo predopterecenje opruge(znaci nije potpuno podesiv) pa bi to povuklo i njegovu zamenu,sto se malo kome isplati i ta kombinacija bi bila dobra ali samo za stazu.Ovako podjednako "tonu" i prednji i zadnji kraj i to se sve sasvim solidno ponasa..uh al se napricah ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Meni trosi negde oko 6, ali pri nekoj mix voznji, po gradu, na otvorenom i + malko zesce voznje, verovatno bi trosio 7+ da ga oshtrim konstantno.

Iskreno, ne smeta mi toliko prednje oslanjanje koliko mi upada u oci osetljivost ("nervoza") pri dodavanju gasa na malim obrtajima, znam da je to posledica v twin masine i njene isporuke snage (a ima i toga sto sam pre sv-a vozio cvaju pa jos uvek ne mogu da se naviknem), ali nekako mi je mnogo osetljiv na dodavanje gasa. :-\

 

U glavnom izuzetno upravljiv i poprilicno agresivan bajk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

je li ko stavljao volan od naked verzije na s? pitam zbog visine istog, jer bi to po meni bilo idealno, izgled kao R sa oklopima a normalan polozaj tijela u voznji... nesto kao novi er6f

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

od skoro vozim SV650S 2003 i mogu ti reci da sam prezadovoljan ponasanjem motora na putu, upravljanje, odziv na gas, kocnice su fantasticne,  ma idealan. neces pogresiti ako uzmes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav, imam u kombinaciji za svoj motocikl AA 500 iz 2004 da pazarim Sv 650 iz 2000 godine uz neku doplatu od 200 eura.

 

Imate li neki savjet na sto da obratim paznju prilikom pregleda, izgleda dobro na slikama presao ako je tacno 57 000 km?

 

Bilo kakav savjet dobro dodje!

 

Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Jel moguće da nema nista o ovom modelu napisano od modela 2003 god.

Da li nema danasnjih vlasnika modela od 2015 pa na ovamo.?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja