Jump to content

Moto Zajednica

Ulje za 4t skuter

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
I kao što vidiš, ima još nas koji teramo gorepomenuta piaggio sokoćala sa kvačilom u ulju .
Onda za vas nisu auto ulja koja imaju svojstvo da smanjuju dodatno trenje u motoru. Mislim na auto ulja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
19 minutes ago, alagor2000@gmail.com said:

@zhex
Namotaji su u ulju. ;)
Bar je tako na vecini skutera vecih kubikaza.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Onda povlačim pitanje :). Inače, što se tiče klasičnih vespi, to su dvotaktne mašine (uglavnom, kasnije su bile poneke četvorotaktne) pa ulje koje podmazuje ležajeve i klipnu grupu ide u gorivo (mešavinu), a u menjač ide obično sae30.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Као што разумех возиш PX, интересује ме које уље стављаш у мењач. Мени је PX најбоље шалтао са ATF DEXTRON II.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
11 hours ago, Krokodilo said:

Као што разумех возиш PX, интересује ме које уље стављаш у мењач. Мени је PX најбоље шалтао са ATF DEXTRON II.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Vozim vespu GS160 iz 1962. Mašina je u suštini po konstrukciji veoma slična sa PX serijom. U originalnom uputstvu stoji samo da se sipa ulje SAE30, tih godina je samo to bilo poznato kao specifikacija ulja :). Sad je teško i naći monogradno ulje, srećom Modriča ga još pravi. Menjač radi lepo, ne zapinje i po meni je to sasvim ok ulje. Slažem se sa tobom, potcenjeno, ali dobro.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

IPONE ulje za prenos Trans Scoot 80W90 125ml je GL 5, a

Motul scooter gear 80w90 150ml je GL 4.

Za Kymco agility 4t. Koristio sam Motul za menjač ali vidim da ima Ipone isto. Pošto već uzimam ulje za motor od Ipone da li je OK i njihovo za menjač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja sam batalio skuterska ulja za menjač, i sipam Total TRANSMISSION SYN FE 75W-90. Mislim da je sad izašlo neki drugog naziva, ali je zadržalo odobrenja: GL4, GL5, MT1. Kad ga istočim izađe kao i kad je sipano, dok je onaj Motul iz tube uvek bio mutan ko mulj.

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Nije Motul bio prljav, već se iz nekog razloga zamutio. Nadam se da nije bila aeracija, jer ako je tako to ne valja

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
Nije Motul bio prljav, već se iz nekog razloga zamutio. Nadam se da nije bila aeracija, jer ako je tako to ne valja

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока


А можда је и била.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

И ја се слажем да у скутерашки редуктор иде нормално уље за мењач од аута. Може SAE 90 за 125/150/200/250/300/500, е, код 50ку због мале кубикаже која осеча сваки отпор могло би 80/90 или 75/све једно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
А можда је и била.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Taj Motul je sipan na prvom servisu, i nikad više. Interval je bio kratak, tako da do štete nije moglo doći, ali je za manje pare ovaj sintetički Total dve klase iznad onog mineralnog i preskupog Motula u tubici. Jedino što je Total u boci od litar, ali sam nabavio crevce od infuzije i veliki špric, uz pomoć koga mi je sve jedno sipam li iz tube ili litarske ambalaže.

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Јозо, бар си тубицу од Мотула могао да зачуваш као "специјалан алат" па да ти се цена мотулова исплати.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Bacio sam je ko da je virus lepre u njoj
PS: koliko god da volim Motul, kako full synt auto ulja tako i full synt moto ulja, toliko me je taj Scooter Gear iz tubice razočarao.

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Vidis meni prodavac u radnji nije preporucio taj motul kaze ne ide to u tvoj motor, sipaj motorno ulje u reduktor. Na preporuku kolega sa foruma i jednog servisera odlucio sam se za mjenjacko ulje 75w-90.
Uzeo sam Mannol, sintetika. Samo to je u tom trenutku bilo dostupno u autodijelovima. Cuo sam da ga par mehanicara hvali, a i drugar koristi njihovo motorno ulje godinama i zadovoljan je. Cijena litre tog ulja oko 6-7 eura ako se ne varam. A one male motulove tubice 8 eura s tim da ce mi zafaliti 30ml.

 

S obzirom da nije neka investicija planiram ga mijenjati dosta cesce nego sto je propisano. Na svakih 3-4k cu mijenjati motorno ulje, provjera prenosa pa i to ulje u reduktoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 47 minuta, Jozza je napisao:

toliko me je taj Scooter Gear iz tubice razočarao

Ja sam prešao skroz na Ipone ulja. Za tvoj model skutera IPONE preporučuje ipak mineralno iz tubice:

IPONE-7_TRANSCOOT_FACE2000x2000.png?v=16
WWW.IPONE.COM

TRANSCOOT is a mineral oil specifically developed for the lubrication of transmissions and rear axle of scooters and maxi-scooters with 2-stroke and 4-stroke engines.

 

125 ml je kod nas oko 400 din. Nije skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Ja sam prešao skroz na Ipone ulja. Za tvoj model skutera IPONE preporučuje ipak mineralno iz tubice:
IPONE-7_TRANSCOOT_FACE2000x2000.png?v=1613473056 WWW.IPONE.COM
TRANSCOOT is a mineral oil specifically developed for the lubrication of transmissions and rear axle of scooters and maxi-scooters with 2-stroke and 4-stroke engines.  
125 ml je kod nas oko 400 din. Nije skupo.
Nekako sam naučio da više verujem svojim očma i ušima, nego li natpisu na etiketi ili preporuci proizvođača, pogotovo ako za manje para mogu naći kvalitetniji proizvod

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma OK naravno, nemam ništa protiv, a pogotovo što ovde nema nikakve greške. Učinilo mi se da je poenta da je cena previsoka, pa reko i nije baš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Au bre drugari, pa sad ste me potpuno zbunili. Znači, ne valja ni Ipone ni Motul za menjač kod malih skutera, nego neko auto ulje 80w90. A, da li je ulje 80w90 uvek mineralno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
Au bre drugari, pa sad ste me potpuno zbunili. Znači, ne valja ni Ipone ni Motul za menjač kod malih skutera, nego neko auto ulje 80w90. A, da li je ulje 80w90 uvek mineralno?
А какве везе има дали је минерал или синтетик? У принципу код скутера ако је интервал промене једном годишње на почетку сезоне и није потребно ништа више од минерала. А ако је минерал 125ml 8€ а цео литар синтетика исто, ваљда купиш оно што се више исплати.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja