Jump to content

Moto Zajednica

Ulje za 4t skuter

Recommended Posts

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

@:Joza sipali 5-50?

ja u moj agility sipam ipone 15-50,letos je radilo super.Sad kad je ladno radi ok ,samo masini treba duplo vise vremena da se zagreje,nema drapanja dok je ladan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Vecina sjutera ipak ima suvu lamelu. Cvt je genijalna stvar,cak i automobili to koriste.
Prosto,a radi super.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
@Krokodilo
I kako je kod njih rijesen prenos?
 
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
 
 
 
Мењач, бирач, корпа/ламеле и потисне. Само нема ланац или ремен него дирекно на задњи точак.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Да, стиснеш кумплунг и окренеш ручицу: 1ва према доле а 2га, 3ча и 4врта према горе. Кад је кумлунг пуштен зуб осигурава да ручицу не можеш окренути и случајно убациш у брзину. Од ручице до агрегата пренос кретања је преко сајли итд, итд.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
@:Joza sipali 5-50?
ja u moj agility sipam ipone 15-50,letos je radilo super.Sad kad je ladno radi ok ,samo masini treba duplo vise vremena da se zagreje,nema drapanja dok je ladan
Ne stigoh juče, daće Bog danas, 100 obaveza oko kuće i u kući. Ja sam letos sipao Modriču Mototatol Racing 15w50, i kad je vrelo napolju ne smeta mu, ali se oseti da je "gušće" prvih par km. Imam još Modriče, ali me žulja da probam auto ulje. Pre toga sipao Motul Scooter Expert 10w40, Ipone Katanu 10w40, Shell Ultra Advance 10w40. Ne videh neku razliku. Hteo sam da sipam auto ulje Shell Ultra 5w40, ali me par ljudi ovde odgovorilo, navodno zbog konstrukcije agregata, ne voli lako-tečivo ulje. Ali mu je 15w50 ipak previše, bar kad je hladan. Kad je vrelo napolju i za pun gas sigurno mu paše

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne stigoh juče, daće Bog danas, 100 obaveza oko kuće i u kući. Ja sam letos sipao Modriču Mototatol Racing 15w50, i kad je vrelo napolju ne smeta mu, ali se oseti da je "gušće" prvih par km. Imam još Modriče, ali me žulja da probam auto ulje. Pre toga sipao Motul Scooter Expert 10w40, Ipone Katanu 10w40, Shell Ultra Advance 10w40. Ne videh neku razliku. Hteo sam da sipam auto ulje Shell Ultra 5w40, ali me par ljudi ovde odgovorilo, navodno zbog konstrukcije agregata, ne voli lako-tečivo ulje. Ali mu je 15w50 ipak previše, bar kad je hladan. Kad je vrelo napolju i za pun gas sigurno mu paše

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

И Модрича уопште је ОДЛИЧНО уље немојте са потцењивањем према њему.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Polusintetika. Šta znam, iskreno ne videh razliku između Motul, Ipone i Shell, sem što su druga dva puna sintetika i jeftiniji
PS: jedini loš utisak u vezi Motula imam sa onim skuteraškim uljem za menjač iz plastične tube. Oba puta pri ispuštanju je bilo mutno. Prešao sam na (auto) menjačko ulje Total Syntrans FE (75w90). Sintetičko. Ispuštam ga čisto, nema aeracije (balončića), itd. Opet mnogo jeftinije od tog mineralnog Motula.
PS2: Skoro svi proizvođači moto ulja za ovog Kimka preoručuju 10w40, al' u Beogradu preko leta bude pakao, pogotovo u Kneza Miloša, stani-kreni, itd

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne stigoh juče, daće Bog danas, 100 obaveza oko kuće i u kući. Ja sam letos sipao Modriču Mototatol Racing 15w50, i kad je vrelo napolju ne smeta mu, ali se oseti da je "gušće" prvih par km. Imam još Modriče, ali me žulja da probam auto ulje. Pre toga sipao Motul Scooter Expert 10w40, Ipone Katanu 10w40, Shell Ultra Advance 10w40. Ne videh neku razliku. Hteo sam da sipam auto ulje Shell Ultra 5w40, ali me par ljudi ovde odgovorilo, navodno zbog konstrukcije agregata, ne voli lako-tečivo ulje. Ali mu je 15w50 ipak previše, bar kad je hladan. Kad je vrelo napolju i za pun gas sigurno mu paše

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Баш воли, сваки агрегат где су лежајеви кугличасти условно речено подмазује се као 2Т и није му важан притисак уља него константни доток истог(навлаживање делова). И зато му одговара баш лако проточно уље.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

@Jozza
ja vozim samo ljeti,znaci meni bi mozda moglo.i 15w40?
Kakav je ovaj Eni sto sam sipao?
Iskreno, nikad nisam cuo za to ulje?!
Da sipam auto ulje nije mi palo na pamet a mozda nije losa ideja.
Mogao sam nasuti i Yamahino,iz bureta u Yamaha servisu. Toga ima.
Yamahalube valjda.ee9f9b5eac29fe9c23d19227c92e3469.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
@Krokodilo
Ja bih trebao sipati " domace ",ali Modrica je zadnja sto bih nalio u skuter. Doduse,lazem,sipao bih Modricu u prenos. default_0namigivanje.gifdefault_0namigivanje.gif
 
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
 
 
 
Требао би јер заслужује, код мене дистрибутер Џемо је често по састанцима и на путу вероватно у борби да прошири продају па тешко се наџемо и зато имам алтернативе. За Модричу све најбоље.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Za kuglične ležajeve nije problem, neko reče da je termo grupa zahtevna, pa "tanko" ulje ne ide.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Za kuglične ležajeve nije problem, neko reče da je termo grupa zahtevna, pa "tanko" ulje ne ide.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Кааааако да не, само грубље ради а то зна да нервира АЛИ, спортски ауспух и здрааааво.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
U uputstvu pise 15-40 ili 15-50.Verovatno ima veze sa tolerancijom zazora u masini cije je poreklo gy6.full sintetika je retka za ovu klasu
Ne baš, jer upravo 4T 10w40 sintetike imaju HTHS u rasponu 3.7 do 4.5, dok je za ovaj automobilski Mobil 5w50 HTHS=4.4, dakle visoka vrednost viskoziteta @150°C

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja