Jump to content

Moto Zajednica

Ulje za 4t skuter

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Jozza

Znam da je kosacica ma da ni to ne valja.... napisah vec kad se mogu videti opiljci.

Nego, znam da je neko budzio 4T kineza, sa 50 dizao je na 80ccm pa se posle zalio da mu lupa iz masine al da pali i ide ko metak, bese i kratak video klip zakacen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Jesam ja budžio, ali nije 80cc, tako se reklamira, stvarna kubikaža je 72cc, jer je klip od 47mm.

Nikakvih problema ni opiljaka nisam imao.

Ova kosilica/kosačica je zapuštena, nakon prve zamjene nije godinama mijenjano pa je valjda zato bilo puno opiljaka.

Ja sam je uzeo, očistio filter, zamijenio svjećicu, zamijenio ulje, naoštrio nož, radi kao zmaj i sada nema opiljaka.

MTD je u pitanju, nije neka kineska.

Vjerujem da opiljaka ima i poslije razrade, ali u dosta manjim količinama (morate pažljivo izliti ulje iz posude i dobro se zagledati).

Kineski materijali su mekani i vazdušare se lako preforsiraju, ali su i izdržljivi, moj GY6 50cc je prešao 15k, za manje od 3 godine.

10k na 50cc, 5k na 72cc, ali 15k stvarnih kilometara, pošto kilometar-sat laže za 20% (pokazuje 18k). :D

Ja ga samostalno održavam.

Održavanje i neforsiranje su ključ uspjeha, vjerujte mi da bih imao muda ići sa njim na put po Evropi koliko ga smatram pouzdanim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Е ту се слажемо у потпуности, Ја сматрам да је машина највреднија од све на њему а пластике на задње место. Иначе за Баотијане и Лифане гарантирам да вреде сваког новчича датог за њих. Иначе око магнетне штопне, ја сам на 17тици са стране залепио један магнет који стоји самостално јер је штраф гвозџе. На великој штопни код сита јер је алуминиј залепио сам два полукружна магнета двокомпонентним лепком. "Намаз" од лепила не вири са стране тако да слободно може да се убаци патент кључ за скидање и монтирање истог.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

A za menjač? Koje ulje? Da li može bilo koje motorno sa oznakom 80W90 ili ima još neka oznaka specijalno za skuter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Не бацајте паре џабааа, најобичније уље за мењач од аута 90ка а кад је у питању 50цц 80-90 због мање кубикаже која на хладно осеча густину уља мада нема фрке.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako manual izričitno ne kaže GL4 ili GL5, onda bilo koje. Ja sam imao od auta (ostatalo u kantici) 200ml Total FE 75w90 pa sam to i usuo

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Onda si uzmi SAE 90 ulje za menjače i to je to. Ako ti je mnogo litra, prodaje se u tubicama po 150ml (Motul npr). Ali izađe skuplje ako ćeš par puta menjati

PS: koji je to skuter kad mu staje decilitar ulja?

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Grci stavljaju 80w90 u taj isti, mala mašina pa da joj bude lakše u startu.@Krokodilo je napisao isto to

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako nema žutih metala može, a ako ima GL4 ili GL4/GL5 MT-1 TDL

Onaj Motul Scoot Gear u tubici je GL4

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Mislim da je ono Nisotec GL4. Mogu da zamenim ako treba to. Nema ovde kod mene te male tube Motul-ove. Ranije sam ih kupovao ali zbog pošte i poštarine razmišljam o ovom ulju. A i pitanje da li treba motor da se zagreje kao kod menjanja ulja u motoru ili može na hladno. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Tolika polemika o ulju.Ja sam sa svojim skuterom (Yamaha Nouvo) presao 50000km,manjam na 3000km i do sad nijedan problem imao. Sipam Motul scooter expert 4t.Pa ne staje u skuter 10L pa se gleda u svaki cent. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Nije mi problem za motor, to su mi rekli. Pitam za menjač i neću da davim više. Nije neki izbor ovde kod mene i zato sam uzeo ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
1 hour ago, goja71 said:

Nije mi problem za motor, to su mi rekli. Pitam za menjač i neću da davim više. Nije neki izbor ovde kod mene i zato sam uzeo ovo.

kupi ipone, motul ili bilo koje ulje za transmisiju, to se menja na par godina, bitno da ga ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
kupi ipone, motul ili bilo koje ulje za transmisiju, to se menja na par godina, bitno da ga ima
Na Kymco skuteru se menja na 4000 do 8000 kako kojem. Sa sintetikom može više. Ja bih sipao (i sipam) 75w90 GL4/GL5 TDL MT-1 sintetiku, da ne menjaš svaki čas. To ulje u tubi je mineralka i preskupo je. Iole moderno GL5 ulje ima inhibitore korozije, i može i u GL4 menjač, a kako skuter nema sinhrone od bakra, trebalo bi da je OK i GL5

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 7 sati, Jozza je napisao:

75w90 GL4/GL5 TDL MT-1

ovo može u skuter ali je namenjeno za kamione i gradjevinske mašine,može da izdrži nešto veće pritiske ali manje obrtaje i dosta veću tempereturu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja