Jump to content

Moto Zajednica

Ulje za 4t skuter

Recommended Posts

  • Drug član, 4387 postova
I u kosačicu sipam sintetiku, jednostavno treba joj duže vremena da se "razbije" , pa mi je mirna glava, a menjam na 50 radnih sati. A skuter ili auto ulje iz moje perspektive je samo pitanje bacanja para ili kupovine po povoljnijoj ceni. Ovo ne važi za auto ulja nižeg kvaliteta, ali ako je Shell Helix Ultra 5w40 dovoljno dobro za Porše ili Ferari, valjaće i za naša sokoćala.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


Јозоооо друже, мени више мрско, не знам теби.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: SYM Symphony SR 125i
pre 4 minuta, Krokodilo je napisao:

Јозоооо друже, мени више мрско, не знам теби.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Prijatelju, ja sam samo lepo pitao, niko nema obavezu da mi da odgovor ako mu je "mrsko", ili šta već?! Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Polusintetika je "dovoljno dobro", sintetika je "odlično". Na tebi je koliko ti je stalo do mašine. Scooter vs auto ulje, čisto finansijsko pitanje. Sintetičko auto ulje je UVEK za klasu bolje od polusintetičkog scooter ulja, a cena je tu negde. Mislim da dileme nema, bar kod mene.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1493 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
On 22.5.2021. at 14:55, Andrej_Hotstepper je napisao:

Te priče da u autu ulje traje 30.000km je priča ovih što prodaju kola. Uzme se auto na lizing, 4 godine, 3 zamene na 30.000km i posle toga auto je za otpad.

Garancija je istekla - ali dođi da ti prodamo delove. A i radni sati su nam povoljni. Nećeš?! Pa kupi novi.

 

On topic:

U PCX125 Honda kaže da ide isto ulje u menjač kao i u agregat. 10w30 MB

Ja menjam ulje na 30k km. Opel astra J, uzeo sam novu i rekose mi da dolazim na mali servis na 30k, ja malo skeptican a oni u fazonu dodji ako hoces i na svakih 1000km da ti uzmemo pare. Evo predjoh 180000km i to na plin, jos nije ni stucnuo i ne trosi ni kap ulja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Shell program je za mene sve što mi treba. U VFR već godinama advance ultra, u autima samo Šel, u kamionima takođe...

E sad, u PCX je išlo do sad samo Honda ulje, jer ne nalazim 10w30 MB

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Prijatelju, ja sam samo lepo pitao, niko nema obavezu da mi da odgovor ako mu je "mrsko", ili šta već?! Pozdrav!
Никоме није тешко да одговори првих 20 пута, после постаје мрско кад се тема отрца јер је елаборирана сто пута.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: SYM Symphony SR 125i
pre 10 minuta, Jozza je napisao:

Polusintetika je "dovoljno dobro", sintetika je "odlično". Na tebi je koliko ti je stalo do mašine. Scooter vs auto ulje, čisto finansijsko pitanje. Sintetičko auto ulje je UVEK za klasu bolje od polusintetičkog scooter ulja, a cena je tu negde. Mislim da dileme nema, bar kod mene.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Razumeo sam te i uvazavam tvoju sugestiju. Ostaje samo da vidim gde ima to Shell auto ulje da se kupi, posto nemam u blizini nijednu Shell benz.pumpu, ili da naručim online. Hvala jos jednom na dobroj volji :sampion:

Promenio član zikapn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Imaš i druge kvalitetne sintetike, ali u mom slučaju za više para nego taj Shell: Motul X-cess (stara klasika, u vrhu mog izbora), Castrol Edge A3/B4, Mobil 1 5w40, itd.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Promenio član Jozza
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: SYM Symphony SR 125i
pre 19 minuta, Jozza je napisao:

Imaš i druge kvalitetne sintetike, ali u mom slučaju za više para nego taj Shell: Motul Excess (stara klasika, u vrhu mog izbora), Castrol Edge A3/B4, Mobil 1 5w40, itd.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Reci mi samo sto se tice auto ulja koja su preporucljiva za u skuter, osim viskoziteta, koje jos parametre treba da gledam, znam za SM, SN, al ovo A3/B4 ne znam sta je i ne znam sta je preporucljivo za u skuter:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Isključivo A3/B4! Ostale varijante nisu za tu mašinu, pogotovo ne A1/B1 ili A5/B5, prolupao bi brzo jer su to "tanka ulja". Ulja sa C oznakom takođe izbegavati, zbog modernog seta aditiva.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Shell program je za mene sve što mi treba. U VFR već godinama advance ultra, u autima samo Šel, u kamionima takođe...
E sad, u PCX je išlo do sad samo Honda ulje, jer ne nalazim 10w30 MB
10w30 MB (tj da nije MA/MA2) sem skuter ulja viđam samo Motul Garden varijantu. Ali s obzirom da se baštenske mašine vrte na 2.5-3k obrtaja, a i snaga je mnogo manja pa nisam siguran koliko bi bilo upotrebljivo za skuter

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: SYM Symphony SR 125i
pre 13 minuta, Jozza je napisao:

Isključivo A3/B4! Ostale varijante nisu za tu mašinu, pogotovo ne A1/B1 ili A5/B5, prolupao bi brzo jer su to "tanka ulja". Ulja sa C oznakom takođe izbegavati, zbog modernog seta aditiva.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Brate, alal vera za poznavanje materije, ne znam odakle ti to sve al svaka čast! :care: Nemam više pitanja, pobedio si me :staa3:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

..........Ponavljajte zamnom: motorno ulje služi za podmazivanje a ne da se šepuri sintetičkim poreklom i (neopravdano) visokom cenom.............
Ово је део једно одличног чланка о моторним уљима а одавно и моје мото.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova
Pre 4 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Shell program je za mene sve što mi treba. U VFR već godinama advance ultra, u autima samo Šel, u kamionima takođe...

E sad, u PCX je išlo do sad samo Honda ulje, jer ne nalazim 10w30 MB

SCOOTER_4T_10W30_1L~-~media--36d9dbc4--qkošta 1o e litar.ovo je jaso mb i neka malo jača polusintetika,

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

..........I na kraju (ponavljajte zamnom): osim produženih intervala zamene kvalitetno mineralno motorno ulje može biti jednako dobro za vašе vozilo kao i sintetičko.
Sintetika je u novije vreme sve više obavezna iz tri (glavna), opravdana, razloga:
1) Propisane su od strane proizvođača automobila (motora) - šta reći, ako mora - mora.
2) Produženi interval zamene (npr. 30 hiljada km) čini ih ponekad i jeftinijim od mineralnih; isplatljivo ali već ne kao u prvom slučaju obavezno, promenite dva puta mineralno za taj produženi interval i došli ste na isto (finansijski) i možda i bolje u smislu zaštite motora.
3) Propisanu klasu viskoznosti imaju samo sintetička ulja; ovde ste često nemoćni ali to nije zato što mineralna ne bi mogla isto (osim 0W-20 ili 0W-30) nego je proizvođačima lakše da 5W-30 pa čak i 10W-30 (ovo već nije baš opravdano) proizvedu kao sintetička ili bar delimično sintetička.
No ako ste ljubitelj mineralnih motornih ulja ne zaboravite da u njih strogo gledavši spadaju i HC (hidrokrekovana) motorna ulja, a ona se ionako kriju u "polusintetikama" pa čak i sintetikama.
Sintetička ulja je zapravo lakše praviti jer imaju (komponente, Base Stock) tačno predvidljive osobine i hemijski su prostija, za razliku od njih mineralna su složene smeše ili rastvori sa kojima treba znati i umeti!
Zato: postoje kvalitetna i manje kvalitetna ulja i to je ono primarno o čemu morate da vodite računa, priče o superiornosti "sintetika" nisu pravi mitovi (jer tu ima dosta istine) ali su stvorene u cilju da se nešto malo bolje a dosta skuplje proda, što objektivno nije lak zadatak i može se prodati samo ukoliko (potencijalnog) kupca ubedite da je situacija obrunuta tj. da mu prodajete mnogo bolje za malo više novca (potpuno suprotno od istine).
Koliko god mi smatrali Amerikance naivnim (pa i tupavim) ili bar podložnim propagandi, ispadoše mnogo mudriji od Evropljana jer uz svu reklamu, propagandu i trendove, sintetička ulja kod njih jedva da zauzimaju nekih 10% tržišta što je za moderan vozni park pravo čudo. Ipak su oni duže od nas na točkovima, priznali mi to ili ne.

КРАЈ ЦИТАТА.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ja menjam ulje na 30k km. Opel astra J, uzeo sam novu i rekose mi da dolazim na mali servis na 30k, ja malo skeptican a oni u fazonu dodji ako hoces i na svakih 1000km da ti uzmemo pare. Evo predjoh 180000km i to na plin, jos nije ni stucnuo i ne trosi ni kap ulja.
Чисто да знаш да ако на бензин тераш 20 000, на плин је 40 000. Плин мање ствара наслаге и уље се мање прља, а и не улази у уље и не ралзаже га толико као бензин. На плин можеш дочи са пута и на три цилиндра без оштечења агрегата. На бензин, биче белаја.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 21 sati, Sharky - Alex je napisao:

Ja menjam ulje na 30k km.

Xm, Jesi li pročitao ovaj tekst, na pr? Uništavanje motora menjanjem ulja na 30.000 km

 

Edit: smatram da ista priča važi i za motore. Bez obzira šta su za vaš fensi moderan ljubimac, BMW, Honda ili koji ti ja znam, napisali u manualu. To je samo reklama. Ulje treba menjati bar jednom godišnje, IMHO.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

E zato su dvotaktaši bili i ostali zakon! Motorno ulje menjaš svaki put kad natankuješ rezervoar i ne brineš :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1493 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 6 sati, boza_kg je napisao:

Xm, Jesi li pročitao ovaj tekst, na pr? Uništavanje motora menjanjem ulja na 30.000 km

 

Edit: smatram da ista priča važi i za motore. Bez obzira šta su za vaš fensi moderan ljubimac, BMW, Honda ili koji ti ja znam, napisali u manualu. To je samo reklama. Ulje treba menjati bar jednom godišnje, IMHO.

Citao sam taj tekst, isto tako razmisljam i malo svojom glavom. Predjem 30k km za oko godinu dana a nekada i pre tako da mi ulje nikada ne stoji vise od godinu dana u autu. Pre svakog servisa izvadim merac i bacim pogled na ulje koje je preslo skoro 30k km. Nikada nije bilo crno i kao voda. 
Pre 20 i kusur godina kada sam poceo da vozim, niko nije ni razmisljao o promeni ulja, samo se dolivalo kad zafali. Slazem se, tada su motori i vozila pravljeni da traju i nije se stedelo na valitetu, ali isto tako ulja nisu imala taj kvalitet kao danas (bar se nadam da je tako).

Cesto se prema masinama, u ovom slucaju vozilima postavljamo kao prema zivim bicima. Sipaj ulje, gorivo i teraj. Logicno je da se delovi potrose, pokvare… Odrzavaj koliko toliko redovno. U srbiji vozimo matora vozila, lazemo sebe sa smanjenom kilometrazom i postavljamo se kao da su nova pa se iznenadimo kad nesto crkne. Auto star 15 godina nije nov auto i nece crci ako je u njemu neko losije ulje niti cemo mu produziti vek trajanja jos 15 godina ako sipamo najkvalitetnije

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja