Jump to content

Moto Zajednica

Ulje za 4t skuter

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Мототактол је савршено уље и за страшно опасније машине од Кимка. Ако возиш и преко зиме као ја може бити мало густо првих 5мин, али другу замерку нечеш имати.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Čuo sam da se Mototaktol proslavio kod BMW RT1100, i sa njegovim derivatima. Neko sa ovog foruma je prešao 100.000km na Mototaktolu, BMW motor radi ko sat. Pitanje je bilo da nije gusto za ovako male mašine? Ja vozim samo kad je 10°C ili više, pa ne verujem da bi bilo problema. Probaću svakako, imam 4L (za celih 8.000km )

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

lancia kaže da AKO PREDJEŠ U PRVOJ GODINI 20000 možeš da voziš ulje 2 cele godine i do 30000 ,a ako voziš manje u prvoj godini onda menjaš na godinu dana.Malo je neobično da ako manje voziš pre treba da menjaš ulje ali to je verovatno zbog kondeza kog ima više jer redje pališ i greješ mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Значи долазимо на моје, а то је: Ако ниси у стању да проџеш реално велику километражу онда стављаш полусинтетик, возиш 10000(можда и мање) и мењаш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Još jednom da napomenem da je jako bitno često mijenjati ulje na GY6 mašinama.

Servisna knjižica kaže na hiljadu, ali može to i na hiljadu i po ili malo više.

Zašto tako mali interval - zato što nema klasičnog filtera nego samo mrežica koja hvata eventualne krupne komade nečega.

Neće se ulje "razbiti" nakon hiljadu kilometara, ali će biti puno metalnih opiljaka koji uništavaju mašinu.

Evo šta je ostalo na dnu posude nakon zamjene ulja kada je malo premašen interval, sve ovo kruži po motoru i oštećuje ga.

 

 

 

jnCRr4i.jpg

 

L7M9xUk.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И Кимко Супер 8 нема филтер па сервисна књижица каже сваких 3000 промена. ЗАТО ја уопште са резервом "прихватам" информације из сервисног мануала. Не више од 1500 и то је то. Не скупо али често. Ово важи за све што нема филтер за уље.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Još jednom da napomenem da je jako bitno često mijenjati ulje na GY6 mašinama.
Servisna knjižica kaže na hiljadu, ali može to i na hiljadu i po ili malo više.
Zašto tako mali interval - zato što nema klasičnog filtera nego samo mrežica koja hvata eventualne krupne komade nečega.
Neće se ulje "razbiti" nakon hiljadu kilometara, ali će biti puno metalnih opiljaka koji uništavaju mašinu.
Evo šta je ostalo na dnu posude nakon zamjene ulja kada je malo premašen interval, sve ovo kruži po motoru i oštećuje ga.
 
 
 
jnCRr4i.jpg&key=2c2c8e48520b633d7c2acbb7e5a425bf020949d5413571eac9e513da22261609
 
L7M9xUk.jpg&key=85516321e9af2be48894d0d3063d7d1b2fee1bf3c807e4702bb7f56b552436f6
 
Искрено не допада ми се тај "отпад" у плавој посуди, нешто мучи тај агрегат и то добро.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И још да знате да GY6 има центрифугатор уља на једном од тегова радилице, то је та страна са које преко блока уље улази у радилицу. Често "мајстори" греше, расклопе агрегат, све очисте пиц пец а талоге у центрифугатор оставе па сав отпад слободно циркулише кроз машину.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ja sam uzeo bardal 5-40 ctx full sintetic. Skuter je piagio X7 300 kubika 2010 to. Do sad sam dok sam vozio X8 200 2004 to koristio bardal 10-40. Ima li neko iskustva sa ovim specijalnim bardalom?ce3d7cefea4c99c293d6253c53f44bdb.jpg

Sent from my motorola one action using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Пјаџов агрегат фабрички је пројектиран да се подмазује са 5-40 јер има глико лежајеве и на летечем и на лежечим. У МК ово уље није успело да проџе "пријемни" као ни Q8. Познат је бренд из давнина али докле је стигао сад? Ја и за ове агрегате препоручујем ауто уље.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
И Кимко Супер 8 нема филтер па сервисна књижица каже сваких 3000 промена. ЗАТО ја уопште са резервом "прихватам" информације из сервисног мануала. Не више од 1500 и то је то. Не скупо али често. Ово важи за све што нема филтер за уље.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Kymco 200i ima interval 2.000km. Zanimljivo je da je u Grčkoj taj interval 3.000km za isti motor, a Putoline na svom sajtu preporucuje interval od 4.000km. Svakako menjam na 2.000km

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
2 hours ago, Krokodilo said:

Искрено не допада ми се тај "отпад" у плавој посуди, нешто мучи тај агрегат и то добро.emoji41.png

Da budem iskren, ovo iz kosilice za travu kojoj ulje nije mijenjano nekoliko godina. :D

Ali u svakom slučaju se slažem da je bitna česta zamjena ulja na GY6 zbog nedostatka filtera, jer metalnih opiljaka ima manje ili više. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 4 sati, Krokodilo je napisao:

Значи долазимо на моје, а то је: Ако ниси у стању да проџеш реално велику километражу онда стављаш полусинтетик, возиш 10000(можда и мање) и мењаш. emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

to je uredu za 125 ali u moju lanciu sano ful sintetika , jer ima turbo  i plivajući zamajac a benzinac je

 

što se tiče zamena ja sam pre 10 godina kupio kinroad čoper 50 ccm.Kopija mašine honda dax nožni menjač ,4 brzine sve na dole.Zajebano dok ne stekneš rutinu a za to treba cela godina.Odvrnem gas u drugoj na izlasku iz krivine i ubacujem u treću kad ono ja ubacujem u prvu jer sam pre pola sata vozio kinroad a sad kawasaki.

Taj kinroad kaže 15-40 sg, bez jaso ma -to ja kažem jer sg ulja nemaju modifikatore trenja pa može u mokro kvačilo.Filter nema filter,ima mrežicu koju sam rasklopio i izvadio posle 1500 km i nije bilo baš ništa u njoj.Kinroad kaže ulje se menja na 1500 km a honda u manualu od pre 40 godina kaže na 5000.

Ja ovo mogu da protumačim samo tako da materijali u kinezu mnogo brže degradirauju i  ima opiljaka a u hondi ne.Isto je i za menjač iako je poznato da isto ulje ide u kolima 50000 km bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Поред сита код уљне пумпе има и центрифугатор на самој корпи где су ламеле и потисне.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Skupljaju li se opiljci kod centrifugatora, i kako (koliko lako) se to može očistiti? Bi li pomogao namagnetisani šraf?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Помаже магнет од Хард диска, мени је цео алат у радионици "обешен" на такве магнетне плочице. То јако бре упм

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

JASO MA2 a na slici maxi skuter? Kako se deklariše, kao skuter ili moto ulje?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Opiljke smete videti samo kod prvog servisa (500 il 1.000km) i ni na jednom od narednih ne sme biti opiljaka.

 

Ti si Midjo bese budzio tvoj motor ili sam ja to pomesao sa nekim drugim forumasom?

 

Bardahl ulje jest originalno, probao ga jesam u vise gradacija i to je to... ostalo je samo na probi al ne i u daljem koriscenju.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Без разлике што је интервал промене надмашен, уље у посуди је релативно чисто а пуно металниш опиљка што указује на неки проблем у агрегату.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja