Jump to content

Moto Zajednica

Moto tura kroz Rusiju

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ako nekog zanima da krene na ovu turu svojim motorom:

Mislim da više nema trajekta Trabzon-Soči, već samo putnički brod, a od Batumija ide samo hidrogliser.

Jedini meni poznat put do Sočija iz pravca Turske je onda preko Gruzije i graničnog prelaza Verkhny Lars, južno od Vladikavkaza.

Prošao sam tuda prošlog aprila, pa se slobodno obratite da podelimo iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

@AMomcil   Imam u planu nešto slično onome što si ti vozio prošle godine, samo jelte, ne iz Osla.  :)

 

Čitao sam tvoj putopis prošle godine i tada sam rešio da tu ideju i sprovedem u delo, uz neke izmene i malo više lutanja.

 

Šta je sa prolaskom kroz Abhaziju ka Sočiju, nije moguće, nikako?   A da li je iz pravca Sočija moguće bez problema ući u Abhaziju?

Takođe, da li je i Južna Osetia zabranjena zona, znaš li možda?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT
2 hours ago, .milke. said:

@AMomcil  Šta je sa prolaskom kroz Abhaziju ka Sočiju, nije moguće, nikako?   A da li je iz pravca Sočija moguće bez problema ući u Abhaziju?

Takođe, da li je i Južna Osetia zabranjena zona, znaš li možda?

 

@.milke. Puno sreće i dobro vreme ti želim! Slobodno me pitaj šta ti god padne napamet.

 

Meni su rekli da stranci mogu jedino taj prelaz preko Kavkaza da koriste i da je teško/nemoguće uopšte ući vozilom i u Abhaziju i u Južnu Osetiju. To sam čuo iz više izvora i nisam želeo da proveravam.

Pre nekih 5 godina sam želeo da prođem istim ovim putem, ali tada je i Verkhni Lars prelaz bio zatvoren za strance, pa je jedini put do Rusije sa ove strane Crnog Mora bio preko Azerbejdžana, a oni traže vizu i nisam imao vremena za to. Zato sam krenuo preko Odese u Ukrajinu. Tu sam i ne znajući izgleda prošao kroz militantnu zonu Pridnjestrovlja...

 

Inače, ja sam prešao Verkhni Lars 30. aprila i imao više sreće nego pameti, jer često u to doba nije prohodno za motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

1. nikako rusmototravel. bilo ko drugi samo ne oni. uprava firme stalnoz adrzava plate vodicima, menja ih svake godine itd i sve je to za nekoliko poslednjih godina stvorilo dosta los odnos vodica prema pomenutoj firmi, malo ko iz iskusnih i kvalitetnih hoce tamo da radi tako da sada vec svasta moze da se ocekuje.

2. gornji lars je zatvoren uvek kada se topi sneg jer ili je kliziste ili odron, to je stalna pojava, nista ne preduzimaju, najlakse im je da zatvore sve.

Strance pustaju kao i sve ostale ako je otvoren prolaz. Zatvaraju za SVE motocikle pred prvi maj iz politickih razloga posle 2014g.

3. ne znam koji pasos imas ali sa norveskim (vidim ti oslo u profilu) treba ti oko 40ak minuta i 25eur, sve se radi elektronski i moze da se uradi i na granici. ovo vazi za sve EU zemlje osim hrvatske, rumunije, bugarske, poljske, madjarske, irske, UK i kipra.

 

i u abhaziju i u gruziju moze da se predje na vise nacina i u jednu i u drugu stranu, postoje odredjene formalnosti koje trebaju da se ispustuju i sve bude ok.

Ko planira da se vozi po bivsem sssr slobodno neka se obrati za informacije, 25+ zivim u rusiji, ceo ex-sssr sam obisao sto dvaput sto triput.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ušao sam u Rusiju sa srpskim pasošem 30. aprila, i drndali su me više od sat i po, možeš pročitati u gore linkovanom putopisu (osmi dan).
Imao sam utisak da je to zadržavanje bilo sa namerom. Možda što je motor registrovan u Norveškoj, ili što sam sam putovao, ili što u to vreme obično nema bajkera, ali mi se čini da sam im bio nešto sumnjiv...

Ipak, bolje i lakše je bilo nego prošli put, pre jedno 5 godina, isto bajkom.

 

Na trajektu Latvija-Švedska sam sreo Šveđanina bajkera koji mi je rekao da su ga dva puta u zadnje dve godine odbijali za rusku turističku vizu, hteo je da se voza bajkom do Sent Petersburga i Moskve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

@A.J. Zaboravih da se zahvalim - puno hvala na informacijama i ponuđenoj pomoći! Kamo sreće da sam pred prošli ili pretpošli put kroz ex-SSSR mogao da te pitam za savete... Ali ići će sigurno još neko, a možda se i ja odlučim za Istok ponovo :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja