Jump to content

Moto Zajednica

Mišljenje o kacigi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova

Taj iz Pirota ima gomilu novih kaciga za smesne pare ali su i marke potpuno nepoznate. Sve mi lici da su to neki Kinezi koje dovlaci ko zna kako. Homologacija se nigde ne pominje. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Fina kaciga samo mora unutra da se okaci jelkica da ubije miris kineske plastike,ovako za bejzbol ili neko rudarenje nije loša. Znam iz iskustva, nije kod mene bila ni 2 dana:ups:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ja bih se zapitao kakav je to prodavac kaciga koji u svom oglasu napise da je velicina univerzalna (od 57 do 61cm)? Drugo, na ovoj kacigi sa linka nema podataka o velicini, tezini, kao i o ispunjavanju standarda (ece 22-05 je potrebno da bi kaciga bila "road legal"), pa se, vrv zbog toga, homologacija nigde ne spominje. Takodje, ako je kaciga nova, vizir bi trebalo da ima zastitnu foliju, itd... Trece, mozda i najbitnije, da li bi bilo ko dao 100-200-500 ili vise € za neku kacigu kada za 25€ moze da kupi kacigu "...extra kvaliteta i prelepog dizajna..."? 

Negde sam imao sliku slicne no-name kacige kupljene za smesne pare  koja je pala sa sedista motora i pukla kao lubenica. Ako nadjem, okacicu je. 

 

P. S. Posto je kaciga "extra kvaliteta i prelepog dizajna" pitaj prodavca koliko zvezdica ima na SHARP-u i da ti da adresu sajta proizvodjaca.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ove kacige sam bas preneki dan video kod kineza na aliju

 

Link

 

Sto kaze @raps nista konkretno i bitno o njima ne pise. Licno prvo me prvukla cena plus dobije se poklon rukavice i potkapa, pa onda i sam dizajn. Ipak se nisam usudio da narucim, kinez kinez (koliko para toliko muzike). Za ovakve stvari sam ipak sam za nesto provereno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Za 40-50 pa i 30 evra povremeno na oglasima naleti polovna kaciga u odlicnom stanju sa svim homologacijama. 

Ja sam slucajno naleteo na Crivit flip up za 20 evra, prakticno nova, kompletno pakovanje samo nema kutiju. Jeste da nije neka marka ali ima homologaciju, prodavala se i kod nas a za po neku kratku  voznju po gradu u toku leta meni vrsi posao. Verovatno nije za neke ozbiljne motore i brzine ali meni treba za max 40-50 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

najbolji deo tog paketa sa kacigom je- maska za lice :) ako pogledas debljinu sundjera unutar kacige mozes pretpostaviti koliko je ulozeno u izradu iste. dodaj tome i cvrstinu kacige i sve ce ti biti jasno. ovo treba zaobici u sirokom luku. tacnije, ovo ne treba ni pogledati. evo par slika kako izgleda unutrasnjost kacige kod tri razlicita (i poznata) proizvodjaca, cisto da se uporedi sa ovim poluproizvodom:

 

lazerm7.jpg lhjc6.jpg scorp7107.jpg

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

imam kinesku kacigu  od 15 eura za po gradu do prodavnice ili da platim racune a najkorisnija mi kada idem kod frizera

za van grada imam shark original od 200 eura

svako ima izbor a i svoju sudbinu

mihael sumaher je nosio kacigu od 1000 eura i gadjao u kamen na skijanju lezi vec 6 godina u krevetu kao biljka

toliko o kacigama i sudbini

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Nemam iskustva sa ovom kacigom ali sam kupio od istog prodavca kacigu za kros koja je takodje bila 'extra' kvaliteta i gledajuci komentare zadovoljnih kupaca resio sam da kupim.
Stigla kaciga, uredno zapakovana u kutiji i sa njom torba za nosenje i naocare. Vec pri prvom dodiru oseti se taj 'extra' kvalitet, kad sam je stavio na glavu osecaj kao da nosim samo stiropor, i na mali pritisak rukama savija se kod da je od gume, mogu samo da zamislim sta bi ostalo od nje pri kontaktu sa asfaltom.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Nema tu sta da se prica, jasno je sve po samoj ceni, nedostatku nikakve homologacije, potpuno nepoznat proizvodjac... Najkrace receno, djubre. 

 

Jedino gde bi takva kaciga mogla (mozda) da opravda upotrebu je grad i (vrlo) male brzine. A i to je veliko pitanje. I sa 30-40 moze da se gadno padne. 
Ja sam sa 20 km/h pao na zemljanom putu i 2 meseca sam jedva drzao olovku. Ugruvano rame, ledja, butina... Jeste da glavom nisam ni pipnuo zemlju ali ne znaci da bi svaki put bilo tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Mislim da je to jedina stvar sa kojom ne treba da se salis, ako stedis na kacigi, bolje nemoj da vozis motor, ona cuva glavu. A danas kacige fullface sa homologacijom mozes da nadjes za prejeftine pare, sad su popusti i bice jos veci na sajmu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Iskreno, deluje mi kao igračka (a verovatno to i jeste). 

Ja nisam baš neko ko stalno koristi ful opremu, pa često provozam motor i u šortsu i majci i u sandalama, ali apsolutno nikada ne sedam na motor bez kvalitetne kacige  (koristim SHOEI) i bez rukavica, čak i kada treba da prevezem samo pedesetak metara.

Kaciga mi do sada najmenje četiri puta spasila život i poštujem to i ne izazivam sudbinu.

Po meni bi trebalo da zaobiđeš ovu kacigu (i slične njoj) i da uzmeš kacigu sa imenom i homologacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

A ako ti nije stalo do glave već gledaš u novčanik, razmisli o tome da prema novom ZOBS -u ukoliko je neki policajac upućen u kacige, može da traži nalepnicu na kojoj je naznačena homologacija. Ukoliko je nema, piše ti kaznu kao da nemaš kacigu.

 

Član 91: Vozač i putnik motocikla, mopeda, tricikla i četvorocikla moraju za vreme vožnje nositi na glavi zakopčanu homologovanu zaštitnu kacigu, na način propisan deklaracijom proizvođača kacige, osim ukoliko na vozilu postoji ugrađena kabina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Dobro je da si postavio ovu temu, nadam se, pre kupovine ove nazovimo kacige...

Sve kolege su ti slozno dale savet ne kupuj takve kacige.. ovo iskreno do prodavnice ne bih smeo da stavim na glavu, ovo glavu cuva kao i oni slemovi koje nose bajkeri na harlijima iz filmova. Ulazire u opremu, ona cuva zivot, a mislim da je kaciga osnov, tako da skupi na gomilu neke novcr i za 150e moze da se nadje sjajna kaciga manje poznatog proizvodjaca (mt, ls2..) 

KACIGA GLAVU CUVA, pod uslovom da nije kineska! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ka sam pre mesec dana uzeo u motoland ful face kacigu za 7.900 cini mi se a bilo je i flip up za 1.000 dinara vise. To su kappa i givi, nije nesto a nije ni lose. Nema nekog izbora modela i boja, za te pare super. Vidim ima i kod drugih akcija. Realno to je 70-80 eur za homologovanu novu kacigi, suludo je kupovati za 30 eur neko kinesko čudo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR
On 1/10/2020 at 2:24 AM, Jovan Ristic said:

A ako ti nije stalo do glave već gledaš u novčanik, razmisli o tome da prema novom ZOBS -u ukoliko je neki policajac upućen u kacige, može da traži nalepnicu na kojoj je naznačena homologacija. Ukoliko je nema, piše ti kaznu kao da nemaš kacigu.

 

Član 91: Vozač i putnik motocikla, mopeda, tricikla i četvorocikla moraju za vreme vožnje nositi na glavi zakopčanu homologovanu zaštitnu kacigu, na način propisan deklaracijom proizvođača kacige, osim ukoliko na vozilu postoji ugrađena kabina.

Sta ako mene npr oce da maltretira neki policajac, a ja sam skinuo naljepnice za homologacije? Bas mi je prije neki dan palo ovo na pamet, mislim HJC kaciga, premium model, vidi se i sansa za tim je 0.1% ali da li je naljpenica jedini dokaz, ili kasnije npr na sudu ako prilozis dokumentaciju ili sta vec, eventualno moras na vjestacenje? :D naravno izbjeci sve to nemicanjem ali bas su odskakale 2 za homologaciju i 1 za velicinu i sad je to vec gotovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja