Jump to content

Moto Zajednica

šta, kako, zašto ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: yamasaki

Pozz ,

e ovako zanima me neki enduro motor , trenutno imam kmx125 ramu i wr 125 mašinu i to je sve nesto sklepano do bola ali za 450 eura sluzi ....

imam 16 godina i neke 2 godine iskustva voznje po sumi sa tim motorom  

htio bi uzeti nesto jace a da se nemora svakih 50rh raditi generalna .. razlog zasto bi uzeo nesto jace je taj sto mi ovaj motor postao "slab" jer je i neki 2t karb na njemu pa to sve jedva radi..

podrucje gdje zivim je sve ravnica ali kada se ude u sumu 1. i 2. su jedina opcija jer ima jako puno drveca po podu i dosta zavoja i kanala kroz koje bi sa tim motorom mogao prolaziti bez nekih problema .. zanima me nesto do 1800 eura 2000 max ... 

prvi izbor bi mi bio neki japanac ili ktm 125 2t ili 250 4t jer mislim da ne treba nista jace za ovo podrucje

mislim da bi mi yz 125 bio sasvim dovoljan jer je lagan i ima dovoljno snage 

pisite sta vi mislite !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ti sada praktično voziš 4t 125...što baš i nije lokomotiva puna snage. Sve i da je uštelovan kao sat...

2t 125 je malo drugačiji u vožnji, trebalo bi ti vreme da se navikneš da ga uvek držiš u režimu gde "vuče", a oni malo naturpijani, koji su vredni pomena (a neke si i sam pomenuo) upadaju u deo storije gde im je potrebno posvetiti pažnje posle određenog broja radnih sati. 

Kako stoje stvari sa cenama u HR (vidim piše Osijek) nisam upoznat...ali si ako imaš novaca u boljoj poziciji od "nas". Rekao bih, ništa drugo do...imaš veći izbor.

Ako ćeš da se voziš na divljaka onda džaba sva ova priča....ali ako misliš da i u zakonskom smislu budeš regularan, onda ti se izbor ozbiljno sužava.

Da skratim.

Pošto si već u priči za A1, ubrzo i za A2, moja preporuka bi bila WR250.

Mislim da ne prelazi 35KS, ako i cenovno moźeš da dobaciš spojiš i regularno i dobru zabavu...naravno uz još malo strpljenja (znam da je teško).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: yamasaki

imam taman love da ga normalno odrzavam a opet da sa strane stedim za generalku koju ce trebati napraviti nakon odredenog broja radnih sati
wr 250 se kod nas bas i ne prodaje da budem iskren nisam ni vidio da se igdje prodaje .. a i mislim da je to ipak i puno skuplji motor 

rado bi ja sada polozio i kupio nest i rego ali znate i sami kak ide em roditelji nedaju i tako neke sitnice ...

a opet mislim da za sumu nesto bez papira pa i dt ili mtx a mozda i neki jeftiniji yz 125 bi me sluzio bilo koji od tih (naravno ovisi o bivsem vlasniku)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja