Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLR 650

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Odlazak legende. Nakon 31 godine od početka proizvodnje kawasaki "gasi" model KLR 650.

 

20181108_011851756_iOS.jpg
WWW.WEBBIKEWORLD.COM

The KLR650-A was unveiled in 1987, replacing the smaller KLR600 and becoming the monster of the Japanese dual...

 

Ne mogu da verujem da ne postoji tema namenjena vlasnicima ovog modela. Ako ipak postoji, neka moderatori spoje/pomere tamo gde treba...

 

Rekao bih da se kod nas nikad nije "primio", bar ne kao slični modeli ostalih proizvođača. Ja sam par godina posedovao klx-a, ali realno između ova dva i nema neke velike razlike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije se KLR nikada primio kod nas mada i u EU dok u Americi ima kultni status.

 

Pouzdan, jeftina eksploatacija, jeftin kao nov. 

 

Grešiš za komparaciju sa KLX-om, to nisu isti motori sem što podsećaju izgledom.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Vozim tengai i u pocetku mi je bio bezveze a vremenom me sve vise kupuje , prosto receno cudan motor u koji sam se zaljubio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Nije se KLR nikada primio kod nas mada i u EU dok u Americi ima kultni status.

 

Pouzdan, jeftina eksploatacija, jeftin kao nov. 

 

Grešiš za komparaciju sa KLX-om, to nisu isti motori sem što podsećaju izgledom.

 

 

 

Mislim da je razlika samo u lancu protiv vibracija kod klr-a u odnosu na klx koji nema isti i vise trese. Imo sam klx-a ko supermoto. Ima taj lanac ime al zaboravilo se, godine

Al kolko se secam klr je imao neku fabricku gresku kod dekompresora u glavi, nesecam se do koje godine, al kazu majstori skojima sam razgovarao da se lako resavao zamenom il dodavanjem opruge. 2010 sam imo kratko klx-a pa sam se tad i zanimao za tu problematiku. Ono sto je lose u ovoj vesti je da nema vise ni klr a ni xt660 r, honde dominatora a bogami ni suzukija dr650. Nazalost ljubitelji jednog cilindra mogu samo da se nadaju da ce se neko u japanu setiti da ima ljudi koji vole taj tip motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013
On 5.1.2020. at 2:28, stilgar je napisao:

Mislim da je razlika samo u lancu protiv vibracija kod klr-a u odnosu na klx koji nema isti i vise trese. Imo sam klx-a ko supermoto. Ima taj lanac ime al zaboravilo se, godine emoji16.png

Al kolko se secam klr je imao neku fabricku gresku kod dekompresora u glavi, nesecam se do koje godine, al kazu majstori skojima sam razgovarao da se lako resavao zamenom il dodavanjem opruge. 2010 sam imo kratko klx-a pa sam se tad i zanimao za tu problematiku. Ono sto je lose u ovoj vesti je da nema vise ni klr a ni xt660 r, honde dominatora a bogami ni suzukija dr650. Nazalost ljubitelji jednog cilindra mogu samo da se nadaju da ce se neko u japanu setiti da ima ljudi koji vole taj tip motora.

 

DR650 se i dalje proizvodi, neizmenjen od 1996. 

http://www.suzukicycles.com/Product Lines/Cycles/Products/DR650SE/2020/DR650S.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
3 hours ago, markulja said:

u americi, al ne moze da se uveze i registruje u evropi zbog usranih eko normi koje je nametnuo zna se koji auto moto proizvodjac iz dojclanda. Ovo je bio moj KLX, zavrsio je negde u vojvodini, DR650SE zavrsio u Valjevu, Honda XL600LM je ovde na oglasu prodaje kolega. Bas je steta sto nema vise ovakvih legendi sa jednim cilindrom.

 

oglas.jpg

suza1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Realno u Evropi ima rupa na trzistu za dual sport motore po ceni od 6-8 hiljada. Sa novim tehnologijama sve bi ovo moglo realno da se prebaci na klasu od 300-400 ccm, bez da cena ode gore i da im fali snage. Evropske firme to nece uraditi (jer su regulativama zasticeni ko beli medvedi). Japanci i ostatku sveta imaju i dalje dobru prodaju ovih motora, tako da mislim da su malo digli ruke od Evrope.

Novi KLR mi nije bio nesto ljubimac, ali to su svakako legendarni modeli, trajni i jeftini za eksplataciju, a nisu bili ni preteski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 16 sati, markodjurovic je napisao:

Realno u Evropi ima rupa na trzistu za dual sport motore po ceni od 6-8 hiljada. Sa novim tehnologijama sve bi ovo moglo realno da se prebaci na klasu od 300-400 ccm, bez da cena ode gore i da im fali snage. 

 

Novi KTM ADV 390 se uklapa u tu shemu, dovoljno je jak i agilan, nije preskup ( ovdje je cca. 7000 EUR ),

jedino su promašili dimenzije guma, al ostalo je dobro. Ta mašina u Duku 390 ( ima mi kum ) rame uz

rame po performansama sa XT660R.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
7 hours ago, AnteK said:

Novi KTM ADV 390 se uklapa u tu shemu, dovoljno je jak i agilan, nije preskup ( ovdje je cca. 7000 EUR ),

jedino su promašili dimenzije guma, al ostalo je dobro. Ta mašina u Duku 390 ( ima mi kum ) rame uz

rame po performansama sa XT660R

Video sam za tog KTMa , ali hod ogibljenja od 17cm je premali, plus jos ne zicani tockovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Evo noviteta ko voli da prati, izvesno da će Evropa biti uskraćena za ovu novu verziju KLR-a ali eto:
 

2022-kawasaki-klr650-2.jpg
WWW.ADVPULSE.COM

After much speculation and rumors, Kawasaki has announced today the return of the faithful KLR 650 to its lineup. The...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
39 minutes ago, Motorcyclist said:

Ubise nas eko norme... A zelezare i toplane purnjaju sve u 16!

To, to. To mu dođe ko da gasi pikavac sa šmrkom dok mu gori kuća iza leđa...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ovaj motor bi bio stvarno lep da mu spuste ovaj blatobran. A jeste steta sto nema klr i dr650 za evropu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 2 sati, x-man je napisao:

Ovaj motor bi bio stvarno lep da mu spuste ovaj blatobran. A jeste steta sto nema klr i dr650 za evropu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

O neee, ne spuštaj nikako blatobran! Sve je baš kako treba da bude! Tradicija se nastavlja za poštovaoce.

Promenio član WoodyRider
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 4 minuta, Motorcyclist je napisao:

Koliko vidim ljubitelji istog bas i nisu odusevljeni izmenama... Ocekivali su vise. 

Uvek može više. Pitanje je samo, da li je strategija kompanije da podigne cenu naslednika sa 6500 na 11000, kao što je Yamaha uradila, ili hoće da nastavi tamo gde je stala? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
2 minutes ago, WoodyRider said:

Uvek može više. Pitanje je samo, da li je strategija kompanije da podigne cenu naslednika sa 6500 na 11000, kao što je Yamaha uradila, ili hoće da nastavi tamo gde je stala? 

Najvece zamerke suspenzija i sto nema 6. brzinu. Ima i gde spominju 2 cilindra ali jbg, cena u USA je 6999 sa ABS-om... Meni se cini sasvim ok za tu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Meni je skroz super to što postoji varijanta bez ABSa, nema TFT i gomilu elektronike koja je suštinski nepotrebna. Svi ti koji nisu zadovoljni, pretpostavljam da su očekivali baš to....

Čega nema, ne može da se pokvari....naročito negde daleeeeko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ovaj motor bi bio stvarno lep da mu spuste ovaj blatobran. A jeste steta sto nema klr i dr650 za evropu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Ko bi kupio bmw adventure? Sva ta gungula sa eko normama je uvedena da dotična fabrika može da šiša sa cenama kako stigne. Pogledajte ponude japanskih proizvodjača. Uzmite hondu npr, 3 skutera, nc 750 serija sa varijacijama, afrika i 1 naked. Užas. Gde su ona lepa vremena kad se pravile makine od 250, 350, 400, 500, 750, 900, 1000, 1200, 1300 i više kubika pa biraj, neznaš gde ćeš pre pogledati
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Stvarno slaba ponuda rasnih laksih adventure motora ima sada u evropi u kategoriji 600-700 kubika. Osim tenere 700 ne mogu drugog da se setim.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 6 minuta, x-man je napisao:

Stvarno slaba ponuda rasnih laksih adventure motora ima sada u evropi u kategoriji 600-700 kubika. Osim tenere 700 ne mogu drugog da se setim.

 

 

 

 

Imaš i KTM 790, ali oboje koštaju duplo više nego što bi ta kategorija trebala koštati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja