Jump to content

Moto Zajednica

Voznja motora na strane tablice,Bugarska.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Stvar je jako prosta.Ukoliko imaš prijavljeno mesto boravka u drugoj državi duže od 6 meseci, u ovom slučaju je to Bugarska, posle isteka roka od 6 meseci obavezan si imati sva dokumenta koji se koriste u državi boravka.

Na teritoriji srbije možeš upravljati motornim vozilom u vlasništvu sa stranim tablicama.

 

Ukoliko živiš u Srbiji, to jest imaš prijavljeno mesto boravka duže od 6 meseci, obavezan si imati domaće dokumente.Znači morao bi preregistrovati Bugarsko vozilo sve sa carinom.

Ako si mislio kupiti u Bugarskoj vozilo pošto imaš državjanstvo, a voziti na domaću dozvolu u Srbiji gde imaš prijavljeno mesto boravka duže od 6 meseci, to nećeš moći.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ono sto ja vidim samo kao prednost kod voznje stranca BG je registracija.

Kod njih nema ove gluposti sa kubikazom. 

Gledaju godiste i snagu. 

Za moj omiljeni auto Volvo s60 sa 2.4 motorom je tamo registracija oko 300€ , kod nas je 600€.

I to je to sto se prednosti tice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 12 sati, punisa 16 je napisao:

Druga varijanta da ne izvadim tu vozacku nego koristim nasu ,onda je opet situacija slicna da mogu da me drndaju ako bas traze da vide kada sam usao u zemlju.

Kad je god pocela prica o prijavi boravka samo bi pokazao SRB LK i sve se odmah zavrsavalo komentarom sto nisam odmah rekao da imam dvojna dokumenta. Kasnije sam odmah davao i nasu LK prilikom kontrole, uz sva dokumenta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Sve se svodi na to gde ti je centar zivotnih zbivanja. Znaci ako je to u stranoj drzavi vozis auto tih tablica. Prebivaliste, licna karta i ostalo u Srbiji sa tim nema nikakve veze. Po zakonu nisi u obavezi da se odjavis iz srbije, pogotovo ako jos uvek imas nekretnine tamo. 

Ovaj kolega sto pita za bih table je vec dobio odgovor. Ne moze, jer mu je centar zbivanja u Italiji jer ima tamo radnu dozvolu i prebivaliste. To opet ne znaci da mora da se odjavi sa svoje adrese u BIH u kojoj moze da boravi, da placa racune i tako to. 

Brkate prebivaliste u stranoj drzavi i svojoj. Ne mozes imati dva prebivalista u stranim drzavama. To je protivzakonito. 

Ja kad sam se selio iz Holandije na Kipar sam odjavio prebivaliste u Holandiji, i posle sa Kipra u Italiju ista stvar. 

Ono sto ne mozes je da boravis u Italiji a da uzimas socijalnu pomoc za nezaposlene u Srbiji, deciji dodatak, roditeljski i tako to. To je jedino gde ti prebivaliste ili centar zivotnih zbivanja igra ulogu. 

To je ono sto sam ja u praksi skontao... imam nekretnine u Srbiji i to me "vezuje" za Srbiju u smislu prebivanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Treba imati u vidu da se ukoliko rešiš napraviti sve na Bugarske papire (ili bilo koje druge u EU), osim osiguranja i tehničkog pragleda za motorno vozilo, moraćeš imati i zdravstveno osigunje kao i da radiš i obračun poreza godišnje itd...

Znači ako ne živiš i radiš tamo, ne isplati se imati vozilo njihovo.

Opet ako živiš i radiš preko, kao ja recimo, najbolje da prodaš sve sa SRB tablama i kupiš tamo.

Sve ostalo je loša matematika na kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Svaki dan vidjam ljude da voze na bugarskim i sve cesce na ceskim tablama. Ocigledno da funkcionise nekako.  Medju ljudima koji su komentarisali ima onih koji voze ovako kako sam ja zamislio, a  ima i vas koji kazete da sam u prekrsaju sto verovatno i jeste ali se nekako tolerise.

Ja sam zaposlen i realno zivim u Beogradu, a u bugarskoj LK i pasosu mi pise adresa u Sofiji (ulica i broj) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Svaki dan vidjam ljude da voze na bugarskim i sve cesce na ceskim tablama. Ocigledno da funkcionise nekako.  Medju ljudima koji su komentarisali ima onih koji voze ovako kako sam ja zamislio, a  ima i vas koji kazete da sam u prekrsaju sto verovatno i jeste ali se nekako tolerise. Ja sam zaposlen i realno zivim u Beogradu, a u bugarskoj LK i pasosu mi pise adresa u Sofiji (ulica i broj) . 

 

 

Druze,

Sve je to ok, ali ako stvar je veoma prosta.

 

Ako vozis auto sa stranim tablama, moras izvaditi vozacku te zemlje.

 

Prosto.

Pogledaj zakon i clanove koje sam ti postavio.

 

 

E da, postoji caka kako da se i to zaobidje, ali ti se to isplati samo ako vozis neki v6, w12, tj vozila preko 3500ccm.

 

Otvoris rent-a-car u zemlji gde imas prebivaliste, najcesce je to oko 1€ za gmbh, ltd, doo i prebacis auto na rent, pa sam sebi iznajmljujes auto.

 

Placaces porez na prihod firme, ali u zemlji gde je firma.

 

Za to ti preporucujem luxemburg, saint kitts, dellaware, kipar...

 

Tada mozes cak legalno i novac da izbacis ;-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen
Pre 22 sati, srbac je napisao:

Koje sve zemlje omogućavaju zamenu naše vozačke dozvole za lokalnu bez ponovnog polaganja vozačkog ispita?

  • Crna Gora
  • Bosna i Hercegovina
  • Hrvatska
  • Albanija
  • Makedonija
  • Rumunija
  • Mađarska
  • Bugarska
  • Češka
  • Poljska
  • Slovačka
  • Turska
  • Kipar
  • Francuska
  • Belgija
  • Portugalija
  • Monako
  • Rusija
  • Danska
  • Finska
  • Španija
  • Italija
  • Katar
  • Azerbejdžan
  • Kazahstan

 

Dodaj i Njemačku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Dodaj i Njemačku.

Ljudi,
Opet mnogo offujemo.

Covek je pitao prosto pitanje, a mi razvodnjavamo i pisemo o zameni vozacke...

Zbunjen sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Kratko, osnovna pravila. Dozvola mora biti važeća, koje god države na svetu bila. Tablice moraju da budu izdate od one države u kojoj je prijavljen boravak. Kraj.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ja imam x prijatelja sto u Srbiji zive 20 30 god i dalje voze sa CG vozackom. Naravno svi drugi srpski papiri, mada mozda gledaju policajci na to malo drugacije. Tehnicki nije ispravno ali niko ih nije maltretirao a nije da ne mogu.

I meni je policajac kad sam službeno auto vozio pomenuo ono odozgo da trebas mijenjat vozacku u roku od 6 mjeseci ali ne ide to tako lako u mom slucaju pa nista od toga.

Moja preporuka vozi dok ne naidjes na problem, ako pravljenje lud ili 2000 ne pomognu tada ti izvadi Bg vozacku. (Pa posle kazi da si srpsku izgubio ako cemo jos nedozvoljenih stvari)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Dok sam ziveo u NL , vozio sam vozila na NL table,al sa nasom dozvolom. Bilo mi je komplikovano da polazem u NL.

Mnogo sam vozio i po Srbiji, i regionu.

Samo mi je jedamput nas policajac trazio Nl dozvolu, jer sam mu dao nasu.

To se zavrsilo jednim pitanjem: Jel ne vazi dozvola?

 

Mnogi voze strance, ocigledno da policija ne pribegava tako cesto oduzimanju vozila, kao carinski prekrsaj.

Ukoliko je vozilo registrovano na onog ko je u vozilu, nema teorije o oduzimanju i problemima.

Za to je potrebna adresa  u drzavi odakle je vozilo..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

То са два пребивалишта у исто време шта су вам причали, испричајте и судији ако се ови наши одлуче да озбиљније почну да раде свој посао.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova

A jel moze predsednik jedne drzave da ima lk u drugoj i da na gradskim izborima odlucuje kako ce da zive stanovnici glavnog grada te druge drzave :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Наравно да може, само је битно да не вози аутомобил таблица из тог страног града :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja