Jump to content

Moto Zajednica

Voznja motora na strane tablice,Bugarska.

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Zakljucak,
Mozes da vozis motor sa BG tablama, sa BG vozackom i sa BG pasosem, ali samo ako ti je pečat u pasošu mladji od 180 dana, pritom da poseduješ potvrdu iz odeljenja uprave za strance o datumu ulaska u zemlju i prijave prebivališta.
Pa pred istek, da izadješ i da udješ u zemlju na 1 dan (par sati).


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Doktore,

Moras zameniti srpsku dozvolu za Bugarsku. 

Nije neka procedura.

Kao i za pasos imas onu expres taksu za izradu do 48h.

I standard taksu za izradu u 7 dana.

Realno, moraces dvaput ici.

za zamenu dozvole '' B'' kategorije
Potrebna je Srpska dozvola, lekarsko uverenje uradjeno u BG i prevod doplome srednje skole ili osnovne.

Nije skupo,samo je izuzetno smaranje.

 

Mana toga je sto ne mozes voziti voziti posle Srb table. 

Kada ti izdaju BG dozvolu gubis SRB. 

 

 

Exchanging driving licences issued outside the EU

Exchanging driving licences not issued by an EU Member State, another country that is a party to the Agreement on the European Economic Area or Switzerland — recognition and exchange of licences issued by a country that is a party to the Convention on Road Traffic and meeting the requirements of Annex 6 to that Convention:

Such driving licences can be exchanged at a traffic police unit in the area where the applicant has his or her permanent address.

The following documents have to be produced:

an application completed on a form provided by the traffic police unit;

a certificate attesting that the driver/applicant has the level of physical fitness required of a holder of a motor vehicle driving licence;

copy of a certificate of psychological fitness to hold a driving licence for vehicles of categories C1, C, D1, D and Ттм (trams);

a declaration that the habitual residence of the person concerned is not in another EU Member State and that he or she does not hold a valid driving licence issued by another EU Member State;

a copy of a document attesting to completion of, at least, basic education, and, where education was completed in a foreign country, a copy of a certificate of recognition of, at least, basic education, issued in accordance with Regulation No 2/2003 on the recognition of completed stages of schooling or educational degrees and any acquired vocational qualifications on the basis of documents issued by schools situated in other countries.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
12 minutes ago, m.milivojevic said:

Zakljucak,
Mozes da vozis motor sa BG tablama, sa BG vozackom i sa BG pasosem, ali samo ako ti je pečat u pasošu mladji od 180 dana, pritom da poseduješ potvrdu iz odeljenja uprave za strance o datumu ulaska u zemlju i prijave prebivališta.
Pa pred istek, da izadješ i da udješ u zemlju na 1 dan (par sati).


Sent from my iPhone using Tapatalk

U teoriji nema pecata. Ulazi se skeniranjem LK. 

Ali ima te u evidenciji,svakako.

Tako da, da, mora se ulaziti/izlaziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
7 minutes ago, Astral said:

Doktore,

7 minutes ago, Astral said:

Mana toga je sto ne mozes voziti voziti posle Srb table. 

Kada ti izdaju BG dozvolu gubis SRB. 

 

 

6 minutes ago, Astral said:

Tako da da, mora se ulaziti/izlaziti.

Moras zameniti srpsku dozvolu za Bugarsku.

Sad si opet unio zabunu, da napomenem da se ne raspravljam s vama vec i mene interesuje jer cesto zbog posla idem u BiH i uzimam kombi na njihove table, posle nekoliko dana uzmem opet auto na srpske table. Sta bi sada ja trebalo da radim?

Jel vazi ovo na 180 dana ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mjerodavno ti je prebivalište na kom si prijavljen.

Kolega ima bugarsku osobnu, znači projavljen je u sofiji, ima Motor na bugarske rege i fali mu još Bugarska vozačka da bi u Srbiji na tom motoru bio regularan.




Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
1 hour ago, Bigor said:

ako je zakon prema svim drzavama isti

Zato gore to napomenuh jer znam da Hrvatska trazi da imas jednu prijavu, a ja imam obije licne i niko mi nije rekao niti trazio da se odjavim sa jedne adrese kao kod vas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Gde ti je prebivaliste, te papire moras imati, zar ne?

Svi papiri moraju biti iste drzave.

Ako imas BG papire, mozes upravljati vozilom iz BG, ako ti je prebivaliste u DE, onda vozilom iz DE zato sto ti je u LK adresa iz DE kao prebivaliste.

Cela fora je u prebivalistu.

Ti mozes imati BG drzavljanstvo i imati prebivaliste u HU.

Samim tim mozes voziti HU table.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Ja imam Bg  papire od '99te, i ove Mk iliti Nmk od rodjenja,znaci veoma odavno. Skoro sva vozila u porodici su mi na bg table. Vozacku imam ovu makedonsku,posto ne mozes da imas vozacku u dve drzave a drzavljanstvo i dokumenta mozes. I za upravljanje vozilom ti nije neophodno da imas bg vozacku nego dokaz o prebivalistu,i naravno validna srb ili bg vozacka. Ima masa ovih nasih sofera sto teraju kamione po nemackama i dalje sa bg papirima a mk vozackim, posto je posebna gnjavaza menjati C i E kategorije za bg.  Ja dosad ama bas nigde nisam imao problem sa mk vozackom, ni u bg ni po jevropi,balkanu...Eto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ono sto ne mozes je da imas BG pasos,a SRB vozacku i voziti BG auto.

Zasto?

Zato sto ti u pasosu i lk koji su BG pise prebivaliste u Sofiji,a u Srpskoj vozackoj adresa u Srbiji.

To ne moze.

Ti si u prekrsaju, ne mozes imati 2 prebivalista. 

Mozes ali je prekrsaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ja imam srpski pasos, italijansku licnu i kiparsku vozacku. Vozim auto i motor na italijanske table gde i zivim. Sve je po zakonu. 

Sto se srpske vozacke tice, to ti problem mogu praviti bugari, a ne nasi. Nase interesuje prebivaliste, eventualno ako zele da te njakaju ce ti traziti da vide da je vozilo osigurano, ali i to sumnjam. Nisu vise 90te pa da panduri cim vide strane table, zaustavljaju. Buduci da 6 miliona Srba zivi napolju, cini mi se da su se navikli na prisustvo stranih tablica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
pre 1 minut, Astral je napisao:

Ti si u prekrsaju, ne mozes imati 2 prebivalista. 

 

Ovo je jako diskutabilno. U praksi mozes imati dva prebivalista i da i dalje bude sve po zakonu. No, to je druga prica

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Upravo tako,drzava koja ti daje prebi valiste ne uslovljava sa otkazom prethodnog i to je njena stvar. A vozacku ti ne da dok ti ne oduzme postojecu zbogradi drugih razloga sasvim. I saobracajnu policiju ne bi trebalo da intedesuje kako  i zasto vec dali imas validna bg dokumenta i validnu srb ili bilo ciju drugu vozacku

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Komsija vec neko vreme zivi u Americi obicno jednom godisnje dodje ovde i tada kupuje BMW - a na Bugarske tablice(zasto uvek BMW i zasto bas Bugarske tablice stvarno ne znam) voza se njime i kada treba da se vrati za Ameriku on prodaje auto i odlazi.

Iduce godine kada dodje opet ista prica,zadnje dve tri godine nije dolazio pa ne znam da li i sada moze isto tako.

Poznanica koja se udala za coveka koji je odavde ali ima strano drzavljanstvo uzela auto od muza sa stranim tablicama i na sporednom putu je zaustavila milicija naisao sam u trenutku kada se se objasnjavali sa njom i hteli a mislim da i jesu zaplenili joj auto,uglavnom nisam vise nikada video taj auto.

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znam tu pricu, bila je i u novinama ali posle je valjda izmijenjen zakon, pa trebalo bi da dopusta da se porodicni auto takodje moze voziti.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Moj drugar ima BiH pasoš, BiH vozačku i u BiH registrovan auto na svoje ime. U pasošu ili gdje već ima italijansku radnu dozvolu. tamo povremeno radi. Za koji dan treba da ide u Italiju na par dana i ići će autom do Slovenije i u Italiju će ući pješke pa vozom za Veneciju. Tvrdi da ne smije voziti BiH auto u Italiji jer ima italijansku radnu dozvolu. NE MOGU DA VJERUJEM . 

Zamolio bih @Jelenko Vilotic ili bilo koga kopoznaje ovu situaciiju da mi kaže da li je to stvarno tako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, Guliver said:

Moj drugar ima BiH pasoš, BiH vozačku i u BiH registrovan auto na svoje ime. U pasošu ili gdje već ima italijansku radnu dozvolu. tamo povremeno radi. Za koji dan treba da ide u Italiju na par dana i ići će autom do Slovenije i u Italiju će ući pješke pa vozom za Veneciju. Tvrdi da ne smije voziti BiH auto u Italiji jer ima italijansku radnu dozvolu. NE MOGU DA VJERUJEM . 

Zamolio bih @Jelenko Vilotic ili bilo koga kopoznaje ovu situaciiju da mi kaže da li je to stvarno tako.

 

Sto ne bi smeo?

On slobodno sme upravljati svojim vozilom svuda po Evropi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, Jelenko Vilotic said:

Ovo je jako diskutabilno. U praksi mozes imati dva prebivalista i da i dalje bude sve po zakonu. No, to je druga prica

Ako se ne varam, prebivaliste je jedno. A boraviste je nesto sto je privremeno i moze se menjati zbog potreba posla/obrazovanja/eksperimenta na severnom polu...

 

Prebivaliste je vasa kuca.

Boraviste je mesto gde ste trenutno prijavljeni kao stanovnik, radnik,student.

 

Ja sam Beogradjanin, na studijama u Kelnu.

Studije traju 5godina, imam boravisnu vizu na 5 godina za DE.

Moje prebivaliste je u Beogradu, moj boravak je u Kelnu.

Prijavim se u njihov mup posto ostajem 5god i dobijem LK sa boravisnom adresom u DE.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Dokumenta (pass i LK) mozete da imate dvojna, sa razlicitim adresama prebivalista, dok vozacku smete da imate samo jednu sa adresom u drzavi koja ju je izdala, i to iz jednog jedinog razloga da ne bi upravljali vozilom ako ste pod zabranom. Npr. dobijete zabranu upravljanja u Srbiji u srpsku vozacku, pa vi nastavite da vozite sa vozackom koja je izdata u drugoj drzavi. Zato prilikom menjanja vozacke morate da predate vozacku koju vec posedujete ili da date izjavu da ne posedujete drugu vozacku dozvolu.

U ovom slucaju ce pre Bugari da ti traze da promenis dozvolu u BG nego nasi. A motor ukoliko je na tvom imenu ne bi trebalo da imas ikakvih problema u Srbiji.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Znaci ako poslusam “Astrala” i izvadim BG vozacku dozvolu,ja nisam uopste sumnjiv za prekrsaj ,jos ako kazem “dobri den “ - onda sam potpuno Bugarin sem ako se neko ne zainati i trazi mi da vidi kada sam usao u zemlju Srbiju. 

 

Druga varijanta da ne izvadim tu vozacku nego koristim nasu ,onda je opet situacija slicna da mogu da me drndaju ako bas traze da vide kada sam usao u zemlju. I jedina razlika je da sam tada malo vise sumnjiv kao Srbin koji koristi Bugarske isprave.

 

Opet ako uzmem BG vozacku dozvolu i vozim kola na SRB table,opet sam u nekom prekrsaju.

 

Ispada da mi je najbolje da ne menjam vozacku ako sam sve razumeo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Sto ne bi smeo?
On slobodno sme upravljati svojim vozilom svuda po Evropi.
 
Ne sme jer je radna dozvola vezana za prebivalište. Dakle, prijavljen s boravkom u Italiji a da vozi BiH tablice. Neće da može. Bar ne posle određenog perioda do kada mora da prevede i dozvolu ili ponovo položi vožnju. Zatim registruje i vozilo u Italiji ili kupi drugo.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Sto ne bi smeo?
On slobodno sme upravljati svojim vozilom svuda po Evropi.
 
Ne sme jer je radna dozvola vezana za prebivalište. Dakle, prijavljen s boravkom u Italiji a da vozi BiH tablice. Neće da može. Bar ne posle određenog perioda do kada mora da prevede i dozvolu ili ponovo položi vožnju. Zatim registruje i vozilo u Italiji ili kupi drugo.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
Pre 1 sat, punisa 16 je napisao:

 

 

Ispada da mi je najbolje da ne menjam vozacku ako sam sve razumeo.

Tacno tako. A to sto imas prebivaliste  u dve drzave i dvojna dokumenta to je druga prica.Samo vozacka ne moze biti izdata na dva mesta/drzave. A licna i pasos su stvar organa koji ti je izdao,nisi ih ukrao. Vozacka je sasvim drugaciji vid isprave i NE moze biti izdat u dve drzave. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja